Karas Ukrainoje. Šeši šimtai trisdešimt penktoji (lapkričio 20) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiandien Kyive lankosi JAV gynybos sekretorius L. Austin ir JAV pajėgų Europoje vadas gen. Ch. Cavoli. Skelbiama, jog vizito tikslas – aptarti pagalbą Ukrainai žiemos laikotarpiu. Tikėtina, vienas svarbesnių šio vizito tikslų – rinkimų JAV fone užtikrinti Ukrainos vadovybę ir visuomenę, kad Vašingtonas ir toliau rems kovojančią šalį. Tuo pačiu, gen. Ch. Cavoli dalyvavimas demonstruoja, jog šis vizitas turi labai didelę karinę dedamąją. Tikėtina, aptariama operacijų fronte dinamika, problemos ir jų galimi sprendimo būdai (ginkluotė ir įranga, žvalgybinės informacijos poreikio tikslinimas ir pan.).

O tuo metu fronte iškrito pirmas sniegas. Šlapia, purvina bei šlykštu. Technikos judėjimas apribotas, tačiau nėra neįmanomas. Dabar daugiau puolamųjų veiksmų vykdys išsilaipinę pėstininkai ir dar labiau išauga dronų svarba. Abi pusės ėmė naudoti “dronų – motinėlių” taktiką. Didesnis dronas skraidina mažesnį FPV droną apie 5 – 10 km. Tuomet FPV dronas atkabinamas ir dar 5 – 10 km atstumu ieško taikinių. „Motinėlė” taip pat veikia kaip ryšio retransliatorius. Taip ne tik gerokai padidinamas FPV dronų veikimo nuotolis, bet ir sukuriamas netikėtumo faktorius. Yra apie ką pagalvoti ir Lietuvoje. 🙂

O dabar žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Agresorius toliau bando blokuoti Kupjansk iš šiaurės ir rytų, tačiau Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas. Pasirodė informacija, kad atskiri rusų 20-osios armijos vienetai, veikę šiame sektoriuje yra permetami link Avdiivka. Ukrainos ekspertai tai sieja su išsikvėpusiu okupantų puolimu link Kupjansk, tačiau mes būtume atsargesni dėl tokio vertinimo. Šiame kare jau buvo ne kartą, kai apsidžiaugus, jog rusų vienetai palieka kontaktinę liniją, tai padėties nei kiek nepalengvindavo, nes į jų vietą atvykdavo kiti vienetai. Stebėsime situaciją.

📍 Kremina. Lokalūs susidūrimai fiksuojami pietiniame flange, dominuoja pozicinės kautynės.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

Ukrainos SOP 3-iojo pulko operatoriai sumedžiojo rusų vadovavimo ir valdymo mašiną R149 ( https://twitter.com/AFUStratCom/status/1726535876837298330 ). O tada ją, naudojant HIMARS, sunaikino ukrainiečių artileristai. Sunaikintas ne šiaip koks UAZ’ikas su radio stotimi, o brigados ar net pulko vienetų valdymo priemonė, kurios nuostolis sutrikdys agresoriaus operacijas. Ypač žinant, kad rusijos kariuomenėje pajėgų valdyme iš esmės niekas nepasikeitė – nėra įsakymo pagal kurį gali veikti tam tikrą laiką, pajėgos vietoje nerodo jokios iniciatyvos ar lankstumo, o ką jau kalbėti apie visų lygių savarankišką sprendimų priėmimą. Be to, kartu su minėtu automobiliu į kosmosą teleportavosi ir joje tupėję majorai ir/ar pulkininkai, kas irgi yra proga pasveikinti vieni kitus. 😃

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Esminių pokyčių nėra. Okupantų atakos vis dar pavojingos, tačiau turi mažiau potencialo perimti aukštumų aplink Bohdanivka kontrolę.

📎 Pietinis flangas. Agresorius intensyvina operacijas prie Klishiivka. Tinkamai neįsitvirtinę antrame aukštumų laipte, rusai atakuoja aukštyn link trečio laipto prie Klishiivka. Jų atakos kausto gynyboje esančius Ukrainos vienetus, negana to okupantai randę kokią landą, nepaisydami nuostolių bando užsikabinti. Jei agresorius užlips į šias kalvas, Ukrainos gynėjų padėtis Klishiivka – Andriivka ruože gali stipriai komplikuotis.

📍 Avdiivka – Mariinka.

📎 Šiaurinis flangas. Susidaro įspūdis, kad rusai bent laikinai pakeitė pagrindinių pastangų kryptį ir bando apsisaugoti savo flangą ir atakuoja Novokalynove link. Čia jiems pasistūmėti nepavyko. Be to, agresorius toliau bando pasigerinti savo padėtį prie cheminių produktų gamyklos, šioje vietoje situacija permaininga.

📎 Rytinis flangas. Agresorius įsitvirtina užimtose pozicijose rytiniame Avdiivka pakraštyje. Nors Ukrainos pajėgų artilerija šiame ruože dirba labai intensyviai, tačiau kol kas rusų iš čia išrūkyti nepavyksta. Agresorius soc. tinkluose praneša, kad Ukrainos pajėgos permeta rezervus ir ruošiasi kontratakuoti. Stebėsime situaciją.

📎 Pervomaiske ruožas. Sunkios kautynės tęsiasi, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📎 Mariinka ruožas. Tikėtina, matydamas per lėtą judėjimą kituose ruožuose, agresorius čia sukaupė papildomų jėgų ir ėmė atakuoti plačiu frontu. Jis vykdė puolimo operacijas ne tik Mariinka, bet ir Pobeda bei Krasnohorivka (nemaišyti su šiauriniame flange esančia Krasnohorivka 😉). Okupantai juda no mans land, tačiau pralaužti ukrainiečių gynybos ir toliau nepavyksta. Neatmestina, kad tokiais veiksmais agresorius siekia išderinti ukrainiečių gynybos sistemą, atitraukti bent dalį pajėgų nuo Pervomaiske ruožo ir taip užverti apsupties žiedą.

📍 Vuhledar. Rusai nesėkmingai pabandė atakuoti prie Novomykhailivka.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Tęsiasi abipusės atakos Robotyne pleišto flanguose, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Velyka Novosylka. Kaip ir spėjome, okupantai bando apeiti Staromayorske, su tikslu atkirsti čia esančias Ukrainos pajėgas iš šiaurės. Šį sumanymą Ukrainos gynėjai perkando ir apsigynė.

📌 Pietų kryptis.

Ukrainiečiai smogė rusų kariniams objektams Henichesk (Krymo bottleneck’e). Ten tradiciškai veikia įvairios agresoriaus vadavietės, tad gali būti, kad greitai skaitysime naujus nekrologus. ☺️

📍 Ukrainiečių šviežiai atvykusios jūrų pėstininkų pajėgos vėl bando plėsti placdarmą prie Krynki, pozicijos eina iš rankų į rankas. Tuo pačiu, agresorius baiminasi ukrainiečių veiksmų prie Hola Prystan. Jo karo propagandistai skelbia, jog čia fiksuojamas intensyvėjantis Ukrainos SOP aktyvumas.

📍 Ukrainos pajėgos JDAM bomba smogė agresoriaus bazei prie Tatarivka (https://t.me/ButusovPlus/6317). Šiuo atveju čia dvi geros žinios:

📎 Rusams bandant situaciją kontaktinėje linijoje keisti KAB‘ų smūgiais, Ukrainos pajėgų aviacija taip pat turi kuom atsakyti (linkėjimai rusų oro gynybai 😊).

📎 Tai jau antras galingas smūgis okupantų tiekimo linijoms per paskutines dvi savaites. Praeitą kartą smogta rusų logistinei kolonai prie Gladkivka. Tokiu būdu, abu aprūpinimo keliai, vedantys iš agresoriaus gynybos gilumos į aktyvių susidūrimų ruožą (Hola Prystan – Oleshky – Obryvka) yra bent dalinai dengiami ukrainiečių ugnies priemonėmis. 😉

2.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kaput
skotas riteris sakė

„Скотт Риттер • ЗАЛУЖНЫЙ сменит ЗЕЛЕНСКОГО? • Одесса, Харьков, Николаев, Днепр войдут в состав РФ?”
https://youtu.be/PAsEfvrys7A

Ukraina

Teoriškai karvė, praktiškai pastipus.

Hemarojam kaput

Rusų karinės pajėgos pralaužė Ukrainos gynybos liniją, kuri buvo įrengta dar 2014 metais prie Avdejevkos, sėkmingai kontratakuodami į pietus nuo Avdejevkos prie geležinkelio stoties Jesinevata-2 ! Lūžis fronto linijoje įvyko !

Tadas

Pagoglinkit – “„The Wall Street Journal“: pavargę Ukrainos kariai sunkiai stabdo Rusijos puolimą”.
Rusijos pajėgos apsupo Avdijivką iš trijų pusių ir užėmė vienintelę aukštumą – plačią juostą šiaurės rytuose. Rusijos pajėgų planas – žengti į šiaurę ir pietus netoli Avdijivkos ir tada atkirsti miestą nuo tiekimo kelių.

Ukrainos nuostoliai katastrofiški

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
441 зенитный ракетный комплекс
13489+3 танков и др. бронемашин
7138+5 орудий полевой артиллерии
1185 реактивных систем залпового огня
536 cамолетов
254 вертолета
9045+5 беспилотников
15422+15 единицы автотехники

Kaput Ukraine!

Hemarojam piZdiec!

Sveiki rusai okupantai

planuojate ir lietuvius žudyti?

sinica

Jo…, būtinai! Žydžšaudžius litovcus būtina iššaudyti!

mus žudys

miškus iškirs, nebus kur pasislėpti ir pabėgti ir mus žudys pagal žydo zelianskio strategiją suformuotą ukrainoje ir žydų palestinoje – mus naudos kaip gyvą skydą o atėjūnai mus žudys ir griaus mūsų namus kaip ukrainoje ir palestinoje :
https://youtu.be/RrXmdGYMxYM

tikrai įdomu

nei GP, nei VSD į tokį komentarą nereaguos.
jei parašytų vietoj „litovcus” -„žydus” arba „pederastus” – staigiai būtų suimtas.

kaput

zelionij hitler kaput

skotas riteris sakė

„Скотт Риттер: Война проиграна, чтобы выжить, Зеленскому нужно БЕЖАТЬ! „
https://youtu.be/1ztls1RJkIs

Šoigu sakė

Vien tik per lapkričio mėn. pastarąsias tris savaites žuvo 13 700 ukriniečių karių ir buvo sunaikinta 1 800 tankų, šarvuočių, savaeigių pabūklų ir kitos karinės technikos.

Užtat

Ukrų savanoriams nemokamai duoda 2 m ilgio 1 m pločio ir 1,5 m gylio žemės plotelį :))))

Kapinių sargas

Mirusiems „pažadėtosios žemės” (ES) jau nereikia. Makaronų kabintojas net mūsų Nausėda.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top