Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimt pirmoji (rugpjūčio 13 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas

Politinis strateginis lygmuo

Rusijos eksprezidentas ir kišeninis Putlerio žaisliukas Dmitrijus Medvedevas pagrasino Ukrainą remiančioms Vakarų sąjungininkėms, kaltinančioms Rusiją dėl Zaporižės AE keliamo branduolinės katastrofos pavojaus. „Jie sako, kad tai nutinka grynai atsitiktinai, kaip kad „mes nenorėjome. <...> Nepamirškime, kad Europos Sąjunga taip pat turi atominių elektrinių. Ir ten taip pat gali įvykti nelaimingų atsitikimų”, – pridūrė Medvedevas.

Vieni sako, kad Medvedevui negerai su galva kiti, jog tokie nusišnekėjimai – alkoholio pasekmės, tačiau mes manome, kad jo lūpomis Kremliaus siunčia aiškią žinutę Vakarams: jei jūs remsite Ukrainą – į orą gali lėkti ne tik Zaporižės, bet ir jūsų šalyse esančios atominės elektrinės. Taigi, tai niekas kitas kaip atviras grasinimas teroristinėmis diversijomis.

Tarptautinės atominės energijos agentūros generalinis direktorius Rafaelis Grossi ragina nedelsiant leisti branduolinės energetikos ekspertams įvertinti žalą bei saugumą branduoliniame komplekse, kuriame padėtis „labai sparčiai blogėja”.

Apšaudymai ir sprogimai Zaporižėje privertė išjungti elektros transformatorių bei du atsarginius transformatorius, dėl kurių buvo priverstinai sustojo vienas branduolinis reaktorius. JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas ragina demilitarizuoti teritoriją, o G7 paragino Rusiją grąžinti AE Ukrainai.

Kyjivas kviečia JT ir Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus komitetą patikrinti Rusijos karo belaisvių stovyklas ir siųsti atstovus į vietas, kuriose Rusija laiko ukrainiečių karo belaisvius. Vakarų tyrimai skelbia, kad Maskva meluoja, teigdama, jog Olenivkos įkalinimo įstaiga apšaudyta HIMARS. Rusams, greičiausiai, panaudojus termobarinį užtaisą, buvo nužudyta daugiau kaip 50 ten laikytų Ukrainos karių. Karo nusikaltėliai gi, pasitelkė į pagalbą seną Kremliaus draugelį, kino aktorių Steveną Seagalą, kuris, pamaklinėjęs po kalėjimo griuvėsius, nustatė, jog tai HIMARS darbas ir dabar savo „išvadas“ vapa Maskvos valdomų TV kanalų propagandinėse laidose.

Sprogimai karinėje bazėje aneksuotame Kryme smarkiai pablogino Rusijos kariuomenės padėtį, skelbia Jungtinė Karalystė. Po sprogimų, kurių metu į orą išlėkė amunicijos sandėliai ir mažiausiai 8 lėktuvai, o poilsiautojai masiškai ėmė bėgti iš Krymo, Maskva patyrė „didelę gėdą“.

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pranešė, kad pirminė sprogimų priežastis neaiški, tačiau vaizdo įrašuose matomi dideli grybų debesys – amunicijos sandėlių sprogimai. Sprogimų metu sunaikinti mažiausiai penki naikintuvai Su-24 ir trys daugiafunkciniai lėktuvai Su-30. Smarkiai apgadintas pakilimo takas ir nuo jo nutolę pastatai.

JK specialistų teigimu, matomi krateriai leidžia daryti prielaidas apie Ukrainos specialiųjų pajėgų arba partizanų ataką, arba Ukrainos modifikuotų balistinių sparnuotųjų raketų panaudojimą.

Saki aerodromo ataka buvo labai veiksminga, sudavė didžiulį psichologinį smūgį Rusijos armijos ir okupantų gyventojų moralei. Saki – pagrindinė bazė, kuria iš oro dengiamas Rusijos karinis laivynas Juodojoje jūroje, tad dabar Rusijos karo laivams iškilo nauji pavojai.

