Karas Ukrainoje. Trys šimtai dvidešimt penktoji (Sausio 14 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Pradėdama šešis mėnesius truksiantį Švedijos pirmininkavimą Europos Sąjungai, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen vakar sakė, kad Europos Sąjunga turi toliau didinti spaudimą Rusijai ir remti Ukrainą. „Turime ir toliau didinti spaudimą Rusijai ir, žinoma, toliau tvirtai remsime Ukrainą”, – pareiškė ji spaudos konferencijoje.

EK vadovė pažymėjo, kad per aštuonis mėnesius nuo konflikto Ukrainoje pradžios, Rusija 80 % sumažino dujų tiekimą ES, tačiau tai tik paskatino diversifikuoti dujų įsigijimo kelius. „Sunkus darbas atsipirko. Dujų kainos dabar mažesnės nei prieš Rusijos invaziją”, – sakė ji bendroje spaudos konferencijoje su Švedijos premjeru Ulfu Kristerssonu Kirūnoje, Švedijoje.

Priešingai, nei planavo Kremlius, dujų Europa turi užtektinai ir jų kaina krenta. Į kosmines aukštumas dėl invazijos pakilusi elektros energijos kaina taip pat stabilizavosi: Lietuvoje, biržoje, ji keletą dienų iš eilės vidutiniškai svyruoja apie 8 – 10 euro centų už kilovatvalandę.

Yra ir daugiau gerų naujienų. Paskutinį 2022 m. ketvirtį Vokietijos ekonomikos produkcijos apimtis nepakito, o per visus metus išaugo 1,9 %, todėl manytina, kad didžiausia Europos ekonomika gali išvengti recesijos, bent jau žiemą. Vokietijos statistikos tarnybos Destatis penktadienį paskelbtas visų metų bendrojo vidaus produkto augimas 2022 m. buvo 0,7 % didesnis nei 2019 m., t. y. prieš prasidedant COVID-19 pandemijai.

Šie duomenys leidžia teigti, kad žiemos mėnesiais lauktas nuosmukis platesnėje 20 valstybių euro zonoje gali būti trumpesnis ir lėtesnis, nei prognozuota.

Destatis prezidentė Ruth Brand teigė, kad 2022 m. Vokietijos ekonomikos rezultatai buvo geri, nepaisant energetikos krizės, kurią sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą. „Taip pat buvo didelis medžiagų stygius ir tiekimo kliūtys, masiškai kylančios maisto produktų kainos, kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas ir tebesitęsianti, nors ir blėstanti, COVID-19 pandemija”, – sakė ji.

Vokietija susitvarkė, susitvarkys ir visa likusi Europa. Gyventi blaiviai, atsikračius teroristinės Rusijos priklausomybės tampa vis smagiau.

Tačiau nežiūrint gerų naujienų ekonominiame fronte, Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht ketina atsistatydinti. Svarstoma, kada bus paskelbtas oficialus pranešimas ir kas ją pakeis. Apie tai paskelbė Vokietijos laikraštis BILD. Teigiama, kad atsistatydinimo iniciatorė yra ne vyriausybė, o pati Lambrecht.

Leidinyje pažymima, kad Ch. Lambrecht visą laiką, kol ji ėjo gynybos ministrės pareigas, persekiojo skandalai. Pirmiausia jai buvo prikišama, kad ji nesugebėjo išmokti Vokietijos kariuomenėje naudojamų karinių laipsnių. Tačiau tai buvo tik pradžia. „Kai 2022 m. sausį prie Ukrainos sienų žygiavo apie 200 000 Rusijos karių, Lambrecht išdidžiai paskelbė apie 5 000 šalmų pristatymą Ukrainai. Gėda!” – rašo leidinys.

Žurnalistai taip pat mini kitus skandalus, įskaitant nelabai vykusį ministrės naujametinį sveikinimą, kurį aptarinėjo pusė pasaulio žiniasklaidos.

Lenkija ir Lietuva nori sumažinti perkamos Rusijos naftos kainų lubas ir nukreipti dėmesį į Rusijos branduolinį sektorių taikant naujas Europos Sąjungos sankcijas Maskvai ir Minskui dėl karo Ukrainoje, penktadienį pranešė šių dviejų ES šalių aukšto rango diplomatai. