Karas Ukrainoje. Šimtas aštuoniasdešimt pirmoji (rugpjūčio 23 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Lenkijos prezidentas Andrzej Duda šiandien lankosi Kyjive prezidento Volodymyro Zelenskio kvietimu. Vizito metu šalių lyderiai ir delegacijos surengs dvišalius pokalbius dėl padėties Ukrainoje, paramos kariniu, ekonominiu ir humanitariniu aspektais, taip pat dėl dvišalio bendradarbiavimo. Pažymėtina, kad tai jau trečiasis A. Dudos vizitas į Ukrainą po vasario 24 d. Lenkijos prezidentas anksčiau lankėsi Kyjive balandžio 13 d. ir gegužės 21-22 d.

Greičiausiai, Lenkijos prezidentas savo vizitu nori suteikti svorio antrajam Krymo platformos aukščiausiojo lygio susitikimui. Tai tarptautinė diskusijų ir derybų platforma, skirta Rusijos okupuoto pusiasalio išlaisvinimui. Praėjusių metų rugpjūtį, daugiau kaip 40-ties šalių ir tarptautinių organizacijų delegacijų vadovai Kyjive sukūrė tarptautinę Krymo platformą, kurios tikslas – taikiai užbaigti Rusijos okupaciją pusiasalyje.

Rusijos FSB pirmadienį apkaltino Ukrainos slaptąsias tarnybas nužudžius ultranacionalisto A. Dugino dukterį Darją Duginą. Bomba susprogdino jos vairuojamą automobilį „Toyota Land Cruiser”, patvirtino Rusijos tyrėjai, o Putleris šį išpuolį pavadino „blogiu”.

Būtent to ir reikėjo tikėtis – pačios FSB ar kitos Rusijos spec. tarnybos ar jų užsakymu įvykdytas „teroro aktas“ yra skirtas parodyti Vakarų auditorijai neva nevaldomą ukrainiečių siautėjimą, siekiant sumažinti Vakarų šalių visuomenių paramą nuo agresoriaus besiginančiai šaliai. Iš kitos pusės, mūsų manymu, režimas ruošia savo visuomenę naujiems, galbūt dar didesniems suvaržymams, būtiniems norint mobilizuoti valstybę karo veiksmų tęsimui Ukrainoje. Papildomai, matyt, siekiama iššaukti didesnį rusų visuomenės pyktį ir pateisinimą ateityje karo nusikaltėlių numatytiems dar brutalesniems veiksmams „denacifikuojant“ Ukrainą.

Ukrainos sostinėje Kyjive uždrausta viešai švęsti Nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos dieną, motyvuojant padidėjusia Rusijos puolimo grėsme. Ukrainos sostinėje draudžiami bet kokie masiniai susibūrimai, o miesto karinis administratorius įsakė saugumo pajėgoms būti pasirengusioms reaguoti į bet kokius incidentus, pavyzdžiui, raketų atakas ir sprogdinimus. Draudimas buvo paskelbtas po to, kai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis perspėjo, kad Maskva gali pabandyti „ką nors ypač bjauraus” prieš trečiadienį minimas 31-ąsias nepriklausomybės metines. Rytoj taip pat sukanka pusė metų nuo Rusijos (ir Baltarusijos) invazijos pradžios.

Tuo tarpu Jungtinės Valstijos pareiškė turinčios žvalgybinės informacijos, kad Rusija netrukus planuoja surengti naujas atakas prieš Ukrainos civilinius ir vyriausybinius objektus.

Deja, bet Rusijos teroro išpuolių prieš civilius tikimybė yra tikrai didelė, turint galvoje ir paruošiamąsias informacines operacijas Rusijos visuomenei, kurių, tikėtina, daugės: Dugino dukra yra tik pradžia. Sprogimai metro ar daugiabučiuose, lokaliai panaudotas cheminis ar biologinis ginklas – režimui Kremliuje nėra jokių stabdžių, o žmonių, tame tarpe ir Rusijos piliečių, gyvybės jam yra mažiau vertos nei tarakonų.

