Karas Ukrainoje. Penkišimtai pirmoji (Liepos 9 diena)

TORETSKAS, Ukraina – netoli Rusijos fronto linijos viskas buvo paruošta naktinei Ukrainos specialiųjų pajėgų komandos minosvaidžių atakai.

Keturių žmonių būrys susprogdintose vaikų darželio liekanose netoliese esančiame kaime, apie 18 km į pietus nuo Bachmuto, įrengė ugnies bazę, o kitas būrys atliko žvalgybą netoliese.

Mėnulis buvo patekėjęs. Naktis rami. Dangus giedras – puikios sąlygos tiksliai nustatyti minosvaidžio smūgį arba nuskraidinti droną taip arti rusų fronto linijos, kad būtų galima girdėti, kaip  ukrainiečių artilerijos sveidiniai švilpia skriedami žemyn.

Rasime juos su drono pagalba ir pataikysime, – sakė Ukrainos specialiųjų pajėgų grupės vadas Lisnykas, kuris, laikydamasis karinio protokolo, prašė nurodyti jo šaukinį. – Jei jų nerasime, ieškosime kitur.

Tačiau pirmasis komandos pakeltas dronas dingo, galbūt jis dingo dėl rusų trukdžių, todėl nusprendė nerizikuoti kitu – tai buvo antras kartas per dvi dienas, kai blogas oras ar nesėkmė sulėtino jų pastangas atgauti rytinį Bachmuto miestą, centimetras po centimetro kovojant jo pakraščiuose.

Taip tęsiasi triuškinantis Ukrainos kontrpuolimas nedideliame, bet svarbiame 600 mylių ilgio fronto sektoriuje. Kova Torecko apylinkių kaimuose, kur kai kurios mūšio linijos beveik nepasikeitė nuo 2014 m., atspindi sunkumus, su kuriais susiduria Ukraina, norėdama ištrūkti iš aklavietės, kai vienintelė reali oro galia, apie kurią galima kalbėti, yra dronai.

Ukraina nori ir tikisi kvietimo prisijungti prie NATO. Sąjungininkai nėra tikri.

Gegužės mėn. po ilgiausio ir kruviniausio karo mūšio 2023 m. užimtas Bachmutas buvo kol kas vienintelis reikšmingas Maskvos teritorinis laimėjimas.  Vagnerio samdiniai, vadovavę kelis mėnesius trukusiai miesto apgulčiai, gegužės mėn. paskelbė pergalę ir greitai pasitraukė, atsakomybę už miesto laikymą perduodami reguliariems Rusijos daliniams.

Dabar, Ukrainai pradėjus ilgai lauktą kontrpuolimą, mūšis persikėlė į sugriauto miesto pakraščius. – Stengiamės sučiupti kuo daugiau maskviečių aplink Bachmutą, – sakė Ukrainos nacionalinio strateginių tyrimų instituto mokslinis bendradarbis Mykola Bielieskovas.

Į šiaurę ukrainiečiai veržiasi link Jagidnės ir Berhivkos. Į pietus jie judėjo link Kliščiivkos ir Kurdiumivkos tarp kraštovaizdžio, nusėto apleistomis anglių kasyklomis ir milžiniškomis šlako krūvomis, apaugusiomis medžiais.

Ukrainos kariai pirmą kartą susidūrė su “Vagnerio grupės” įpėdiniais – Rusijos gynybos ministerijos kontroliuojamomis pajėgomis, vadinamomis “Audra Z”, kurias sudaro rezervistų, šauktinių ir nuteistų nusikaltėlių mišinys.

Birželio pabaigoje Ukrainos 3-ioji puolamoji brigada likvidavo rusų priešakinį placdarmą vakariniame Siverskio-Donecko-Donbaso kanalo krante, pranešė jos vadas per “Telegram”.

Kanalas yra pagrindinis vandens šaltinis Rusijos okupuotoms Donecko srities dalims. Užtikrinti vandens tiekimą, reiškia kontroliuoti aukštumas į pietvakarius nuo miesto,- sakė Geryč, 3-iosios puolamosios brigados minosvaidžių kuopos vadas, esančios už dviejų ar mažiau kilometrų nuo vandens kelio.

Norėdamas pasiekti savo poziciją, 27 metų seržantas Gerychas sėdo į keturratį ir dulkėtu keliu, pervažiuodamas griovius ir apvažiuodamas purvo duobes. Jis pralėkė pro šarvuotą transporterį, vežantį karius į užnugarį ir užkopė ant žolėtos kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Klišivką, gyvenvietę, esančią maždaug už keturių kilometrų nuo Bachmuto, pietiniame miesto pakraštyje.

Ugnies bazėje – kodiniu pavadinimu “Alabama” – ginkluotės įgula ruošėsi į rusų pozicijas už mažiau nei dviejų kilometrų paleisti 82 mm minosvaidžio sviedinių seriją.

Ukrainiečių pėstininkams slenkoant į priekį, jų ugnies intensyvumas  padidėjo: per naktį, pasak Geryčiaus, buvo paleista 60 šūvių, palyginti su įprastai maždaug 40 šūvių. Tiesą sakant, fronto linija pasistūmėjo taip toli, kad, pasak Gerycho, jo kuopa priartėjo prie savo veiksmingumo nuotolio ribos. Jis teigė, kad jau buvo gautas įsakymas pasistūmėti kitą dieną.

