Karas Ukrainoje. Šimtas aštuoniasdešimt šeštoji (rugpjūčio 28 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Rusijos dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi aptarti derybų su Ukraina variantą, jei ji kapituliuos, kokybiškai sumažins savo ginkluotąsias pajėgas ir bus denacifikuota.

Rusijos politikai nesugeba sugalvoti nieko nauja – nacių siautėjimo Vokietijoje metu, kitų tautų vaikų žudymas buvo pateisinamas tuo, kad jie ateityje gali kelti pavojų Trečiajam reichui.

Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono manymu, ateinantys karo mėnesiai bus labai sunkūs, nes „minkštieji Europos politikai neturi dvasios kovoti“ ir gali pradėti maldauti rusiškos naftos ir dujų. Jei ir šį kartą Putinui bus leista išsisukti nuo bausmės, jis tą patį, ką šiandien daro su Ukraina, padarys su kita buvusia Sovietų Sąjungos šalimi.

Taip, tai tiesa. Pagrindinis Putlerio režimo strateginis tikslas nėra Kaukazas ar Vidurio Azija. Tad ta kryptis nesunkiai nuspėjama. Būtent todėl Lietuva visomis išgalėmis privalo įtikinti Vakarus, kad Kremliaus ordas būtina sustabdyti Ukrainoje. Ir kuo greičiau. Priešingu atveju, jas teks stabdyti Europoje. Jei tik Europa turės tam ryžto.

Šia proga leisime ciniškai paironizuoti: Vakarų valstybių vadovai pagaliau atsimerktų tada, jei savo kailiu pajustų tai, ką šiandien patiria ukrainiečiai ir anksti ryte atsibustų išpilti šalto prakaito, galvodami, ar nesubombarduotos jų vilos, kuriose ilsisi atostogų išvykę artimieji, ar gyvi vasaros stovyklose palikti vaikai. Baimė prarasti tai, kas, deja, Vakaruose vertybė Nr.1 – materialinė gerovė – Vakarų neišjudins. Bailys puls užpuoliką tik įspaustas į kampą, bijodamas prarasti savo ar šeimos narių gyvybę. Tad kol kas ukrainiečiai kovoja su barbarais, o vakarų europiečiai – su energijos sąskaitomis.

Rusijos okupantai nelaidoja kai kurių Donbase žuvusių nusikaltimo bendrų. Kūnai sudeginami kartu su sugadinta įranga. Tokiu būdu, žuvusiųjų atsikratoma dėl dviejų priežasčių: logistinių problemų bei slepiant tikruosius „nenugalimosios armijos“ nuostolius.

„Dėl prastai organizuotos sužeistųjų ir žuvusiųjų evakuacijos rusų kariškiai savo žuvusių draugų turi atsikratyti vietoje. Žuvę kovotojai sudeginti kartu su sugadinta įranga“, – sakė agentūra.

Teigiama, jog Chersono miesto pakraščiuose pastebėtos vietos, kuriose karių kūnai buvo deginami masiškai.

Nestebina. Laukiniai.

Rusija blokavo Jungtinių Tautų konferencijos dėl branduolinio nusiginklavimo bendros deklaracijos priėmimą. Kostiumuotiems driskiams nepatiko teksto dalis, kurioje rašoma apie „didelį susirūpinimą“ dėl karinės veiklos aplink Ukrainos branduolines elektrines, įskaitant Zaporižės atominę elektrinę, kurią Rusija užgrobė karo Ukrainoje pradžioje. Driskių atstovas Igoris Višneveckis tekste pasigedo „pusiausvyros“.

Branduolinio ginklo neplatinimo sutartis, kurią 1970 m. parėmė 190 šalių, įpareigoja ją pasirašiusias šalis, įskaitant JAV, Rusiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę ir Kiniją, mažinti branduolinių ginklų atsargas ir draudžia kitoms šalims įsigyti branduolinių ginklų.

Rusijos niekas niekuo neįpareigoja. Metas nustoti į šalį, kuri platina terorizmą, mirtį, chaosą, atsovaujančias būtybes žiūrėti kaip į civilizuotas.