Nuo Rusijos (ir Baltarusijos) invazijos į Ukrainą pradžios beveik prieš šešis mėnesius jau žuvo apie 9 000 ukrainiečių karių, pirmadienį sakė Ukrainos kariuomenės vadas generolas Valerijus Zalužnyj, retai pripažįstantis karo aukų skaičių. Palyginimui, Rusija neteko nuo 70 000 iki 80 000 karių, tiek žuvusių, tiek sužeistų per mūšius.

Jungtinės Tautos teigia, kad per Rusijos invaziją į Ukrainą žuvo 5 587 civiliai gyventojai, o 7 890 buvo sužeisti, nors šie skaičiavimai greičiausiai yra labai konservatyvūs.

Serbijos vidaus reikalų ministras Maskvoje susitiko su Rusijos užsienio terorizmo reikalų ministru Sergėjumi Lavrovu – tai buvo retas Europos valstybės pareigūno vizitas, kurio metu buvo pabrėžta, kad Belgradas atsisako prisijungti prie Vakarų sankcijų Rusijai dėl jos karo Ukrainoje. Vidaus reikalų ministras Aleksandaras Vulinas, garsėjantis savo prorusiška ir antivakarietiška pozicija, per jų susitikimą pirmadienį S. Lavrovui pasakė, jog „Serbija yra vienintelė valstybė Europoje, kuri neįvedė sankcijų ir nedalyvavo antirusiškoje isterijoje”.

Operacinis lygmuo

Rusija ruošiasi kažkokiai šlykštynei. Ar tai bus masinis civilių apšaudymas, ar provokacija Zaporižės AE, pamatysime. Iš kitos pusės, ukrainiečių gynėjai yra tam pasiruošę.

Driskiai stiprina savo pajėgumus pietuose, ruošdamiesi ne tik atremti ukrainiečių spaudimą, bet ir galvodami apie judėjimą link Mykolajivo. Atrodo, kad sėkmingi jungtinių ukrainiečių pajėgų pietuose ir partizanų veiksmai Kryme įsiutino Kremlių, kuris nori įtvirtinti užgrobtas teritorijas „referendumais“. Orda skubiai renčia pontonines perėjas per Dniprą, tačiau kiek tai tikslinga, yra kitas klausimas.

Manome, ir be mūsų patarimo, bet kuriam ukrainiečių kariui nuo eilinio iki generolo yra aišku, kad per jas smogti geriausia tada, kai jomis juda rusų technika.

Taktinis lygmuo

Rytą rusai iš ko papuola po ranka apšaudė Charkivo apylinkes. Į privatų namą Charkive pataikė sprogmuo, aukų išvengta.

Luhansko rajone per pastarąją parą buvo atremti rusų puolimai iš keturių krypčių – visur priešas buvo priverstas trauktis su dideliais nuostoliais.

Naktį savaime užsidegė dar vienas okupantų amunicijos sandėlis Kalmuškėje, Donecko srityje.

Mykolajivo apylinkėse apšaudyti Poljanos, Krasnaja Dolinos ir Širokojės kaimai. Nukentėjusiųjų nebuvo.

Rašistai, taikydami neva į HIMARS amunicijos sandėlį, iš Juodosios jūros „Kalibr“ raketomis apšaudė žemės ūkio sandėlį Odesos apylinkėse.

Foto: Lenkijos prezidentas vėl atvyko Į Kyjivą; Chersone Ukrainos piliečiai išreiškė savo nuomonę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
*
Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
Visų tv visos laidos – be rusų kalbos (ir be rusiškų tekstų).
Griežtai. _
*
Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Lietuvoje gyvenantys ruskiai tyli neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo LDK Ukrainos gyventojų žudynių.
– LDK Lietuvos žemėse turi nelikti nė vieno ruskio. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės.