Kitą dieną Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Geraščenka per “Telegram” pranešė, kad Klišivka išlaisvinta. – šį teiginį su apgailestavimu pripažino Ivanas Sladkovas, prorusiškas karinis tinklaraštininkas, turintis daugiau nei 1 mln. sekėjų.

I. Sladkovas “Telegramoje” rašė, kad baiminosi, jog Kliščiivkos žlugimas reiškia, kad ir Bachmutas netrukus gali pereiti į kitas rankas, tačiau po kelių valandų pakeitė savo nuomonę ir teigė, kad jo šaltiniai suklydo dėl miesto užėmimo.

Rusijos raketų smūgis Lvove, toli nuo fronto linijos, nusinešė mažiausiai 10 gyvybių

Vykstant mūšiui ir suvokiant priešo pozicijas, apšaudyti Rusijos linijas į šiaurę nuo Družbos, Ukrainos specialiųjų pajėgų komandos misija atrodė daug žadanti.

Kol du kariai kasė minosvaidžio duobę piktžolėtame kieme už vaikų darželio, kitas pastatė trikojį ir padėjo nustatyti 120 mm kalibro ginklą, naudodamasis tolyje esančiu tašku horizonte. Sugriautos mokyklos viduje būrio vadas propano viryklėje virė kavą.

Lisnykas pasakojo, kad jo specialiųjų pajėgų dalinys siuntė dronus ir žvalgybinius patrulius pėsčiomis – kartais už 500 metrų, maždaug trečdalį mylios, nuo priešo linijos – medžioti galimų taikinių, pvz., amunicijos sandėlius karių koncentraciją ir šarvuočius.

Prieš dvi dienas jie pastebėjo paslėptų rusų bunkerių ir signalų slopinimo stoties požymius, tačiau drėgnas oras dronu neleido pažvelgti iš arčiau. O šiąnakt  – prarastas dar vienas dronas, per daug rizikinga dar vieną skraidinti.

Vėlavimai yra tipiški ir varginantys.

Ukrainos kariuomenė, nuo aukščiausio rango generolo iki eilinių karių girdi, kaip pasaulis baksnoja  ir kasdien peržiūri mūšio lauko ataskaitas, ieškodamas užuominų apie pažangą. Daugelis Ukrainos karių gūžčioja pečiais dėl Jungtinių Valstijų ir Europos rėmėjų reiškiamo nekantrumo. Tačiau kai kurie kariai būna šiek tiek aštresni.

-Jiems tiesiog reikia atvėsti, nes jie idiotai, – sakė seržantas Alenas Dudnikas, kuris Bachmute per Jevgenijaus Prigožino vadovaujamos “Wagner Group” samdinių apgultį numušė Rusijos naikintuvą nuo ant peties sumontuotos raketos.

A. Dudnikas ir kiti ukrainiečiai teigė, kad Vakarų lūkesčiai, jog kontrpuolimo metu bus pasiekta greita pažanga, kartais prasilenkdavo su pažadėtų ginklų pristatymu. Jie klausia: kada paskutinį kartą buvo, kad šiuolaikinė kariuomenė be dangų kontroliuojančių naikintuvų, surengtų didelį puolimą.

Kariai taip pat skundžiasi (dažnai privačiai, nes kare, kur prieiga prie fronto linijos yra ribota, o visuomenės informavimo pareigūnai formuoja pranešimus) amunicijos trūkumu ir nepakankamu koviniu parengimu. Teritorija, kurią Ukraina dabar stengiasi susigrąžinti, apima separatistines teritorijas, kuriose gali būti neaiškios vietos gyventojų simpatijos.

Samdinių bosas grįžo į Rusiją pasiimti pinigų ir ginklų

Dudnikas, kurio 93-iosios brigados priešlėktuvinis dalinys maždaug prieš šešias savaites buvo rotuojamas iš miesto poilsiui, sakė, kad kiekvienas, turintis elementarių karinių žinių, turėtų suprasti, koks nelengvas iššūkis nustumti didesnę oro jėgą ir daugiau pajėgų turintį užpuoliką.

-Tai nebus taip greita, kaip jie tikisi, – sakė Dudnikas, degalinės kavinėje dantų krapštukais iliustruodamas, kodėl kariuomenės puolamosioms operacijoms paprastai reikia maždaug 4:1 pajėgų santykio, kad jos būtų sėkmingos prieš gynėją.

Kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2022 m. vasarį įsakė surengti invaziją, Rusijos pajėgos bandė užimti visą Luhanską ir Donecką, galiausiai įveikusios sunkius  ukrainiečių sukonstruotus įtvirtinimus prie Bachmuto, pertvarkiusios juos prieš Ukrainą.

Dabar patekti prie Rusijos linijos, reiškia kirsti niekieno žemę, kurioje daug minų, tranšėjų ir “drakono dantys” – Antrojo pasaulinio karo laikus menančios prieštankinės gynybos priemonės, pastatytos iš betoninių ar metalinių iš žemės kyšančių įrenginių.

Norėdama judėti į priekį, Ukrainos kariuomenė ėmėsi “katės ir pelės” veiksmų, kad rastų angas ir silpnas vietas, pro kurias  galėtų prasmukti mažesni daliniai, pataikyti į taikinius ir pasitraukti, o sunkioji artilerija šaudytų iš toliau.