Azovo globos tarnyba „Azovo angelai“ praneša, kad šalys pasiekė susitarimą dėl reguliaraus apsikeitimo žuvusių karių kūnais. Tarnybos teigimu, iš okupuoto Mariupolio miesto ir jo apylinkių į Ukrainos kontroliuojamas teritorijas atgabenta apie 500 karių palaikų. Dauguma kūnų labai blogos būklės – subjauroti, apdegę, turi kakinimų požymių. Daugelio negalima identifikuoti, todėl indentifikavimo procese dalyvauja ekspertai ir tyrėjai.

Slovakija pareiškė esanti pasirengusi nusiųsti Ukrainai 11 naikintuvų MiG, kad padidintų Ukrainos pajėgumus ore. Kadangi tokiu atveju sumažėtų Slovakijos pajėgumai ore, Čekija ir Lenkija įsipareigojo saugoti Slovakijos dangų. Slovakijos gynybos ministras Jaroslavas Nadas teigia, jog Bratislava pasirengusi siųsti naikintuvus, tačiau galutinis susitarimas dar nepasiektas.

Slovakija jau padovanojo Ukrainai oro gynybos sistemą S-300, karinius sraigtasparnius Mi, savaeiges haubicas ir daugkartinio paleidimo raketas „Grad“. Šią savaitę Slovakija į Ukrainą išsiųs 30 vikšrinių pėstininkų kovos mašinų BVP-1.

Putinui burna dirbanti Zacharova išplatino pranešimą, kuriame teigia esą JAV siekia įžiebti naujus karštuosius taškus, JAV diplomatai kenkia Kinijos partneriams, o jų diplomatija susijusi su prievarta ir grasinimais. Zacharova pasmerkė pastangas pritraukti milijardines Japonijos investicijas į JAV strateginius mokslinių tyrimų, technologijų ir gamybos projektus.

Zacharovos pareiškimas rodo, kad Rusiją siutina JAV pastangos silpninti Kiniją, perkeliant aukštųjų ir kitų technologijų kūrimą iš Kinijos į Ameriką.

Ekonomistai teigia, kad dėl energetikos krizės Europa susiduria su negilia recesija. Jei gamtinių dujų kainos ir toliau kils, infliacija rugsėjį pasieks 9,4 %, tačiau iki šių metų pabaigos gali sumažėti iki 8,1 %.

Su didžiausiais sunkumais susiduria Vokietija, nes šalyje elektros energijos kainos šoktelėjo daugiau kaip 600 %. Su panašiu nuosmukiu susidurs ir Italija, tačiau Prancūzija ir Ispanija, greičiausiai, recesijos išvengs.

Privati Izraelio žvalgybos įmonė paskelbė palydovines nuotraukas, iš kurių matyti, kad Rusija išgabeno S-300 sistemas iš Sirijos. Dingo ir praėjusį mėnesį dislokuota baterija, turėjusi saugoti Rusijos Chamimo bazę ir Tartuso uostą. Teigiama, jog baterija buvo pakrauta į krovininį laivą (kitais duomenimis, į transporto lėktuvą) ir nuskraidinta į Rusiją.

Po sprogimų Kryme ordai ėmė trūkti oro gynybos sistemų.

Kremlius ant ledo, t.y. smėlio, palieka savo sąjungininką Bašarą al-Asadą ir Sirijoje likusius rusų karius. Pietinėje Kuneitros provincijoje esančiame Al-Muallaqa mieste, į orą išlėkė Rusijos karo policijai priklausantis automobilis su rusų kariais.

Rusija netoli Ukrainos suformavo dar vienas smogiamąsias pajėgas. Iš skirtingų šaltinių pasiekia informacija, kad sukomplektuotas 3-čiasis armijos korpusas. Pajėgos dislokuotos Rostovo srityje, kuris yra arčiausiai Donecko ir Zaporižės fronto ruožų. Tačiau iki galo įvykdyti slaptos mobilizacijos ir sukurti 16 savanorių batalionų, nepavyko. Liepos viduryje buvo suformuoti aštuoni batalionai, „kariai“ silpnai apmokyti, sunkiai valdo techniką ir yra žemos kovinės dvasios.

Ukrainos kariai sustabdė rusų veržimasi Slovjansko, Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis.

