Karas Ukrainoje. Trisdešimtoji (kovo 25-oji) diena

Veidaknygė

Locked N’ Loaded

Labas rytas

Kyivo kryptis. Situacija iš esmės nepakitusi:
-Šiaurės vakariniame ir vakariniame sektoriuose agresoriaus jėgos gana silpnos, bando artilerijos smūgiais laikyti kontratakuojančius ukrainiečius. Tuo pačiu orkai vis ir toliau neatsisako siekių bet kokia kaina primesti savo mūšio ritmą. Pvz. Makariv ar Buchia ruožuose mažomis pajėgomis bando pulti. Tiesa, tas puolimas labiau primena desperatišką puolimo imitaciją. Grįžti į sau patogias pozicijas be šviežių pajėgų ir resursų papildymo agresorius nebeturi pajėgumo.
-Šiaurės rytiniame sektoriuje ukrainiečiai ir toliau neleidžia orkams blokuoti Chernihiv (ir taip palengvinti tiekimą ir pajėgų judėjimą Kyivo link iš šiaurės). Pagrindinės agresoriaus pastangos šiuo metu nukreiptos į vakarinės miesto pusės iki pat Dniepro „uždarymą“. Čia kritinę svarbą turi Slavutich miestas, tad orkai bando jį nulaužti. Tiesa nesėkmingai. Tuo pačiu agresorius kaupia jėgas Brovary-Borispol sektoriuose. Galima daryti prielaidą, kad jie ateityje rengiasi pulti, agresorius vis pabando įvykdyti lokalias atakas. Tačiau kita vertus matant, kad šiuo metu čia esančių pajėgų esminis uždavinys – išlaikyti pozicijas, tad neatmestina, kad agresorius gali siekti pirmiausia maksimaliai sutvirtinti savo gynybą. Ukrainiečių kontrakatkos šiaurės vakariniame ir vakariniame sektoriuje tikrai buvo pastebėtos. Jei ir aplink Brovary ukrainiečiai iškrėstų kažką panašaus, čia agresoriaus padėtis būtų dar sunkesnė (dėl neblokuoto Chernihiv, siauro tiekimo sektoriaus nuo Symy, ilgų ir nuolat atakuojamų tiekimo kolonų). Pirma kregždė – ukrainiečių išvaduotas Lukyanivka miestelis (apie 50 km į rytus nuo Brovary, šalia strateginio H07 kelio į Brovary).

Charkiv kryptis. Be pakitimų. Atvirai sakant, čia anksčiau ar vėliau lauktume agresyvesnių ukrainiečių veiksmų. Dabar sprendžiasi šiaurinio Donbaso flange likimas, tad kritiškai svarbu, kiek agresorius gaus spaudimo prie Charkivo ir jo kryptyje esančiuose tiekimo keliuose. Ypač turint omenyje, kad vakar atsinaujinęs puolimas prie Izyum tikėtina įvyko pajėgomis nuo Charkivo.

Donbaso kryptis:
-Šiauriniame Donbaso flange situacijų toliau išlieka įtempta. Agresorius toliau aršiai atakuoja Izyum sektoriuje. Miestas beveik sugriautas, mūšiai vyksta apylinkėse. Žinoma, orkai pasiskelbė, kad jie jau užėmė miestą, tačiau paskubėjo – gavo į nosį ir grįžo kur buvę. Agresoriaus veiksmai Rubizhne ir Popasna be rezultatų.
-Pietiniame flange džiugina, kad ir čia ukrainiečiai ima kontratakuoti. Antai orkai išmušti iš Malynivka, t.y. ukrainiečiai trukdo agresoriui vystysi puolimą nuo Volnovacha sektoriaus šiaurės vakarų link. Toliau ginasi Mariupolis. Atrodytų, kad mūšių intensyvumas sumažėjo. Tai galime spėti iš pastarosios paros “Azov” pulko rezultatų – 4 BTR ir neaiškus skaičius pėstininkų minus. Svarbu pastabėti, kad didžioji dalis šių nuostolių – ukrainiečių artilerijos darbas. Tad panašu artimų kautynių intensyvumas sumažėjęs. Panašu, kad vakar Berdianske savo “demilitaristinę” kelionę baigę orkų laivai buvo nutaikyti į Mariupolį, tad ši sėkmė džiugina dvigubai.

Pietų kryptis. Čia agresorius ir toliau bando išlaikyti tai, ką jam pavyko užgrobti. Ir toliau jiems esminė problema – aprūpinimas. Ukrainiečiai tai bando išnaudoti – atakuoja ugnimi ir vykdo lokalias kontratakas. Ir vėl puikiai veikia jų targetingas – panašu, kad sunaikintas 49 – os armijos priešakinis valdymo punktas.

