Karas Ukrainoje. Šimtas aštuoniasdešimt antroji (rugpjūčio 24 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Šiandien, Ukrainos nepriklausomybės dieną, JAV dovanoja rekordinį 3 mlrd. dolerių karinės pagalbos paketą. Lėšos bus panaudotos dronų, ginklų ir kitai karinei įrangai įsigyti. Kada ginklai pasirodys mūšio lauke, nepranešama. Lėšos taip pat bus skirtos Ukrainos kariuomenei apmokyti, priartinti prie NATO standartų ilgalaikėje perspektyvoje.

Rusijos okupantai vakar surengė DNR vaduko Deniso Pušylino „administracijos ataką”, kuri kartu su informacinės operacijomis Maskvai gali būti reikalinga siekiant pateisinti smūgius prieš Ukrainos vyriausybės pastatus šiomis dienomis. Mūsų manymu, smūgiai tikėtini ir šiandien vakare. Maskva džiaugiasi kaimynų ašaromis ir gali pasiųsti į Kyjivą kruviną dovaną kaip kerštą už atakas Kryme.

Mordoro siautėjimą gali pristabdyti Turkijos valdovas Recepas Tayyipas Erdoganas. Turkijos diktatorius tvirtina, kad Krymas turėtų būti grąžintas Ukrainai. „Krymo totoriai yra Ukrainos piliečiai ir Krymas turėtų būti vystomas jų labui“, – kalbėjo jis Krymo platformos aukščiausiojo lygio susitikime. Erdoganas akcentavo, jog Krymo užgrobimas neteisėtas, prieštaraujantis konstitucijai, o Krymo grąžinimas Ukrainai svarbus viso regiono saugumui.

Turkijos vadovas ne pirmą kartą demonstruoja vidurinį pirštą Putino chuntai. Turint galvoje, kad kietos rankos lyderis, be Xi Jinpingo, yra vienas iš dviejų autoritetų, į kurių balsą Putinas įsiklauso, tai dar vienas nemalonus smūgis Kremliaus „dziudistui“ į kepenis.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Krymo platformos susitikime pažadėjo padaryti viską, ką gali, kad susigrąžintų prieš aštuonerius metus Rusijos aneksuotą Krymą.

Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras pareiškė, kad teismas, kurio metu Mariupolio gynėjai bus laikomi metaliniuose narvuose yra „žeminantis”.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas paskelbė apie papildomą ginklų tiekimą Ukrainai už 500 mln. eurų.

Prisimenant, kaip Vokietija neleido gabenti karinės paramos Ukrainai savo oro erdve ir kiek mėnesių gabeno kelis „Gepardus“, reikia tikėtis, kad Olafas nusiplaus gėdą ir „papildomi ginklai“ Ukrainą pasieks per tris – keturias savaites.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad Ukraina neturi nieko bendra su Rusijos propagandisto Aleksandro Dugino dukters Darjos Duginos nužudymu. Ukrainos pareigūnai išjuokė Rusijos kaltinimus, kad jos specialiosios tarnybos prisidėjo prie Duginos nužudymo per automobilyje padėtos bombos išpuolį. „Mes taip nedirbame”, – teigia Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas. Danilovas pažymėjo, kad Rusija planuoja seriją išpuolių šalies viduje, siekdama mobilizuoti šalies gyventojus.

Tuo tarpu Rusijos FSB paskelbė išaiškinusi pagrindinio „Rusų pasaulio” ideologo žudiką. Pagal legendą, žmogžudystę neva suplanavo ir organizavo Ukrainos specialiosios tarnybos, o įvykdė 43 metų Ukrainos pilietė Natalja Vovk, kuri birželį lankėsi Rusijoje kartu su savo 12 metų dukra.

Rusijos propagandistai teigia, kad Darjos Duginos nužudymo „kaltininkas” esą yra Estijoje. Reikalaujama išduoti teroristą, priešingu atveju Maskva imsis veiksmų prieš Taliną. Rusijos užsienio teroro ministras Sergėjus Lavrovas pareiškė, kad „jokio pasigailėjimo” „Russkij mir“ krikšatėvio dukters Darjos Duginos žudikams nebus, o Rusijos propagandistė ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonjan pagrasino teroro aktais Estijoje. „Dašos žudikai jau Estijoje. Estija, žinoma, jų neišduos. Manau, kad turėsime profesionalų, norinčių grožėtis bokštais aplink Taliną”, – rašo Putino servetėlė socialiniame tinkle „Twitter”.

Manome, kad pastaruoju metu gali padidėti Rusijos spec. tarnybų rengiamų provokacijų, teroro aktų tiek Rusijoje, tiek užsienio šalyse. Būkime budrūs.

Operacinis lygmuo

Be pakitimų.