Ukrainos generolas majoras Dmytro Marčenko pareiškė, kad vienintelio, į Krymą vedančio Kerčės tilto susprogdinimas „būtina priemonė, siekiant atimti iš jų (Rusijos kariuomenės) galimybę apsirūpinti rezervais ir sustiprinti savo karius iš Rusijos teritorijos”.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas sako, kad vienintelis kompromiso su Rusija būdas – grįžimas į 1991 m. sienas. „Nuosekliai išlaisvinsime visas savo teritorijas, įskaitant Krymą“,- teigia Reznikovas.

JAV po 80 metų pertraukos vėl siunčia oro desanto diviziją ir 2 400 JAV karių į rytines NATO šalis. Tas daroma siekiant apsaugoti rytinį NATO flangą, nuraminti sąjungininkus ir atgrasyti Rusiją.

Seniai metas „atgrasymo“politiką keisti į pasirengimą tiesioginei gynybai.

Antradienį Rusijos valstybės kontroliuojama vamzdynų transportavimo bendrovė „Transneft” pranešė, kad tiekimas naftotiekiu į Čekiją, Vengriją ir Slovakiją atnaujintas. Naftos srautai buvo sustabdyti dėl įšaldytų atsiskaitymų su Rusija, taikant ES sankcijas. Tačiau vienas Europos bankas sutiko tvarkyti Čekijos mokėjimus už rusiškos naftos tranzitą per Ukrainą ir nuo vakar nafta vėl teka „Družba“ kaip tekėjusi.

Srautai į Vengriją ir Slovakiją atnaujinti po to, kai Vengrijos naftos perdirbimo bendrovė MOL ir jos Slovakijos padalinys „Slovnaft” sumokėjo mokestį bendrovei „Ukrtransnafta”.

Čia toks neva gudrus, tačiau primityvus tarpininkavimas, kai pinigus paduodi ne tiesiai į rankas vaiką išžaginusiam ir nužudžiusiam iškrypėliui, o per kostiumuotą tarpininką. ES biurokratinis griozdiškumas ir institucinis bejėgiškumas bado akis.

Čekijos užsienio reikalų ministro Jano Lipavskio teigimu, Rusijos vizų sustabdymas visose ES valstybėse narėse būtų dar viena labai veiksminga sankcija Rusijai. „Rusijos agresijos, kurią Kremlius ir toliau eskaluoja, metu apie bendrą Rusijos piliečių turizmą negali būti nė kalbos”, – teigia Lipavskis.

Viena ranka slaptai perkame iš žudiko naftą, tačiau viešais smerkiame nusikaltėlį ir jo į savo namus neįsileidžiame – tokia dabar Europos realpolitic. Moralė su dvigubu dugnu. Vertybių saulėlydis.

Antrąjį ketvirtį Rusijos ekonomika susitraukė 4 proc.

78 metų Gerhardas Schroederis pateikė ieškinį Berlyno administraciniam teismui, reikalaudamas grąžinti jam parlamentines pareigas. Gegužės mėnesį Vokietijos parlamento biudžeto komitetas nusprendė, kad Schroederis dėl ryšių su Rusija turi atsisakyti teisės į biurą Bundestage, nors ir toliau gaus pensiją bei apsaugą.

Ateis laikas, kuomet Schroederis bus teisiamas už kolaboravimą su rusais.

Operacinis lygmuo

Kremliaus grasinimai Vakarams atominių elektrinių sprogimais rodo, kad šių šalių teikiama parama Ukrainai yra veiksminga, o okupanto pagrindinis uždavinys kažkokiu būdu ją sustabdyti. Maskva pati sau netikėtai rimtai įklimpo Ukrainoje ir po truputį ima prarasti iniciatyvą. „Antrajai armijai pasaulyje” iniciatyvos prararidimas tolygus pralaimėjimui.

Medvedevas anksčiau grasino branduoliniu smūgiu, jei bus atakuotas Krymas.

Taktinis lygmuo

Šią naktį okupantai smogė Nikopolio ir Kryvij Riho rajonams.

