Karas Ukrainoje. Trys šimtai devintoji (Gruodžio 29 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį sakydamas kalbą parlamente savo šalį pavadino „pasaulio lydere” ir paprašė įstatymų leidėjų išlikti vieningiems Rusijos invazijos akivaizdoje. Jis gyrė ukrainiečius už tai, kad jie padeda Vakarams „vėl atrasti save”. Kasmetinėje kalboje, kuri dėl Rusijos sukelto karo vyksta už uždarų durų, Zelenskis sakė, kad Ukrainos karinis pasipriešinimas Kremliui atgaivino tikėjimą vertybėmis visame pasaulyje.

„Savo vienybės dėka pasiekėme tai, kuo beveik niekas pasaulyje netikėjo. Beveik niekas – išskyrus mus”, – sakė jis įstatymų leidėjams, savo kabineto nariams, kitiems aukštiems pareigūnams ir aukščiausio rango kariškiams.

„Mūsų nacionalinės spalvos šiandien yra tarptautinis drąsos ir nepalaužiamumo simbolis visam pasauliui”, – pabrėžė Zelenskis 45 minutes trukusioje kalboje. Dėkodamas Vakarų partneriams už ginklų tiekimą, V. Zelenskis taip pat sakė, kad Ukrainoje bus sukurta galinga šalies gynybos pramonė, kuri „bus viena galingiausių Europoje ir pasaulyje”.

Ukraina yra ne tik mums pavyzdys, ji yra mūsų saugumo garantas, o jos prezidentas – tikras pasaulio lyderis, įeisiantis į istoriją šalia tokių žmonių kaip seras W. Čerčilis ar M. Gandi.

Tuo tarpu Rusijos užsienio teroro ministras S. Lavrovas sakė, kad jo karo nusikaltėlių valdoma valstybė nesirems Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio „taikos formule” kaip derybų pagrindu. Jis pridūrė, kad Kyjivas vis dar nepasirengęs tikroms taikos deryboms, o ukrainiečių idėja su Vakarų pagalba išstumti Rusiją iš Rytų Ukrainos ir Krymo yra „iliuzija”.

Šitie taip vadinami žmonės, kolektyvinis teroristas Putinas, yra pasiruošę sunaikinti visą Rusiją, o su ja nusitempti į dugną kaimynines šalis. Jei kažkas vis dar turi iliuzijų, kad nusilpusi ir nuvargusi Rusija pasiduos ar pati nutrauks karo veiksmus, gyvena kreivų veidrodžių karalystėje.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau užtikrino, kad Kanada neabejotinai prisidės prie tarptautinės bendruomenės pastangų atkurti Ukrainą po karo. „Kanada neabejotinai prisidės prie rekonstrukcijos, tačiau svarbiausia turėtų būti Ukraina. Jie patys turi nuspręsti, kaip ir kokiu būdu jie nori atkurti šalį”, – sakė J. Trudeau.

Jis pabrėžė, kad nuolat į tai atkreipia dėmesį bendraudamas su Ukrainos prezidentu ir sąjungininkais. „Taip, Ukrainai atkurti reikės Maršalo plano, reikės investicijų, ir mes visi turėtume įsitraukti. Tačiau Ukraina turėtų būti centre”, – sakė Kanados premjeras.

Šiais metais Kanada jau suteikė Ukrainai 2,5 mlrd. dolerių finansinę paramą – tai yra viena didžiausių paramos vienam gyventojui sumų pasaulyje.

Labai gerai yra planuoti, ką ir kaip darysime ateityje. Tik reikia suprasti vieną dalyką – rytojus nepasikeis, jei jau šiandien nesiimsime veiksmų – šią valandą, tuoj pat būtina smogti agresoriui į skaudžiausias jam vietas. Fiziškai.

Vakarų šalims nustačius viršutinę Rusijos naftos kainos ribą, jos eksportas jūra labai sumažėjo. Gruodį Rusija eksportavo beveik ketvirtadaliu mažiau naftos lyginant su 2022 m. vidurkiu, apie apie 2,5 mln. barelių kasdien. Pagrindiniai naftos pirkėjai ir teroristinės šalies rėmėjai išlieka taikos balandis pasaulyje – Indija, NATO narės Turkija, Vengrija ir Bulgarija, bei komunistinis drakonas Kinija.

