Karas Ukrainoje. Trys šimtai aštuonioliktoji (Sausio 7 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos Prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas pareiškė, kad JAV perduos Ukrainai pėstininkų kovos mašinų „Bradley“, papildomų HIMARS sistemų, šarvuotų taktinių automobilių, gamintų pagal vadinamąją MRAP programą (anglų k. mine resistant ambush protected, t.y. atsparių minoms ir apsaugotų nuo pasalų), ir priešlėktuvines raketas „Sea Sparrow”. Tokios Kalėdinės 3 mlrd. dolerių vertės dovanos Ukrainai. Šaltinių teigimu, JAV ir Vokietijos susitarimas perduoti Ukrainai pėstininkų kovos mašinas atveria kelią būsimam tankų „Abrams” ir „Leopard” tiekimui.

Maskvos generalbalvonai tuo tarpu skaičiuoja, ar užteks būsimiems nenugalimosios armijos lavonams „pantalonų“, šalmų, kastuvėlių ir balalaikų.

JAV pareiškė, kad svarsto galimybę apmokyti Ukrainos pajėgas naudotis raketų sistema „Patriot“. Gynybos departamentas galėtų atsivežti ukrainiečius į JAV, rengti mokymus užsienyje „arba derinti abu šiuos būdus”. „Manau, kad aiškiai esame pasiekę tokį mūšio etapą, kai galėsime suteikti tokius mokymus, kad Ukraina galėtų išlaikyti tokias sistemas ir galėtų susitelkti į savo šalies gynybą ir teritorijos susigrąžinimą”, – oro pajėgų brigados generolas Pat Ryder pareiškė per spaudos konferenciją.

Žinutę apie „teritorijų susigrąžinimą“ Kremliaus nevykėliai turėjo išgirsti labai aiškiai.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, kad naujas Ukrainos puolimo etapas prasidės šiais metais. Jis pažymėjo, kad pasaulio požiūris į Ukrainoje vykstantį nepriklausomybės karą pasikeitė radikaliai. Jei pradžioje į jį buvo žiūrima kaip į partizaninį ir siunčiamos rankinės prieštankinės raketų sistemos NLAW, „Javelin” ir oro gynybos sistemos „Stinger”, tai po okupantų pralaimėjimų šiaurėje, rytuose ir pietuose prabilta apie gynybinį priešpriešinį (simetrinį) karą. Ukrainai pradėtos tiekti padidinto mobilumo artilerijos ir raketų sistemos HIMARS, haubicos M777, raketos „Harpoon”, artilerijos užtaisai GMLRS, kuriais galima pasiekti taikinius iki 80 km atstumu, taip pat „Excalibur”, haubicos „Panzerhaubitze 2000”, oro gynybos sistemos IRIS-T, savaeigės haubicos CAESAR ir AHS „Krab”.

„Šiais metais Ukrainos karas iš gynybinio virs puolamuoju. Ukraina gaus pėstininkų kovos mašinų „Bradley”, „Marder”, šarvuotus transporterius „Bastion”, žvalgybinius šarvuočius ir tankų medžioklius AMX-10 RC, priešlėktuvinės gynybos baterijas „Patriot“, taip pat daug kitų dalykų – mažiau viešų ir visai neviešų”, – skelbia Danilovas. NSDK sekretorius taip pat sakė, kad kitas – ketvirtasis – karo etapas bus skirtas „teisingumui ir atlygiui“.

Kremliuj reikia vodkės. Arba raminamųjų. Arba ir to, ir ano. Arba rusiškos ruletės.

Gruodžio mėnesį maisto kainos pasaulyje mažėjo devintą mėnesį iš eilės, tačiau 2022 m. pasiekė aukščiausią lygį per visus metus, rodo JT duomenys. Maisto kainos labiausiai šoktelėjo po Rusijos invazijos į Ukrainą, praėjusių metų pavasarį. Gruodžio mėnesio maisto prekių kainos sumažėjo 1,9 proc. palyginti su lapkričio mėnesiu.