Į Nikopolį barbarai paleido 30 raketų „Grad”. Gyvenamieji rajonai buvo apšaudyti granatsvaidžiais. Nikopolyje apgadinta 11 daugiaaukščių ir 13 privačių namų, sugriautas vaikų darželis, nutrauktas dujotiekis ir elektros perdavimo linija. Trys žmonės sužeisti, du iš jų gydomi ligoninėje. Tarp paguldytųjų į ligoninę – 12 metų berniukas.

Krivyj Riho apylinkėms smogta „Uraganais”.

Rusų okupantai bando veržtis Ivano-Darijivkos ir Mykolajivkos-Vymkos kryptimis.

Kramatorsko kryptimi rusai apšaudė aplinkinius rajonus iš statinės ir raketinės artilerijos. Pranešama, kad į Kramatorsko rajoną pataikė 11 raketų.

Charkivo kryptimi priešas iš tankų ir artilerijos toliau apšaudo rajono gyvenvietes. Vykdomi oro antskrydžiai netoli Staryi Saltiv ir Mospanovo.

Fiksuoti apšaudymai Slovjansko kryptimi.

Rusija turi begalines įprastų šaudmenų atsargas, tačiau turi didelių problemų su raketomis. Pranešama, kad raketų „Kalibr“ gamyba nuo vakar praktiškai sustabdyta.

Video: britų 105mm haubica L119 siunčia linkėjimus rusų okupantui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
38 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Herojam piZZZdec

Naikina Zelenskio nacius kaip reikiant! Kaput Ukraine! Hetojam kaput. Из сводки 13 августа Министерства обороны РФ : * Под Краматорском уничтожена установка HIMARS и склад с боеприпасами к ней. У Новой Каховки в Херсонской области сбиты четыре снаряда, выпущенных из другой установки. * В Николаевской области уничтожены два украинских вертолета Ми-24 на вертолетной площадке. * В Харьковской области нанесены удары ракетами и РСЗО по украинским резервам. Минобороны России сообщает о более 70 убитых украинских военных, ранены более 300. * В ДНР ударами авиации убиты 170 бойцов ВСУ, уничтожены 12 единиц техники. Кроме этого, у Артемовска «полностью уничтожены» две роты украинской 72-й механизированной бригады. У поселка Старые Терны в ДНР нанесены удары по пунктам управления 66-й механизированной бригады и «Правого сектора»… Skaityti daugiau »

SMAGU!

Российские военные вместе с бойцами ДНР и ЛНР взяли под контроль населенный пункт Пески в Донбассе, сообщили в Минобороны. B результате наступательных действий союзных сил полностью освобожден населенный пункт Пески Донецкой Народной Республики.
Pagoglinkit straipsnį “ Союзные силы освободили поселок Пески в ДНР”.
Kuo daugiau slavaukrainiečiai laimi, tuo daugiau praranda teritorijų. Cha cha cha….juokiuosi garsu…

Partijos naris nui 1971m. ( 5 skiepai)

Katik grizau is ukrainos. Kolukei sugreuti gamiklos isdraskiros milijonas emigrantu , karesi ne laimingu pencionierai klike alkani vaikai. Taip baisu dar ne buvo tokio seubo zmones dar ne patire.
O prisiminkim kaip ukraina giveno prie RUSSO.
Visi visko turejo visiem visko uzteko visi buvo laimingi.
Ar ne laikas xoxolams pasirasiti taikos sutarti???

yellow Z.O.V.marine

eilinis, bet tuo pačiu nepakartojamas dvidubo šizofreniko navosėjūno logodiarėjos seansas :))) – ,žo, tiems burnišangiams tas pats, senas patarimas : nemokat šikti/triesti, nekankinkir šiknos :))) – šiuo atveju burnišangės :)))) – tokiu pigiu ir banaliu propagandiniu kombikormu šizolitchcanijos veršiai aprūpinti dešimtmečiams į priekį ir be jūsų debiliškų pastangų :)))) – patinkat, jūs, man, debiloidai, vis labiau ir labiau : “ Pranešama, kad raketų „Kalibr“ gamyba nuo vakar praktiškai sustabdyta.“ :))))) – kur pranešama, kieno pranešama ? – mulkiai liurbiai ir smirdžiai, bl. , – tokių “pranešama“ galiu sugeneruoti šimtus ! – pasidalinsit honoraru ? :))) – tvarteliniai onanistai , ne kitaip :)))))

yellow Z.O.V.marine apie Partijos naris nui 1971m.

