Karas Ukrainoje. Trys šimtai aštuoniasdešimt septintoji (Kovo 17 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Luhansko kryptis

Svatove. Ukrainiečiai atmušė rusų atakas šiauriniame flange, jos vis labiau įgauna trikdomąjį pobūdį. Panašu, rusams ima stigti pajėgų ir resursų surengti plataus masto puolimą, tačiau užtikrintai tvirtinti dar anksti.

Kremina. Rusams pavyko atsiimti puolimui patogią teritoriją į pietvakarius nuo Chervonopopivka, kurią prieš kurį laiką buvo atsikovoję ukrainiečiai. Ukrainiečių šaltinių teigimu rusai šias pozicijas atsiėmė prieš keletą dienų ar net savaitę. Be to, agresorius po žingsnelį toliau plečia placdarmą prie Dibrova.

Lysychansk. Rusų atakos Bilohorivka ir Spirne ruožuose atmuštos.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Berhivka – Rozdolivka:

Khromove – Bohdanivka ruože ukrainiečiai neprileidžia rusų prie Khromove. Agresoriaus puolimas stringa ir prie Bohdanivka, tačiau rusams pavyko užimti gyvenvietės šiaurėje esančias aukštumas.

Orihovo Vasilivka – Zeleznianske – Vasyukivka (link Slavyansk) ruože nepaisant rusų bandymų išvystyti pastarųjų dienų taktinę sėkmę, ukrainiečiai neleido jiems pasistūmėti keliu vedančiu link Privilya.

Vasyukivka – Rozdolivka – Vesele (link Syverks) be pakitimų,

Mieste tęsiasi sunkūs gatvių mūšiai, pozicijos eina iš rankų į rankas.

Agresorius vis intensyviau spaudžia Chasiv Yar – Ivanivske kelyje, Ukrainos gynėjai bando neatiduoti mūšio iniciatyvos į rusų rankas – aktyviai dirba artilerija, gynėjai pereidinėja į kontratakas.

Avdiivka – Mariinka. Agresoriaus pastangos pasistūmėti Avdiivka įtvirtinto rajono šiaurėje ir vakaruose baigėsi nesėkmėmis. Maža to, prie Nevelske agresorius stipriai gavo į skūrą, buvo priverstas palikti pozicijas ir atsitraukti. Toliau tęsiasi sunkus mūšis Mariinka.

Vuhledar be didesnių pakitimų.

Zaporizhia kryptyje sąlyginė ramybė. Kaip ir spėta, po to, kai prieš porą dienų, tikėtina buvo įvykdyta žvalgyba mūšiu, ukrainiečiai strimgalviais nepuola to kartoti, o greičiausiai analizuoja surinktą informaciją ir koreguoja savo sumanymą.

Pietų kryptyje palei kontaktinę liniją dirba abiejų pusių artilerijos vienetai apšaudydami tiek kontaktinę liniją tiek ir bandydami pasiekti toliau, į gynybos gylį esančius taikinius. Tuo pačiu, vakar ir šiandien Kryme vėl girdėti sprogimai. Dirba rusų oro gynyba, tačiau ne visada sėkmingai. Antai, buvo girdėti sprogimai Perevalne esančiame agresoriaus kariniame dalinyje.

2.4 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
224 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
224
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top