Niekas taip nekantrauja, kad kontrpuolimas būtų tęsiamas, kaip Ukrainos vadai ir kariai lauke.

-Patys kariai nori, kad puolimas greitai baigtųsi, o ne užsitęstų, – sakė Lisnykas.

Seržantas Gerychas sako, kad kritikai turėtų susitaikyti arba užsičiaupti. -Tai tiesiog darosi nuobodu, – sakė jis apie nusiskundimus, kad Ukrainos kontrpuolimas vyksta per lėtai. – Jei manote, kad viskas vyksta nepakankamai greitai, galite tiesiog atvykti čia ir padėti.

Šaltinis: washingtonpost.com

2.8 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
200 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taip

Ukraina dar nepasiruošusi į NATO, dar yra nesugriautų miestų ir kaimų.

???

Tai reiškia per “Panoramą” jau nebe girdėsime šūkių “Ukraina – į NATO” ?

Putinas nusikaltėlis

Nežiūrėk tos laidos ir negirdėsi.

Putinas nusikaltėlis

Dar Putinas nespėjo sugriauti vis dėlto Ukraina didesnė nei Čečėnija…kurią buvo sulygines su žeme ir sunaikinęs 20% gyventojų.

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Dėdė

Šiandien Bidonas skambino Putinui, bet tas nekėlė telefono, nes buvo žvejyboj, kažin ko norėjo?

nenustebčiau

jei bidenas norėtų tartis ir iš vilniaus į maskvą nuskristų ir pasidalintų ukrainą su putinu

Putinas nusikaltėlis

Kas tas Putinas? Supistas sutrauka įlindęs I bunkerį))) jei Prigozinas dėjo ant Putino tai ant dienų dėjo skersai ir išilgai Erdoganas…tai naxui Bidenui dalintis su LOXU Ukraina?

Putinas nusikaltėlis

Tau papasakojo? Matyt kartu žuvį gaudo su Putinu?

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Dėdė

Greit karas baigsis, pasidalins xoxliandiją, o po to ir Lietuvą parduos.

Šlovė

Ožiui , Broileriui ir Kumelei (išdavus Ukrainą).

U-2

Okxuet… Klausant kuprotojo Ozio Vyckos Anuko Small Dick Energy pamislijimu atrodo, kad paketas su koksu buvo rastas visai ne Baltuosuose rumuose Washingtone o Kacergines Tvartelyje…

Putinas sakė

Argentinoje Rusijos ambasadoje kokaino yra

Nebeteko

Prasmės ir daunų spalvų vėliavas kabinėt :))))

Apie vėliavas

От «героев россии» до безымянного мусора.

С могил уничтоженных в Украине вагнеровцев уже даже срезают триколоры.

Теперь они никто, враги народа, какая ирония.

ДОХЛЫЕ РАСИЯНЕ

Putinas nusikaltėlis

Per tris dienas nesibaigė))) greitai jau 500 dienų 🤡 klounai jūs supisti.

nea

putinas žydas kgb kaip ir grybauskaitė

Koldūnų duokite koldūnų!

Расиянам водят хуем по губам, а они еще и мемы делают про это, куколды 🤙🏻

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Klumpakojams gedulas

Ukraina bus Rusijos gubernija.

Rusas pūva po velėna

Шо Алкашня, как там Киев за 3 дня?!😁😁😁Уёбки путинские😁😁😁

lavrovas

pacan skazal pacan sdelal – nato tiū tiū

bus

okraina/ pakraštys rusijos

Koldūnų duokite koldūnų!

Слава нации, пизда расейской педерации

100%

Ukraina bus Rusijos gubernija.

Putinas sakė

⚡️Песков: когда Путин не может уснуть, он вызывает Конашенкова, чтобы тот считал ему танки

Пездуза

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Jūs

matėte kaip Baidenas su tribūna mušėsi ? 😂

matėm

matėm kaip su oru sveikinasi

Rusas pūva po velėna

Gerai kad matei

OTAN

Diskusija baigta , ar supratot tvartas? Jokių NATO! Jankių karalius xoxolams špygą parodė.

Rusas pūva po velėna

Ir kas iš to?

blue yellow zov marinie

pyzda ukrainai

Koldūnų duokite koldūnų!

Слава нации, пизда расейской педерации

lavrovas

pacan skazal pacan sdelal

Koldūnų duokite koldūnų!

Сегодня ровно 500 дней как русня брала КИЕВ ЗА ТРИ ДНЯ за щеку

kaput

kaput ukrainai bet kuriuo atveju

Putinas sakė

⚡️Реджеп Тайип Эрдоган пожаловался, что в спине у России не осталось места для ударов ножом
Пездуза

Putinas sakė

Экс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен допустил, что Украина может быть принята в НАТО по частям. По его мнению, это могло бы оказать „стабилизирующее” влияние на всю Европу. В качестве примера Расмуссен привел вступление Западной Германии в НАТО в 1955 году.
„Например, можно было бы договориться о том, чтобы обязательства по оказанию помощи в соответствии со статьей 5 устава НАТО выполнялись только в случае нападения на те части украинской территории, на которых правительство в Киеве в настоящее время обладает фактической суверенной властью”, – пояснил Расмуссен в интервью RND.

