Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sejunas.| Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Latvijos parlamentas priėmė rezoliuciją, paskelbdamas Rusiją „valstybe terorizmo rėmėja”. Pareiškime teigiama, jog Rusijos veiksmai Ukrainoje yra „kryptingas genocidas prieš ukrainiečių tautą”, pažymima, jog Rusija „naudoja kankinimus ir bauginimus kaip priemonę demoralizuoti Ukrainos žmones ir ginkluotąsias pajėgas bei paralyžiuoti valstybės veikimą, kad galėtų okupuoti Ukrainą”.

Latvijos Parlamentas taip pat paragino Europos Sąjungą nutraukti turistinių vizų išdavimą Rusijos ir Baltarusijos piliečiams ir apskritai sumažinti įvažiavimo vizų skaičių.
Rusija, tiksliau, Rusijos užsienio teroro ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad už sprendimo turinio nėra nieko daugiau, „išskyrus gyvulišką ksenofobiją“, o įstatymo autorius pavadino „neonacistais”.

Estija planuoja neįsileisti į šalį Rusijos piliečių, turinčių Šengeno vizas. Estijos užsienio reikalų ministro Urmaso Reinsalu teigimu, po savaitės Estijos Respublikoje išduotoms Šengeno vizoms bus taikomos sankcijos. Tai reikš, kad vizos galioja, tačiau kitur, tik ne Estijoje. Rusijos piliečiams bus uždrausta atvykti į Estiją, išskyrus atstovybių darbuotojus, piliečius, užsiimančius krovinių gabenimu bei kitus asmenis, kuriems Estijos sienos kirtimas būtinas.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas paragino nedelsiant nutraukti karinius veiksmus prie didžiausios Europoje Zaporižės atominės elektrinės Ukrainoje. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusija gali išprovokuoti didžiausią Europos istorijoje radiacinę avariją. „Jei sovietų valdžia bandė nuslėpti Černobylio katastrofą ir visas jos pasekmes, tai Rusijos (dabartinė) valdžia yra daug ciniškesnė ir pavojingesnė: ji pati daro viską, kad branduolinės katastrofos rizika būtų kuo didesnė. Ir jie meluoja visam pasauliui, kad dėl to kaltas kažkas kitas”. Zaporižės AE – didžiausia Europoje ir trečia pagal dydį žemyne. Elektrinėje – šeši energijos blokai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarų valstybes skirti daugiau pinigų, kad padėtų šalies kariuomenei tęsti kovą su Rusija. „Kuo greičiau sustabdysime Rusiją, tuo greičiau galėsime jaustis saugūs”, – teigia Zelenskis.

Tačiau po truputį, Europai Ukrainos finansavimas tampa galvosopiu. Reikia lėšų energetinei krizei, didėjančiai infliacijai pažaboti, tačiau jei barbarai užplūs Europą, nebebus ką, kuo ir kaip stabilizuoti.

Rusija atmeta Šveicarijos pasiūlymą atstovauti Ukrainos interesams Rusijoje ir Maskvos interesams Ukrainoje, todėl Kremlius nebelaiko Šveicarijos neutralia šalimi.
Na, jeigu jau Šveicariją Rusija „užkniso“, priversdama atsisakyti neutralios valstybės statuso, driskiai, žinokit savo vietą. Ji – tikrai ne Vakarų Europoje, ne Rytų Europoje, ir ne Europoje iš viso.

Danija teigia, kad padidins finansinę pagalbą Ukrainai 113,6 mln. dolerių, pareiškė ministrė pirmininkė Mette Frederiksen tarptautinėje donorų konferencijoje Kopenhagoje.

Preliminariais duomenimis, iki 13 000 Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų aktyvių ir buvusių karių, taip pat OMON pareigūnų pasirašė susitarimą dalyvauti kare prieš Ukrainą. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininko pavaduotojas Aleksejus Gromovas pranešė, jog šeši Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų batalionai dislokuoti palei valstybinę sieną su Ukraina ir jau vykdo užduotis.

Pranešama, jog tarp Rusijoje kalinčių „Azovstalio“ gynėjų – 131 moteris. Ukraina atkreipia tarptautinės bendruomenės dėmesį į netinkamus Rusijos veiksmus elgiantis su karo belaisviais, organizuojant parodomąjį teismą Mariupolyje Ukrainos nepriklausomybės dieną.

