Karas Ukrainoje. Trys šimtai dvidešimt antroji (Sausio 11 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Turkija remia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pasiūlytą taikos planą, pareiškė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu. Pasak politiko, Turkijos diplomatija ir asmeniškai prezidentas Recepas Erdoganas dėjo daug pastangų, kad būtų užmegztas Ukrainos ir Rusijos dialogas. Mevlutas pažymi, neva Rusija teigia esanti pasirengusi derėtis dabar, o Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siūlo 10 punktų taikos planą.

„Mes, Turkija, remiame šį planą ir tęsiame savo darbą”, – teigia Cavusoglu. Pagal šį planą, turi būti paleisti visi kaliniai, atkurtas Ukrainos teritorijos vientisumas, iš šalies išvesti visi Rusijos kariai.

Mūsų giliu įsitikinimu šiandien tokios derybos neįmanomos. Reikia dar keleto mėnesių, kad Putinui oro jau ne šiaip trūktų, o jis dustų, prašydamas pasigailėjimo. Tai gali įvykti, kai fronto linijoje ims „dirbti“ priešakinė, sunkioji Vakarų ginkluotė.

Vakar Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock (tikėtai) netikėtai apsilankė Charkive ir pareiškė, kad miestas „simbolizuoja visišką Rusijos agresyvaus karo Ukrainoje beprotybę ir nesibaigiančias kančias, su kuriomis kasdien susiduria žmonės, ypač šalies rytuose”.

Beveik 500 000 iš 1,5 milijono Charkivo gyventojų buvo priversti bėgti, – kraupia realybe stebėjosi Vokietijos politikė.

https://www.dailymail.co.uk/embed/video/2853069.html

Annalena Berbock atvyko į Charkivą susipažinti su padėtimi mieste, išklausyti žmonių, kurie kovoja „šią žiauriai šaltą žiemą, kai temperatūra naktimis siekia minus 15 laipsnių“, ir šis žingsnis labai puošia Vokietijos pareigūnę.

Kiekviena tokia akistata su karo Ukrainoje siaubu, su vaikų ir jų motinų prievartavimu, masinėmis žudynėmis ir mirtimi, daro milžinišką poveikį Vakarų politikams. Platesnį ir gilesnį mąstymą turintys lyderiai ima suvokti, kad ši kruvina realybė galėjo ateiti ir į jų namus, ir kad ta grėsmė niekur nedingo. Tai lemia spartesnį ir aktyvesnį Ukrainos rėmimą, ko dabar šaliai labiausiai reikia.

NATO generalinio sekretoriaus teigimu, aljansas turi stiprinti paramą Ukrainai. Jensas Stoltenbergas džiaugiasi, kad Putinui „nepavyko” suskaldyti Vakarų sąjungininkų, kurie suteikė ir tiekia Ukrainai karinės paramos už dešimtis milijardų dolerių.

Vienas artimiausių prezidento Vladimiro Putino sugėrovų, tai yra kolegų, Nikolajus Patruševas pareiškė, kad Rusija šiuo metu Ukrainoje kovoja su JAV vadovaujamu NATO kariniu aljansu. „Įvykiai Ukrainoje nėra Maskvos ir Kyjivo susidūrimas – tai karinė konfrontacija tarp Rusijos ir NATO, visų pirma Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos”, – sakė Rusijos saugumo tarybos sekretorius Patruševas.

Koks neįtikėtinas heroiškumas! Galima sakyti, kad Rusiją puola Aljansas ir dabar šalis ginasi nuo baisios invazijos. Kvailystė, skirta Mordoro bukiams. Jei tarp NATO ir Rusijos įvyktų reali karinė konfrontacija, Rusijos armijos taip vadinamų elitinių smogiamųjų pajėgų neliktų per 24 valandas, o visi genštabai, raketų valdymo, paleidimo bei koordinavimo punktai su visais gelžgaliais būtų ištaškyti per savaitę.