tiesiog smalsu, kiek dar ilgai ar kiek metų šitas beretinis susmirdėlis dar dergsis, ir demonstruos savo darželinio lygio gudrašiknystę ? :)))))

Mtydamas savo atvaizda

CCCCP clieno veidrodyje,gelltonasis rududu llavonidas…supyko.Suklikes,kad cia ne jis,eme nagais draskyti savo kacapiska snuki.

Laikas pasirasyti taikos

sutarti.Nu labai jau ‘klike alkani vaikai’..Nebeimanoma kentet,velniai griebtu.

CCCP Clienas nuo 1971m

..nuo siolei bendraus tik ispaniskai…’gamiklos isdraskiros..’

CCCP Clienas nuo 1971m

…pabreze,kad prie RUSSO ukrainieciai valge WISKAS ir buvo be galo laimingi..

CCCP Clienas nuo 1971m

…su nekantrumu lauksim tolimesniu Jusu izvalgu.Be galo dekingi skaitytojai.Ir ligos eigos simptomu stebetojai.Susizaveje.

stasys

įdomiu naujienų pabėrė ši savaitė . Xuilososai neatsargiai ‘pajudino’ senus ukrainiečiu paliktus šaudmenų sandėlius ir gavosi didelis BUM. Niekas nenori prisiimti atsakomybės , viskas verčiama pijokui ivanui kuris su papirosu burnoje tapo tuo statistiniu vienu žuvusiu xuilostano informaciniuose pranešimuose. Turbūt šis atsitiktinumas ir dar prieš tai buvę ..turėtu nulemti to karo eiga ir čia kaip tik tas atvejąs kai „minzdrav prieduprieždaiet” sako tiesą .. tai išties kenkia sveikatai ..xuilostano armijai . Vat kad taip ‘xuilo’ papirosus trauktu .. kaip kažkada stalinas būtu aplamai liuks . Žiūrim klausom ieškom informacijos , nereikia tikėti viskuo kas sakoma kariaujančiu pusių informaciniuose pranešimuose.

Klausimux

O tai kur mūsų BAYRAKTAR-tapinas vanagas?

yellow Z.O.V.marine

na, po budinčio tvartelinio oligofreno stasioto “pasisakymo“, užpildant “eterį“ beretinės urinos ir “ad blue“(šlapalo) mišiniu, pats laikas paklausti dvigubo propagand0no navosėjūno , kaip ten reikalai su tuo , mėnesiais anonsuotu chersono puolimu ir išlaisvinimu ? :)))) – ar tas kelias bombikes ant chersono tilto reiktų laikyti “nastupo“ (puolimo) pradžia ar jau pabaiga ? :))) – tiesa, anot šitų universalių vaginafonistų, dar “buvo“ kažkokia “tūkstantimės orkų grupuotės apsuptis“ kažkur tarp chersono ir nikolajevo :)) – na, bet čia suprantama ir atleistina : vasara-karštis-vėjukas-rasslabonas …, – musiau išgaravo apsuptieji, net nespėjus į juos gerai įsižiūrėti :)))))))

Acakymux

…musu bairaktaras seniai prasmandolintas pokeriu Vegase.Reiktu sumest tapkei ‘na jiescio..’

Ajaaaaaazau

….po zvilgsnio i save,pagelltes llavonidas judooosius eme ir atgavo zada.Matyt, su partijos clienu padvarotnioj prieme po 6aji badala,pasantykiavo rududu meila ir issivaiksciojo kas sau..LLavonidas ikando Stasiui i koja,o clienas isvyko kRYMAN PASISEMT NAUJU ISPUDZIU.

