Veidaknygė
Locked N’ Loaded
Labas vakaras. Trumpas atnaujinimas.
Donbaso kryptis.
– Šiaurinis flangas:
Charkiv. Šiandien intensyviausiai apšaudyta šiaurinė miesto dalis ir prieigos. Labiausiai kliuvo toms vietovėms, kurias prieš keletą dienų kontratakos metu išlaisvino ukrainiečiai (į šiaurę nuo Derhachi). Versijos gali būti dvi: 1) orkai pagalvojo, kad čia ukrainiečiai rengiasi išvystyti sėkmę, vėl rengia kontrataką ir pabandė tam užkirsti kelią; arba 2) tiesiog keršija.
Izyum. Ir toliau puolama Barvinkove link. Orkų pajėgos puolė Nova Dmytrivka (10 km į pietus nuo Brazhkivka bei 10 km nuo Barvenkove), t.y. bando plėsti „piršto“ flangus. Ataka nebuvo sėkminga, priešas atsitraukė. Nepaisant ribotos sėkmės plečiant placdarmą ir nesėkmės apsaugant „piršto“ flangus, orkai ir toliau grūda į „pirštą“ manevrinius (tankų, mech. pėstininkų, desantininkų) ir artilerijos vienetus. Tą patį jie darė ir prie Kyiv (Bucha, Irpin). Kuom baigėsi visi žinom.
Severodonetsk ir Lyman sektoriuose be pakitimų. Vyksta lokalūs mūšiai, intensyviai dirba abiejų pusių artilerija.
– Pietinis flangas:
Prisidengdamas intensyvia netiesiogine ugnimi, agresorius puolė Zaporizhia link (tikėtina nuo Orichiv – Huliajpole ruožo), tačiau patyrė didelius nuostolius ir buvo priverstas atsitraukti. Toks pat rezultatas po orkų bandymų pulti Mariinka – Kurachove ruože. Tikėtina, priešas čiupinėja pietinį flangą, čia ieškodamas silpnesnių kontaktinės linijos vietų, kad galėtu koncentruoti puolimą tam tikroje vietoje.
Mariupolyje toliau vyksta mūšiai.
Pietų kryptis. Be didelių pakitimų.
Galime dar kartą pasidžiaugti, kad į Ukrainą ima keliauti ne tik paramos žodžiai, lengvieji ginklai, šaudmenys, neletalinės priemonės, bet ir moderni sunkioji ginkluotė (pvz.: Australijos perduotos superinės haubicos M777.
***
Egidijus Papečkys
Šešiasdešimt antra diena (balandžio 26, antradienis)
Šį kartą labai trumpai.
Esminis momentas, kad Kremliaus retorika JAV atžvilgiu tapo dar agresyvesnė. Ukraina tarsi nustumta į šalį, ir aštrinamas konfliktas su Amerika.
Ant stalo mestos kelios kortos:
* grasinimas Moldovai, imituojant teroristinius išpuolius Padniestrėje ir pradėjus čia žvanginti surūdijusiais ginklais;
* grasinimas padalinti Ukrainą į dvi dalis;
* grasinimas sukelti energetinę krizę Europoje;
* grasinimas užtvindyti Europą pabėgėliais iš Afrikos;
* grasinimas išstumti dolerį iš atsiskaitymų rinkos, žadant mistinį rublio sustiprinimą, jo vertę pagrindžiant ne tik auksu, bet ir kažkokia mistine „prekių grupe“ (greičiausiai turimi omeny energetiniai resursai).
Visi šie grasinimai labiau desperatiški, nei svarūs. Iš esmės Kremlius žengia kreiserio „Maskva“ kryptimi.
Tuo metu Donbase dar labiau suaktyvintas apšaudymas artilerija, raketomis ir aviacijos smūgiai, ukrainiečiai čia ir toliau mala ir sekina Rusijos pajėgas.
Palikti Moldovą vieną pačią negalima, ji neatsilaikys dėl itin stiprių prorusiškų politinių jėgų. Ukraina žada sutriuškinti Padniestrėje esančią Rusijos grupuotę ir šią teritoriją gražinti Moldovai. Su sąlyga, kad Moldova to paprašys. Kol kas vyksta žodžių karas, tačiau jeigu Kremlius pereitų prie aktyvesnių veiksmų, greitų paliaubų tikimybė ženkliai sumažėtų. Tačiau Rusijos padėtis taptų dar sunkesnė – į kiekvieną tolimesnę Kremliaus provokaciją ir karo išplėtimą į kitas valstybes Vakarai reaguotų. Gal net labai svariomis priemonėmis.
Slava Ukraini!