Jungtinės Valstijos turi priemonių ir galimybių fiziškai pašalinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Taip gali nutikti, jei Rusija panaudos taktinius branduolinius ginklus kare prieš Ukrainą, mano Ukrainos nuolatinis atstovas prie JT 2015-2019 m. ir Ukrainos ambasadorius JAV 2020-2021 m. Volodymyras Jelčenka. Jis teigia, kad amerikiečiai jau paaiškino tai V. Putinui „labai paprastai ir vaizdžiai”.

„Jie galėjo paimti popieriaus lapą ir nupiešti, kas nutiktų Rusijai, jei ji panaudotų taktinius branduolinius ginklus. Pirma, tai būtų fizinis Putino sunaikinimas – JAV turi tam reikalingų priemonių ir galimybių. Antra, akimirksniu, per 20-30 minučių, sunaikinamas Rusijos Juodosios jūros laivynas. Visos karinės grupės, esančios netoli Ukrainos sienų. Kitas žingsnis bus smūgiai visoms karinėms bazėms ir strateginiams objektams Rusijos Federacijos teritorijoje, įskaitant Maskvą ir Kremlių”, – paaiškino diplomatas.

A-ha.

Kremlius trečiadienį pareiškė, kad remia Serbijos pastangas apsaugoti etninius serbus Kosovo šiaurėje, tačiau atmetė Prištinos kaltinimus, kad Rusija kursto įtampą, siekdama pasėti chaosą Balkanuose. Antradienį Kosovo šiaurėje esančiame etniškai padalytame Mitrovicos mieste serbai pastatė naujas barikadas, praėjus kelioms valandoms po to, kai Serbija pranešė, kad po kelias savaites trukusio įtampos didėjimo įvedė savo kariuomenei aukščiausią kovinę parengtį.

Paklaustas apie Kosovo vidaus reikalų ministro Xhelalo Sveclos teiginį, kad Serbija, remdama serbų mažumą, siekia destabilizuoti Kosovą, Putinui burna dirbantis Dmitrijus Peskovas atsakė, kad „klaidinga ieškoti“ destruktyvios Rusijos įtakos.

Na va ir patvirtinimas – išvertus iš Rusijos diplomatinės kalbos „klaidinga ieškoti“ reiškia „taip ir yra“.

Operacinis lygmuo

Deja, kaip ir prognozavome, Rusijai plačiai afišavus, kad jos strateginį karinį oro uostą vėl atakavo dronais Ukraina, atsakymo raketų kruša ir bepiločiais – kamikadzėmis ilgai laukti neteko. Šiandien nuo pat ryto Ukraina patiria eilinę teroristinę ataką didžiuosiuose miestuose.

„Po naktinės kamikadzių dronų atakos priešas puola Ukrainą iš įvairių krypčių, naudodamas strateginės aviacijos lėktuvų ir laivų sparnuotąsias raketas iš oro ir jūros. Be to, stebimas didelis okupantų taktinės aviacijos aktyvumas”, – praneša Ukrainos karinės oro pajėgos.

Dronai ir raketos bandė pasiekti taikinius Kyjive, Charkive, Dnipre, Odesoje ir kituose miestuose. Daugelį jų numušė oro gynybos pajėgos, tačiau pranešama ir apie tiesioginius pataikymus. Kaip visada, teroristai taikosi į energetikos objektus ir kitą kritinę infrastruktūrą.

Tuo tarpu Baltrarusijoje prie Ukrainos sienos sutelkta apie 10 200 taip vadinamų Rusijos karių, kurie kartu su Baltarusijos „vojakomis“ galėtų suformuoti iki 20 tūkstančių ginkluotų valkatų ordą. Ukrainos žvalgyba teigia, kad šių pajėgų nepakanka puolimo veiksmams pradėti, tačiau mes būtume linkę vertinti gerokai atsargiau. Režimas yra neprognozuojamas, ir vienintelis veiksnys, kuris sulaiko jį nuo įsakymo davimo pulti yra miglota baimė, kad baltarusiai gali pereiti į Ukrainos pusę arba atsukti ginklus prieš Minsko diktatūrą.

Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas vertina, kad karas Ukrainoje šiuo metu yra aklavietėje, nes nei Ukraina, nei Rusija negali padaryti didelės pažangos mūšio lauke. „Situacija tiesiog įstrigo. Jis nejuda”, – sakė Budanovas. Jo teigimu, Rusija „dabar yra visiškai sustojusi”, patyrusi didelių nuostolių, todėl, jo nuomone, Kremlius nusprendė paskelbti dar vieną šauktinių mobilizaciją. Kaip silpniausią Ukrainos vietą Budanovas nurodė Vakarų šalių ginkluotės tiekimą.

Tą supranta ir Maskva. Rusijos užsienio teroro reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad jo šalies kariuomenė rengia naujus planus, kaip nutraukti Ukrainos pajėgoms iš užsienio siunčiamų ginklų ir šaudmenų tiekimą. Trečiadienį duodamas interviu Rusijos televizijai S. Lavrovas sakė, kad kariniai ekspertai ragina nutraukti tiekimo kelius, kuriais iš Vakarų į Ukrainą tiekiami ginklai.

Nepatvirtintais duomenimis, Rusija į Juodąją jūrą permėtė dar vieną povandeninį laivą – raketų nešėją, ginkluotą „Kalibr“ sparnuotomis raketomis. Įvairių šaltinių duomenimis, skaičiuojame, kad viena salve Rusija iš Juodosios jūros gali paleisti nuo 20 iki 32 raketų.

Nenorime būti blogais pranašais, tačiau mes vertiname, kad situacija kaista.

Taktinis lygmuo

Varšuvos valdžia nusprendė nerengti Naujųjų metų šventės. Lenkijos sostinė tai paaiškino finansiniais sumetimais ir šventės netinkamumu atsižvelgiant į Rusijos karą prieš Ukrainą.

Per pastarąją parą priešininkas sudavė 30 oro ir 7 raketų smūgius, tarp jų – civilinei Donecko srities Konstantinivkos tiltų ir Charkivo infrastruktūrai. Taip pat įvykdė daugiau kaip 70 apšaudymų iš reaktyvinių ugnies sistemų.

Šią naktį Rusijos okupantai dar kartą smogė Charkivo energetikos infrastruktūrai, panaudodami 13 Irano „Shahed-136”. Ukrainos gynybos pajėgos numušė 11 šių bepiločių lėktuvų.

Priešas puola Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis. Šaltiniai teigia, kad tokio kiekio agresoriaus lavonų nėra matę. Per maždaug 24 valandas gynėjai Ukrainos teritorijoje sunaikino apie 800 ginkluotų valkatų. Didžioji jų dalis atgulė prie Bachmuto.

Gynybos pajėgų daliniai atrėmė 15 okupantų atakų.

Gruodžio 27 d. Zaporižės srities Tokmako, Titovės, Černigovkos, gimdymo ir Berdiansko gyvenviečių teritorijose okupantų nuostolius sudarė 3 vienetai įvairaus tipo karinės technikos, vadavietė, atramos punktas ir apie 230 sužeistų karių. Informacija apie žuvusiuosius tikslinama.

Per praėjusią parą Ukrainos aviacija atliko 17 smūgių į priešo gyvosios jėgos židinius ir 4 smūgius į jo priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijas.

Ukrainos gynybos pajėgų raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai smogė 5 kontrolės punktams, 3 gyvybinių pajėgų židinio rajonams ir okupantų amunicijos sandėliui.

