Karas Ukrainoje. Šeši šimtai trisdešimt antroji (lapkričio 17) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Šiauriniame flange sunkios kautynės. Rusai stipriai spaudžia prie Kyslivka. Jiems pavyko pasistūmėti no man land, tačiau ukrainiečiai išlaiko pagrindines pozicijas. Tuo tarpu rusų bandymai pasistūmėti pietiniame flange sumenko. Neatmestina, kad siekdami prieš šalčius pasiekti apčiuopiamų rezultatų (pvz. kirsti kelią Kupjansk – Krokhmalne), rusai pradės pastangas koncentruoti pagrindinėje kryptyje, t.y. šiauriniame flange.

📍Kremina. Rusai toliau bando pasistūmėti pietiniame flange, tačiau jų lokalios atakos nebuvo sėkmingos.

📍Lysychansk. Po ilgo štilio agresorius atnaujino atakas Bilohorivka link. Kol kas jos lokalaus pobūdžio. Neatmestina, kad siekiant atitraukti dalį ukrainiečių pajėgų nuo šiaurinio Bakhmut flango, agresorius gali intensyvinti operacijas šiame sektoriuje.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Šiauriniame flange rusai neatsisako planų pasiekti kanalą ir perimti čia esančių aukštumų kontrolę. Jie atakuoja Bohdanivka – Yahidne – Ivanivkse ruože. Kalvas toliau kontroliuoja Ukrainos pajėgos, tačiau rusams užėmus no man land, distancija iki šių aukštumų gerokai sumažėjo. Panaši situacija ir pietų flange prie Klishiivka. Dažniausiai tokiais atvejais rusų taktika – 1) nuolatinės atakos į kalną pėstininkais, kurių negaila (samdiniai, Shtorm Z, mobilizuotieji iš LNR/DNR), 2) ukrainiečių pajėgų varginimas, pozicijų identifikavimas, 3) artilerijos ir aviacijos koncentravimas į identifikuotas ukrainiečių pozicijas ir lėtas stūmimasis į priekį vienetais, kurių negaila, 4) reguliarių vienetų įvedimas (pvz. desantininkai) ir kalvų kontrolės perėmimas. Tokią taktiką matėme prie Bakhmut. Dabar bent iš viešų šaltinių matome, kad rusai atakuoja būtent Shtorm Z padaliniais.

📎Panašu, ukrainiečių kontratakos prie Mayorse buvo sėkmingos. Jie prie Shumy apie 1 km pastūmė kontaktinę liniją į rytus. Deep State teigimu tai daugiau kontaktinės linijos korekcija. Todėl tikėtina, kad tai nėra vien vakarykščių atakų rezultatas, o per keletą lokalių operacijų susikurta taktinė sėkmė, dabar pasiekusi viešą erdvę. Jei šios atsargios, tačiau rezultatyvios operacijos tęsis, rusai bus priversti reaguoti.

📍Avdiivka – Mariinka. Žvelgiant bendrai, nors rusams pavyksta nežymiai pasistūmėti, tačiau šios jų taktinės sėkmės nepriartina prie operacinių tikslų įgyvendinimo. Viena iš priežasčių – silpnai ir šabloniškai taktiniu lygiu veikiančių manevrinių vienetų neefektyvi parama ugnimi. Antai rusų aviacija vietoj smūgių ukrainiečių pozicijoms, daužo daugiaaukščius namus Avdiivka mieste. To priežastis – Avdiivka puolimo operacijos pradžioje itin išaugę agresoriaus aviacijos nuostoliai. Dabar rusai baiminasi Ukrainos oro gynybos ir karine prasme mažareikšmius taikinius atakuoja iš savo gynybos gilumos. Dabar detaliau:

📎Šiaurinis flangas. Rusai kelis šimtus metrų išplėtė savo pozicijas palei geležinkelį į pietus, tačiau jiems tai mažai padeda pasiekti esminį tikslą – kirsti geležinkelį ir įsitvirtinti Berdychi-Stepove ruože. Žinoma, jie gali bandyti pastangas koncentruoti šturmuodami cheminių produktų gamyklą, ir iš čia kontroliuoti aprūpinimo kelius į Avdiivka. Tačiau anksčiau po kelių bandymų rusai taip gavo į ragus, kad tiesiog bando užimti geresnes pozicijas aplink gamyklą, o toliau eiti nedrįsta. Tačiau jeigu ir toliau rusams nesiseks kirsti geležinkelį ties Berdychi-Stepove, ir nepavyks išplėsti placdarmą į šiaurę (Keramik), neatmestina, kad matysime dar vieną Azovstal šturmui prilygstantį mūšį dėl šios gamyklos.

📎Centrinis ruožas. Rusai ieško naujų būdų perlaužti situaciją, todėl suintensyvino savo veiksmus nuo Yasinuvata į vakarus miesto link. Jiems pavyko pasistūmėti, tačiau sunku spręsti, ar jie ryšis lįsti giliau į miestą. Kaip rodo patirtis (pvz. Severodonecko mūšis), jei rusai nenulaužia gynėjų flangų, jie nebando ieškoti ilgiau užtrunkančių sprendimų (pvz. ilgalaikė miesto blokada), o nepaisydami nuostolių veržiasi į miestą. Stebėsime situaciją.

📎Pervomaiske ir Mariinka ruožuose be pakitimų.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Ukrainos pajėgos smogė kariniams taikiniams Tokmak.

📍Orihiv. Tęsiasi darbas flanguose, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌Pietų kryptis. Tęsiasi kovinė rutina – mūšiai kairiajame Dniepro krante, ukrainiečiai atakavo taikinius Sevastopol ir Dzhankoy, rusai smūgiavo Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrai.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sveiki rusai okupantai

Kaip sekasi svetimas žemes grobti?

Prašalietis

Po pernai „sala ukraini, hemarojams sala” girdėtų Navio su Sėjūnu pranešimų apie tai,kaip rusai „pasigrobę iš turtingų” Okrainos chalopų „kas jų turėtą labdarinį panešiotą fotelį, skalbimo mašiną, šaldytuvą, tarybinių laikų špižinę keptuvę…” iš visų Okrainos pakampių „bėga namo”, šiais metais rašinėjančių tiek „karinius komiunikė”, tiek pidarjotinių gausių komentuojančių „stasių, mėlynai geltonų marinatų, ukrainą lydi sėmė, za tri dnia…” „peremoginių”, kaip „rusai trešia” okrainos laukus…, tavo patrydiotinis šūkis skamba beviltiškai apgailėtinai ir visiškai nesala ukraini, hemarojams nesala… O Lietuvą vairuojanti įgula ne taip seniai visiems „peremogiškai” skelbė, kad okrainos banderiniams chalopams „peremogoms” pasiekti davė daugiau kaip už vieną milijardą euro pagalbos…

Marius

Tekstus rašo beraštis, nelietuvis, karštas Ukrainos fanatikas. „Zaporizhia kryptis” – tai kaip bus, perrašinėsite Šapokos istoriją, kur tokių Zaporizhios kazokų nėra, bet yra Zaporožės kazokai? Tiesos.lt portalas pasisakantis už lietuvių kalbos saugojimą čia nuolat darko lietuvių kalbą.Tai jau schizofrenija.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top