Buvęs KGB agentas, Putkos draugelis nuo aštuntojo dešimtmečio, Nikolajus Patruševas laikomas vienu iš nedaugelio žmonių, galinčių daryti įtaką Rusijos prezidentui. „Vakariečiai planuoja ir toliau kiršinti Rusiją, o galiausiai tiesiog ištrinti ją iš politinio pasaulio žemėlapio”, – paporino Patruševas vienam vietiniam laikraštpalaikiui.

Aha. Būtent taip. Ir?

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen mano, kad partneriai turėtų suteikti Ukrainai vakarietiško standarto kovinius tankus. „Nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios ne kartą sakiau: manau, kad Ukraina turėtų gauti visus jai reikalingus ginklus, kad galėtų ginti savo tėvynę. Tai, žinoma, reiškia ne tik pažangias oro gynybos sistemas, bet ir kitokią pažangią karinę įrangą – tiek, kiek jos reikia Ukrainai ginti”.

Kaip sakoma, labas rytas, Vietname.

CNN skelbia, jog pasikeitė Vakarų požiūris į karą Ukrainoje. Naujausiame pranešime apie JAV pagalbą teigiama, kad nurodyta tiekti Ukrainai daugiau puolamosios ginkluotės (prioritetas buvo gynybinė), tokios, kaip kovos mašinos „Bradley” ir pažangios tolimojo nuotolio raketų sistemos, ką Vašingtonas atidėliojo, vengdamas branduolinės eskalacijos. Ukrainiečiai iš amerikietiškų „Bradley” „gali sukurti geležinį kumštį, kuris bus naudojamas prasiskverbti į Rusijos gynybos liniją“, – sako generolas leitenantas Ben Hodges.

Puolamoji, ginamoji, priešakinė, užnugario – tai tik sąvokos, kuriomis žongliruojama kaip ir kontr-puolimu, kontr-ataka. Faktas vienas, sunkioji pažangi ginkluotė, įskaitant taktines balistines ir valdomas raketas tikrai pakeistų jėgų pusiausvyrą Ukrainoje ir sumažintų žmonių žūtis ir kančias. Tačiau tašką galima padėti tik tada, jei bus sunaikinta marodierių irštva.

Šiais metais Ukrainos ministrų kabinetas planuoja gauti 17 mlrd. JAV dolerių, kad atstatytų turtą, sugadintą ir sunaikintą dėl Rusijos invazijos. Ukrainos atkūrimo plane numatyta reikalinga 750 mlrd. dolerių suma, o pagrindinis valstybės atkūrimo šaltinis – Rusijoje konfiskuotas turtas.

Mums niekaip galvoje nesusidėlioja… kaip bus atstatomi miestai, jei jie ir toliau bus griaunami ir deginami. Gal pirma reikia užgesint gaisrą?

JAV vykstančiuose „Auksinio gaublio“ apdovanojimuose kalbą pasakęs Volodymyras Zelenskis pabrėžė, kad „Trečiojo pasaulinio karo nebus, tai ne trilogija. Ukraina sustabdys Rusijos agresiją mūsų žemėje“. Zelenskis žiūrovams priminė apie pirmąjį „Auksinį gaublį”, įteiktą 1944 m., skirtą pagerbti geriausius 1943 m. atlikėjus.

Auditorija audringai plojo po Zelenskio žodžių apie pergalę. Ukrainos prezidentą publikai pristatė aktorius ir režisierius Sean Penn, praėjusių metų lapkritį Kyjive susitikęs su Zelenskiu, filmuodamas dokumentinį filmą apie Ukrainą.

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.
Pentagonas skelbia nematantis požymių, kad Baltarusija ketina įsitraukti į karą prieš Ukrainą. JAV gynybos departamento atstovo spaudai pavaduotoja Sabrina Singh, komentuodama Rusijos planus sutelkti 500 000 žmonių puolimui prieš Ukrainą teigia, jog JAV nemato ženklų, kad tai būtų pasirengimas karui.

Tikėkime. Jie ten iš viršaus viską geriau mato.