Foto: Jungtinė karalystė pažadėjo perduoti ukrainiečių gynėjams Sea King sraigtasparnius.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
rusai puola kaip pasiutę

Jei išėjus ima lyti,
Rusas kaltas čia, brolyti!
Jei premjeras nupindėjęs,
kaltas rusas niekadėjas.
Jeigu dirbti nėra noro.
Kalti rusiški ofšorai.
Jei sulūžo vonios kranas,
Kaltas rusiškas Ivanas.
Jei alga kaip pas zulusą,
Paieškojęs rasi rusą.
Jeigu pensija mažiausia,
Rusas kaltas kuo tikriausiai!
Ir už karštį. Ir už šaltį,
Tiktai rusą tenka barti.
Ponas Dievas kūrė rusą,
Kad gadintų mūsų tūsą.
Jei ne rusas, ne kaimynas.
Būtų Tatos sausas klynas.
Ir į kelnes jis nedėtų,
Tėviškėlė sužydėtų.

RUSIJA

Sudegino Maskvą, bet Napoleoną išvijo.
Rusija pasitraukė iki Volgos, bet Hitlerį išvijo.
Dabar Rusiją smaugia 50 šalių, bet ji išlaikys, nes ją myli Dievas.
Kodėl nežinau. Matyt yra už ką.

Pamastymas

..kacapai susisprogdins,tuo isreiksdami aisku,tvirta ir skaidru protesta pries pasaulio neteisybe ju atzvilgiu..Palinkekime visiems kacapams svaigaus skrydzio,ura,glindos….

Gedvydas Rėklys

Išmintingiausias lyderis yra PUTINAS. Jam neprilygsta nė vienas. Tai būsimas pasaulio lyderis. Tai įvyks jau 2024 metais.

Pamastymas

…tai kad tu rekalioji nei si,nei ta,geda net skaityt…

durnynas po atviru dangumi

Beprotybės banga…. Kas trečias ukrainietis tiki triuškinama Ukrainos armijos pergale prieš agresorių ir karo veiksmų perkėlimu į Rusijos teritoriją. Kas antras laiko save patriotu, klausosi himno, plėšo marškinėlius ant krūtinės ir ragina nužudyti agresorių. Likusieji spėlioja pagal kavos tirščius ir ieško atsakymo į klausimą, kur bus suduotas triuškinantis smūgis? Netoli Černigovo, Charkovo ar Nikolajevo… Ir tik nedaugelis supranta, koks siaubas, kokia neišvengiama katastrofa gresia Ukrainai. Tačiau šiems bepročiams neįmanoma nieko paaiškinti. Jie tiki, kad laimės, kad gaus naujus butus, naujus namus, daug pinigų… Jie bus priimti į ES ir NATO ir bus laimingi… Kyla įtarimas, kad ES valdžioje sėdi vien Švabo žiurkės, kurios viso to siekia tyčia. Juk, ES įsibėgėjus ekonomikos nuosmukiui, pirma – galima bus vėl viskuo apkaltinti Rusiją… Skaityti daugiau »

Tuo tarpu

Rusija šiandien nuleido ant vandens pastatytą naują neturintį analogų pasaulyje atominį povandeninį laivą “Imperatorius Aleksandras III”. Rusija turi moderniškiausią pasaulyje ginkluotę.

Pamastymas

…ginkluote,kuria pucyyynas su soigioku su lobziku vakarais kremliuj ispjaustineja,o lavrusa su prigozeliu suklijuoja staliu klijais…

Xoxolų peremogos

Xoxolų peremogos:

  1. prarado 25% teritorijos.
  2. prarado 0,5 milijono karių.
  3. prarado virš 25 milijonų gyventojų.
  4. prarado virš 50% šalies energetikos infrastruktūros.
  5. prarado 40% šalies BVP.
  6. sėdi be elektros.
  7. sėdi be šilumos.
  8. sėdi be vandens.
  9. sėdi be kanalizacijos.
  10. sėdi praktiškai be maisto…

Gal dar pavardinti?