Panašu, jog Kremlius ieško išeities iš situacijos „be išeities“. Neformaliuose Maskvos režimo šulų pokalbiuose vyrauja supratimas, kad kad ilgalaikėje perspektyvoje pralaimėjimas neišvengiamas. Diskutuojama, kokį artimiausios (tolimesnės, tolimos) ateities scenarijų reikia dabar rinktis.

Kremliui reikia pauzės tam, kad sustiprintų raumenis, pasiruoštų ir smogtų dar didesnį smūgį. Gali prasidėti labai pavojingas Vakarų „migdymo ir vedžiojimo už nosies“ etapas, arba atvirkščiai, bus siekiama šokiruoti, išbalansuoti Vakarų sprendėjus visomis galimomis priemonėmis skaičiuojant, kad kol Vakarai atsitokės, Kyjive bus pakeistos vėliavos.

Racionalus protas sako, kad migdantis etapas, griaunant Vakarų sistemas iš vidaus, yra labiau tikėtinas ir tam tikra prasme, pavojingesnis, nei tolesnės, atviros karinės ir kitos konfrontacijos tęsimas, ypač turint galvoje senkančius Kremliaus rezervus.

Tačiau matydami pavojingas tendencijas pačioje Rusijoje ir žiūrėdami į Putlerio priimtų sprendimų istoriją, sakome, kad reikia ruoštis ir Vakarų požiūriu beprotiškiems karo nusikaltėlių žingsniams.

Taktinis lygmuo

Driskiai ir toliau mėgina veržtis Donecko kryptimi, vykdydami aktyvius veiksmus Bachmuto ir Avdijivkos rajonuose, tačiau nesėkmingai.

Slovjansko kryptimi puolimas nepavyko, Ukrainos kariuomenė privertė driskius bėgti.

Naktis buvo nerami Dnipro rajono gyventojams. Trys rajonai buvo apšaudyti „Gradais“ ir „Uraganais“. Per naktinį Rusijos okupantų išpuolį sužeisti du žmonės.

Nikopolio rajonas keturis kartus apšaudytas iš sunkiosios artilerijos ir pabūklų, mieste nukrito 20 sviedinių. Sugriauti du namai, apgadinta daugiau kaip 10 namų.

Rusijos aviacija surengė oro atakas netoli Nevelskoje.

Okupantai kažkodėl vėl mėgino (nesėkmingai) pulti Pisky, nors jau dvylika kartų skelbėsi užėmę gyvenvietę.

Itin aktyviai apšaudyti rajonai apie Zaporižę.

Rusai suintensyvino oro žvalgybą nepilotuojamais orlaiviais.

Netoli Timonovo kaimo Belgorodo srityje, Rusijoje, savaime į orą išlėkė šaudmenų sandėlis. Vietos valdžia pranešė, kad detonacija įvyko dėl karščio. Didelis karštis kenkia sveikatai ir zombių amunicijos sandėliams. Faktas.

Šiandien Ukrainos nepriklausomybės diena. Sveikiname Ukrainos piliečius ir visus ukrainiečius, kur jie bebūtų.

Komentaras

Rusijos partizanai, arba Respublikos Liaudies Armija NRA prisiėmė atsakomybę už Duginos nužudymą ir pareiškė, kad atidarytas antrasis frontas prieš Kremlių Rusijos teritorijoje, kur veikia armija, kovojanti su Putino režimu. Grasinama susidoroti su visais karo kurstytojais, Bučoje veikusiais teroristais ir prievartautojais, kitais gerai žinomais karo nusikaltėliais. NRA pareiškimą išplatino buvęs Rusijos dūmos narys Ilja Ponomariovas.

Mes manome, kad reiktų labai atsargiai ir rezervuotai vertinti panašius pareiškimus, net jei jie skamba gražiai, viltingai ir kelia geras emocijas. Tai gali būti atsarginio Kremliaus plano dalis. Rusijos jėgos struktūrose dirba mažiausiai 2,6 mln. šalies piličių. Vien FSB tarnauja apie 200 tūkst., o Rosgvardijoje – daugiau nei 300 tūkst. pareigūnų. Pagalvokite, tik ramiai ir be išankstinių klišių. Ar totalitarinėje sistemoje, kur už komentarą prieš Putiną soctinkluose keliaujama už grotų, gali būti įmanomas tokios plačiai ir viešai veikiančios, gerai organizuotos sukarintos / teroristinės / su režimu kovojančios struktūros gyvavimas?