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

NATO nusikaltėliai Vilniuje

Nusikaltėlių NATO susitikimas Vilniuje tariamai artėja šį savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje, ir galiu garantuoti, kad tie nusikaltėliai bandys suprasti, kaip sučiupti „pergalę“ iš didžiulių pralaimėjimo nasrų per jų žlugimą Ukrainoje… Mes tuoj pamatysime

Ayn Rand

Atvyksta NATO kilnojamasis cirkas, atliksiantis programą mėlynai geltoniems buduliams.

Rusas pūva po velėna

Итоги 500 дней.
Главные успехи Москвы:
• Наступление на юге (февраль – март 2022)
• Относительно легкое проведение мобилизации (осень 2022)
• Сдерживание контрнаступления (июнь 2023)
• Ограничение эффекта от марша ЧВК (июнь 2023)
• Минимизация эффекта санкций (в течение всего года)
Главные успехи Киева:
• Уход российских войск с севера Украины (март 2022)
• Крейсер «Москва» (апрель 2022)
• Наступление в Харьковской области (сентябрь 2022)
• Удар по Крымскому мосту (октябрь 2022)
• Возвращение контроля над Херсоном (ноябрь 2022) Михаил Виноградов

blue yellow zov marinie

Nesvaik, bibiagalvi

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Ukrainos nuostoliai stebina

Vien nuo birželio 4 dienos Ukrainos karinės pajėgos neteko 32 000+ karių žuvusiais, sunaikinti 340 tankų, 980 šarvuočių, 896 automobiliai ir daug kitos modernios NATO karinės technikos. KATASTROFA!!! VISIŠKAS UKRAINOS KRACHAS!!!

putinas sakė

putinas sakė rusai užmuša ukrainiečiuas santykiu 10 : 1.

Putinas sakė

⚡️Реджеп Тайип Эрдоган пожаловался, что в спине у России не осталось места для ударов ножом
Пездуза

skotas riteris sakė

skotas riteris sakė ” rusija kontroliuoja tempus ir rezultatus”
https://youtu.be/MJB_C_etN5E

Kremliaus utėles

В 2011 году Риттер был осуждён за незаконный контакт с несовершеннолетней и по пяти другим обвинениям[5][6]. Свою вину не признал. Был освобождён условно-досрочно после 2,5 лет тюремного заключения[7

Rusijos nuostoliai

09.07.2023
Танки — 4078 (+4)
ББМ — 7964 (+11)
Артиллерия — 4366 (+20)
РСЗО — 668 (+7)
Средства ПВО — 413 (+3)
Самолеты — 315
Вертолеты — 309
БПЛА — 3685 (+19)
Крылатые ракеты — 1271
Корабли (катера) — 18
Автомобили и

blue yellow zov marinie

zelievudo pasakos pridurkams

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Kazimieras

Mėlynai geltoni lt. buduliai, puikiai suprantate, kad feikais Rusijos jums nenugalėt, suprantante, jog Okraina pasmerkta ir kad Okrainai jau pipiec bei matėte kaip net Bulgarijos prezidentas užvakar ginklų bekalėdojantį niūchą Ze gražioje formoje pasiuntė n a c h u i?!!

Ukrainą lydės sėkmė!

Ukrainos gynėjai pamažu ardo okupacinių pajėgų gynybines linijas: per pastarąsias kelias savaites Ukrainos ginkluotosios pajėgos užėmė daugiau pozicijų nei Rusijos ginkluotosios pajėgos per metus. Rusijos Federacija per 18 mėnesių neteko 2000-2500 tankų ir gali juos pakeisti tik 200 per metus.

blue yellow zov marinie

Ukrai Zelenskos vaginoje kūšplaukius pamažu sklaido, mandavoškių lizdus ardo… cha cha cha

Koldūnų duokite koldūnų!

Расиянам водят хуем по губам, а они еще и мемы делают про это, куколды 🤙🏻

blue yellow zov marinie

Laižyk Zelenskos vaginą, pyzdalyze!🫶🫶🫶

Putinas nusikaltėlis

Но это еще не предел:
Количество могил вагнеровцев на кладбище Краснодарского края за полгода увеличилось на 776 могил
ДОХЛЫЕ РАСИЯНЕ

putinas sakė

putinas sakė rusai ukrainiečių nudobia 10 kart daugiau

Putinas sakė

Šis karas drasko Rusijos potencialo dugną. Akivaizdu, kad už to slypi Vakarų, kurie remia Ukrainą, technologinio pranašumo skirtumas prieš Rusijos karinį-pramoninį kompleksą. Jis paprasčiausiai nesileidžia į kovą, ypač sankcijų kontekste“,

Putinas nusikaltėlis

Но это еще не предел:
Количество могил вагнеровцев на кладбище Краснодарского края за полгода увеличилось на 776 могил
ДОХЛЫЕ РАСИЯНЕ

putinas sakė

putinas žydas

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Ukrainą lydės sėkmė!