Pamastymas

..ne,aciu.Viso to pakanka,kad atvyktu sanitarai…

slava kokaine

Ukraina nekariauja už mus, tai kruvina chunta ginasi nuo sunaikinimo Yra toks nevykėlis Gitanas Nausėda, kuris labai didžiuojasi savo susirašinėjimu ir pokalbiais su masiniu žudiku Zelenskiu, pravarde Zelia. Kodėl jis nevykėlis? Na, kad ir todėl, kad žmonėms žadėjo grąžinti teisingumą prieš rinkimus. Pats jo klausiau, gavau atsakymą, kad „teisingumas bus atstatytas“. Kokiu būdu jis atstatytas? Na, taip, Lietuvos kalėjimai pilni politinių kalinių kaip Algirdas Paleckis, Raimundas Ivanauskas, dar šimtams žmonių yra „siuvamos“ bylos vien už tai, kad jie reiškia savo nuomonę. Garliavos žudikai apdovanoti ordinais ir medaliais, o mūsų nevykėlis sugalvojo naują pažadą – „gerovės valstybė“. Žinoma, dabartinėmis sąlygomis nieko ironiškiau ir nesugalvosi. Tačiau Nausėda vietoj gerovės dabar mums siūlo tankus ir 3 proc. BVP tiems patiems tankams. Čia pat… Skaityti daugiau »

Karui NE

Laikas JAV karo chamams uždėti apynasrį.
Žmonės privalo pasakyti karui NE.

Pamastymas

..pasakykim karui pries kremliu tvirta ‘taip’.

Baltagalvis erelis

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), amerikietiška svajonė, geras ir lengvas gyvenimas. Turbūt visi kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu esame pasvajoję apie tą nuostabią vietą. Tačiau ar kada nors pagalvojote, kodėl labai daug žmonių norėtų išvykti gyventi į JAV? Na, turbūt todėl, kad visi žino, jog ten gera gyventi. Demokratiškoji laisvė, parduotuvės pilnos šlapimo spalvos alaus, negendančių mėsainių, rūdis valyti galinčios „Coca – Cola“ buteliukų. Į parduotuvę apsipirkti važiuojama visoje Amerikoje populiariais, 5 litrų variklio sunkvežimiais, žinoma, todėl, kad į paprastą lengvąją mašiną toks kiekis mėsainių ir alaus tiesiog netilptų. Nepamirškime ir angliško kambario dydžio šaldytuvų, ir kartoninių namų su 10 kambarių bei 2 metrų įstrižainės televizoriumi kiekviename jų. Šalia namo būtinas baseinas bei dažais dažoma žalia pievelė, apsupta baltos medinės tvorelės. Viskas kaip… Skaityti daugiau »

Pamastymas

..nu jo,ir man patinka,ta,Amerika..

309

309 d tęsiasi baltosios rasės skerdynės, už kurių stovi ukrainos rados žydai su žydu Zelenskiu
„Американский полковник Макгрегор предрек Украине скорую потерю территорий.“
https://news-front.info/2022/12/29/v-ssha-zajavili-chto-ot-ukrainy-nichego-ne-ostanetsja/
…«Мы больше не можем скрывать катастрофическое положение украинской армии на полях сражений», — подытожил эксперт.“…
‚«Я полагаю, что все уже это понимают. Киев ждет печальный исход, от Украины почти ничего не останется», — поделился мнением военный.‘

Tai pergale jis nebetiki?

Pagoglinkit straipsnį – “Украинское командование ждет русские танки в Киеве“
„Я не сомневаюсь, что они (российская армия) опять пойдут на Киев”, — делится своими тревогами с журналистом ротшильдовского журнала The Economist главком ВСУ Валерий Залужный. Как ни странно, это тот самый Залужный, который год назад обещал прокатиться на танке по Красной площади. Сегодня, как видим, ему мерещатся русские танки на Крещатике. 
Залужный также отмечает успешный ход мобилизации в России, стабильность в снабжении войск, дисциплину и высокий боевой дух мобилизованных, богатство ресурсной базы. 
Откуда у генерала такая грусть?

Vadimas iš Norvegijos

Nueikite į Telegram kanalą uk_xoxol ir pamatysite kaip ukrofašistų lavonai mėtosi po laukus… Įspėjimas, tik stiprių nervų žmonėms.