Okupantai vėl apšaudė Charkivo apylinkes iš pabūklų ir raketinės artilerijos.

Barbarai raketomis ir sviediniais švaistėsi į Kramatorską ir aplinkinius rajonus.

Puolimas Pervomajskojės kryptimi, buvo atremtas, rusai priversti bėgti.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos netoli Chersono sunaikino okupantų sandėlius, karinę įrangą ir priešlėktuvinės gynybos sistemas.

Kryme rusų poilsiautojams vėl sukėlė paniką prie Sevastopolio suveikusiosios priešlėktuvinės gynybos sirenos.

Maskvoje užsidegė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojo Jevheno Serevo automobilis BMW X6. Sudegė automobilio galinė dalis.

Rusijoje daugėja neatsargių rūkorių.

Foto: vis daugiau žuvusių okupantų karių yra iš BARS (Боевой армейский резерв страны – šalies kovinio kariuomenės rezervo), kurie būdami civiliais, savaitgaliais dalyvauja kariniuose mokymuose, o paskui išvyksta plėšti unitazų į Ukrainą. Dažniausiai, ten ir lieka: ashes to ashes, dust to dust.
Dėkojame, kad skaitote ir dalinatės mūsų tekstais bei paremiate mūsų darbą. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
yellow Z.O.V.marine

na, tvartelinio dvigalvio debilozauro briedas jau darosi panašus į akustinį foną (soundtrack`ą) baltų arklių konkūrams to double pridurko makaulėse :)))) ——- “energijos kainos urinokolchoze pakilo 300-600 proc., vienok infliacija viso labo 9,5 proc. , ir yra prielaidos, jog netrukus ims mažėti“ :))))) – ir visa tai , tas propagandonas praneša rimtais feisais kaip normalią žinią :)))) – ne veltui veršiams dėkoja, kad anie skaito tą mėšlą ir ramsto babkėmis bei seilėmis :)))) —- o šiaip , mano subjektyviu vertinimu, “straipsnyje“ ir vėl pasiektas eilinis idiotizmo tankio teksto vienete rekordas :)))) — ir…, – alio , garažas ! – tai kaip ten baigėsi su tom pieskėm/piskom ? :)))) – ar vis dar spardosi ukronacikai, ar jau atsispardė A+A dar prieš gerą… Skaityti daugiau »

Naktinių kreipimųsi meistras

Kiek supratau, jau Chersoną atsimėmė? Kam tas melas. Tai taip kompromituoja visą karą. Atrodo, kad dirbama rusų naudai. P.S. teksto aukščiau neskaičiau. O kam?

Partijos naris nuo 1971m.

Taip baisu dar ne buvo, tokio seubo zmones dar ne patire.
Evropai kaniec.
Ka tik grizau is vokietijos. Kolukei sugreuti gamiklos isdraskitos, fabriku kaminai
apeja voratinkleis, miestai istusteja. Vėjas, saltis, liutis uraganai.
Isbadeja zmones neturi pinigu bendzinui dujom ir elektrai. Tukstancei paliko butus ir givena gatvese, sildosi degindami baldus backose. Kas rita surenkami simtai nuo bado ir salcio mirusiu lavonu.
Progresivi leudis eina i gatves su reikalavimais draugauti su RUSSAIS, bet fasistinis rezimas juos saudo ir kisa i konclageri.
Ar ne laikas pagalvot su kuo mums letuvems labeu apsimoka draugaut.

stasys

Jei ‘nudėjai’ bent pora orkų Ukrainoje jau diena ne veltui praėjo . Su ta mintimi keliasi ryte vyrai o vakare suskaičiuoja ant pirštu ar ji sėkminga buvo .

stasys

iš esmės fronte štilius . Xuilo orkai laukia ‘savanoriu’ , o Ukrainiečiai naujos mėsos orku į frontą , karas tęsiasi dėl ištvermės . Kas nugalės ? xuilososijoje baigsis savanoriai už pinigus ir Ukrainiečiai pereis į tylų puolimą , be šūvio susigražins prarastas teritorijas ar vystyk karas užsitęs ir sekančiu ‘rozu’ xuilososijos moterys užims jų žuvusių vyru vietas .Beje tas karas xuilo sėkmingas tik tol kol veikia tie energetiniu resursų kainų šuoliai rinkose ir yra iš ko finansuoti tą karą Ukrainoje . Vienok rinkos prisitaikys , kaip jau buvo su Iranu , ir tas kainų šuolis bus suvaldytas , xuilososija paliekant anapus geležinės sienos . Niekas neveikia tik spragtelėjus pirštams . Po pusmečio laukia iš ties įspūdingas pasaulio perdalinimas , kuriame… Skaityti daugiau »