Dar daugiau, su itin didele abejone reiktų vertinti tikrų ar tariamų opozicionierių pasisakymus prieš Putiną, kurie skatina imperinės Rusijos išsaugojimą. Turime suvokti, kad kaip tik dabar Rusijoje vyksta ne tik šalies gyventojų teroras, siekiant juos mobilizuoti, bet galimai prasidėjo klanų ir gaujų kova dėl valdžios pagal naujai sudėliotus scenarijus „Rusija po Putino“. Kaip jie bus realizuoti, ne kartą prognozavome, tačiau, pabrėžiame, tai režimo ir jėgos struktūrų scenarijai. Didžioji dalis kovotojų prieš Kremliaus režimą nesiekia jo pakeisti iš esmės, tačiau siekia pakeisti Putiną ir atsisėsti į jo vietą. Bet kokio „opozicionieriaus“ raginimai kovoti prieš Putiną, išsaugant Rusiją su visomis jos spec. tarnybomis, kaip karinę galią, kalbant apie amnestiją nuo režimo atsiribosiantiems nusikaltėliams, yra ne kas kitas, tik siekis, atlikus rokiruotę, tęsti imperinės Rusijos tradicijas ir „russkij mir” plėtimą.

Reali opozicija turėtų:

reikalauti ir daryti viską, kad nedelsiant būtų išvestos visos RF pajėgos iš visų okupuotų teritorijų Moldovoje, Sakartvele, Ukrainoje;

pripažinti visus Sovietų Sąjungos ir Rusijos karo nusikaltimus ir reikalauti Sausio 13-osios žudynių Vilniuje, taip pat Sakartvele, Čečėnijoje, Ukrainoje bei kitose šalyse organizatorių ir vykdytojų teismo;

pasmerkti bolševizmą ir komunizmą kaip nusikalstamas ideologijas, taip pat sovietinės sistemos kūrėjus ir puoselėtojus, jų vykdytus karo ir kitus nusikaltimus;

deklaruoti Rusijos nusiginklavimo, riboto karinio kontingento ir branduolinio arsenalo likvidavimo planus;

parengti ateičiai Rusijos desovietizacijos įstatymo projektą, draudžiantį asmenims, bendradarbiavusiems su nusikalstamomis struktūromis eiti pareigas valstybės tarnyboje 25 metus, taip pat numatantį NKVD, MGB, KGB, FSB/SVR ir kitų nusikalstamų / režimų struktūrų budelių išviešinimą bei teismą (ir po mirties).

To iš Rusijos opozijos neišgirsime, nes didžioji dauguma besistumdančiųjų prie Kremliaus sosto vienaip ar kitaip susiję su išvardintus nusikaltimus vykdžiusiomis struktūromis.

Buvusiųjų nebūna.

Foto: žuvusio rusų kario atributas – štai ką senelis anūkui nupirko pergalės paradui „denacifikuotame“ Kyjive.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mane tai nustebino

bulbasoido sveikinimai ir linkejimai myrnogo nieba..Jau tam vabalui visai zm zm.Tikisi isvengt Haaagos…Arba teks jam sautis galvelen usuoton.Kaip sako clienas,’joksiosi garsu’..

Partijos naris nuo 1971 m. (5 skiepai)

Katik grizau is fronto. Saulite sviece, obelis zidi kareivei linksmas dainas dainuoja, visi visko turi visiem visko uztenka,visi laimingi. RUSSU kareiviu unifirmos naujos, nepersaunami salmai ir braniezeletai, kerzai blizga nuvaksuoti, ginklai isvaliti.Snaredu ir soviniu kruvos. Tusonkes stabelei, Sausainiu saldainiu sakaladu pilnos dezes. Klauseu generolo, kodel sedi pavesija, kodel ne saudo, kodel per tris dienas neima kijavo. Pasirodo toks B.B. PUTIN planas. Delsema iki pasauline PSO arganizacija skelbs Kovi 19 apidemija, o tada antivakserei banderos patis ismirs. Prisistatikite sau- zelenskis i fronta kareivius varo ne skiepitus. O kazarmose jie ne nesioja kaukiu. RUSSU kareivei vajenkomate skiepiti 2 kartus ir dar po kelis kartus grazdankeja. Galima sakiti ne mirtingi. RUSSAI kara laimes ir be ginklu. Nors gereu ant sostiniy numestu atomines bonbas.… Skaityti daugiau »

Sakyc,partijos cliena

turint neitiketinu science fiction rasymo talentu.Noredamas taip nesugalvotum ir neparasytum.Kaip Pietinia kronikos turi siaulietisko zavesio,taip subotkes veikalai turi kazka tokio,utopisko,fantasmagorisko,idiotisko,netgi savo klaikumu,paslaptingo…Tai galetu isvirsti i dar nesama literaturini zanra,galinti uzgimt tik tokiom sizofreniskom salygom.Rasykit,ponas Cliene,daugiau.Lauksim tesinio.

Smagu! 600 nacionalistų sunaikinta!