Primename, jog šį sekmadienį Rusija ir Baltarusija planuoja bendras karo aviacijos padalinių pratybas Baltarusijos teritorijoje. Pratybos tęsis iki vasario 1 d., jose dalyvaus Rusijos ir Baltarusijos pajėgos, priklausančios regioninei kariuomenių grupei.

JAV duomenimis, Rusijos ginkluotųjų pajėgų apšaudymas sumažėjo nuo 20 000 iki 5 000 sviedinių per dieną. Ukrainos duomenimis, per dieną paleistų sviedinių sumažėjo nuo 60 000 iki 20 000.

Manoma, jog arba Rusija jaučia amunicijos trūkumą, arba keičiamas puolamosios taktikos planas, atsižvelgiant į Ukrainos kontratakų sėkmę.

Vertiname, kad teisingas antras variantas.

Senka Rusijos tankų ir šarvuočių atsargos. Vakarų analitikai prognozuoja, kad 2023 m. Rusija gali visiškai išeikvoti savo tinkamos naudoti amunicijos atsargas. Tačiau nepaisant sankcijų, Rusija ir toliau gamina ginklus.

Šie duomenys signalizuoja, kad Rusijos veiksmai ant žemės bus vis labiau sukaustyti, o karas tęsiamas tikslinių raketinių atakų parama.

Nepaisant milžiniškų nuostolių, driskiai ir toliau braunasi į Bachmutą ir Soledarą. Pranešama apie sunkius mūšius ir likusių gyventojų evakuaciją. Miestai beveik visiškai sunaikinti. Vieni teigia, kad šis fronto ruožas svarbus dėl druskų išteklių, kiti dėl to, kad yra spyglys gynyboje ar grupės „Wagner“ noru pasirodyti mūšio lauke. Tačiau, greičiausiai, neteisingas nei vienas variantas. Driskiai puola tam, kad pult, kad plėst Donbaso okupacines ribas, o Bachmutas yra rakštis šiknoje, kurį valkatos jau išvadavo 50 kartų nuo praeitų metų gegužės. Rusams tiesiog reikia bent vienos apčiuopiamos pergalytės, ko jie jau seniai nebuvo pasiekę.
Ir net jeigu driskiams pavyks užimti Bachmutą, tai nieko iš esmės nekeičia 1500 km fronto linijoje. Ukrainos kariuomenė nesikauna dėl tuščių griuvėsių. Ukrainos kariuomenė vykdo puolamąsias operacijas, išvaduodama didžiules teritorijas.

Taktinis lygmuo

Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos atrėmė priešo išpuolius visose kryptyse.

Rusų teroristai okupantai surengė 6 raketinius ir 16 oro smūgių, daugiau kaip 50 kartų atakavo iš salvinių raketų sistemų; taikiniais buvo Charkivo, Donecko ir Chersono sričių civilinė infrastruktūra.

Rusijos okupacinės pajėgos vykdo laikinai užimtų ir okupuotų teritorijų gyventojų terorą. Beveik 1 500 Zaporižės AE darbuotojų, atsisakiusių gauti rusiškus pasus ir pasirašyti sutartį su „Rosatom”, neleidžiama patekti į įmonę.

Todėl okupantai verbuoja naujus darbuotojus įvairiuose Rusijos regionuose. Kadangi būsimiems gyventojams – okupantams reikės būstų, jie nacionalizuoja išvykusių vietos gyventojų butus.

Per pastarąją parą Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 14 smūgių į priešo koncentracijos rajonus, 4 kartus smogė į rusų priešlėktuvinių raketų sistemas.

Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos smogė 3 driskių vadavietėms, 2 priešo artilerijos pozicijoms ir 8 priešo karių susitelkimo vietoms. Nuostoliai skaičiuojami.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas pareiškė, kad per pastarąją parą žuvo 710 Rusijos karių. Iš viso per karą žuvo 112 470 Rusijos piliečių.

3.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
54 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
PANIKA !