Gegužės 16-20 d. „Azovstalį“ paliko 2439 Mariupolio gynėjai. Juos, kaip karo belaisvius užregistravo Tarptautinio Raudonojo kryžiaus atstovai, pažadėdami dėti pastangas visus išlaisvinti. Rugpjūčio 4 d. TRK padarė cinišką pareiškimą dėl „Azovstal” gynėjų likimo, teigdamas, jog negarantuoja iš gamyklos išvykusių ukrainiečių karo belaisvių saugumo.

Kam tada TRK iš viso reikėjo dalyvaut toje „išvadavimo“ operacijoje?

Operacinis lygmuo

Lygiosios. Tiek ukrainiečiai nepasistūmėjo į priekį Chersono srityje, nes driskiai ten suvilko visus geležis ir balvonus iš Krymo pusiasalio, tiek rusų kariai nebesugeba pasiekti jokių, net ir nedidelių laimėjimų nei viename regione.

Tokia situacija tęsis kurį laiką.

Toks patas fronte neįeina į Maskvos planus, nes pagal planą minimum jau turėjo būti „išvaduotos“ ir prijungtos Luhansko ir Donecko sritys. Tad greičiausiai matysime nepaliaujamus driskių mėginimus veržtis link Slovjansko, Kramatorsko, Bachmuto.

Tuo tarpu Ukrainos kariuomenė plieks iš esamos ir atkeliaujančios artilerijos į okupantų logistikos mazgus, karines bazes, sandėlius, armijos dalinių dislokacijos vietas.

Taktinis lygmuo

Okupantų aviacijos grupė, remdama antžeminių grupių veiksmus, aktyviai „dirbo“ Donecko srityje.

Rusų kariuomenės vadovybė ėmėsi Rusijos sienos Briansko srityje saugumui stiprinti.

Okupantai ir toliau iš statinės ir reaktyvinės artilerijos talžė gyvenvietes Charkivo, Slovjansko, Kramatorsko kryptimis.

Bachmuto kryptimi okupantai atakuoja tankais, artilerija ir aviacija. Prie Horlivkos-Zaicevo Rusijos kariai pasiekė dalinę sėkmę.

Driskiai mėgino užimti Spartako ir Marjinkos gyvenvietes, tačiau gavo į skudurus ir pasitraukė. Tęsiasi mūšiai prie Pisky kaimo.

Ukrainos kariškiai sunaikino priešo įrangą ir šaudmenų sandėlį Ukrainos pietuose, likvidavo 19 okupantų.

Komentaras

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas pažymėjo, Rusijos izoliavimas ir grąžinimas į SSRS šaltojo karo laikų užribį yra civilizuotų Vakarų tikslas.

Būtent tokią kietą poziciją riekia rodyti ir Kremliui, ir visiems Rusijos piliečiams.

Jei kai kam nepatinka Putino režimas, kai ką slegia, kai ką persekioja, tai reikia ne jūtūbės filmukuose verkšlent, o grįžti ir kovoti už savo ir savo šalies laisvę. Bijoma, kad susidoros specialiosios tarnybos, kad nužudys, kaip Nemcovą, Politkovskają ir kitus? Gali būti. Už laisvę reikia kovoti, kaip tą darė mūsų aitvarai, miško broliai, kaip ukrainiečiai dabar ir Maidano aikštėje, kurių lemiamą naktį buvo likę gal keliolika tūkstančių, tačiau būtent jie išplėšė šaliai laisvę tada ir ją uždegė kitų širdyse.
Kokia prasmė sėdėt Ispanijoje ir gerti raudoną vyną bijant, kad nužudys režimas, jei režimas Rusijos piliečius tiesiogiai žudo Ukrainoje ir, netiesiogiai, pačioje Rusijoje? Kiekvienas padorus Rusijos pilietis dabar privalo visomis išgalėmis kovoti su režimu. Baimė nukentėti, prarasti turtą, prarasti gyvybę yra suprantama, bet ji ginuždo ir naikina tautą, o su ja – ir valstybę.

Argi nepasakyta, kad „kas stengsis išsaugoti savo gyvybę, tas ją pražudys, o kas ją pražudys, tas ją atgaivins“?

