Karas Ukrainoje. Šimtas aštuoniasdešimt septintoji (rugpjūčio 29-oji) diena

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misija ruošiasi vykti į Zaporižės atominę elektrinę, kuri yra okupuota Rusijos. Jai vadovaus pats TATENA vadovas Rafaelis Grossi. Apie tai jis paskelbė savo „Twitter” paskyroje. Pasak jo, misija atvyks į Zaporižės atominę elektrinę jau šią savaitę. „Turime apginti didžiausio Ukrainos ir Europos branduolinio objekto saugumą. Didžiuojuosi galėdamas vadovauti šiai misijai, kuri šią savaitę atvyks į Zaporižės AE”, – rašė M. Grossi.

Geriau vėliau, nei niekada, bet didžiavimasis arba puikybė karo metu, ypač, kai dar nieko nenuveikta, skamba, kažkaip, ydingai. Ne veltui sakoma, kad neperšokus upelio, geriau nesakyti op. Juolab, kad ir upelį, ir jo abu krantus apdergę driskiai yra visiškai neprognozuojami.

„Dell Technologies Inc” pranešė, kad rugpjūčio viduryje uždariusi savo biurus nutraukė visą veiklą Rusijoje, ir tai yra naujausia iš vis gausėjančio Vakarų įmonių, kurios pasitraukia iš Rusijos, sąrašo. JAV kompiuterių įmonė, kuri buvo labai svarbi serverių tiekėja Rusijoje, prisijungė prie kitų įmonių, kurios apribojo veiklą po Maskvos plataus masto invazijos Ukrainą. „Rugpjūčio viduryje uždarėme savo biurus ir nutraukėme visas operacijas Rusijoje”, – naujienų agentūrai „Reuters” sakė „Dell” atstovas Mike’as Siemienas.

Galės rusai raketų trajektorijas skaitliukais skaičiuot. Arba balalaikų stygomis.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai vargu ar vienbalsiai pritars vizų draudimo visiems rusams įvedimui, kai susitiks vėliau šią savaitę, sakė ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis. „Nemanau, kad santykių su Rusijos civiliais gyventojais nutraukimas padės, ir nemanau, kad ši idėja sulauks reikiamo vienbalsiškumo”, – sekmadienį Austrijos televizijai ORF sakė ES užsienio reikalų ministrų susitikimams pirmininkaujantis J. Borrellis. „Manau, kad turime peržiūrėti būdą, kaip kai kurie rusai gauna vizas, tikrai ne oligarchai. Turime būti selektyvesni. Tačiau aš nepritariu tam, kad vizos būtų nebeduodamos visiems rusams.”

Būtent toks nesupratimas, negebėjimas matyti, kad “turistaujanti” Rusijos visuomenė ir yra variklis, palaikantis jėgos struktūras, režimą Kremliuje ir žudymus Ukrainoje, yra tikras Putlerio džiaugsmas, padrąsinantis jį tęsti XXI amžiaus Europos beprotybę.

Pasak Turkijos valstybinės agentūros „Anadolu Agency”, Graikijos raketos „žemė-oras” buvo nutaikytos į Turkijos naikintuvus F-16, vykdančius žvalgybos misiją tarptautinėje oro erdvėje. Graikijos gynybos ministerijos šaltiniai šiuos kaltinimus atmetė. „Graikijos raketų sistema S-300 niekada nefiksavo Turkijos lėktuvų F-16”, – sakė šaltiniai, remdamasi valstybine televizija „Ert”.

Nors abi šalys yra NATO narės, Turkija ir Graikija jau dešimtmečius nesutaria dėl įvairių klausimų, įskaitant teritorines pretenzijas Egėjo jūroje ir nesutarimus dėl oro erdvės. Dėl šių ginčų per pastarąjį pusšimtį metų jos tris kartus buvo atsidūrusios ant karo slenksčio. Bet koks NATO šalių nesutarimas yra ne tik džiaugsmas Kremliui. Jo valdomas korupcijos, šantažo, informacinių, energetinių ir ekonominių bei maisto karo priemonių aštuonkojis daro viską, kad tokie nesutarimai gilėtų.

JT pabėgėlių agentūros duomenimis, nuo Rusijos invazijos pradžios Ukrainos sieną kirto daugiau kaip 11,5 mln. žmonių. Daug žmonių ieškojo prieglobsčio kaimyninėse šalyse. Naujausiais duomenimis, 5 625 142 žmonių kirto Lenkijos sieną, 1 044 292 – Rumunijos, 2 308 790 – Rusijos, 1 242 352 – Vengrijos, 585 614 – Moldovos, 713 588 – Slovakijos ir 16 692 – Baltarusijos. Dauguma išvykusiųjų buvo moterys ir vaikai.