Ajaaaaaazau

…..Visas peripetijas atidziai stebi ne laimingi pencionierai.Neturi,vargsai,raudonu veleviciu pamojuoti.Jooo,ce ne dombasas.Ir ne Rio de Zaneiras..

pliurpia

internetas pliurpia ze bus pakeistas.

pliurpalui

kaput,kaput,kaput

Dar viena ukropų “pergalė”…….

Pagoglinkit – “Российские силы полностью освободили село Уды в Харьковской области”.

Pats ir

goglink,nuopisa

Aleksas Lapienis

С начала спецоперации Вооруженные силы РФ вывели из строя :
267 самолетов,
148 вертолетов,
1738 беспилотников,
365 зенитных ракетных комплексов,
798 реактивных систем залпового огня,
4303 танка и другие бронемашины,
3298 орудий полевой артиллерии,
4888 единиц автомобильной техники.

???

lansbergio maidanas ukrainoje tęsiasi? DNR ir LNR nesutiko su lansbergio maidanu visoje ukrainoje?

yellow Z.O.V.marine

negaliu atsistebėti šitų dviejų snukiaknyginių oluchų kliedesiais, kurių vienas (navys) yra vadinamas netgi karybos ekspertu bei tipo buvęs spec. pajėgų tipo kariškis :))) – juo blogiau toms “spec. pajėgoms“ :)))) – panašu, kad be savo prezentabilaus snukio, tas idiotas neturi daugiau absoliučiai nieko :))))) – štai eilinis jų ištransliuotas briedas : “Ukrainos generolas majoras Dmytro Marčenko pareiškė, kad vienintelio, į Krymą vedančio Kerčės tilto susprogdinimas „būtina priemonė, siekiant atimti iš jų (Rusijos kariuomenės) galimybę apsirūpinti rezervais ir sustiprinti savo karius iš Rusijos teritorijos”“. :)))) – na, kad šizoukropų generolas geografiją žino pagal ukrainos gaublį, tai suptrantama, bet kad google mapso nesugeba įsijungti šiedu propagandonistai pajacai , tai gerokai juokinga :)))) – rusija , turėdama tūkstančių km sausumos sieną su ukroreichu,… Skaityti daugiau »

Zelenskio banditams artėja piZdec

Силы Народной милиции ДНР при поддержке российской армии значительно продвинулись на Угледарском направлении и прорвали оборону ВСУ, сообщил заместитель министра информации Донецкой народной республики Даниил Безсонов в Telegram-канале.
„Бойцы Шахтерской дивизии армии ДНР при поддержке подразделений ВС России прорвали оборону ВСУ и серьезно продвинулись на Угледарском направлении. ВСУ понесли тяжелейшие потери в технике и живой силе”.
Pagoglinkit straipsnį “ Союзные силы прорвали оборону ВСУ на Угледарском направлении”.
https://ria.ru/20220814/dnr-1809573192.html

Diedas

Iš pradžių pas maskolius buvo „za tri dnia”
Dabar kas diena ta pati giesmelė „Zelenskio banditams artėja p…c”
Kas diena „užmušama” tūkstančiai ukrainiečių ir šimtai „najomnikų” „numušama” šimtai lėktuvų, „sudeginama” šimtai tankų.
Artėja artėja tas p…..c bet niekaip nepriartėja.
Frontas kaip vietoj, taip vietoj.
Telike skirtame debilams tą patį kaimą „išvaduoja” į savaitę penkis kartus, o ten vis plevesuoja ukrainiečių vėliava.
Rusų pergalė artėja lygiai taip pat kaip sovietmečiu šviesi ateitis ir laimingas rytojus. Kitame penkmetyje, po partijos suvažiavimo, 1980-taisiais, 2000-taisiais,tuoj tuoj rytoj, kva kva kva, ble ble ble.
Kas pasakyta rusiškai – viskas melas.