Tačiau 2022 m., palyginti su praėjusiais metais, indeksas apskritai buvo 14,3 proc. didesnis ir pasiekė visų laikų rekordą.

Japonijos premjeras Fumio Kišida ketina apsilankyti Kyjive. Kalbėdamas telefonu su V. Zelenskiu, F. Kišida patvirtino, kad Tokijas visapusiškai remia Ukrainą.

„Griežtai pasmerkiau besitęsiančią Rusijos agresiją ir pareiškiau, kad Japonija dės visas pastangas, kad suteiktų pagalbą, įskaitant pagalbą žiemą, siekiant apsaugoti Ukrainos žmonių gyvybes”, – teigė politikas.

Operacinis lygmuo

Tęsiasi resursų karas. Tai, ką matome informacinėje erdvėje ir ant žemės rodo, kad Vakarai padėjo tašką dėl Kremliaus ir Putino. Visi per beveik metus trunkantį karą pamatė, pajuto, patyrė savo kailiu ir įsisąmonino, kad viskas, ką skelbia Kremlius ir kolektyvinis Putinas – melas. Melas, virstantis nesibaigiančiomis masinėmis žudynėmis, miestų griovimu, pasaulio ekonomikos, energetikos ardymu, nuolatiniu teroru ir neprognozuojama ateitimi.

Panašu, kad šiais metais Ukrainoje pagaliau išvysime sunkiąją priešakinę NATO ginkluotę, kuri suvaidins lemiamą vaidmenį šiame kare. Žinoma, apmaudu, kad to nebuvo daroma iš karto po Krymo okupacijos. Pasiruošimas dideliam karui būtų lėmęs ilgalaikę taiką.

Vakar vakare paaiškėjo, kokia karinė pagalba įtraukta į JAV gynybos priemonių paketą. Naująjį pagalbos Ukrainai paketą sudaro 50 pėstininkų kovos mašinų „Bradley” su 500 TOW prieštankinių raketų ir 250 000 25 mm šovinių; 100 šarvuočių M113; 55 MRAP taktiniai automobiliai, 138 „hamviai“, 18 155 mm savaeigių haubicų ir 18 amunicijos tiekimo transporto priemonių; 70 000 155 mm artilerijos sviedinių; 500 labai tikslių („Excalibur“) 155 mm artilerijos sviedinių; 1 200 155 mm nuotoliniu būdu užtaisomų prieštankinių minų sistemos (RAAM) šaudmenų; 36 105 mm velkamosios haubicos ir 95 000 105 mm artilerijos sviedinių; 10 000 120 mm minosvaidžio sviedinių bei kita karinė technika, įranga ir amunicija.

Driskių ordos gali ruošti savo suplyšusias „vatuvkes“ saugotis ir dengtis nuo artilerijos smūgių. Nors žymiai protingiau būtų, jei jų vadai savo surūdijusius gelžgalius atsuktų prieš Kremliaus fiurerio prievartos mašiną.

Ukrainai reikės mažiausiai 1,79 mlrd. dolerių, kad atkurtų savo telekomunikacijų sektorių iki prieškarinio lygio, teigiama JT agentūros ataskaitoje. Joje rašoma, kad Rusija „visiškai sunaikino arba užgrobė” telekomunikacijų tinklus tam tikrose šalies dalyse.

Maskva vienašališkai pakeitė JT agentūros nustatytus Ukrainos numerių rinkimo kodus į rusiškus, o prieš Ukrainą buvo įvykdytos 1 123 kibernetinės atakos.

Taktinis lygmuo

Per pastarąją „paliaubų“ parą driskiai surengė 1 raketų smūgį ir 20 atakų iš salvinių raketų sistemų. Antroji (nuo galo) armija ir toliau stengiasi įsitvirtinti Donecko srityje ir tęsia puolimą Bachmuto ašyje.

Per praėjusią parą Ukrainos gynybos pajėgos atrėmė atakas visose kryptyse.

Rusijos okupantai terorizuoja vietos gyventojus, įvedinėdami savo „šarikovų“ tvarką ir rusifikuodami okupuotas teritorijas. Beveik 3 000 Zaporižės AE darbuotojų buvo priversti pasiimti rusiškus pasus.