JD Heyes (News Target)

Žymus Kinijos ekspertas sako matantis ženklų, kad Azijos begemotas ruošiasi pradėti karą – galbūt dėl ​​Taivano – ir labai greitai. Gordonas Changas, rašydamas 1945 m. tinklaraštyje https://www.19fortyfive.com/2022/08/china-is-preparing-to-go-to-war/ sakė, kad komunistų partijos kadrai liepia įmonėms ir verslininkams pasiruošti gaminti karui, o tai yra tikras ženklas, kad Pekinas ruošiasi karui. „Praėjusį mėnesį Kinijos verslininkas, gaminantis medicinos įrangą vartotojams, man pasakė, kad vietos pareigūnai pareikalavo, kad jis pakeistų savo gamybos linijas Kinijoje, kad jos galėtų gaminti prekes kariuomenei. Komunistų partijos kadrai, pasak jo, davė panašius įsakymus kitiems gamintojams“, – rašė Changas. „Be to, Kinijos akademikai privačiai sako, kad vykstantis užsienio kolegų išsiuntimas iš Kinijos universitetų, atrodo, yra pasiruošimas karo veiksmams. „Kinijos Liaudies Respublika ruošiasi kariauti ir nesistengia slėpti savo pastangų. Krašto apsaugos įstatymo… Skaityti daugiau »

Toliau nacius muša

Минобороны России заявило о продвижении на Херсонско-Николаевском направлении.

Военные вышли к административной границе Николаевской области, установили контроль над частью ее территории площадью 12 кв. км, а также над 36 кв. км территории Херсонской области (в т.ч. над населенным пунктом Комсомольское), сообщает ведомство.

Кроме того, по данным Минобороны, противник выбит из поселка Благодатовка (Херсонская область) и близлежащих населенных пунктов.

Šlovė rusų kariams sunaikinusiems 200 naionslistų

Что сообщает Минобороны России о ходе наступления на Донецком направлении:

Взяты под контроль более 75% территории населенного пункта Марьинка;
В районе населенного пункта Кодема блокирован с трех сторон 214-й батальон «ОПФОР».
В районе Артемовска военные России и донбасских республик «вплотную продвинулись к населенному пункту Зайцево».
Высокоточным оружием в районах населенных пунктов Славянск и Константиновка уничтожены до 200 украинских военных.

Žmuidzinavičius

Durnių laivo greičiui neturi įtakos nei elektros nei dujų kainos. Durniai irkluoja patys.

Šlovė rusų kariams sunaikinusiems 200 nacionalistų

Что сообщает Минобороны РФ о ходе наступления на Донецком направлении:
Взяты под контроль более 75% территории населенного пункта Марьинка;
В районе населенного пункта Кодема блокирован с трех сторон 214-й батальон «ОПФОР».
В районе Артемовска военные России и донбасских республик «вплотную продвинулись к населенному пункту Зайцево».
Высокоточным оружием в районах населенных пунктов Славянск и Константиновка уничтожены до 200 украинских военных

zmuidzia

eik geriau paveikslu paisyt..

Naciams kaput

Pagoglinkit “ Российская авиация и артиллерия уничтожили семь складов боеприпасов ВСУ”.

Naikina Zelenskio banditus kasdien

Pagoglinkit – “Авиация и артиллерия уничтожили 12 пунктов управления ВСУ в ДНР и Запорожье”.

piZZZdec benderovcams

Skaitykite – “В Минобороны рассказали о потерях ВСУ под Новомихайловкой”.

piZZZdec ukrufašistams

Pagoglinkit – “ Союзные силы установили контроль над частью Николаевской области”.

piZZdec rusofasistams

Antonovkos tiltui xana.Apsupty 25000 kacapu.Xa xa xa.Gales pasimaudyt Dniepre.Arba,ruky v vierx,kacapnia,budiet pif paf,ojojoj.Da uz Azova atsiskaityta bus,palaukit,suuudziai.

stasys

xuilososija kiek aprimusį svarsto kaip išspręsti ukrainietišku diversiju klausimą užgrobtose teritorijose . Tiesa ir ta kad yra sukaupti nauji ‘mėsos frontui’ rezervai kurie labai reikalingi ju ordoms . Rudens kampanija ne už kalnų , todėl spartinti Ukrainos kariuomenės perginklavimą labai svarbu .