Ну а пропагандист депутат Затулин проснулся и понял, что:

„Какие у нас были цели официально заявленные в начале Специальной военной операции? Вы все помните. Денацификация, демилитаризация, нейтральный статус Украины и защита жителей Донецка и Луганска, которые всё это время страдали. По какому из этих пунктов мы достигли результата на сегодняшний день? Ни по одному. Более того, некоторые из них перестали иметь всякий смысл”(с)

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Rusijos nuostoliai

09.07.2023
Танки — 4078 (+4)
ББМ — 7964 (+11)
Артиллерия — 4366 (+20)
РСЗО — 668 (+7)
Средства ПВО — 413 (+3)
Самолеты — 315
Вертолеты — 309
БПЛА — 3685 (+19)
Крылатые ракеты — 1271
Корабли (катера) — 18
Автомобили и

blue yellow zov marinie

zelievudo pasakos natams

Putinas sakė

⚡️Песков: когда Путин не может уснуть, он вызывает Конашенкова, чтобы тот считал ему танки

Пездуза

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Kenedis įsakė

Kovoti su amerikiečiais mūšio lauke Ukrainoje – tai sąmoningas pralaimėjimas, nes jie turi nebranduolinę kovinę galią, dešimtis kartų didesnę už mūsų, jie turi daugiau karių… Nuo milijardo žmonių skaičiuojant. Jų karinės išlaidos keliasdešimt kartų didesnės nei mūsų. Jie turi neprastesnių lauko ginklų, ir jie jų dar net nepanaudojo: dar nepristatytos „Tomahawk“… Iš principo nėra jokių galimybių laimėti pagal scenarijų, kurį jie mums perša…“ –

Kenedis jaunesnysis sakė

Kenedis jaunesnysis sakė rusai užmuš ukrainiečius santykiu 7: 1 ir vyriausybę ukrainoje pastatė amerika

Kenedis kariavo už Ukrainos laisvę

Кстати, Коннор Кеннеди (сын Роберта Кеннеди-младшего, кандидата на пост президента Сша) воевал в Украине в Интернациональном легионе в прошлом году, — Алексей Венедиктов. #иноагент

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Ukrainą lydės sėkmė!

Tai karstas ant vikšrų.“ Vokiečių ekspertas skelbia katastrofišką T-90M likimą (Video) ()2023-07-08
Vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip rusų tanką T-90M sunaikina ukrainiečiai, sukėlė atgarsį socialiniuose tinkluose.

Rusų tankai metalo laužas analogov net

Paskelbtoje filmuotoje medžiagoje aiškiai matyti, kaip tiesioginis BONUS/SMArt šaudmens pataikymas į tanką T-90M sukėlė rusų tanko ir visos įgulos žūtį. Sviedinys sukėlė gaisrą tanko amunicijos skyriuje – per kelias sekundes visą kovinį skyrių apėmė liepsnos ir sudegino 2 iš 3 įgulos narių.

Rusų tankai metalo laužas analogov net

Paprastai stengiuosi nerodyti žiaurių vaizdo įrašų, bet šiuo atveju turiu pasakyti svarbų dalyką. Nesvarbu, ar tai T-72, T-80, T-90, ar jų dariniai. Sovietų / rusų gamybos tankai, skirtingai nei jų vakarietiški analogai, yra ginkluoti karstai ant vikšrų, pasižymintys žemu išgyvenimo lygiu pataikius, todėl galite skelbti apgadintų „Leopard“ tankų nuotraukas, kiek norite, bet galime būti tikri, kad ukrainiečių įgulos išgyveno ir gaus kitą tanką. Rusų įgulos dabar virto pelenais, tiesiogine prasme tręšiančiais Ukrainos žemę. Štai kodėl buvo svarbu tiekti vakarietiškus tankus

Putinas nusikaltėlis

Tik pagalvokite apie tai: absoliutūs bepročiai rusų banditai įsiveržia į Ukrainą, vykdo žiaurų genocidinį karą, žudo civilius gyventojus, vykdo viešas egzekucijas, prievartauja moteris, grobia vaikus, atakuoja didelius miestus sparnuotosiomis raketomis… Tuo pat metu šalia stovi „žmogaus teisių organizacija“ su užrašų knygele ir kaltina… Ukrainos žmones, kad jie nepakankamai nusiginklavo dėl 2005 m. tarptautinių konvencijų ir Budapešto memorandumo“, –

Putinas sakė

Šis karas drasko Rusijos potencialo dugną. Akivaizdu, kad už to slypi Vakarų, kurie remia Ukrainą, technologinio pranašumo skirtumas prieš Rusijos karinį-pramoninį kompleksą. Jis paprasčiausiai nesileidžia į kovą, ypač sankcijų kontekste“,

nesprogo

zaparožės ae nesprogo

Rusų tankai metalo laužas analogov net

Tai karstas ant vikšrų.“ Vokiečių ekspertas skelbia katastrofišką T-90M likimą

Koldūnų duokite koldūnų!

Семье умершего оккупанта подарили целую пачку пельменей: второй сын тоже на подходе
В республике Тува семье оккупанта, который умер на украинской земле, подарили упаковку пельменей

Kenedis kariavo už Ukrainos laisvę

Кстати, Коннор Кеннеди (сын Роберта Кеннеди-младшего, кандидата на пост президента Сша) воевал в Украине в Интернациональном легионе в прошлом году, — Алексей Венедиктов. #иноагент

Kenedis jaunesnysis sakė

Kenedis jaunesnysis sakė – ukrinoje vyriausybę pastatė amerika, maidaną darė už 5 milijardus dol.amerikos

Putinas sakė

Кстати, Коннор Кеннеди (сын Роберта Кеннеди-младшего, кандидата на пост президента Сша) воевал в Украине в Интернациональном легионе в прошлом году, — Алексей Венедиктов. #иноагент

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Ukrainą lydės sėkmė!