Pamastymas

..ligoni vadymai,tau ne tik nervai,tau galva nebelaiko anic.Susimildamas,tik nesugalvok grizt cia,pas mus.Nes musu gyvenimas cia kaip svente,kaip zydejimas vysnios.Todel,kad ner taveeees,zuiki…

309

štatai ir štatų patriotais nebetiki

Karo ekspertas

Vienas Patriot šūvis kainuoja 3 mln.$
Vienas Šahidas mopedas kainuoja 20 tūkstančių $
Tai Rusija paleidžia 100 dronų (pigiau nei vienas Patriot šūvis) ir išdaužoma visa sistema
Net jeigu ir Patriot numuš viską, bet pasibaigs raketos ir sekantys mopedai pasieks tikslą

Vadimas iš Norvegijos

Kur dingo Tapino bayraktaras, kuriam mulkiai sunešė pinigus? Su vanago aerografija… Kažkaip labai jau tylu… Bent vieną skrydį atliko pilnai?? Ar net pakilt nespėjo???

buvo taip

apdainuota dainoj – putinas numušė
https://youtu.be/jn2dQp7T8nU

buvo taip

numušė bairaktarą, net daina sudėta
https://youtu.be/jn2dQp7T8nU

Trigrašis

Viena „Patriot” sistema kainuoja milijardą dolerių, neskaitant raketų, kurios aptarnavimui reikia 70 paruoštų specialistų. Kad išmokyti ukrainiečius naudotis šiomis sistemomis, būtina ne kelių mėnesių, o kelių metų apmokymų. Suprantama, kad Ukrainoje iš „Patriotų” šaudys patys amerikonai su ukrainietiškom uniformom, kurie „Ukrainos konflikte nesiruošia dalyvauti”. Turkija atsisakė pirkti „Patriot”, nes prieš iššaunant reikia gauti JAV karinės vadovybės leidimą.

Lieka jums tik pritarti

JAV žvalgybos buvęs karininkas Skotas Riteris: „Patriot” raketinės sistemos neatlaikys Ukrainoje. Tai sena sistema, kuri negali išlikti šiuolaikiniame kare. „Patriot” turi problemų su priešininko raketų perėmimu. Taip 2003 m. JAV karo Irake metu, „Patriot” numušė daugiau sąjungininkų lėktuvų, negu Irako raketų. „Patriot” sistema buvo kuriama dėl praeito amžiaus grėsmių.

cegevara

Patriot tik 60 km ir turi būti nukreipta į tą pusę iš kur atskrenda besidomintys palyginkit su S400 nuotolis 400 km paleidimas vertikalus iš šachtos išmetama dujiniu sprogimu raketos variklis įsijungia tik 300 m nuo šachtos pati pasirenka taikinį ir kryptį

Pamastymas

…pagaaavo amerikonai pedofila ritteri ir pasodino kaliuzen.Nuo tada rittteris kiek nukalbet pradejo,bo jaile kiti kaliniai biski su juo paisdykaaaavo.

душитель гнид

как молишься? по украински?

Pamastymas

….kotov vciera dusyly dusyly dusyly dusyly….

Prašalietis

Aurimas Navys | Veidaknygė Politinis strateginis lygmuo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį sakydamas kalbą parlamente savo šalį pavadraneinoP „pasaulio lydere” ir paprašė įstatymų leidėjų išlikti vieningiems Rusijos invazijos akivaizdoje. Jis gyrė ukrainiečius už tai, kad jie padeda Vakarams „vėl atrasti save”…. Kuo toliau, tuo apgailėtinai juokingesni yra žmonėms „makaronus ant ausų kabinėjantys” „prezidentai”, „visuomenės informacinio saugumo specas” Navys… su savo „informaciniais” pasakojimais apie JAV ir NATO(viso 50 šalių) remiamos Ukrainos „nesibaigiančias pergales” prieš Rusiją ir kitas baikas, nieko nepaminint kas iš tiesų dedasi likusiame pasaulyje. Iš to kas vyksta Ukrainos banderinių chalopų „kovos už viso pasaulio demokratijas” tėra tik pasaulio „gaidžių” JAV ir Rusijos dalinis demonstravimas savo „skiauterių”. Pagrindiniai pasaulio įvykiai, kurie viską galų gale nulems yra, kad Rusija kariniam… Skaityti daugiau »

PRANAS

Jau ir patys chocholų propogandistai-gandonai pripažįsta, jog baigėsi ukronacių peremogos.
Pagoglinkit straipsnį – “ВСУ несут серьезные потери в районе Артемовска, заявил Арестович”. https://ria.ru/20221230/vsu-1842371122.html

Pamastymas

….’daskrido’ jietis iki savo izymiojo kelmeelio ir….prrrrrrr…….

Pamastymas

p.s. kai pamatai jiecio ‘komenta’,zinok,kad ten bus perlu,pvz. ‘..pravadraneinoP’.aPIE PACIA MINTI NEKALBU,CIA JAU VISAI KITA TEMA,KAZKAS ANTGAMTISKO.sUSILYGINTU NEBENT CLIENAS ARBA GELLTONASIS NAAAARAS,ATKAKLIAI SAVE PRISTATANTIS LAIVU.

Kretinui 16:10

Ar bent pats supranti, ką čia parašei, kretine?
Kas pasidarė, gal vaistus pamiršai išgerti, priekvaili tu??

Pamastymas

..nu nesinervink taip,da numirsi.Kas paskui mane linksmins….

nordland

Klumpiai, nebe prievartaukit savęs, juk puikiai žinot, kad ukrams nėra šansų

Pamastymas

vargsas nuskaaareli,pirma rasyt pramoktum,ar kaaa….

Futbolo genijaus atminimui

Kad ir kur bebūtum, visada visi atpažins tris ikonas: Jėzų Kristų, Pele ir „Coca-Cola“.

Dzeikas

Netiketai aptikau nauja varda Ukrainos media – Viktor’as Andrusiv’as. Tas atvejas kai isijungi kaip fona paklausyti, o paskui pristabdai rutininius namu darbus, nes norisi isiklausyt ka protingas zmogas kalba. Viena blogai, kalba zmogas ukrainietiskai.Ne vakaru dialektu, bet akademine kalba tai man suprast eina 90% pasakyto. Kuo skiriasi Lietuva nuo Ukrainos? Starto pozicijoje 1991m tarp musu buvo kosmosas. Jei mes XIX amz., jie – pitekantropai. Dabar …mums smegenis po senovei p…sa Valatkos su isAkauskais.Kaip sajudinio kipiezo metu, taip ir dabar. Ukrainoje gi nuo hybridines agresijos 2014m vyksta greita tiek politinio establishmento kaitos, tiek ideju generacija ir spartus kilimas geopolitineje hierarchijoje. Nors gal tai Lietuvos tarptautinis vaidmuo – pluduriavimas eketeje apsimetant ismatomis. Na, kad niekam nebut idomiais, ziurek ir nekabins niekas. Ir… Skaityti daugiau »

KOSTAS

Tamsta čia taikliai parašei: …”Lietuvos tarptautinis vaidmuo – pluduriavimas eketeje apsimetant ismatomis”… Šaunuolis, spaudžiu dėšinę

Dzeikas

Nereikia piktdziugaut, kad paciam netektu to paragaut.
Cia kaina kuria moka tauta uz „nax… man ta laisve.As est noriu!”

Pamastymas

..gerai,Dzeikiokai,pavarei.O siaip,koks mums skirtumas,kaip jiems seksis,tai nuo ju paciu priklausys.Korupcija ten siaubinga.Svarbiausia,kad riuzzkiu stuburkauliui padarytu trakst trakst Kad anys neprisliauztu iki musu.Kad ir kaip dolbani lanzburgistai stengiasi.Aisku,palinkesim po karo ukrainieciams sekmes,ne juokas gi,kad tuos kacapus pjerkunas trenktu…