stasys

Pasveikinkime Ukraina su jos Nepriklausomybės diena . Tegul xuilo -satrapai čia nagus griaužia ir savo kanopomis trypia jog vis dar nepavyko ta nepriklausomą slavu šalį okupuoti ir pavergti . Mirtis orkams ir slava Ukraine.
youtube.com/watch?v=Qz2Cffs41dk

Ale,kaip giliai

gelltonasis ciucellino isirause i meslyna…Tyli ir net negargaliuoja.Nujaucia ka tai negero fronte,ypac pietu…Zino,niekseeelis,kas bus.O GAL APRAUDA DUGINO ISPERA,NUKELIAVUSIA PAS KOBZONA…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

„Praėjusių metų rugpjūtį, daugiau kaip 40-ties šalių ir tarptautinių organizacijų delegacijų vadovai Kyjive sukūrė tarptautinę Krymo platformą”
Vakar dalyvavo 60-ties šalių ir tarptautinių organizacijų.
__________________________________________________________
Ginti Ukrainos, turi sukilti prieš ruskius visos NATO ir ne NATO valstybės.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.

Jurgis

Slavofilas Duginas neęvažinėja Žiguliuku ar moskvyčiumi.Sėda į japonų visureigį.

PRAJUOKINO

soijojoi pareiskimas,kad viskas vyksta pagal plana.Tuoj isgirsim,kad vyksta geranoriskas maskvos padovanojimas U krainai nepriklausomybes proooga.Xuilo sakys…,guliatj tak guliatj,dariu ot dusy.

yellow Z.O.V.marine

šizoukropijos “nezaliožnosties“ dienos proga dvokioji tvartelio propagandonų porelė navysėjūnas , pakėlė smarvės, kliedesių ir melo lygį dar vienu “stupniu“ aukštyn :))))) – tokia vieša moralinė masturbacija yra puikus įdirbis tų ekskrementų profesinei ar politinei, bei dar kokiai nors karjerai tvartelyje ar net urinokolchoze :))) – o konkurencija didžiulė, nes potencialių prostitutų konkursas į vieną minjetisto ir net elementaraus aplaižinėtojo vietą tiesiog milžiniškas, nes į šią “paslaugų verslo“ sritį suplaukia milžiniškos, pindosinės kilmės lėšos … …kas dėl anekdotų “kokybės“, tai ji ir stabili, ir nepriekaištinga :))))) – patiko šizoukropijos žuvusių karių skaičius per 6 mėn. :))) – iš kur jis “ištrauktas“ , debiloidas navysėjūnas kaip ir paaiškino 🙂 – todėl klausimų dėl to skaičiaus “realumo“ visiškai nekyla, ypač prisimenant ankstesnius įvairių… Skaityti daugiau »

yellow Z.O.V.marine apie LJP 08-23 19:57

įdomu kas turėtų atsitikti, kad šita išskirtinė tvartelinė pamazgėlė nustotų meluoti apie “antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje“ , bei reguliariai triesti begale kitų nacistinių ir tiesiog veršiškų kliedesių, kaip antai: “Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.“ ? :)))))) – debiloidas užmiršo įrašyti Aziją ir Australiją :)))) – o Azijoj, beje, gyvena daugiau nei pusė pasaulio gyventojų :))) — tipiškos, protiškai neįgaalios “tvartelio pajėgos“ :()

Ohoi,gelltnyjantis lavoone

tai toli srove toki pludura buvo nunesus..Ziuriu,Respublikoj tokius pat sizoidinius blenis peckioji..Tik kazko ten vadintis laivu geda buvo,tai ir nika pakavojai.Galejai vel regejimo netekusiu mantu pasivadinti,zo,kokia tai zmoooga,nors ir tokio ivaizdzio nevertas….Na ka,vel triedi masturbacijom,laizymais,etc.,nebosj amzinoji vagina neramina,sexualinis manijake…Na eik eik,pasimasturbuok,neuzlaikau…

Smagu

“Цены на газ в Европе превысили 3100 долларов за тысячу кубометров”.

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top