Enerhodare grasinant baudomis ir turto konfiskavimu iš apyvartos išimta Ukrainos valiuta (grivina). Okupantai iš gyventojų atiminėja patalpas arba įsitaiso vietose, kurias paliko karo pabėgėliai.

Šie valkatos nieko sukurti savo rankomis nemoka. Net lauko tualeto, todėl tuštinasi čia pat, vietoje, dažnai į savo praperstus apatinius.

Per praėjusią parą Ukrainos karinės oro pajėgos smogė rusų karių susitelkimo vietai. Raketinės ir artilerijos pajėgos sunaikino 4 priešo kariuomenės ir karinės technikos pozicijas bei 2 degalų ir tepalų sandėlius.

Sunkūs mūšiai vakar ir šiandien vyko ties Bachmutse ir Soledaru. Šaltiniai ant žemės patvirtino, kad šiose vietovėse rusai skubiai papildo išsekusius driskių vienetus nauja mėsa. Yra duomenų, kad link Soledaro juda okupantų tankų brigada.

Komentaras: nėra to blogo, kas neišeitų į Putiną.

Ryškėja pirmieji akivaizdūs Kremliaus ordų išsivadėjimo požymiai. Putino „Kalėdinės paliaubos“ – pirmas mėginimas pademonstruoti, jog Rusija neva nori ir gali siekti taikos, esant tam tikroms sąlygoms. Tos sąlygos – stačiatikių Kalėdos.

Įdomus niuansas tas, kad šias paliaubas Putinas paskelbė po derybų su Turkijos prezidentu Recepu Erdoganu. Esą būtent Turkijos valdovas, kuris tikisi iki vasaros pasodinti Putiną ir Zelenskį prie derybų stalo, paskambino Putinui ir pasiūlė vienašališkai nutraukti ugnį.

Mes tikime, kad mūsų skaitytojų tarpe nėra nuoširdžiai besidžiaugiančių tokia Putino „taika“, nes, visu pirma, jos nebuvo ir nebus, visų antra, tai tėra žaidimas. Rusiškai arba FSB terminais vadinamas „mnogochodovka“. Tai yra vienu metu daromi žingsniai keliomis kryptimis, kurie sąlygoja keletą galimų pasekmių, iš kurių galima rinktis geriausią, niekuomet nepatiriant akivaizdaus pralaimėjimo. Kremlius šiuo ėjimu būtent to ir siekia.

Pirmiausia, stengiamasi Vakarams pademonstruoti, kad Ukraina pirmoji nesilaiko pasiūlytų paliaubų. Siunčiamas signalas, kad Kremlius iš principo pasirengęs deryboms.

Neutralią poziciją užėmusioms Artimųjų Rytų šalims, Indijai ir Kinijai, yra sakoma, kad Rusija ne tik „nutraukė“ ugnį be jokių išankstinių sąlygų, bet yra pasirengusi paliauboms, kurioms Ukraina nepritaria. Neatmetama diversijos, kurios metu gali būti susprogdintos Rusijos cerkvės, galimybė, žinoma, dėl to apkaltinant Ukrainą. Be to, šiuo ėjimu konsoliduojama Rusijos visuomenė apie FSB padalinį – Kremliaus patriarchatą.

Na, ir žinoma, siekiama persigrupuoti ir sustiprinti skylėtą fronto liniją, kuri gresia visišku subyrėjimu. Galbūt, greitu laiku surengti keršto ataką raketomis ir dronais prieš Ukrainą, kuri „nesilaikė pasiūlytų šventinių pravoslavų paliaubų“, nes Kyjivą valdo jankiai.

Maskvos kontroliuojamas FSB patriarchas Kirilas, kurio rankos iki alkūnių mirksta vaikų kraujyje, tame tarpe ir pačių rusų, įžūliai kvietė dvi dienas nežudyti ukrainiečių. Kremliaus intrigantai prirezgė tiek kruvinų pinklių, melo ir klastos, kad šėtonui, susipažinus su Putino kėslais, dėl patirto streso susuktų vidurius.