Diedui

..tai tu nezinai pagrindine taisykles,kada russas meluoja….KAI TIK PRADEDA KALBET.

stasys

xuilososijoje renkant ‘savanorius’ į orku batalionus , kai kuriuose biednuose regionuose buvo priimtas sprendimas sumažinti išmoka pinigais už kontraktą iki 150 tkst. rb. ir atidėti mokėjimą 90 dienu . Taip taip išsaugant tuos pačius dienpinigius 2000 rbl. papirosams pirkti . Na galima tik paspėlioti kam ir kodėl to reikėjo ,.. ir čia peršasi keletas išvadų išvadų . Praėjus trisdešimt dienų mokomųjų kursų tam tikra dalis apsigalvoja ir gaudyk tuos ,taip vadinamuosius savanorius, pievose. Labai suintensyvėjo darbas kalėjimuose ‘vagneristu’ siūlomi kontraktai išlaisvina ir žmogžudžius ir sadistus o tokia publika labai tinka , nuplauti savo kalte krauju prieš xuilososija , skiriant juos į pirmas gretas . Įdomi xuilo taktika spręsti socialines xuilososijos problemas , tokiais tempais ta valstybė greitu laiku aplamai neteks… Skaityti daugiau »

stasys

Ajaaaaaazau 2022-08-14 14:55 .. o kuria koja ? aš bent nuplaučiau ja , ka tik iš tvartelio parmaknojau ..

yellow Z.O.V.marine apie Diedas 2022-08-15 7:12

na, galima užjausti standartinį tvartelio šizofreniką-koprofagą, metų metais mintantį propagandoniniu mėšlu 🙂 – natūralu, kad nuo tokio raciono neveikia nei logika, nei patys menkiausi protiniai resursai , leidžiantys atlikti pačius paprasčiausis aritmetinius veikmus :))) – apie elementariausią nuovoką taip pat netenka kalbėti, nes kretinizmas jau tiesiog okupavęs didžiąją dalį smegeninės :))) – nusileista iki paskutinio debilumo lygmens, kai kiekvieną žiniose kartojamą pranešimą oluchėlis priima kaip šviežią, ir šizoukropų nuostolius ir “peremohas“ tiesiog sumuoja į vieną krūvą :)))) – vaikų darželis tokiame fone kaip mokslų akademija :)) – bet, nežiūrint į visą idiotizmą, manau, nabagėlis vistik suvokia, kad ukronacikų kabzdiecas artėja neišvengiamai, todėl išvartinėja realybę pačiais vaikiškiausiais būdais :)))) – nes faktai kalba tyliai, ramiai ir užtikrintai : šizoukropai praranda teritoriją… Skaityti daugiau »

stasys

yellow Z.O.V.marine o Jus pasiutusi boba .. ir kažkaip seksualiai už-probleminta . Geras metas į Turkija ‘spręsti’ tas sveikatos problemas .

???

karas zelenko verslas,jei iš milijonieriaus pasidarė milijardierium ???

Stasy

griebkis dezifekantu,i kuria ikando,nebesvarbu,llavonido ikandis kaip varaaaano.Jei tik pajusi nenumaldoma meile xuilo,zinok,nuodai jau veikia.

Diedui

turejai vaikisko neatsargumo prisiartint prie rududu llavonido…Tapai apspjautas suuudais,mat sis kacapoidinis sliuzas,kacapus vulgaris’,spjaudosi isskirtinai exkrementais,nes jais ir minta bei kvepuoja.Gyvena ismatu duobej,todel jam ir atrodo,kad isorinis pasaulis yra koprofaaagai,tokie kaip jis pats…

Stasiui

..apie koki seksualuma kalbi,jei gellstantis llavonoidas spjaudosi suuudais…Turkai ji pagaliais uzdauzytu…Va,tik ka Dieda apspjove,anas bande paflirtuot.O va kas isejo…

stasys

Stasiui 2022-08-15 12:28 , ten karšti vietiniai vyrai patenkintu ta nepasotinama moterį .. arba pipiecas anu verslui .

Stasiui

isvyde gelltonaja pabaisa,turku macai istotu i vienuolyna ir priimtu skaistybes izadus.Ir kiekviena ryta,kaip malda,snibzdetu …’niekada niekada…’

Adele

Beretes negali ziureti i tiesa, net unitazo skylej jos mato priesa.

stasys

xuilo tiesa visada talpinama į unitazo skilę . Jus jau ta turėjote žinote ponia adele .

38
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top