Karas Ukrainoje. Trys šimtai aštuoniasdešimt penktoji (Kovo 15 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Sveiki, žiūrim ką turim fronte 👇

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Be pakitimų.

📍Kremina. Sektoriuje tęsiasi lokalūs susidūrimai, agresorius įsitvirtina vakar ir užvakar užimtose pozicijose, vykdo reorganizaciją.

📍Lysychansk. Jau net agresorius pripažįsta, kad ukrainiečiai vis dažniau pereidinėja į kontratakas. Ypač aktyvūs mūšiai Zolotarivka – Verkhnokamenske ruože. Neatmestina, kad išsekinę rusų puolimo potencialą, Ukrainos pajėgų vienetai bando po truputį pjaustyti čia pleištą įvariusias agresoriaus pajėgas, tokiu būdu mažinant grėsmę Bilohorivka.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Berhivka – Rozdolivka:

✏Khromove – Bohdanivka ruože gynėjai toliau didvyriškai laikosi, neleisdami agresoriui užverti apsupimo žiedo.

✏Orihovo Vasilivka – Zeleznianske – Vasyukivka (link Slavyansk) ruože rusams pavyko užimti Zeleznianske, tad jų placdarmas kelyje link Slavyansk toliau plečiasi. Primename, kad maždaug prieš porą dienų, jie pasiekė nežymų laimėjimą ir įvarė nedidelį pleištą į ukrainiečių gynybos liniją. Viliamės, kad artilerijos ir kontratakų pagalba šį įvarytą pleištą pavyks eliminuoti. Kita vertus, rusai netik išsilaikė, bet ir plečia savo kontroliuojamą teritoriją. Tikėtinas agresoriaus intensyvesnis judėjimas vystant savo sėkmę Slavyansk link.

✏Vasyukivka – Rozdolivka – Vesele (link Syversk) agresoriui ir toliau nesiseka pasistūmėti. Neatmestina, kad čia okupantai tik palaiko įtampą, o Syversk klausimą tikisi išspręsti kartu puldami link Slavyansk.

📎Mieste situacija toliau blogėja. Rusai stumiasi metalo apdirbimo gamyklos ir aplinkinių namų teritorijoje, taip kurdami placdarmą vakariniame Bakhmutovka upės krante. Užtat, Bakhmut pietinėje dalyje gynėjams pavyko atsilaikyti.

📎Į pietus nuo Chasiv Yar – Ivanivske tęsiasi sunkūs mūšiai. Rusai skelbia, kad jiems pavyko pasistūmėti prie Ivanivske, tačiau tai labiau panašu į dezinformaciją siekiant multiplikuoti kituose sektoriaus ruožuose pasiektos taktinės sėkmės efektą. Ukrainiečiai, kaip dažniausiai ir būna, ne tik ginasi, bet ir nevengia kontratakuoti.

📍Pateikiame žemėlapį, kaip galimą rusų tolimesnio puolimo PVEVą (priešo veiksmų eigos variantą):

📎I fazė – 1) užimti Bakhmut ir pulti link Chasiv Yar bei Semenivka; 2) kelyje link Slavyansk įsitvirtinti ruože Privylia – Malinivka, pulti į šiaurę link Severskyi Donets upės ir į vakarus link Kramatorsk; 3) kelyje į Syversk vieną puolimo kryptį kreipti link Vasyukivka į vakarinį flangą, tęsti puolimą palei Bakhmutovka upę į šiaurę, tuo pačiu atakuoti nuo Berestove į šiaurės vakarus ir šias dvi puolimo kryptis sujungti Sviato Pakrovske; 4) įsitvirtinti Zarichne.

📎II fazė – 1) nuo Chasiv Yar ir Semenivka pulti link Kostyantinivka ir Kramatorsk; 2) pasiekti Salvyansk ir Kramatorsk prieigas; 3) įsitvirtinti Kaleniki; 4) užimti Lyman ir Yampolivka, vykdyti sąveiką su kitame Severskyi Donets upės krante veikiančiais rusų vienetais (Kaleniki apylinkėse) ir taip atkirsti ukrainiečių grupuotę esančią Syversk.

📎III fazė – 1) užimti Kostyantinivka, 2) pradėti Kramatorsk ir Slavyansk puolimą; 2) nuo Lyman atakuoti link Raihorodok – Donecke, kirsti upę vakariau ir siekti atkirsti kelią Slavyansk – Izyum, taip paremiant operacijas Slavyansk link; 3) pradėti likviduoti Syversk „katilą“.

Atsižvelgiant į ankstesnių agresoriaus operacijų tempą, galimybes pritraukti resursus ir rezervus, tokiam sumanymui įgyvendinti rusams prireiktų bent pusės metų. Ukrainiečiai šiuos galimus planus gali sujaukti su sėkminga gynybą naujame ruože, kontratakomis ir/ar kontrpuolimu.

📍Avdiivka – Mariinka. Sektoriuje sunkūs mūšiai, tačiau be didelių pakitimų kontaktinėje linijoje, agresorius ir toliau bando pulti didelėmis pajėgomis prie Vodiany ir Mariinka, tačiau ukrainiečiai sėkmingai apsigina.

📍Vuhledar. Tęsiasi lokalūs susidūrimai, kontaktinėje linijoje pakitimų nėra.

📌Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų. Tiesa, vakar Melitopolyje į kosmosą teleportuotas vienas rusų koloborantas. Taigi Ukrainos partizanai ir toliau veikia.

2.8 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
82 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
82
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top