Šie Maskvos tūpčiojimai slepia artėjantį pralaimėjimą, kurį Kremlius jaučia kasdien vis akivaizdžiau. Kremliaus laikina balta vėliava suplazdėjo būtent po naujienų apie tai, kad į Ukrainą keliauja Vokietijos „Patriot”, Prancūzijos ir JAV šarvuočiai, bei naujas Jungtinių Valstijų pagalbos paketas.

3.2 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
77 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedas
Okrainai piZZZdec !

Pagoglinkit straipsnį – “Посол Украины заявил о «непостижимых» потерях в живой силе”. https://lenta.ru/news/2023/01/07/ukrposol/ Посол Украины в Великобритании Пристайко заявил, что Киев теряет солдат «направо и налево». Киев не объявляет точных цифр, однако потери Вооруженных сил Украины (ВСУ) огромны и непостижимы, заявил украинский посол в Великобритании Вадим Пристайко в интервью американскому журналу Newsweek. «Мы теряем людей направо и налево. Мы не афишируем, сколько из погибших военные или гражданские, но можете представить, что цифры огромны, непостижимы», — сказал дипломат.

Putiną į Žemmę atsiuntė Dievas

Putinas Dievo atsiustas pasiuntinys tam, kad pasiųsti į Ukrainą sunaikinimui visus Rusijos vyrus (na uboi). Likusias našles ruses galėsime apsėklinti ir jos pagimdys naują, sveikų žmonių kartą.

Paskutinį kartą redagavo 5 mėnesių prieš Putiną į Žemmę atsiuntė Dievas
jo jo

mašiahas

Pamastymas

planas geras,ale kas tas kacapkes seklins,labai jau anos strioooosnos…Gal diedas issirasytu komandirofke…

Diedas
Cha ha ha… Chocholams bankrotas?

Ukrainos konsultacinės bendrovės „Molfar“, remiančios šalies karines pastangas, vadovas Artemas Starosiekas apskaičiavo, kad numušti droną raketa kainuoja iki septynių kartų brangiau nei jį paleisti. Kai kurie analitikai teigia, kad Kremlius gali remtis šia naudinga lygtimi.
https://www.lrytas.lt/pasaulis/konfliktai-ir-saugumas/2023/01/07/news/po-sekmingos-ukrainos-oro-gynybos-ekspertu-nerimas-atsake-kiek-kainuoja-rusu-dronu-numusimas-25699060

T0mas J.

tieSOSai, ar jums ne gėda savo portale publikuoti Afganistano karo okupanto rašinius? Ačiū Dievui jis pralaimėtojas.

Pamastymas

…kavokis,vyr,gydytojas ateina…..

Diedas

rusų tankas sutiko banderamobilį
https://www.youtube.com/watch?v=WJFABR6suJQ

Taip taip

..juokingai atrodo beganti utele is degancio tanko…

Diedas
cha cha cha…

Ukraina iš JAV ir Vakarų šalių iš viso gavo 126 milijardus EUR paramos, o tai beveik tolygu buvusiam Ukrainos BVP, kuris lygus 130 milijardų EUR, tik REZULTATAS gavosi VISIŠKAS ŠŪDAS.

Diedas

Turėjau 5 rublius, ir prafsajūzas už dalyvavimą parade dar išrašė premijos 5 rublius, rezultatas – visiškas šūdas.
Jei ne prafsajūzo premija, išeitų bonka vodkės.
O babar?????
Neturiu nieko.
Liksiu negėręs.
(vatinio matematikos „genijaus” formulės.)

taip taip

žydas zelenskis su žydu putinu nuginkluoja vakarus ir hibridiškai naikina nezalezną okrainą

Vaidotas

Išgydė Putinas pasaulį nuo kovido, išgydys ir nuo banderovcų.