Nors ukrų kariuomenės vadas Zalužnyj vakar davė įsakymą kariuomenei atsitraukti iš Soledaro, kad išsaugoti karių gyvybes, tačiau ir tai rusų apsuptyje liko apie 300-500 ukronacių ir užsienio samdinių, kuriems liko tik vienas kelias, – žūti arba pasiduoti rusų nelaisvėn.
Zelenskis panikoje. Ir šiuo metu Zelenskio bunkeryje Kijeve vyksta skubus pasitarimas, kuriame Zelenskis šaukdamas reikalauja kontratakuoti ir tokiu būdu pabandyti išgelbėti bent užsienio samdinius. Tačiau kariuomenės vado Zalužnyj sveikas protas sako, jog ukrufašistai neturi jokių šansų.

Banditams xana

Teigiama, kad tarp Soledare patekusių į rusų apsuptį 500 ukronacių, yra grupė samdinių iš Gruzijos, tie patys gruzinų banditai, kurie dar karo pradžioje sušaudė rusų belaisvius surištomis rankomis ir gulinčius ant žemės, o po to dar tie niekšai, girdamiesi, dėjosi video You Tubėje. Manau, jog Wagner kariai tikrai neims jų į nelaisvę,

Imti

Gyvus!!!

panasu

panasu kad abiejuose bunkeriuose panika, panasu kad asilų asilui pagaliau dašuto su kuo reikia kariauti. Komandyriumi bus gerasimovas vietoj surovikino.

Telegram “Karas_Z”

Sako kad žuvo 115 tūkst.ukrainiečių vien dėl Soledaro ir pafrontės zonoje per kelias savaites.

Viktoras

Pagoglinkit – “Bloomberg: ситуация в Соледаре поставила Украину в тупик”.
https://ria.ru/20230111/vsu-1844166798.html

Ukrai ir vėl bus katile

Laikas dėdei semui pasiduoti, rusų nenugalės.

dezintegro

vpizdu tave ir tavo kacapišką fenią

Pamastymas

…karstai prisidedu prie tokio radikalaus palinkejimo.Tas tipas ypac atgrasus.

ŠLOVĖ WAGNER GRUPĖS RUSŲ KARIAMS !

Pagoglinkit – “Пригожин исключил создание гуманитарного коридора в Соледаре”.
Основатель ЧВК Вагнера Евгений Пригожин исключил создание гуманитарного коридора в Соледаре. Слова бизнесмена приводит его пресс-служба в телеграм-канале.
По словам Пригожина, город «полностью освобожден», сейчас его зачищают.
«Мирные граждане выведены, украинские подразделения, не пожелавшие сдаться в плен, уничтожены. Двухсотыми, убитыми, около 500 человек. Весь город усеян трупами украинских военнослужащих. Ни о каком гуманитарном коридоре речи быть не может. Приступаем к зачистке шахт», — сказал Пригожин.
https://www.rbc.ru/politics/11/01/2023/63befcad9a7947b941126910?from=from_main_6

Tyčiojosi iš to Prigožino LT purvasklaida

tipo “Putino virėjas”, “Piterio trolio fabriko direktorius” ir t.t., o pasirodo, kad jis puikus strategas ir, manau, kad jei nuo pat pradžių būtų vadovavęs, tai narkoša zelionkė jau seniai būtų pliekęs domino su kurmiais ir sliekais.

divas saugo

putino virėją saugo dievas,nes putino virėjas labai panašus į popiežių, tai dievas ir saugoja nesigilindamas.

šitų kliedesių autoriui naviui

Jau seniai Ze neturi jokios armijos. Tai priesakinis, NATO valkatu, burys, kurio sudetyje yra ir Kijevo samdiniai. Kas skaito UA spauda, tas zino – Ze paskelbe mobilizacija vyriskiu nuo 14 metu ir moteris nuo 16 metu, salyje sustabdytas pasu galiojimas, o pagrindinis dokumentas – pazyma is karinio komisariato. Manau nereikia aiskinti kokia kovine parengtis tokiu kariu. Tai tik priedas NATO valkatoms. Siuo metu naglosaksai aktyviai iesko samdiniu, norinciu pakariauti „uz demokratija” Ukrainoje. Tiesa, nera norinciu pertekliaus. Profesionalus kariai puikiai supranta – tai nera „safari” Afrikoje ar Artimuosiuose Rytuose.