Зеленский прибыл на остров Змеиный спустя год после занятия его украинскими войсками. Сугубая символика, но стоит отметить, что в символике молодой, жесткий и энергичный президент Украины выглядит небоскребом по сравнению с убожеством, прячущимся по бункерам и посылающим вместо себя каких-то невнятных персонажей, от которых за версту разит подставой.

Dėdė

Obuolį, baranką, varpą į ranką ir pirmyn į Ukrainą, durneli 🖕

Ukraina lydės sėkmė!

🌎
🤣 🇷🇺 На сросії не геї
∫\ \___🐷 лише ПІДОРАСИ!
_∫∫ _∫∫ \ \ .
русня – недонація підорасів!

путлір .в.в

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

medvedev otreagiroval

„Медведев отреагировал на сообщения о попытке Киева атаковать Смоленскую АЭС“
https://ria.ru/20230709/stantsiya-1883143708.html

Медведев алкоголик ебаный

У Медведева какой-то нереализованный комплекс на теме ядерного оружия. Есть люди с пламенной любовью к огромным машинам, а у этого – к килотоннам.

Жаль, по клинической психиатрии Нобелевской премии нет – на таких пациентах можно было бы обойти всех конкурентов как стоячих.

medvedev otreagiroval

žydas medvedevas atreagavo į atominių teroristų terorizavimą.

Медведев алкоголик ебаный

Ar tai pokštas? Absoliučiai pamišę rusų banditai veržiasi į Ukrainą!“ „Human Rights Watch“ drebina pasaulį. Skelbiama audringa reakcija

yell… NATO GO NAXO

paskutinės paros “rusijos“ nuostoliai – 800+ banderonacikų ir ukrolochų – užuojautos “rusijai“ ir žuvusiųjų bei suluošintų artimiesiems – o Bulgarijos prezas atsisako tiekti ginklus zešiukšlei, bei aiškiai sako , jog šitas karas neturi jokių perspektyvų “ukrainai“ 🙂 – bet kas ta Bulgarija ? :)) – lyginant su didžiuoju nuokrušostanu, tai yra mažiau nei nulis :)))

Ukraina lydės sėkmė!

Моцква на дне ! ЛилиПутин в гавне ! )))Дисантние корабли пасут гусей ! А а путин гей !😂😂😂😂😂Д

Šiandien

Rusijos kariai Donecko kryptimi atmušė devynis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atakas per dieną, sunaikindami apie 500 Ukrainos karių ir dvi dešimtis technikos, pranešė Gynybos ministerija . “ „Donecko kryptimi sumanūs ir drąsūs Pietų pajėgų grupės besiginančių dalinių veiksmai sėkmingai atmušė devynias priešo atakas Donecko liaudies respublikos Družbos, Severnoje, Maryinkos ir Pervomayskoje gyvenviečių srityse“, – rašoma pranešime. . Be to, Rusijos pajėgos nugalėjo Ukrainos dalinius Krasnogorovkos , Avdiivkos , Vesele ir į vakarus nuo Kleščeevkos. Michailovkos apylinkėse jie sunaikino daugkartinį raketų paleidimo įrenginį HIMARS, o Avdiivkos rajone – Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 110-osios mechanizuotosios brigados amunicijos sandėlį. Priešo nuostoliai šia kryptimi siekė apie 500 žuvusių ir sužeistų karių, tris tankus, šešias šarvuotas kovines mašinas, keturis automobilius, du pikapus, du amerikietiškus savaeigius pabūklus M109… Skaityti daugiau »

Ukraina lydės sėkmė!

Моцква на дне ! ЛилиПутин в гавне ! )))Дисантние корабли пасут гусей ! А а путин гей !😂😂😂😂😂Д

Putinas sakė

Zaporižios kryptimi, Orechovo srityje, Rusijos artilerija nušlavė savo priešakines pozicijas. Įsibrovėlių isteriją smūgio metu per radiją perėmė Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Liepos 7 dieną garso įrašą paskelbė buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Antonas Heraščenka savo „Telegram“ kanale.

Sprendžiant iš pasiklausymo, smūgį įvykdė Rusijos ginkluotųjų pajėgų dalinys, vadovaujamas kariškio su šaukiniu „Granit“. Vienu metu RF ginkluotųjų pajėgų daliniai, naudodami ryšio priemones, sukėlė aliarmą ir reikalavo skubiai atšaukti ataką, nes sviediniai krito į jų pusę. Šauliai jų negirdėjo ir šaudė visa jėga. Priešakinės rusų pozicijos buvo nušluotos draugiška ugnimi.

blue yellow zov marinie

zelievudo pasakos pridurkams

Putinas sakė

O čia tai dovana Zalužnui! Skelbiama, ką nušlavė Ukrainos kariuomenė ()2023-07-09
Bachmuto kryptimi gynybos pajėgos likvidavo „kadyrovcų“ grupę.

