Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimt trečioji diena (rugpjūčio 13 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejūnas

Politinis strateginis lygmuo

Putleris parašė laišką Šėkorėjos diktatoriui Kim Jong Unui, kuriame pranešė, kad abi šalys „bendromis pastangomis plėtos visapusiškus ir konstruktyvius dvišalius santykius”, rašo Pchenjano valstybinė žiniasklaida. Šėkorėjos išlaisvinimo dienos proga Kimui adresuotame laiške V. Putinas sakė, kad glaudesni ryšiai atitiktų abiejų šalių interesus ir padėtų stiprinti Korėjos pusiasalio ir Šiaurės Rytų Azijos regiono saugumą ir stabilumą.

Kimas taip pat nusiuntė Putleriui laišką, kuriame teigė, kad Rusijos ir Šėkorėjos draugystė užsimezgė Antrajame pasauliniame kare, kai buvo pasiekta pergalė prieš Korėjos pusiasalį okupavusią Japoniją. Nuo to laiko abiejų šalių „strateginis ir taktinis bendradarbiavimas, parama ir solidarumas” pasiekė naują lygį, joms bendrai stengiantis sužlugdyti „priešiškų jėgų” grasinimus ir provokacijas, laiške teigė Kimas.

Gražu, net ašarą išspaudė. Du didžiausi pasaulio teroristai negali vienas kitu atigėrėti. Matyt, jaučia, kad ne ilgai jau liko.

Naujoji Zelandija siunčia 120 karių į Jungtinę Karalystę, kad jie padėtų mokyti ukrainiečius kovoti fronte, pranešė jos vyriausybė. Dvi pėstininkų mokymo grupės suteiks maždaug 800 Ukrainos karių pagrindinius įgūdžius, kad jie galėtų efektyviai kovoti, įskaitant ginklų valdymo, pirmosios pagalbos suteikimo ir kitus įgūdžius. Ministrė pirmininkė Jacinda Ardern per spaudos konferenciją, kurioje buvo paskelbta apie dislokavimą, pabrėžė, kad Naujosios Zelandijos kariai nedalyvavo ir nedalyvaus koviniuose veiksmuose Ukrainoje.

Artimiausiomis dienomis JT frachtuotas laivas „Brave Commander” išplauks iš Ukrainos į Etiopiją, kai Pivdennyj mieste baigs krauti daugiau kaip 23 000 tonų kviečių, pranešė JT pareigūnas. Tai bus pirmasis humanitarinės pagalbos maistu krovinys, gabenamas į Afriką pagal JT sudarytą susitarimą dėl grūdų tiekimo.

Operacinis lygmuo

Rusija intensyvina veiksmus rytuose bei šiaurės rytuose, taip pat kaupia karius ir techniką pietuose. Keturiomis kryptimis iš šešių ukrainiečiai sėkmingai stabdo puolimą Charkivo, Slovjansko, Bachmuto, Kramatorsko apylinkėse. Pietuose rusai be artilerijos ir tankų sėkmingai naudoja aviaciją kaustydami jungtinių ukrainiečių pajėgų pietuose veiksmus ir šis nebaudžiamumas ore mums kelia nerimą.

Nežiūrint ukrainiečių sėkmingai suardytų logistinių grandinių pietuose, orkai stiprino savo pozicijas Zaporižės – Chersono linijoje. Rusai ir toliau sunkiai tvarkosi su partizanais, kurie aktyviai veikia Melitopolyje, Berdianske, Chersono apylinkėse ir net Kryme. Mes ir dar kartą pabrėžiame, kad partizaninis tinklas ir jų veiksmai pietuose yra vienas svarbiausių ukrainiečių sėkmę galinčių užtikrinti veiksnių dabar ir ateityje.