Pipiec viskam

Ukrainoje daužomos laužiamos butų durys ir ieškoma besislapstančių nuo mobilizacijos.

jo jo

Jau Anglijoje bando gaudyti ir siųsti į frontą salotų rūšiuotojus iš Ukrainos.

Lietuviai,

Siųskime ukrų pabėgėlius-dezertyrus ginti savo tėvynės. Negražu slėpti išdavikus.

Vadimas iš Norvegijos

Zelenskis su savo chunta mato ateina pizdiec. Rusai ruošia aviaciją su sunkiomis bombomis/raketomis, nuo kurių joks bunkeris neapsaugos banderovcų. Užtai dabar cypia per visus kanalus: “Padėkite”.

Kas nori pamatyti narkomaną

Įsiveskite You Tube наркоман Зеленский

Kraujo upė
JUOKIUOSI GARSU

Pagoglinkit “Польша передаст Украине роту танков Leopard”. https://lenta.ru/news/2023/01/11/dudad/P.s. Каждая танковая рота состоит из трех взводов, а каждый взвод насчитывает три танка . Соответственно рота насчитывает десять танков ( включая танк командира роты), 
Taip išeina, lenkai perduos ukrams 10 (dešimt) tankų. Fronto linija Ukrainoje sudaro 845 km, o jie perduos tik 10 tankų??? Ir dar giriasi??? Ach*jet!!! Juokiuosi garsu…chahahahahaha…

Analitikai teigia

Kažkoks atstovas iš Lietuvos padovanojo priešraketinių sistemų Ukrainai. Spėju Tapinas.

Kraujo upė

UK ir Lenkai siųs į Ukrainą modernių tankų.Kiek duos dar neaišku,Ukrainiečiai prašo 300tankų.

Britain and Poland have confirmed they are planning to send modern heavy tanks to Ukraine

vienas keturi

keturiolika

Prestižo klausimas

Galėtų NATO šalys pakrutėti labiau, nes Ukraina šiandien atidavė rusams didžiausią pasaulyje druskos kasyklą, kur tai matyta, kad NATO ginkluote kariaujanti tauta turėtų atsitraukti? Juk tai mūsų bloko prestižo klausimas. Vos ne 20 kartų didesnius pajėgumus turėdami atveriame kelią kažkokiam “Wagner” zekų daliniui.

Prestižui

Pederastu ir nacistiniu žmogžudžiu būti – joks prestižas!!!

Druska

Brangzzz!!!

panaasu

panasu kad kainą nustatines prigozinas.

????

popiezius ir yra prigozinas?

nuuu

tai iš kur toks panašumas?

tasai

Priegozinas ne šiaip sau panašus in popiežių juodąją saulelą jezuitų. Matosi akivaizdi dievo globa.

jaučiasi

drezdeno kvapas. kgb ir jezuitų irštva

Geras kąsnis atiteko rusams !

Rusai paėmė Soledaro miestą ir jame įsikūrusią didžiausią pasaulyje druskos kasyklą. Druskos šachtų ir požeminių koridorių bendras ilgis siekia 300 km. Koridoriais po žeme lengvai pravažiuoja sunkiasvoriai Kamaz automobiliai. Ukrų nacionalistai druskų šachtose buvo įsirengę didžiulius karinės ginkluotės ir amunicijos sandėlius.
Druskos šachtos Soledare veikia nuo XIX amžiaus pabaigos, druskos atsargos įvertintos 13 milijardų (!) tonų. TSRS laikais čia buvo iškasama 40% visoje šalyje išgaunamos druskos. Iki karinės operacijos rytų Ukrainoje pradžios kompanijos “Артёмсоль” produkcija buvo eksportuojama į 22 užsienio šalis.

divas saugo

sakau, kad prigoziną dievas saugoja, nes panasus i popiezių nuo jazuitų

Pamastymas

..tu esi dyvas.Russskai bus ciuda juda.