Pagoglinkit “ При наступлении на донецком направлении уничтожено 600 украинских военных”.

Naikina nacius kasdien

Pagoglinkit “ВС России уничтожили националистов, пытавшихся форсировать реку Ингулец”.

Benderovcams iš baimės dreba kinkos

Pagoglinkit “ Военные 66-й бригады ВСУ отказались сражаться, заявили в Минобороны”.

Naikina Zelenskio banditus be gailesčio

Pagoglinkit “ Российские артиллеристы уничтожили украинские „Ураганы”, „Грады” и „Смерчи”.
https://ria.ru/20220824/donbass-1811798297.html

Šlovė rusų kariams!

Pagoglinkit “Российская ПВО за сутки уничтожила семь украинских беспилотников”. Manau, kad tarp numuštų “Bayraktarų” buvo ir tas, kurį Tapinas nupirko už mūsų lietuvių veršių ir lochų suaukotus pinigus. Cha cha cha…Juokiuosi garsu…

et,

nesąmonė. Krymas pats referendumu nuėjo pas putiną, o maidanas nepadarytas visoje ukrainoje – doneckas su lugansku nepripažino maidano/antikonstitucinio perversmo visoje ukrainoje ir nenori turėti nieko bendro su antikonstituciniu perversmu

yellow Z.O.V.marine

na, dolbonavysėjūno šizofrenija yra didžiulė konstanta, bet tai nėra gelžbetoninis faktas :))) – toji šizofrenija, pasirodo, kaip ir entropija, gali tik didėti :))) – tiesiog nuo fizikos nepabėgsi … : “Rusijos partizanai, arba Respublikos Liaudies Armija NRA prisiėmė atsakomybę už Duginos nužudymą ir pareiškė, kad atidarytas antrasis frontas prieš Kremlių Rusijos teritorijoje, kur veikia armija, kovojanti su Putino režimu. Grasinama susidoroti su visais karo kurstytojais, Bučoje veikusiais teroristais ir prievartautojais, kitais gerai žinomais karo nusikaltėliais. NRA pareiškimą išplatino buvęs Rusijos dūmos narys Ilja Ponomariovas.“ :))))) —– o tai blyn-cepelyn, ar dabar staiga reikia suprasti, kad rusijos/putino FSB, kuri, kaip skelbia daugybė šizolitchūanijos ir urinokolchozo propagandonų, nužudė žurnalistę teroristiniu/išsigimėlišku būdu, dabar irgi priklauso “Respublikos Liaudies Armijai“ ??? :))))))))))))) – koks įdomus… Skaityti daugiau »

ale kaip paziro mandavoskes

viens juokas nuo ju jama.Jau ir banditas erdoganas sako,kad Krymas ukru.

ale kaip paziro mandavoskes 2

..MANDING,LLAVONIDAS pasiilgo CLIENO CIPILINO.bET TAS,AJAAAAZAU,NEBEDUOS…

Kostas

Lietuvoje Darjos Duginos žmogžudystė buvo sutikta pakiliai,…” Kitaip ir buti negalejo. Visi zino, kad Bankomatas, sene Bestija, kuprotasis Ozys Vycka (partinis slapyvardis Bafometas) beigi daugelis TS-LGBT nariu yra satanistai o tokiems, popiežiaus Pranciškaus išreikštos užuojautos kaip nuo zasies vanduo. Cia reiketu didelio egzorcistu desanto, svento vandens, sidabriniu kulku ir uosiniu kuolu…

kostui

…drebuliniu..Uosis nejama.Viena sidabrine itaisyt gellciui.

Kaip jums tai?

[Žinios trumpai] D. Duginos laidotuvės gali sukelti naują skandalą – viskas surežisuota, niekas nemirė? Skelbiama apie labai keistus dalykus
– technologijos.lt/n/technologijos/karyba/S-105558/straipsnis/Zinios-trumpai-D-Duginos-laidotuves-gali-sukelti-nauja-skandala–viskas-surezisuota-niekas-nemire-Skelbiama-apie-labai-keistus-dalykus?utm_source=nps

Uwaga

…dugino ispera prisikele…,velnias nenori jos priimt pragaran.Daba slankios pakelem ir gasdins vaikus.O veliau nakti uzsmaugs blyskiaja kandi.

Jurgis

Nacionalinio susivienijimo portalas tapo vatnikų ,ruso fašistų kloaka.Jų dergimas niekinis ir protingam skaitytojui įspūdžio nedaro,bet aplinka užteršta išmatomis yra nemaloni.Pone Sinica pasirūpinkite aplinkos švara.

dzordzi

pasirupink savo rasliavos gramatine svara.Po to prasivalyk makaule.Ten viduje didele nesvara.Labai didele…

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top