Pamastymas

..tik tu,varguoli,lieki nebepagydomas…

Diedas

Taip norėčiau komentaruose pasipešiot su vatnykais. Ale nėra jokių vilčių.
„tiesų” vata moka tik tas pačias svetimas mintis ištisais mėnesiais publikuot
Gėda skaityt.
Va anksčiau tai buvo vatnykai.
Visi viską žinojo, visi viską išmanė, visi galėjo gyvent pamokint, į tarybinę praeitį sugrąžint.
Tai ne dabar.

cha cha cha…

Diedai, pasipiešiok su savo palatos kaimynais durnyne

Pamastymas

..’pasipiesiotojau’,vel vaistu negerei..

stasys

ne kažin kiek tokiu ‘vatniku’ ir liko, be to desanto iš ekspertu . . Reikia juos traukti į raudoną knygą Tiesose o tu nori pešioti kaip kokia vištą ? Homosapien primatas irgi turi savo vystymosi šalutines atšakas , kurios dėl vykstančios atrankos gamtoje priverstos evocionuoti į xuilo batą , čeiniką ar koki paprasta chalopą be paprasčiausio savisaugos jausmo . O jei rimtai , copy paste tekstus komentaruose negalima vadinti diskusija ar kokia minties verta nuomonės išraiška . .

Diedas
Gintaras

Aš tikiu, kad tokie tapkinas, jakilaičiai ir kiti jų pėstininkai, kaip šitų kliedesių autorius navys, atsakys už savo žlugdomąją veiką kaip pridera, tik reikia laiko…o jis ateina po truputį…

Augustė

Dora pagal Tapiną, tai… surenki 6 mln.aukų ir 600 000 pasiimi ADMINISTRAVIMO išlaidoms. Čia “dora ir sąžinė”.

Taip taip

…duuura,tave zaba dusyt,kad tau trupiniu nenumete,pvz.,10 euru….,vargseeeele.

Pamastymas

..sena kurva,noretai,kad su tavim dalytusi,ane…

Singeris

Nesuprantu kur ziuri gyvas lavonas, kuprotasis Ozys Vycka ir TS-LGBT obersvinomatka Yukneviciene, jog leidzia tokius svarbius visuomenes veikejus taip zeminti?

Pamastymas

senas byby,tai tik tavo fantaaaazijos…

Viktoras

Tai Lietuvos vėliavos daugiau nekabinsime, visur bus ukrainietiška? Gal tai reiškia, kad būsime Ukrainos satelitas? Kai Rusijai atiteks Ukraina, tam pasiduosime ir mes? Gaila, bet Lietuvos Seimo logotipe panaudotos Ukrainos vėliavos spalvos reiškia parsidavimą, nepriklausomybės atsisakymą. Lygiai taip pat, kaip ir svetimų raidžių pripažinimas lietuviškoje abėcėlėje. Valdžia pripažino, kad mes jau nelaisvi. Ko dar galime tikėtis?

daktaras

Kiek Lietuvoje yra durnynų, jeigu ne valstybinė paslaptis? Šitam mikrocefalui reikia ypatingo. Sukarinto. Yra tokių durnynų, kaži? Sukarintų. Durdomo pavadinimas turėtų būti – „Ukrainos vardo antikorupcinis valstybinis demokratinio pilietinio karo ugdymo psichoneurologinis dispanseris/gydykla – Kijevo Rusia”. Pirmas klientas – navys. Gydymas konservatoriškas: badavimas, apkasų rausimas, haubicų plovimas, tankų vikšrų profilaktinė priežiūra, nakčiai dieta – haloperidolum arba xanax ir klizma su patriotinės ricinos aliejumi pavadinimu „azov”. Jeigu po pusės metų intensyvaus gydymo ligonis nepasveiks – užmigdyti. Su visa pilietybe, o šiknon įkišti konservų politruko mandatą (atsiprašau už aliuziją į porno. Kalta ligonio fizionomija).

Visiškas dugnas

«В мире не так много стран, которые позволили бы себе пожертвовать столькими жизнями, территориями и десятилетиями развития, как украинцы» /посол Украины в Великобритании Вадим Пристайко/.
Na, didesnių lochų, kaip chocholai nerastum daugiau pasaulyje. Kariauja ne savo karus, žūsta tūkstančiais velnias žino už ką, namuose sėdi be elektros, nesiprausę bei apsišikę, o kaip užzombinti šaukia “duokit dar ginklų”!