Dzeikas

Lietuviams tiesioginio intereso nera, o as ten turejes reikalu, gyvenau.
Ir buvau maloniai nustebintas kaip ten karjera padaryt lengvai galejau. Kontaktu su tenyksciais lietuviais turejau, tai bemaz visus juos vietines mergos pasilikt suviliojo. Ir kad dalykines zmogaus savybes ten lemia daug daugiau negu ant Lietuvos.
Nezinau, na urodu santykinai(t.y. 100 gyventoju) tai tiksliai maziau negu Lietuvoje.
Kulturos (sakyciau etiketo zinojimas, t.y. isoriniai kulturos atributai) lygis Lietuvoje ryskesnes. Bet tai tebuvo ko gero vienintelis pranasumas tuo metu(1985-90mm).Tenykstes mergos pazastu neskuto – jeigu kam tai svarbu😄.
Kad jie po karo bus balti ir pukuoti, tai abejoju.Bet pagrindas stipriai valstybei ten bus padetas kapitalinis.

Pamastymas

.jo,sutinku.As tai nuo 1975 vazinedavau i Slavsko slidinet,tai irgi biski pazistu juosiuos..Patarle apie zyda ir ukrainieti ne veltui sugalvota,bet,butent del to riuzzkeliai ir neiveiks ukru aneikaip.Aciu Dieviui.Susikurs jie savo valstybe,bo dideli,zemes fantastika,svietui irgi yr interesas,o kacapai skurs vis labiau,ot pavydes,net juokas ima.

Durniui 17;39

DURNIAU, geriau eik elektros generatorių chocholams ieškoti…

Pamastymas

…hermafrodite,kuo greiciau ikisk dantis i rozete,zinok,bus labai gerai…

Dzeikas

Beje, po pergales Ukrainos laukia ne Silikono slenio ateitis. Tai ne ju specializacija. Korupcija jie kazkiek pazabos iki normalaus vidurio europai lygio ~60%, pramone pas juos bus netolygi – kazka technologisko klijuos karo pramoneje , grudus eksportui i Afrika, gyvenymo lygiu dar 10-15 metu atsiliks nuo Lenkijos. Ju pajamu saltinis, valstybes mastu bus rytu europos „kampinis”, arba zandaras XX amz. kalba. Skolas jie susimokes savo kariuomenes veiksmais: drenazu rusams jei tie primirs is kur kojos auga,prancuzams ar amerikonams paprasius tvarkos ivedinejimu Afrikoje ir Azijoje. Tokios paslaugos nemenkai kainuoja , tad sviestui ant duonos ukrainieciai kapeiku tures. Vienzo jeigu biesas ju nesugundys, kaip atsitiko XVII amz. kai su Maskva susidejo, draugaut su jais daug kas nores. Tiesa turkams jie bus peilis… Skaityti daugiau »

Augustė

Priekvaili, ką čia skiedi, vėl tvartelio mėšlo prisivalgei???
Apsigraibyk, tokios šalies kaip Ukraina nebėra…likęs tik pavadinimas
O ukronaciai kaip nacija bus galutinai denacifikuoti ir demilitarizuoti

Pamastymas

..ei,iszmoga,o tavo klyne abu lytiniai pozymiai ..ar tik vienas,a…O GAL VISI 72……

Viktoras

Šiandien vėl Okrainoje oro pavojus. Matomai Naujuosius ukrai kaip žiurkės urvuose sutiks…
Pagoglinkit straipsnį – “Visoje Ukrainoje skamba oro pavojaus signalas” /lrytas/.
Gruodžio 30 d., antrą dieną po didžiulės raketų atakos, Ukrainoje vėl skamba oro pavojaus pavojaus signalas daugelyje sričių, praneša „RBC-Ukraina“.

Pamastymas

…Ar ne Orbano glindos pusbrolis busite….

Petras tam durniui

O daugiau pavardžių nežinai apart Orbano, tvartelio utele?

Pamastymas

…tai tu manai,kad as tavo tevas….Tuomet as taves issizadu,aik nagui,glinda…

Cha cha cha…Dar 100 ukronacių tapo trąšomis

Pagoglinkit – “На Купянском и Краснолиманском направлениях уничтожили сто военных ВСУ”. https://ria.ru/20221230/spetsoperatsiya-1842453979.html

Darijus

Stalinas ištrėmė 200000, Landsbergis – 1000000. Kas didesnis nusikaltėlis?

56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top