Plakatai

Specialiai mūsų nesveikiems valdžiagyviams-gražių paveiksliukų galerija:
 
http://liaudiesmenas.livejournal.com
 
P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”
 

graudu

Pagal okrainos dalbajobų prognozes jau senai turėjo banderos vaikščiot po Raudonają aikštę, matyt gauna prastus narkotikus, kad taip zelei smegenys sudžiūvo.
 

Proletaras

Banderitų dienos suskaičiuotos.

Pamastymas

..kacapu ne tik dienos,bet ir naktys suskaiciuotos.

Kretinui 12:39

bilietą į Izraelį jau turi, aišku, jei dar pasiseks nuo rusų pabėgti, ar į Sibirą surizikuosi?…

Pamastymas

..kad tu kretinas,matosi is komento,kam ,durniau,ta laika rasai,kai ir taip aisku,kad atsakymas…debile neraliuotas,dunduk kacapskas,oligofrene dolbanas,berasti nelaimingas,kiauloide riuzzzzzzkas…hermafrodite leftistini,kiaule lenzbergoidine,papuase iskrypes,parse neraliuotas,neziniuk is menulio,asiliuk i ja ijaaaaaa…

Kremliaus agentas

Įdomu kas gins tą ukralitvos koloniją?
Aš tikrai neginsiu….
Ginti tuos, kurie tave engia,išsidirbinėja,šaiposi,plėšia kiek tik gali,sadistiškai tyčiojasi…?
Turi būti nepilno proto,kad aukotum savo gyvybę del išsigimėlių psichopatų įgeidžių.

Pamastymas

..tai kad ir tu urodas.Valzios neskiri nuo tevynes,apuoke.

he he…

Na va, pasirodo jau žmonė pradėjo suprast, jog galingoji NATO gauna į kaulus nuo Rusijos

Pamastymas

…zmoooone tu,he he he,je je

Singeris

Apie kaholų “pergales” aš sprendžiu kaskart kai pamatau video kiek vėliavėlių padaugėjo ant ukrų kapų… vat…

Pamastymas

..nu i duura,vot…

jo jo

Tikra tiesa: Telegram Karas_Z

Labai nerimtai atrodo

Ukraina viską žino, kiek rusų žuvo, kokią techniką sunaikino ir t.t. ir t.t.Bet savo lavonų suskaičiuoti nesugeba.

V.TOMKUS

Kodėl, kai Rusija užpuolė Ukrainą, – tai vadinama INVAZIJA. Bet kai JAV užpuolė Libiją, Afganistaną, Iraką, Siriją ar Jugoslaviją, tai vadinama MISIJA.

Pamastymas

…todel,durniau…

Diedas

Kai prasidėjo karas, vakarai bijojo duoti Džavelinų. Mokino molotovo kokteiliais mėtytis. Praėjo dešimt mėnesių, jau tiekiama puolamoji ginkluotė – tankai.
Manau kad neužilgo ateis eilė lėktuvams, sparnuotoms ir balistinėms raketoms, o gal ir atominiam ginklui.
Kad rasiejai galas, nors kiek protaujantys suprato seniai.
Todėl jų valdžioje dviprasmiškai kalbančių ir pasiryžusių išverst kailį, dauguma.
Visi prisimena 90-tuosius, kai tie kas buvo niekuo, tapo viskuo (o kai kam nekliuvo nė griūvančios fermos)
Baisi neteisybė.
Laukia dabar chebra savo eilės, tyko, kuria planus ką stukakins, ką galabys, ką šiaip apiplėš.
Įdomūs laikai ateina pas kaimynus.
Atgarsiai pasijaus ir pas mus.

Romka

Seniai aišku, kad tu esi pederastas.

Pamastymas

..rommmma,uztai tu esi minties galiuuunas,ruzzijos demokratijos tevas,asmuo,artimas imperatoriui…,ane..

Diedas
54
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top