Taip taip

…ohoho….,isgelllllltes llavooonas acigavo ant prozektoriumo staaaallo.Matyt studentai pasipraktikavo ir idejo Sarikovo smegenus.Daba baisiai loja ir su uzpakaline koja bando isskelti dzouka….

Pamastymas

isgelltes llavone,pac is kokios durxatos cia rasineji…

kas gali paneigti?

Galiu klysti bet tas ligoniukas navys iš snukio ir kliedesių labai panašus į nesantuokinį senės Bestijos ir kuprotojo Ožio Vyckos sūnų, kurį jie darė būdami girti, labai skubėdami ir labai iškreiptu būdu. Per kavos pertraukelę TSKP XXVII suvažiavimo metu, vyrų tualete. Gavosi tas kas gavosi…

Taip taip

…latviu gve dave fas kandziot Naviui batu padus,ka sie sutverimai ir bando…

Diedas
Tik mąstantiems

Pavyzdžiui, vengrai turi savo tūkstantmetinį istorinį tęstinumą, ko nepasakysi apie lietuvius, kurie yra tiktais nuo žagrės ir vos šimtmetį sukrapštę. Visa kita (jeigu jau rimtai) tokių Šapokų ir Bumblauskų pasakos lietuvių liaudžiai: kokie jie drąsūs, protingi, kilmingi, nepamainomi ir amžini našlaičiai, taip ir neradę kur pakasė-pametė Mindaugą, Gediminą ar Vytautą. Jeigu jau tokių milžinų neranda, tai niekados neras ir savo tikros istorijos ar vietos istorijoje.

Taip taip

..iskreiptas tavo ‘mastymas’..

juokas pro ašaras

Lietuvos televizijų ir radijų (bet kokių) ĮPRASTINĖ PROGRAMA 6:00 – Sveiki, jeigu dar gyvi. 7:00 – Labas rytas, Lietuva. Rusai puola! 8:00 – Svarbus pranešimas. Suįžūlėjusi Rusija atsakė į mūsų demokratiškas sankcijas – sūrio nebeperka. 9:00 – Ramanausko-Užkalnio žinios. 18+ 10:00 – Rytų Europos pornostudijų centro įžvalgos „Anal‘itika“. 11:00 – Labai nuobodi laikraščių apžvalga „Putinas kaltas dėl visko pasaulyje“. 12:00 – Himnas, snargliai,ašaros, miško broliai vis dar bunkeryje – duokite pinigų. 13:00 – Karinė programa. Lietuvos kreiseris „Aukštaitis“ pervadintas į „Š…“ (kad nenuskęstų). 14:00 – Tapkino laida – pinigų nėra, bet jeigu atimti iš visų Lietuvos ubagų terbas, keli liberalai galėtų pasistatyti po pilį. 15:00 – Vaikams. Kasparas apie dėdulę Vytuką, žiaurius sovietus ir nepriklausomybę. 16:00 – Laida „Sveikata” .… Skaityti daugiau »

Diedas
“Balti arkliai”

Kijevo kokosinis pergalę po pergalės laimi, jau nuo pavasario…chahahahahahaha…

Pamastymas

…jo,pucyyynas ta pati sako.Ruosiasi pasiduoti,sako…nemogu bolsie,nam fsio…

“Svajonių berniukas”

Pagal Liusę Arestovičių jau pernai banderai pergalės paradą Maskvoje rengė

Viena “prezidentė” jau prisižaidė…

Pagoglinkit – “Суд по делу Тихановской и некоторым другим оппозиционерам начнется в Минске 17 января”. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/16737781 МИНСК, 3 января. /ТАСС/. Минский городской суд 17 января начнет рассмотрение уголовного дела в отношении экс-кандидата в президенты Светланы Тихановской и ряда других членов координационного совета оппозиции, находящихся за рубежом. Об этом сообщили во вторник в Верховном суде Белоруссии. Также по данному уголовному делу в суд вызваны Мария Мороз, Павел Латушко, Ольга Ковалькова и Сергей Дылевский.