Mentalitetas

Stasio įžvalgos primena jo įžvalgas apie Garliavą.

stasys

Mentalitetas 2022-08-29 8:52 … Aš jų nelyginu tai ir ne man spręsti . Išskirkite viena bendra vardiklį kuris krenta Tamstai į akis ? :)) Tai padės save patį -čia geriau suprasti . :))))

AS tai labiausiai zaviuosi

clieno kuryba.Savo esme visiskas gelltonojo briedo adekvatas,tik forma kitokia.Kazi,kaip budami su tokiom apsinesusiom smegeninem,anys sugeba pereiti gatve,nueit iki pc ir apsipirkt..O po to da rasti kelia i savo namus…Keista,labai keista…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.

– Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
– Visų tv visos laidos – be rusų kalbos (ir be rusiškų tekstų).
– Griežtai.

Europai Amerikai Afrikai nereikalinga rusų tauta pati savaime turi sunykti.

Naktiniu kreipimusi meistrui

….jau geriau tu miegotum….

Naktinis meistras

Yra vienas toks prezidentas, kuris vartoja narkotikus, nešioja maikę su sportbačiais (bevek išeiginius treningus), kreipiasi į žmones naktimis (suprask dieną labai užimtas), meluoja į visas puses (kelia karinę dvasią), įsivaizduoja esantis Čerčilis, fotografuojasi visais rakursais, leidžia knygutes apie save (visoje Europoje, tame tarpe, Pegase parduodama prie kasos) ir t.t. Jo pavaduotojas yra pyzdabolas ne mažiau už patį prezidentą. Kaip matant tokią aktorių šaiką, nepalaikysi tos šalies.

yellow Z.O.V.marine apie AS tai labiausiai...

na, jei atmesti tą 50/50 variantą, kad šis beretokurmis pats ir yra tas tvartelio dauniukas, atliekantis tipo groteskinius člienų, mokytojų ir kitus vaidmenis, škia tai yra kitas tvartelio pridurkas, turintis stačiakampį “mąstymą“ ir propagandoninio mėšlo pripresuotą makaulę :))) – galima palinkėti klounui stiprybės, nes ilgainiui vien “žavėjimosi“ debilių žmonių/konservatų partijos člienų “kūryba“ neužteks 🙂 – kapstytis iš tos propindosinės propagandos melo pelkės, kurioje savo noru tokie pornopatriotiniai lochai murkdosi dešimtmečiais, be haliucinogenų “pagalbos“ bus oi kaip nelengva :)))))) – bet gal ir nebebus reikalo kapstytis, bo panašu, kad koprofagija jau tapo būties dalimi, ir jokio diskomforto tiems kirminams nebekelia :)))

Dieninis maistrras

..yra vienas toks prezidentas,kuris sako..’man dar negana’elektros kainoms pakilus trigubai.Ir priduria..’sildymui pakilus trigubai ,man vistiek bus negana’.Nu kaip nemylet tokios salies..

stasys

Nepasimaukite ant tos xuilo leitenantes ‘geltonos’ verkšlenimu. Įmantrių žodžių vartojimas nedaro žmogaus turinčio išsilavinimą.Ismeskite juos iš komentaro ir lieka tik paršelio riesta uodegą.

Kreipimasis i partijos nari nuo 1971

Gerbiamas nary,tamstai inkriminuojami siaubingi dalykai.JELLOV SUPMARIN viesina ant visos Lietuvos,esa tamsta atstovauji landsbergistinei konservatoriu partijai ir esi daunas ir debilas.Maza to,aktyviai skleidi baisiai bjauria propaganda.Teisingumo delei,reik pripazint,kad minetas asmuo vis tik linki sveikatos ir stiprybes nelengvome fronte.