Rusų piliečiai turi rinktis – gyventi ir mirti, kaip vergams ar būti pasirengus žūti laisviems. „Žūsime, kad gyventume“, – toks užrašas, berods, buvo ant Sausio 13-osios barikadų, ir suvokimas, atvedęs mus į laisvę. Paradoksas, tačiau tik mąstymas, kolektyvinis mąstymas ir niekas kitas gali greitai pakeisti Rusiją taikiu būdu. Kolektyvinis pasiryžimas nuversti Putiną sustabdytų karą Ukrainoje labai greitai.

Yra net paskaičiuota, kiek žmonių Maskvoje turėtų išeiti į gatves (čia jo sąmoningai nepateikiame), kad skaičių faktas reikštų Putino režimo pabaigą. Kritinis žmonių skaičius parodytų, kad žmonių sąmonėje įvyko lūžis, kad mąstanti ir valstybe besirūpinanti visuomenės dalis, įskaitant kariškių, policininkų, saugumo tarnybų ir kitų režimo sargų šeimos narius, artimuosius, draugus nebenori esamos tvarkos ir siekia permainų.

Milijonų Rusijos piliečių bėgimas iš šalies rodo, kad kovoti kol kas Rusijos žmonės, deja, nenusiteikę.

Kur gi tie 1990 – ųjų Lužnikai ir Cojaus „Mi ždiom peremen? / mes laukiam permainų?”, kai KGB išjungus elektrą, „Kino” ir minia neišsiskirstė ir nepabūgo režimo?

Video: Pisky gyvenvietę rusai „denacifikuoja“ į civilius rajonus smogdama termobariniais užtaisais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Partijos naris nuo 1971m (5 skiepai)

Ukrainai galas.
Š. Korėjoja viksta savanoriu skiepijimas. Kai visi gaus po tris dozes (kad neacilikti nuo RUSSU i soecopercija imami tik paskiepiti ne mazeu 3 kartus) visi bus susodinti i traukinius ir atvezti i xoxolu neteisetai uzgroptas zemes.
Severnakoejcai zeurus karei. Ju plikom rankom ne paimsi.
Planuojama atvezti 100 000.
O kai didisis vadas suveiks dar skiepu, bus atvezta dar daugiau mirties ne bijanciu kariu.
Joksiuosi balsu, kai isvaditose teritorijose po deviniu menesiu gims milijonas seuraakiu.

Dzeikas

Nenoriu jusu nuvilt, bet „tauta nubunda” kai gerai gauna i liuli.Geriausi vaistai nosies sulauzymas kumsciu, tokia akcija bet kokiam zmogui(nebent jis 100% teisus ir kovoja uz savo vaiku teise gyvent) ar sociumui prasviesina prota.
Juk vokieciai noriai ir entuziastingai pasiduodavo amerikieciams tik po masiniu bombordavimu. O Sovietu ginkluotiems vergams nepasiduodavo net po Vokietijos kapituliacijos, nepaisant tuju isteriskos propogandos esan kaip gerai rupinamasi karo belaisviais

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Į mūšį dėl Ukrainos prieš ruskius turi sukilti visos NATO (ir neNATO) valstybės. _____________________________________________________ 2022 gegužės 12, prezidentas Gitanas Nausėda ir prezidentas Volodimiras Zelenskis gavo laišką su tokiu turiniu _ (citata iš laiško) _ “Mes galime nedelsiant sustabdyti pabaisos Putino Rusijos išsigimėlių bjaurybių siautėjimą ir priversti tokius išsinešdinti iš okupuotų Ukrainos žemių. Mums tik reikia padaryti Lietuvos bei Ukrainos santuoką vestuves jungtuves, kad Ukraina taptų NATO nare santuokos dieną. Europos žemyne esame panašaus likimo broliai ir sesės, o Rusijos išsigimėliai padarė viską, kad Lietuvos Didžiosios Karalystės žemėse būtų pagreitintai atkurta istorinė mūsų bendra valstybė. Vardan mūsų bendro saugumo ir amžino gyvavimo, mes privalom sutartinai ir išmintingai veikti jau dabar. Šlovė Ukrainai. _ Ми можемо негайно зупинити розгул гидоти монстра путінських… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Reikia panaikinti antikonstitucines rusiškas mokyklas Lietuvoje.
Vadovaujantis konstitucija, Lietuvoje negali būti rusiškų mokyklų.
Rusiškų tekstų turi nelikti visose valstybinėse įstaigose, bankuose (ir bankomatuose) ir visose kitose įmonėse.
Visų tv visos laidos – be rusų kalbos (ir be rusiškų tekstų).
Griežtai. _
______________________________________________________________________
Europai Amerikai Afrikai nereikalinga ruskių tauta pati savaime turi sunykti.

sUZEISTAS 5 skiepais

parcijos clienas eme troksti korejietiskos meilos,sake,gimdys koreica.

et,

Trumpo valstybių koncepcija. Rusijos dekolonizacija. Štai kas vyksta. Kai rublis kainuos 0,30 dolcentų tada rusija ir bus valstybė, o dabar kolonija.