Paprastai, šalis – agresorė užgrobdama svetimas teritorijas siekia išlaikyti veikiančią visuomenę, kuo mažiau sugriauti infrastruktūrą bei kuo mažiau pakenkti moterims ir vaikams, skaičiuodama, žinoma, ateičiai būtinus rersursus. Rusų okupantas elgiasi priešingai – jam reikalinga tik išdeginta žemė.

Operacinis lygmuo

Rusai bando išlaikyti intensyvų operacinį tempą puldami Slovjansko, Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis, greičiausiai, siekdami nukreipti dėmesį nuo pietuose vykdomų parengiamųjų užduočių galimai didesnei operacijai.

Pietų Buho ir Zaporižės apylinkėse orda naudoja visą turimą ugnies galią tam, kad sukaustytų ukrainiečių gynėjų veiksmus. Patrankų ir reaktyvinės artilerijos bei tankų ugnimi apšaudomos pozicijos išilgai fronto linijos. Mums neramu taip pat ir dėl to, kad rusai beveik nebaudžiami naudoja aviaciją, kuri ne tik dengia okupantų įtvirtinimus, bet ir nuolatos surengia antskrydžius tolyn į Ukrainos gilumą.

Gali būti, ne už ilgo matysime Rusijos BARS šviežieną fronto linijoje žarnomis puošiančią rudėjančią žemę.

Taktinis lygmuo

Per pastarąją parą Rusijos teroristai toliau apšaudė Enerhodaro miestą ir branduolinės jėgainės teritoriją. Dėl to įvairaus sunkumo sužeidimų patyrė 10 civilių, iš kurių keturi yra atominės elektrinės darbuotojai.

Nuo 2022 m. rugpjūčio 29 d. 10.00 val. Zaporižės AE veikia su radiacinės ir priešgaisrinės saugos standartų pažeidimo rizika.

Raketomis apšaudyti Charkivo, Dnipro ir Chersono rajonai.

Mykolajive dėl vandens saugyklos pažeidimo visiškai nutrauktas vandens tiekimas.

Chersono srities Hola Prystano mieste buvo nužudytas ne tik buvęs deputatas ir išdavikas Oleksijus Kovaliovas, bet ir jo sugyventinė. Sugyventinė nukrito ant peilio, persipjovė gerklę ir mirtinai nukraujavo.

Per pastarąją parą Ukrainos gynėjai pietuose sunaikino rusų okupantų daugkartinių raketų paleidimo įrenginį „Uragan” ir žemė-oras raketų sistemą „Pancir-S1”.

Foto: okupantų “Uraganas”, kuriuo vienu mažiau.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIUKS klausyt

kaip soigu vel augins elnius iki pakariant,ruzzkeliai drapalina is apkasu klykdami,pucynelis raudonasis bliauna bunkery…Nebraiks ir Karaliauciun vykt.Kitajozai grabyja Sibira,Erdoganas durnina xuilo…Oi oi,kaput put put.Labai labai smagu.Vienas gellcius kukcioja srutaduobej.Kukt kukt kukt…

yellow Z.O.V.marine

“Galės rusai raketų trajektorijas skaitliukais skaičiuot. Arba balalaikų stygomis.“ —– geresnės iliustracijos imbecilų twix`o navysėjūno kretinizmui niekas nesugalvotų :))))))))))))) – išskyrus patį tą sudvigubintą sutrių-mėšlių :)))) —- ir jis , tas sutrius, navysėjūnas, visada “gatavas“ tą įrodyti : “Per pastarąją parą Rusijos teroristai toliau apšaudė Enerhodaro miestą ir branduolinės jėgainės teritoriją. Dėl to įvairaus sunkumo sužeidimų patyrė 10 civilių, iš kurių keturi yra atominės elektrinės darbuotojai.“ – dvigalvis idiotų karalius juk nežino, kas per do “daigtas“ yra balistika, kuri sugalvota prieš šimtus metų, remiantis niutono “imperatyvais“, ir, lyg tyčia, leidžia elevacinio ir azimutinio laipsnio tikslumu nustatyti “šaudytojų“ lokaciją 🙂 – net skaičiuojant skaitliukais 🙂 – jei tai daro galva, o ne galvutė 🙂 – ir juo labiau – ne skylutė… Skaityti daugiau »

yellow Z.O.V.marine

eilinio, šiandieninio šizoukropų “nastupo“ prie chersono rezultatai: virš 500 nabašnykų ir arti 60-ies tankų, šarvuočių bei kitokios technikos :))) – ir dar du naikintuvai su25 :))) – istorija ilgai nepamirš tokio karybos meno šedevro ;)))

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be ruskių kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai.

Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.