Jei kas matete be prieziuros

isilgai gatve einanti pilieti i pc,tai zinokite,kad tai gellstelejes supmarinas.Labai nesistebekite,nes del dimensijos jis nezino kur kaire,kur desine gatves puse.Dazniausiai ir taiko per viduri,manydamas ..’avosj pronesiot..’…Dazniausiai mineta pilieti kas nors parsiveda…Tuomet jis seda rasyt karo izvalgu…

yellow Z.O.V.marine

sekantis duoble debilo navysėjūno anekdotas – suvaikėjęs 3,14zdrikas niekaip negali atsdžiaugti trankvilizuojančia pasakėle, jog rusams nuolatos trūksta kažkokios technikos :)))))) : “Privati Izraelio žvalgybos įmonė paskelbė palydovines nuotraukas, iš kurių matyti, kad Rusija išgabeno S-300 sistemas iš Sirijos. Dingo ir praėjusį mėnesį dislokuota baterija, turėjusi saugoti Rusijos Chamimo bazę ir Tartuso uostą. Teigiama, jog baterija buvo pakrauta į krovininį laivą (kitais duomenimis, į transporto lėktuvą) ir nuskraidinta į Rusiją.“ :)))) ———– labai “kieta“ žvalgybos įmonė :)) – sugebėjo pamatyti, kad S300 išgabeno į rusiją (garantuotai), bet nesugebėjo pamatyti kada pakrovė ir į ką pakrovė :))) -įdomu iš ko sprendžia, kad išgabeno į rusiją ? – kodėl ne į buvusią ukrainą ? – rusija , šiaip jau savo oro erdvės gynybai… Skaityti daugiau »

gellstelejusiai supmarynei

….o ka,tave jau parvede…..O ar nupirko spirituoto vyno..,sprendziant is kliedesio,nupirko..Linkime nepaspringt vemalais.

stasys

Bando autoriui į batą kąsti ši xuilo leitenante, bando ir dantis pasigalasti xuilo faktais .Suraukusi savo nosytę kabinasi į Sirijos klausimus,kelią super sudėtingus klausimus kodėl autorius nežino kur ir kaip dingo xuilo S300 ragatkes.Matyt ukrainiečiai nufirino ir pardavė pindosams kaip metalo lauža . Kas dabar nutiks Sirijos broliams ? kuo gązdins asadas Izraelio šikančius karvelius? Klausimai globalūs ir reikalauja detalios jų analizės šios leitenantes.
Paruoškime jei daug sikpopieriaus.

Ka ten Sirija..

..tik ka pralauzta pirma Xersono gynybos linija.Kacapeliai beeega….i vrag bezyt bezyt bezyt….Tovarisciui gellstanciam karo speciallistui prireiks antros rasalo bonkeliotes,bo nugells da rudeniui neprasdejus..,isbyres visi jo gelltoni skrepliai is durnos makaules.

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuoniasdešimt šeštoji (rugpjūčio 28 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Rusijos dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi aptarti derybų su Ukraina variantą, jei ji kapituliuos, kokybiškai sumažins savo ginkluotąsias pajėgas ir bus denacifikuota.

Rusijos politikai nesugeba sugalvoti nieko nauja – nacių siautėjimo Vokietijoje metu, kitų tautų vaikų žudymas buvo pateisinamas tuo, kad jie ateityje gali kelti pavojų Trečiajam reichui.

Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono manymu, ateinantys karo mėnesiai bus labai sunkūs, nes „minkštieji Europos politikai neturi dvasios kovoti“ ir gali pradėti maldauti rusiškos naftos ir dujų. Jei ir šį kartą Putinui bus leista išsisukti nuo bausmės, jis tą patį, ką šiandien daro su Ukraina, padarys su kita buvusia Sovietų Sąjungos šalimi.

Taip, tai tiesa. Pagrindinis Putlerio režimo strateginis tikslas nėra Kaukazas ar Vidurio Azija. Tad ta kryptis nesunkiai nuspėjama. Būtent todėl Lietuva visomis išgalėmis privalo įtikinti Vakarus, kad Kremliaus ordas būtina sustabdyti Ukrainoje. Ir kuo greičiau. Priešingu atveju, jas teks stabdyti Europoje. Jei tik Europa turės tam ryžto.