„Dvasingosios sverchderžavos spec. operacija be nuostolių“ tęsiasi; taip ir toliau.

Yuri Butusov archyvas. Pagal atvirų šaltinių pranešimus, nepaisant to, kad ir Ukraina neteko nemažai tankų (skaičiuojama apie 74), tačiau šiuo metu jų beveik pusšimčiu yra daugiau nei prieš karą (traktorininkų „specpajėgos” partempė ne mažiau 177).

***

Egidijus Papečkys

Dvidešimt devinta diena (kovo 24, ketvirtadienis)

*Fronte mažai naujo. Kontrpuolimas prie Kijevo, atrodo, taip ir neįvyko, rusų kariai prie Bučos ir Hostomelio neatkirsti. Sakyčiau, kad ukrainiečiai čia sėkmingai puldinėja priešakinius dalinius, prasiskverbę pro skylėtas rusų linijas atakuoja logistikos kolonas, tačiau jokio operacinio prasiveržimo požymių nematyti. Tam ukrainiečiams tiesiog trūksta pajėgų

x
* Donbase Rusijos ir separatistų pajėgos keliose vietose pasislinko iki 2 km pirmyn. Pirmajame pasauliniame kare, 1916 m. prie Verdeno tai būtų vertas dėmesio pasiekimas. Donbase – ne. Jeigu dar teisingai išmatuotume, gal liktų tik koks 1,2 km. O gal ir iš viso 700 m. Taigi reziumuojame – Donbase irgi nieko naujo.

x
* Giedrius Petkevičius ką tik pasidalino žinia, kad apie pusvalandį kai kuriuose rusų forumuose skleidžiami gandai, kad Mariupolis krito. kaip Giedrius įvertino – „iš serijos ką tik pranešė kaimyno sūnaus dukros vaikas iš Mariupolio, tai jis žino“. Pritariu Giedriui, ir aš netikiu. Mariupolis kristi gali, ten kaunasi patyrę ir drąsūs, bet mirtingi ukrainiečių kariai. Bet ne šį vakarą.

x
* Berdiansko uoste supleškėjo Rusijos karinio jūrų laivyno didysis desantinis laivas. A. Arestovičius sako, kad jame buvo „20 tankų, 45 šarvuoti transporteriai, 400 karių. Ir jų nebėra. Vienu smūgiu“. Pasak jo, dar vienas laivas buvo apgadintas, ir visa tai yra gerai pavykusi ukrainiečių ataka. Rusai moja rankom ir sako – pats sudegė, be ukrainiečių pagalbos. Šį kartą aš labiau linkęs tikėti rusų, nei A. Aristovičiaus žodžiais, nes iš filmuotos medžiagos man iš tiesų panašu, kad sudegė pats. Nereikėtų stebėtis – Rusijos karinis laivynas pats sau yra padaręs gerokai daugiau nuostolių, nei patyrė nuo priešo atakų. Tiesą pasakius, kažin ar iš viso patyrė žalos nuo priešo veiksmų po antrojo pasaulinio karo. Iš žymesnių – povandeninio laivo „Kurskas tragedija“. O kur flagmanas ir pasididžiavimas – avia nešantis laivas „Admirolas Kuznecovas“! Rusai vadina „avia nešančiu“, nes net jiems gėda mažą saujelę lėktuvų talpinantį laivą vadinti lėktuvnešiu. Benešiodamas lėktuvus ‘Admirolas Kuznecovas“ porą jų pametė jūroje, išsiruošęs pagrasinti Asado priešininkams Sirijoje vos nenuskendo Viduržemio jūroje, galiausiai porą kartų degė, sudegindamas ir doką, kuriame buvo remontuojamas. Bet čia sena istorija. Dėl ko iš tiesų užsidegė laivas Berdianske turbūt sužinosime tik po karo. Tačiau jau galime konstatuoti, kad tas baisusis rusų jūrų desantas, kuris taip ir neįvyko, jau patyrė pirmuosius skaudžius nuostolius.

x
* NATO susitikimas pasibaigė Rusijos pasmerkimu ir palaikymo Ukrainai išreiškimu. Kremliui pagrasinta atsaku, jeigu bus panaudotas masinio naikinimo ginklas Ukrainoje, tačiau nedetalizuota koks tas atsakas bus. Neaišku, kas susitarta dėl pagalbos Ukrainai, kuri prašo ginklų. Užsiminta apie galimą priešlaivinių raketų perdavimą, bet smulkiau nedetalizuota. Tikiuosi, kad šią informacijos spragą rytoj užpildys KAM ministras Arvydas Anušauskas.