Petras

Zelensky teis tarptautinis tribunolas, jei anksčiau patys ukrainiečiai nepakars jo pagavę už kiaušių

Pamastymas

ei,pjietro,tai savo prezydenta gaudysi uz keusu,ar ka….Tai gal tu ne tos orientacijos..

aha

bus kaip šlipsgraužiui

Pamastymas

…cia tau del nemigos….sveik..

stasys

na dar xuilo nepralaimėjo ir kelti čia pergalės ovacijas kaip ir ankstoka . Taip , Ukraina jau planuoja gauti iš Nato tokia ginkluote kuri verta būtų toms pergalėms kurias pasiekia frontuose ir vienok iki pavasario dar tolokai . Reiktu subines išspardyti orkams nelaukiant nutirpstant sniegui ..

jo jo

Jo jo, pasvajok…o jei bobutę būtų su kisušiais ir dar pimpalą turėtų, tai…..

Pamastymas

..ei,’kisiusiau’ o tu cia hebrajiskai prabilai is nenusakomos meilas pucyyyynui.. ar kaip…

Kaput Ukraine !

Pagoglinkit straipsnį – “Посол Украины заявил о «непостижимых» потерях в живой силе”. https://lenta.ru/news/2023/01/07/ukrposol/ 

Herojam kaput !

Pagoglinkit būtinai – “Кондолиза Райс высказалась о наступлении бедственного положения на Украине”. https://lenta.ru/news/2023/01/07/condoleezza-rice/

Pagal žydų kabalą

Devintas nuopolio ratas bus pražūtingas ir lemiamas Zelenskiui

Vakarai jau laidoja Zelenskį

Pagoglinkit – “Бывшие главы Госдепа и Пентагона высказались о судьбе новых регионов России”. https://lenta.ru/news/2023/01/07/nw/По мнению политиков, российская сторона не уступит Украине территории, присоединенные в ходе специальной военной операции. «Если он [президент России Владимир Путин — прим. ред.] не сможет добиться военного успеха в этом году, он должен сохранить контроль над позициями на востоке и юге Украины, которые в будущем станут плацдармами для возобновления наступления, чтобы установить контроль над остальной частью украинского побережья Черного моря, всем Донбассом, а затем двигаться на запад», — отметили они. /The Washington Post/

Diedas

Nieko nėra įdomiau, kaip vakarų politikų nuomonę skaityti rusiškai, rusiškam portale.
Naujausios teisingiausios žinios iš pirmų lūpų :):):):):):):):)

cha cha cha…

Parašyčiau anglų k. iš “The Washington Post”, bet tu, kretine, neperskaitysi ir nesuprasi. Todėl pačiam ir kitiems dundukams rašau rusiškai.

Kas nori pamatyti narkomaną

Įsiveskit You Tube наркоман Зеленский

Keista

Kaip ukrainiečiai šitą shakalą dar pakenčia ?

Diedas

Džiuginantys rusų pasiekimai demilitarizacijos fronte
https://www.youtube.com/watch?v=L4tg2pOn2ls
.

Pamastymas

..fsio po planu.RF artimiausiu metu bus li kvi duo ja ma…ura,tavariscy..zdravstvui,xuilo..

PiZdec xoxolams

Pagoglinkit – “Ukraina neturi jokių šansų laimėti karo – Soledaro gatvėse kalnai žuvusių Ukrainos karių”.

Nudwės Ožys

Dirbtinė šypsena dings nuo daugelio veidų visam laikui

stasys

Na malonu žinoti jog Ukraina , kai jei naudinga ir patogu , sugeba išlyginti fronto linija ne tik atitraukdama savo kariuomene iš ginamu pozicijų . Ne visada lengva tokius turimus jos rezervus kariuomenės pamatyti ar pastebėti pro abipusės propagandos gandonešių keliama gausmą . Tokios naujienos praplečia problemos spendimo apsvarstymo aspektus . išplečiant juos kur kas plačiau nei kokios ria.ruuuuaŪaŪ skylės požiūrio išviešinimo garsu .

tu nevykėli

bėk greit pampersus lanzbergiui pakeisti ir negadink oro čia, šūdgabali tu

Pamastymas

..zinau tikrai,kacaaaapiskas suudgabalis dvokia labiausiai.Cia tai nespornas reikalas,bogom klianus..

cha cha cha…

Pilna komentaro versija: Geras kirtis kremlinams, pasakė pid*ras ir pagalvojo, koks aš protingas.