Šia proga leisime ciniškai paironizuoti: Vakarų valstybių vadovai pagaliau atsimerktų tada, jei savo kailiu pajustų tai, ką šiandien patiria ukrainiečiai ir anksti ryte atsibustų išpilti šalto prakaito, galvodami, ar nesubombarduotos jų vilos, kuriose ilsisi atostogų išvykę artimieji, ar gyvi vasaros stovyklose palikti vaikai. Baimė prarasti tai, kas, deja, Vakaruose vertybė Nr.1 – materialinė gerovė – Vakarų neišjudins. Bailys puls užpuoliką tik įspaustas į kampą, bijodamas prarasti savo ar šeimos narių gyvybę. Tad kol kas ukrainiečiai kovoja su barbarais, o vakarų europiečiai – su energijos sąskaitomis.

Rusijos okupantai nelaidoja kai kurių Donbase žuvusių nusikaltimo bendrų. Kūnai sudeginami kartu su sugadinta įranga. Tokiu būdu, žuvusiųjų atsikratoma dėl dviejų priežasčių: logistinių problemų bei slepiant tikruosius „nenugalimosios armijos“ nuostolius.

„Dėl prastai organizuotos sužeistųjų ir žuvusiųjų evakuacijos rusų kariškiai savo žuvusių draugų turi atsikratyti vietoje. Žuvę kovotojai sudeginti kartu su sugadinta įranga“, – sakė agentūra.

Teigiama, jog Chersono miesto pakraščiuose pastebėtos vietos, kuriose karių kūnai buvo deginami masiškai.

Nestebina. Laukiniai.

Rusija blokavo Jungtinių Tautų konferencijos dėl branduolinio nusiginklavimo bendros deklaracijos priėmimą. Kostiumuotiems driskiams nepatiko teksto dalis, kurioje rašoma apie „didelį susirūpinimą“ dėl karinės veiklos aplink Ukrainos branduolines elektrines, įskaitant Zaporižės atominę elektrinę, kurią Rusija užgrobė karo Ukrainoje pradžioje. Driskių atstovas Igoris Višneveckis tekste pasigedo „pusiausvyros“.

Branduolinio ginklo neplatinimo sutartis, kurią 1970 m. parėmė 190 šalių, įpareigoja ją pasirašiusias šalis, įskaitant JAV, Rusiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę ir Kiniją, mažinti branduolinių ginklų atsargas ir draudžia kitoms šalims įsigyti branduolinių ginklų.

Rusijos niekas niekuo neįpareigoja. Metas nustoti į šalį, kuri platina terorizmą, mirtį, chaosą, atsovaujančias būtybes žiūrėti kaip į civilizuotas.

Azovo globos tarnyba „Azovo angelai“ praneša, kad šalys pasiekė susitarimą dėl reguliaraus apsikeitimo žuvusių karių kūnais. Tarnybos teigimu, iš okupuoto Mariupolio miesto ir jo apylinkių į Ukrainos kontroliuojamas teritorijas atgabenta apie 500 karių palaikų. Dauguma kūnų labai blogos būklės – subjauroti, apdegę, turi kakinimų požymių. Daugelio negalima identifikuoti, todėl indentifikavimo procese dalyvauja ekspertai ir tyrėjai.

Slovakija pareiškė esanti pasirengusi nusiųsti Ukrainai 11 naikintuvų MiG, kad padidintų Ukrainos pajėgumus ore. Kadangi tokiu atveju sumažėtų Slovakijos pajėgumai ore, Čekija ir Lenkija įsipareigojo saugoti Slovakijos dangų. Slovakijos gynybos ministras Jaroslavas Nadas teigia, jog Bratislava pasirengusi siųsti naikintuvus, tačiau galutinis susitarimas dar nepasiektas.

Slovakija jau padovanojo Ukrainai oro gynybos sistemą S-300, karinius sraigtasparnius Mi, savaeiges haubicas ir daugkartinio paleidimo raketas „Grad“. Šią savaitę Slovakija į Ukrainą išsiųs 30 vikšrinių pėstininkų kovos mašinų BVP-1.