NATO konstatavo, kad sustiprino rytinį pasienį ten permesdama 40 tūkst. karių ir atitinkamas oro ir jūrų pajėgas, ir kad toliau stiprins savo galimybes ten, kur gresia didesnis pavojus. Džiugu, bet šitą jau žinome.
Iš esmės, atrodo, nieko netikėto susitikime nenutarta.

x
* Vis daugiau dėmesio Kremliaus kalbose skiriama ne karui, o ekonomikai ir santykiams su kitomis šalimis. Tai reiškia, kad sankcijos veikia, ir kad yra baimė dėl tų sankcijų, kurios dar tik pradės veikti.

x
* Tačiau karo veiksmai nesustoja. Rusija pradėjo verbuoti savanorius karui Ukrainoje, tai patvirtina ankstesnes įžvalgas, kad Kremlius nenori skelbti mobilizacijos ir siųsti į karą neparuoštus šauktinius ir rezervistus. Neaišku, kiek tų savanorių pririnks, bet esu tikras, kad jokios rimtos jėgos šie savanoriai nepadarys – net nebus laiko iš jų suformuoti galinčius kovoti dalinius, naudos tik tiek, kad statistiškai papildys ukrainiečių praretintus Rusijos pajėgų dalinius Ukrainoje.

x
* Šiandien tiek. Rusai išsikvėpė ir naujienų nėra. bet ir toliau yra liūdnų žinių apie žūstančius civilius ir pasitraukusius pabėgėlius. Ukrainai reikia ginklų – tai padėtų kovoti ir, ko gero, priartintų karo pabaigą. O jis gali pasibaigti tik derybomis.

Kaip pasakė J. Bidenas – niekas negali priversti Ukrainą atsisakyti Rusijos okupuotų teritorijų. Viskas pačių ukrainiečių rankose. Bet bus daug sėkmingiau derėtis, jeigu jų rankose bus Vakarų perduoti ginklai.

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– LDK Ukrainos okupacija yra ir LDK Lietuvos okupacija, taip pat. – Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i (tobuliausius) ginklus (su naktinio matymo įranga, su optika) Lietuvos vyrams. – Reikia apginkluoti m_i_l_i_j_o_n_ą Lietuvos vyrų. – Paskaičiavus surinkto biudžeto dalį tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų) bei lyginant su JK, kasmet surinkti biudžetai Lietuvoje buvo pertekliniai (2018 metais buvo plėšikiškai perteklinis bemaž dviem milijardais eurų), bet atsiranda apsišaukėlių seimo seimagyviai suskiai siūlantys šauliams patiems n_u_s_i_p_i_r_k_t_i (!) ginklus. Katastrofa. – Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz) – Jei nebus organizuojamas ginklų d_a_l_i_n_i_m_a_s Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių naudai. – Lietuvos vyrų apginklavimas, bet ne vatnikų.… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Jau 30 dienų Putino Rusijos bjaurybės žudo Ukrainos gyventojus, o: – Lietuvos rusai (lenkai, žydai, …) tyli (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo žudynių, …); – Lietuvoje esančių, 25-ių partijų v_a_d_o_v_a_i tyli (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo žudynių, …). Jei išvardintieji tylės (neprotestuos, nemaištaus, nestabdys Ukrainos gyventojų žudynių, …), bus apkaltinti kaip Putino žudikų bendrininkai ir Lietuvos priešai. ___ 2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui. (Ištrauka iš laiško turinio) ” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš: – LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių; – LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių; – Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Radijo stotys internete iš Kijevo
(nuorodos) ___
http://radio.garden/listen/rado-nv/MeSraNBK
http://radio.garden/listen/kiev/EiRTbJEi
Čia yra ir daugiau radijo stočių iš visos Ukrainos miestų
Pagarba Ukrainiečiams
Slava Ukraini

Rusijos armijos kariai surinko gerą “derlių”

Из находившихся на 24 февраля в боевом составе Украина потеряла:
—1587 танков и других бронемашин из 2416;
—112 военных самолетов из 152;
—75 вертолетов из 149;
—35 беспилотников „Байрактар ТБ2” из 36;
—148 комплексов „Бук М1” и С-300 из 180;
—117 РЛС различного назначения из 300.
Поражены 16 основных военных аэродромов, уничтожены 39 арсеналов, где хранилось до 70 процентов всех запасов военной техники Украины.

Daugiau skaitykite – “ Украина с начала спецоперации потеряла 26% группировки в Донбассе”.

Klausimėlis

Kur senis Vycka Landsbergys?Kodėl išvis nesireiškia?Kodėl nebeišlenda paloti ant Rusijos?Gal jau “suklijavo ląstus”?Nejaugi Santariškių šaldytuve guli?

Z V O

Z – Za Победу 

V – Сила V Правде 

О – Отважные

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top