Kaput Ukraine. Herojam kaput

Российские военные вместе с бойцами ДНР и ЛНР взяли под контроль населенный пункт Пески в Донбассе, сообщили в Минобороны. B результате наступательных действий союзных сил полностью освобожден населенный пункт Пески Донецкой Народной Республики.
Pagoglinkit straipsnį “ Союзные силы освободили поселок Пески в ДНР”.

Naikina Zelenskio nacius kaip reikiant

Из сводки Министерства обороныРФ: * Под Краматорском уничтожена установка HIMARS и склад с боеприпасами к ней. У Новой Каховки в Херсонской области сбиты четыре снаряда, выпущенных из другой установки. * В Николаевской области уничтожены два украинских вертолета Ми-24 на вертолетной площадке. * В Харьковской области нанесены удары ракетами и РСЗО по украинским резервам. Минобороны России сообщает о более 70 убитых украинских военных, ранены более 300. * В ДНР ударами авиации убиты 170 бойцов ВСУ, уничтожены 12 единиц техники. Кроме этого, у Артемовска «полностью уничтожены» две роты украинской 72-й механизированной бригады. У поселка Старые Терны в ДНР нанесены удары по пунктам управления 66-й механизированной бригады и «Правого сектора» (признан в России экстремистским и запрещен). * ПВО уничтожили четыре украинских беспилотника в… Skaityti daugiau »

Ekscesai

Esantys rusų nelaisvėje ukrainiečių kariai atsisako sugrįžti į Ukrainą.

Remigijus

Zelenskis, išprotėjęs narkomanas iškrypėlis žydas Zaporožės atominėje elektrinėje „Itin rizikinga padėtis visiems Europoje“ – jis kaltina Rusiją jos bombardavimu Netgi pagrindinė žiniasklaida pastaruoju metu pradeda tolti nuo šio psichiškai nesveiko žydo, Vakarų palaikymas jam praranda pagreitį, jis elgiasi beviltiškai ir kalba daugiau nesąmonių nei įprastai. Įdomu, kodėl Rusija dar pakenčia šį homoseksualų iškrypėlį…
Paaiškėjo, kad Vytauto Didžiojo ordinu rezidento Gitano Nausėdos dovanos Ukrainos rezidentui Vladimirui Zelenskiui neapsiribojo. Didelės ir klestinčios “gerovės valstybės” galva padovanojo Ukrainai 10 šarvuočių, amunicijos, kovos su nepilotuojamomis skraidyklėmis įrenginių. Vladimiras Zelenskis, savo ruožtu, Valstybingumo dienos proga Donecko gyventojus apdovanojo tūkstančiais “žiedlapių”, kurie nutraukia žmonėms galūnes?

Dzeikas

Exesui: Tai senas fokusas.1946m svedai suzinojo, kad jos internuoti Svedijoje sovietu kariai, kuriuos ji sugrazino 1945m Sovietijai pries ju valia, pasirodo susodinti i Gulagus. Svedija pakele skandala, nes isgrudo lauk sovietu karius uztikrinusi, kad NKVD ju nepetsekios, girdi sovietinis atstovas „dave karininko zodi” ,kad to neatsitiks (oksimoronas: sovietinis cholopas su antpeciais pasirodo turi kazkoki tai zodi).Skandalas isisiubuoja,rusai tyli. Pagaliau po menesio atvaro tuos grazintus i press konferencija: imite, brangiais kostiumais tik lakstanciomis akutemis ir nezinantys kur rankas deti.Karstligiskai itikineja Raudonojo kryziaus atstovus, kad tevyne jais pasirupino, visi turi gerus darbus Maskvoje,kas inzinierius, kas darbininkas.Gavo nemokamus 3-4 kambariu butus, vaikus augina. Vienzo po press konferencijos Svedijos pasiuntinys daug ir nuobodziai atsiprasinejo.Na o „inzinieriai ir darbininkai” grizo i lageriu barakus ,kad kita… Skaityti daugiau »

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top