Taktinis lygmuo

Driskiai veržiasi į Charkivo apylinkes. Mūšiai vyksta šalia Udy į šiaurę nuo Charkivo, netoli Ukrainos – Rusijos sienos. Rusų karo nusikaltimų štabas vakar tvirtino jau esą pilnai „denacifikavęs” Udy. Kaip visada, Kremliaus pranešimai su realybe mažai ką turi bendra.

Nežiūrint rusų tvirtinimų, kad jie užėmė Piskų gyvenvietę netoli Donecko, vakar vis dar vyko ir dabar ten vyksta intensyvūs mūšiai.

Šalia Donecko ukrainiečių gynėjai per dvi paras sunaikino tris „nepažeidžiamus” rusų Ka-52 atakos straigtasparnius. Nuo invazijos pradžios Ukraina iš viso teigia numušusi 195 okupantų sraigtasparnius.

Popasnoje tiksliu smūgiu ukrainiečių kariai sunaikino „Wagner” (dabar kai kur vadinama „Liga”) samdinių vadavietę. Neutralizuotų priešų skaičius nežinomas.

Dnipro rajone rusai pliekė iš ko papuola. Dėl priešo apšaudymo nukentėjo Pokrovskos savivaldybės energetikos infrastruktūros objektas, apie 20 Grad raketų griovė Marganeco civilius pastatus. Sinelnikovo apylinkės apšaudytos keturiomis raketomis iš oro gynybos sistemos S-300.

Naktį iš kelių raketų paleidimo įrenginių Rusijos okupantai apšaudė Nikopolio miestą.

Vienas geriausių Ukrainos karo lakūnų Antonas Listopadas žuvo kovoje su Rusijos okupantais.

Rusijos okupantai pradėjo išvežti savo šeimas iš užimto Melitopolio. Tai pranešė miesto meras Ivanas Fiodorovas televizijos „Apostrof TV” eteryje. Pasak jo, praėjusi savaitė Melitopolyje okupantams buvo „nepatogi”. Fiodorovo nuomone, užpuolikai supranta, kad netrukus turės palikti miestą.

Šiandien Žolinė, sena baltų šventė, kuri taip pat yra ir katalikų Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Sveikiname.

Foto: ukrainiečiai Bachmute, kuris pastaruoju metu pastoviai apšaudomas rusų; Pokrovska po apšaudymo šiąnakt. Šaltinis: reuters.com ir unian.net

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Partijos naris nuo 1971mBCi

MUMS kaput.

stasys

xuilo kaput geriausias atsakymas tiems kas rimtai domisi karo Ukrainoje naujienomis . Xuilososijos orkai su savo propaganda jau dėl vieno kaimo perėmimo pasiruoše šaudyti pergalės fejerverkus savo raudonojoje aikštėje . Turbūt dar taip nėra buvę ..
Geltonai truputis Ždanovo minčių apie ivana su papirosu burnoje žuvusiu Krime po sprogimo .youtube.com/watch?v=KNTSwdNhpT8

Partijos naris nuo 1971m. (5 skiepai)

Laba diena. Ka tik suzinojau paskutines naujienas is fronto. RUSSAI visa jiega ne pola todel kad lauke rudenio. PSO arganizacija nustate, kad nuo ruksejo 29 dienos ant evropos kils tooooke kovido banga, nu tooooke apidemija, daugemilijonine. Bet isdves tik svolocei ne skiepiti. Visi mes zinom kad xoxolai ( kaip ir mes letuvei) anivaksioru tauta. Nu masiskai ne skiepijasi. Piktibiskai. Nuo valdzios organu iki eiliniu kareiviu visi didziojasi savo antivakseriskumu. Jokiosi balsu. Ateis rudenis ir visi Zelenskio nacistai nuo kovido iskris kaip muses. Ir saudit ne reikes. Tiek ziniu. Viso gero.