Egi,drg.gelltonojo merzliajavo karsinciaus

nuo prigimimo artileristo buuuta…Skaitliukais pasiskaiciaves azimuta,neria i kokia nors skylute,ar i pc rasalo,ar i puckos…svaigiuju duju.Zo,kad galvon trenktu.Blaiviam karsinciui gyvenimo realybe yr nesuvokiama ir bauginanti..

stasys

– Neaušinkime burnos geriau nudėkime keletą orkų pusryčiams .
Kai tik tokia mintis taps ‘patogi’ ir kasdienišku poreikiu , orku Ukrainoje neliks . Mes matome kaip griūna xuilo išviešinti tikslai ir tie jo argumentai karui virsta oru . Dėl oro ir keliu šimtu tkst. rubliu paprasti žmonės galvų neaukos . Pirmi xuilo savanoriu ešalonai jau pakeliui į frontą bet tik tam kad iš jo ir nuo jo sparčiai bėgti ..

Stasiui

Vakar buvau Akropolyje kanceliarinėse. Buvau daug orkų iš Ukrainos. Nei vienas tarpusavyje nekalbėjo ukrainietiškai. Ar kas nos yra girdėjęs Vilniaus gatvėse kalbant ukrainietiškai? Ar negyvename dar vieno informacinio karantino propogandoje.

akropolistui

mazarasti.Propaganda,ne propoganda.Tai gal ukrainieciu kalbos neskiri nuo kacapu…Kacapas ukr.reiskia kaziolas.

Partijos naris nuo 1971m. (5skiepai)

Ne pamirskim kad RUSSAI turi atomini ginkla.
Toke mano nomone.
Viso gero.

clienas

prisimine jaunyste,kai kacapai galejo gasdint atomu.Dabar negali,bo pats pirmas bus issprogdintas xuilo pragaran.Tai vat,subotke,kokie reikalai.Liudna tau,zinau.Tokia mano nuomone.Viso gero.

Prašalietis

Puskvailiai rašinėjantys „protingas” karines apžvalgas nesugeba pastebėti akivaizdžių „operacinio taktinio, strateginio lygmenio” prieštaravimų… Vienoje pastraipoje parašinėję, kad Zapareožė elektrinę, kuri yra okupuota Rusijos. Kitoje pastraipoje šie du „intelektualai” skaitytojams, kurie tepajėgia skaityti skiemenimis, suvokti ir atsiminti perskaitytą sakinį ar du sakinius rašo-„Per pastarąją parą Rusijos teroristai toliau apšaudė Enerhodaro miestą ir branduolinės jėgainės teritoriją”..
Kaip ir šie lansberginio durnių laivo pagimdyti dunduliai rašinėdami apie „Rusijos džiaugsmą dėl Turkijos ir Graikijos šiandieninio konfliktavimo”, nežino, kad dar 1967 metais vyko karinis konfliktas tarp Graikijos valdomos karinės chuntos ir Turkijos, 1974 metais vyko karinis konfliktas dėl Kipro padalijimo… Taip kad lansberginio durnių laivo dar neišsivaikščiojusių runkeliokų debilinimui ir debilėjimui ribų nėra…

durnas jieti

as seniai supratau,kad gelltonasis ciucela yra tavo pusbrolis ir kad abu gydotes ZIEGZDRIUOSE.

Diedas

Kažkoks pesimistinis rašinėlis.
Ukrainietiškų naujienų paklausiau, tai ten rodo kaip lekia į orą sandėliai, kareivinės, naktį paskandino baržą kur šalia sugadinto tilto kursavo.
Tiesa, iš Ukrainos kariūnų jokių pagyrų nėra, bet žmonių prifilmuota sočiai.
Ne veltui Ukrainos valdžia liepė visiems išsinešdint iš to krašto.
Spirgina kaip reikiant.

yellow Z.O.V.marine apie Diedas 14:31

nupušęs lansbergidės diedas optimizmu laiko tai, kad per vieną dieną paguldyta 560 šizoukropijos kareivių ir patvarkyta technikos už kokią pusę jardo :))) – tokiu atveju ir elektra už eurorublį jam turėtų kelti euforiją :))) – arba euroforiją 🙂 – t.y. džiaugmą dėl to, kad šikna gilėja nelimituotai :)))) – šizoukropinių “naujienų“ jis klauso ! :))))) – kažkoks “melomanas“, blyn :)) – t.y. melo maniakas :)))), – pats kliurkinas pliuškis arestovičius , kol nebuvo gyvulio zelenskio gango nariu, atviravo, jog ukrainos esmė yra totalus melas sau ir kitiems : ( t.y. masinė šizofrenija 🙂 ) – jei tik bus nustota meluoti sugrius viskas ! – perfrazuotos citatos pabaiga :)))) – per periodą nuo pirmos oranžinės “revoliucijos“ (20+metų), kai ėmiau įdėmiau stebėti… Skaityti daugiau »