blue yellow zov marinie

Narkomano kliedesiai

tep tep

po niux niux

Putinas sakė

Be to, Rusijos kariuomenė vis dar turi daug artilerijos (turima omenyje patrankų skaičius). „Ne veltui mūsų kariai pietuose daugiausia dėmesio skiria šios artilerijos, kaip pagrindinio kozirio, nukovimui. Tačiau tai, kad jie (rusai – red.) pradėjo su 3500 tankų, o dabar jų nebėra, o Ukraina turi daugiau tankų (be to, pasirašomos naujos sutartys su vokiečiais), yra ryškus Rusijos išteklių išsekimo rodiklis“, –

blue yellow zov marinie

Drambliuko svajonės

Putinas sakė

Ukrainą lydės sėkmė!

blue yellow zov marinie

Eik išsispauk spuogus, pasmaukyk, gal bent delnai sušils, o nerašinęk čia nesąmones

Putinas sakė

В целом же за прошедшие сутки, 8 июля, на украинской земле было ликвидировано 600 российских оккупантов. Таким образом, общее количество ликвидированных россиян составляет примерно 234040 человек.

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Kazimieras

Gal kas atsimenat, kada paskutinį kartą Ukrainos karinių pajėgų aviacija atakavo rusų pozicijas??? Kažkaip negaliu atsiminti…. O ar iš vis Ukraina beturi savo aviaciją?!!

Ukraina lydės sėkmė!

Kolkas neturi…kolkas. Tai tik parodo Rusijos bejėgiškumą nors ir neturi Ukraina nei aviacijos nei laivyno rusai nesugeba užimti Ukrainos.

Ukraina lydės sėkmė!

Antroji armija pasaulyje 17 mėnesių negali nugalėti Ukrainos. Norėjo Kijevo per tris dienas o paėmė I burną. Ir prapiso kreiseri Moskva

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Ukraina lydės sėkmė!

Зачистка канала Северский Донец-Донбасс – последние новости
ВСУ 24 июня уничтожили оккупантов на Бахмутском направлении. По словам командира третьей отдельной штурмовой бригады Андрея Билецкого, воины 1 механизированного батальона 3ОШБр разгромили третий батальон 57 гвардейской мотострелковой бригады РФ, в результате чего ликвидированы десятки россиян.

Позже командующий Сухопутными войсками ВСУ Александр Сырский обнародовал яркие кадры операции защитников 1 роты 1 механизированного батальона 3-й отдельной штурмовой бригады, которые разгромили 3 батальон 57-й гвардейской мотострелковой бригады РФ.

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Rusijos nuostoliai

09.07.2023
Танки — 4078 (+4)
ББМ — 7964 (+11)
Артиллерия — 4366 (+20)
РСЗО — 668 (+7)
Средства ПВО — 413 (+3)
Самолеты — 315
Вертолеты — 309
БПЛА — 3685 (+19)
Крылатые ракеты — 1271
Корабли (катера) — 18
Автомобили и автоцистерны — 6929 (+15)
Специальная техника — 628 (+9)
Личный состав — около 234040 человек (+600)

blue yellow zov marinie

AI,KA CIA PLIURPAUT,VIS TIEK XUJASOSAMS KAPUT…

stasys

Ozio myzalu amoniakas visai eliminavo sugebejimo mastyti likucius? Jau geriau buti vatniku,nei prasmirdusiu, tvartu,kailiu

blue yellow zov marinie

Viskas. Kontranastūpas nustipo. Reikia pripažinti.

Rusas pūva po velėna

Mėsos šturmai“, kuriuos vykdo MŪSŲ kariai, netoli Avdijivkos tęsiasi. Susidaro įspūdis, kad „1-ojo armijos korpuso“ štabas skuba nužudyti kuo daugiau mūsų kovotojų, beprasmiškai siekdamas kuo greičiau pralaimėti karą“, – rašo įsiutęs čekistas.

blue yellow zov marinie

Viskas. Kontranastūpas nustipo.

blue yellow zov marinie

Viskas. Niūchui Ze galas. Nebeliko net pasakų natams.

Rusas pūva po velėna

Rusai jau pusantrų metų stačia galva šturmuoja Avdijivką ir bando užimti neįveikiamą tvirtovę. Pažangos nebuvo, o Rusijos ginkluotųjų pajėgų nuostoliai milžiniški.

„Zradą“ šiuo klausimu „Telegram“ kursto Rusijos čekistas, agresijos prieš Ukrainą dalyvis Igoris Girkinas (Strelkovas)

blue yellow zov marinie

Viskas. Zelievudo pasakos baigėsi.

blue yellow zov marinie

prrrrrrr

ežiukas

Neskaniai spermą nurijai ????

blue yellow zov marinie

losaaara

ežiukas

Blogai, senas glušiau? Išgerk vaistus būtinai

NATO samitas

Garantijas Ukrainai suteiks V. V. Putinas iškėlęs vėliavą Kijeve.

Rusas pūva po velėna

Очередная попытка русского штурма, в котором орки проебали 21 единицу техники и 200 человек личного состава

blue yellow zov marinie

Viskas. Niūchui Zeliai galas.

blue yellow zov marinie

pyzdrazatielis loxas..

ežiukas

Nesinervuok, nurimk, išsispausk spuogus, pasmaukyk ir aprimsi, vis vien nieko protingo neparašai

blue yellow zov marinie

xuilo iskelt teisgali prikakota cemodana

Naivi blondinė

Xuilo, – tai tavo sveikatos stovis, ar kaip?