Putinui burna dirbanti Zacharova išplatino pranešimą, kuriame teigia esą JAV siekia įžiebti naujus karštuosius taškus, JAV diplomatai kenkia Kinijos partneriams, o jų diplomatija susijusi su prievarta ir grasinimais. Zacharova pasmerkė pastangas pritraukti milijardines Japonijos investicijas į JAV strateginius mokslinių tyrimų, technologijų ir gamybos projektus.

Zacharovos pareiškimas rodo, kad Rusiją siutina JAV pastangos silpninti Kiniją, perkeliant aukštųjų ir kitų technologijų kūrimą iš Kinijos į Ameriką.

Ekonomistai teigia, kad dėl energetikos krizės Europa susiduria su negilia recesija. Jei gamtinių dujų kainos ir toliau kils, infliacija rugsėjį pasieks 9,4 %, tačiau iki šių metų pabaigos gali sumažėti iki 8,1 %.

Su didžiausiais sunkumais susiduria Vokietija, nes šalyje elektros energijos kainos šoktelėjo daugiau kaip 600 %. Su panašiu nuosmukiu susidurs ir Italija, tačiau Prancūzija ir Ispanija, greičiausiai, recesijos išvengs.

Privati Izraelio žvalgybos įmonė paskelbė palydovines nuotraukas, iš kurių matyti, kad Rusija išgabeno S-300 sistemas iš Sirijos. Dingo ir praėjusį mėnesį dislokuota baterija, turėjusi saugoti Rusijos Chamimo bazę ir Tartuso uostą. Teigiama, jog baterija buvo pakrauta į krovininį laivą (kitais duomenimis, į transporto lėktuvą) ir nuskraidinta į Rusiją.

Po sprogimų Kryme ordai ėmė trūkti oro gynybos sistemų.

Kremlius ant ledo, t.y. smėlio, palieka savo sąjungininką Bašarą al-Asadą ir Sirijoje likusius rusų karius. Pietinėje Kuneitros provincijoje esančiame Al-Muallaqa mieste, į orą išlėkė Rusijos karo policijai priklausantis automobilis su rusų kariais.

Rusija netoli Ukrainos suformavo dar vienas smogiamąsias pajėgas. Iš skirtingų šaltinių pasiekia informacija, kad sukomplektuotas 3-čiasis armijos korpusas. Pajėgos dislokuotos Rostovo srityje, kuris yra arčiausiai Donecko ir Zaporižės fronto ruožų. Tačiau iki galo įvykdyti slaptos mobilizacijos ir sukurti 16 savanorių batalionų, nepavyko. Liepos viduryje buvo suformuoti aštuoni batalionai, „kariai“ silpnai apmokyti, sunkiai valdo techniką ir yra žemos kovinės dvasios.

Ukrainos kariai sustabdė rusų veržimasi Slovjansko, Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis.

Okupantai vėl apšaudė Charkivo apylinkes iš pabūklų ir raketinės artilerijos.

Barbarai raketomis ir sviediniais švaistėsi į Kramatorską ir aplinkinius rajonus.

Puolimas Pervomajskojės kryptimi, buvo atremtas, rusai priversti bėgti.
Ukrainos ginkluotosios pajėgos netoli Chersono sunaikino okupantų sandėlius, karinę įrangą ir priešlėktuvinės gynybos sistemas.

Kryme rusų poilsiautojams vėl sukėlė paniką prie Sevastopolio suveikusiosios priešlėktuvinės gynybos sirenos.

Maskvoje užsidegė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojo Jevheno Serevo automobilis BMW X6. Sudegė automobilio galinė dalis.

Rusijoje daugėja neatsargių rūkorių.

Foto: vis daugiau žuvusių okupantų karių yra iš BARS (Боевой армейский резерв страны – šalies kovinio kariuomenės rezervo), kurie būdami civiliais, savaitgaliais dalyvauja kariniuose mokymuose, o paskui išvyksta plėšti unitazų į Ukrainą. Dažniausiai, ten ir lieka: ashes to ashes, dust to dust.
Dėkojame, kad skaitote ir dalinatės mūsų tekstais bei paremiate mūsų darbą. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top