Diedas

Kas čia per gamtos stebuklas? Kas per submarinas? Iš kur tokios emocijos? Priterliojo kaip ta sena komunistinė kiaulė, nepraleidžianti nė vieno mano komentaro „prašalietė” Priklykavo, pritrydaliojo tiek, kad nieko suprast neįmanoma.
Vaikučiai, įsidėmėkit, aš kaip prie ruskio gyvenęs diedas sakau.Viskas kas parašyta ar pasakyta rusiškai yra melas. Gyvenimas patvirtino tūkstančius kartų. Ir garantuoju 100%, kai maskoliai gaus į kaulus, visiem rusiškų naujienų klausantiems priedurniams įrodys kad jie laimėjo.
Sveikinu su pergale:):):):):)

Kai kancaras

supuosis kartuvese,drg.gellstanti ciucella karsinciolla isputusi spanges klyks prikakota gerkle,kad cia melas,feikas,cia ne jis,xuilo,kyburiuoja,kad is vis jokio karo nebuvo…Idiotu gimes nemirsi ne idiotu.

Diedui

…tai ne gamtos dyyyvas,vaikel,tai zymiai blogiau,tai…supmarinas.

DD plius DD

Ukrainiečiai ne tik moka kariauti, bet ir iš ivano durnių paklijuoti, pavedžioti už nosies kaip molio motiejus. Padirbo medinių HIMARS maketų ir pridėliojo šito masalo laukuose. Ivanai, žinoma, ryžtingai ėmėsi tas malkas naikinti, išeikvojo virš dešimties brangių „kalibrų”, o po to išdidžiai visam rusų pasauliui ir likusiam, kad drebėtų iš baimės, apskelbė kokie jie šaunūs kariūnai- Himarsus lyg riešutus gliaudo….

yellow Z.O.V.marine apie Diedas 14:31

tik ką paaiškėjo, kad prielaidos “optimizmui“ kiek modifikavosi – nabašnykų jau virš gabalo, kavalkas belaisvių, ir technikos nuostoliai dar 50 proc. plius :))))) , – tikiuosi primyžti diedo batai išsiskalbs ir sėkmingai išdžius :))))))))

yellow Z.O.V.marine apie Diedas 16:19

kiek čia tas klounas dar girsis “gyvenęs prie ruso“ ? :)))) – o kas iš čia rašančių negyveno ? :))) – turbūt tik sudvejintas plūgas navysėjūnas :)))) – antra vertus, galima gyventi kad ir šimtą metų prie to ruso ar kokio vokiečio, ar pindoso, bet jei esi baobabas su užstrigusia smegenine, tai čia jau tik psichiatrijos klausimas 🙂 – arba oftalmologijos :)) – nesiplėsdamas tuo klausimu, tik paklausiu retoriškai visų šitų, čia besicirkinančių tvartelinių pienburnių (ne amžiaus prasme, suprantama) : ar bent vienas tas suskis suras savyje žiupsnį reliktinės savigarbos viešai pripažinti, kad visas tas rusijos gynybos pralaužimas tebuvo eilinė, standartinė šizoukropinė afera ir fuflo, kurios vienintelis rezultatas yra tūkstančių patrankų mėsos vienetų utilizacija(bandau pasiekti ukronacių cinizmo lygį), ir prašikti… Skaityti daugiau »

yellow Z.O.V.marine apie DD plius DD 17:34

na ir kaip šitų lansbergyno dundukų – pasakų ir padavimų mėgėjų, nevadinti idiotais ? :)) – na kaaaaip ???? :)))))))))))))))))) – kažkoks durnius išmetė į kokią snukiaknygę ar kitą mėšlidę, debilišką pasakaitę apie antro pasaulinio “fintus“, kai į priešo pozicijas buvo žiūrima per labai vidutinius žiūronus, o šitie pridurkėliai vėl myža į nespėjančius išdžiūti batus :))))) – kiek tobulai reikia nudebilinti lansbergidės veršius, kad anie , kaip paskutiniai oluchai triestų, jog palydovai su spektrine terrapikseline ir radijo optika, ar dronai su infraraudonom kamerom neskiria fanerinio himarso nuo tikro ? :))))))))) – o taikiniai kalibrams “ruošiami“ ne valandas ir dienas, apdorojant tonas žvalgybinių duomenų , o kelias minutes, eilinio saldafono su trim vidutinėm žvaigždėm, smageninėj ??? ,žo minedui dar “mokytis“ ir… Skaityti daugiau »

Parašykite

Tiesą,o ne pasaką

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top