yellow Z.O.V.marine

na, man šis primityvaus jumoro tvartelio komikų duetas irgi kartais išspaudžia juoko ašaras :))) – ypač patiko pranešimas apie galingos karine prasme valstybės, n.zelandijos karo “meno“ mokytojų desantą elžbietyne, kur jie mokins ukronacius “kovoti fronte“ :)))))) – ko jau ko, o n. zelandijos pergalių kiekis įvairiuose “frontuose“, tiesiog beprecedentiškas :)) – vaikų darželis, panašu, evakuacijai dar nesiruošia :))))

yellow Z.O.V.marine apie stasys 2022-08-15 21:29

apsidžiaugčiau suklydęs, bet kol kas niekaip negaliu paneigti refleksijų, kurios indikuoja labai ryškią stasioto intelektinę degradaciją …, – turint omeny, kad startinės degradacijos pozicijos ir taip buvo labai žeemos, tai l. liūdna, kad labai greitai komentuose atsiras dar vienas visiškas idiotas, šalia to absoliutaus liurbio, kuris pastoviai spiegiančiai loja ant manęs, ir debiliškiausiai apsimetinėja visokiais partijos nariais bei nusipelniusiais mokytojais :)))

gelltonosios llavoniados perlas

….startines degradacijos pozicijoooos…,oi,negaliu,meslaburnis kacapus vulgaris kuoktelejo kartu su kollega,partijos nariu nuo 1971m.,subbotke.Pastarasis nuo ivykiu fronte tapo pabreztinai mandagus ir net sugebejo parasyt pora zodziu neisdarkydamas gramatikos.Beda ta,kad nelaimelis eme kartais juoktis ne vietoj…

Laba diena

..tuomi su liudesiu tenka pranesti apie paslaptinga partijos nario nuo 1971m.,liga…Velionis paskutiniu metu keistai domejosi metu laikais ir visus graudino atsinaujinsianciu mirtinu virusu.Kollegoms guodesi iskeliausiantis i Kryma,kur ‘verke vaikai is bado,o pencionierai mojuoja velevitemis’.Ten jis tikejosi rasias laime…

Autoriams

Debilai svajokliai jūs, kur apžvalgos iš fronto apie ukropų “pergales” už rugpjūčio 14 d. ir 15 d. ??? Fantazijų pritrūkote ???

Antiautoriui

…o ka,jie tau skolingi,privalo ar,siaip,isipareigoje..Klausyk kasdien skabejevu ir tau to uzteks,buozgalvi.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– LDK Ukrainos okupacija yra ir LDK Lietuvos okupacija, taip pat. – Tauta neparuošta savigynai, kaip ir ukrainiečiai. Katastrofa. – Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i (tobuliausius) ginklus (su naktinio matymo įranga, su optika) Lietuvos vyrams. – Reikia apginkluoti m_i_l_i_j_o_n_ą Lietuvos vyrų. – Paskaičiavus surinkto biudžeto dalį tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų) bei lyginant su JK, kasmet surinkti biudžetai Lietuvoje buvo pertekliniai (2018 metais buvo plėšikiškai perteklinis bemaž dviem milijardais eurų), bet atsiranda apsišaukėlių seimo seimagyviai suskiai siūlantys šauliams patiems n_u_s_i_p_i_r_k_t_i (!) ginklus. Katastrofa. – Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz) – Jei nebus organizuojamas ginklų d_a_l_i_n_i_m_a_s Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui.
(Ištrauka iš laiško turinio)
” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš:
– LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių;
– LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių;
– Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse LDK Lietuvai.” _

Diedas

Šiandien ryte Kryme rusų kareivis amunicijos sandėlyje vėl nesėkmingai numetė nuorūką. Bėga iš ten jau ne tik turistai.

kacapuasai

yra zajadli kurilscikai.Greit visuose pietuose ims smarkiai kuuryyyt…Letaliskai.

stasys

yellow Z.O.V.marine apie stasys 2022-08-15 21:29 .. ąčiu ąčiu , turėsiu omenyje tamstos rekomendacijas čia dėl tos intelektinės degradacijos ir nuotaiku .

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top