Bulvių maišas Pinočetas apsisiko

Juokai baigėsi. Lenkija siunčia didžiulę šarvuotos technikos koloną link Baltarusijos ()2023-07-09
Varšuva pademonstravo pasirengimą reaguoti į bet kokius bandymus destabilizuoti padėtį prie sienos.

tep tep

Apsišiko pšėkai skystai iš baimės :)))

kaput

kaput xoxliandiją i ir pšėkams bet kuriuo atveju

NATO samitas

Garantijas Ukrainai suteiks V. V. Putinas iškėlęs vėliavą Kijeve.

Putinas nusikaltėlis

Putino laukia tribunolas ir kartuvės

blue yellow zov marinie

narkomano kliedesiai

blue yellow zov marinie

…ujobiscia…

Romka

Nusivalyk vaflius nuo burnos, aborto liekana

Ukrainos nuostoliai stebina

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
426 зенитных ракетных комплексов
10604+22 танка и др. бронемашин
5396+13 орудий полевой артиллерии
1137+2 реактивных систем залпового огня
453 cамолета
241 вертолет
4948+10 беспилотников
11547+35 единиц автотехники

Rusas pūva po velėna

10.07.2023
Танки — 4085 (+7)
ББМ — 7966 (+2)
Артиллерия — 4371 (+5)
РСЗО — 668
Средства ПВО — 414 (+1)
Самолеты — 315
Вертолеты — 309
БПЛА — 3686 (+1)
Крылатые ракеты — 1271
Корабли (катера) — 18
Автомобили и автоцистерны — 6937 (+8)
Специальная техника — 632 (+4)
Личный состав — около 234480 человек (+440)

blue yellow zov marinie

zelievudo pasakos natams.

blue yellow zov marinie

…dibil,bla

ežiukas

Kai iš tavęs, kvaily, užteks ir tiek…

blue yellow zov marinie

KITAJUS LIEPE KACAPAMS……SLUSATJ I MOUCIATJ,MOUCIATJ I SLUSATJ……XA XA XA

putinas sakė

putinas sakė rusai užmuša ukrainiečiuas santykiu 10 : 1.

blue yellow zov marinie

pucyyynas sake,kad megsta santykiaut su bulbasenka ir uuuuunu unomento..

ežiukas

Šiaip stogas važiuoja, ar esi durnas iš tiesų?…

Dėdė

Obuolį, baranką, varpą į ranką ir pirmyn į Ukrainą, durneli 🖕

blue yellow zov marinie

bybi i aki ir vakzal cemodan..

Romka

Jukš tvartelin, brude

NATO samitas

Garantijas Ukrainai suteiks V. V. Putinas iškėlęs vėliavą Kijeve.

putinas sakė

Ukraina dar nepasiruošusi į NATO, dar yra nesugriautų miestų ir kaimų.

V žopu

A ne nato ukrams

blue yellow zov marinie

NUGI R PIDERASCIJAI KAPUT.VISISKAS KAPUT.JA JAU DALIJASI KAS NETINGI….

Dėdė

Obuolį, baranką, varpą į ranką ir pirmyn į Ukrainą, durneli 🖕

blue yellow zov marinie

…riuzzka haaaza siknon…ir i Menuli,slyksciau….f periot,zza sralina i pucliera…

ežiukas

Pasimatuok temperatūrą, glušiau, bo nusišneki…

blue yellow zov marinie

jozkinkot,prasiblaivyk.

Romka

Spermos su kava nori, lavonide?

Liko vienintelė pramoga

Raguoto Kazanovos Anušausko pasisakymas anglų kalba :)))))

Putinas nusikaltėlis

Примечательно, что у внешнеполитического ведомства РФ и вообще у кого-либо из верхушки властей РФ нет никаких внятных комментариев относительно постройки военных заводов НАТО в Украине.

А смысл в таких заводах колоссальный. Ведь ракеты Шторм, произведенные в Фастове, перестают быть „предоставленными Великобританией или Францией”.

А значит это вооружение может спокойно бить по территории РФ.

За Турцией потянется Германия, за Германией – Британия и все остальные.

Необходимо просто сотрудниками заводов хотя бы на 1% сделать турков. немцев и британцев.

Турки однознчно не опасаются ракетых ударов. Наверное, окончательно что-то поняли?

pyzda ukrainai

100%

RuZZkyi mir

‼️ Песков подтвердил, что Путин 29 июня встретился с Пригожиным и 35-ю командирами „Вагнера”.

Сказал „нет войне” – сел на 7 лет.
Поднял мятеж, захватил город, сбил авиатехнику, убил лётчиков – уголовное дело закрыли и с тобой встречается президент.

atsipūtęs

Nu ir ką????

Bus leopardai

⚡️Немецкий концерн Rheinmetall откроет в Украине завод по производству бронетехники в течение следующих 3 месяцев, — CNN

Там будут строить и ремонтировать танки, а также обучать украинцев обслуживать бронетехнику.

nea

nebereikės

pyzda ukrainai

nebėr

200
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top