Pamastymas

..chachooooreu,imk siupeli ir issikask savo triusiku turini,bo zeme velkasi…

Ukraina

neturi jokių šanšų laimėti karo. Vaizdo įraše telegram kanale matome krūvas žuvusių Ukrainos kareivių Soledaro gatvėse. Šiąnakt jau duotas Zalužnyj įsakymas skubiai ukronacių likučiams atsitraukti iš Soledaro. Viskas. Herojam kaput.

Visiškas dugnas

” Украинские военные начали массово бежать из Соледара, бросая там польских наемников». https://ria.ru/20230109/soledar-1843608690.html

Laimutė

Jeigu ne JAV ginklai, šie ukrainiečiai vyrai vis dar būtų su savo šeimomis. Dėl ko jie žuvo?

Pamastymas

..sena nelaaaaime,jie zuvo,kad tu paklaustum,senas pynda.

Rusai toliau ukrams spardo subines

Pagoglinkit – “Российские военные взяли под контроль Бахмутское”. Штаб теробороны ДНР сообщил о взятии под контроль села Бахмутское 9 января. Российские военные взяли под контроль село Бахмутское, расположенное к северо-востоку от Артемовска. Об этом в Telegram сообщил штаб территориальной обороны Донецкой народной республики (ДНР). https://lenta.ru/news/2023/01/09/bahmutskoe/

Kazimieras

Pagoglinkit straipsnį – “Армия России применила против ВСУ самый мощный в мире самоходный миномет”. https://ria.ru/20230108/minomet-1843442479.html
Российские войска применили против ВСУ самый мощный в мире самоходный миномет „Тюльпан”. „Тюльпан” — единственный в мире миномет калибра 240 миллиметров. Дальность стрельбы обычным снарядом составляет до десяти километров, активно-реактивным — до 20. Как сообщала госкорпорация “Ростех”. „Тюльпаны” продолжают поступать в войска наряду с самоходными артиллерийскими установками „Мста-С”, „Малка”, „Акация” и „Гиацинт-С”, тяжелыми огнеметными системами ТОС-1А „Солнцепек”, комплексами артиллерийской разведки, связи и машинами управления, ракетными комплексами „Искандер-М” и „Панцирь-С1”, танками Т-72Б3, Т-72Б3М, Т-80БВМ и Т-90М.

BĖGA NACIAI NEATSISUKDAMI…

Pagoglinkit – “В ЛНР заявили о массовом бегстве украинских военных из Соледара”. https://ria.ru/20230109/soledar-1843608690.html
Представитель НМ ЛНР Филипоненко сообщил о массовом бегстве бойцов ВСУ в Соледаре. „В Соледаре отмечаем массовое бегство противника из городской застройки. Основу обороны украинских войск на данном участке составляла 61-я отдельная механизированная бригада. И по имеющимся у нас разведданным, командир бригады с позывным Лыжник поставил задачу подчиненным командирам батальонов с вечера и в течение ночи организовать вывод оставшихся и выживших подразделений из города”, — сказал военный.

cha cha cha…

Ukropų 61-osios mechanizuotos brigados kariai taip gėdingai pabėgo iš Soledaro, jog net savo fronto “kolegas” lenkų samdinius vienus žūti ten paliko. Gėda herojam!
По словам официального представителя Народной милиции ЛНР Ивана Филипоненко, командование бригады планировало вывести войска максимально скрытно, но бегство не осталось незамеченным среди других украинских подразделений в городе. „Более того, там же, в Соледаре, были брошены подразделения польских наемников”, — заключил Филипоненко.

stasys

youtube.com/watch?v=Itl1y3ZFuFU ..grabai į xuilososija ir toliau rieda . Slava Ukraine .

77
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top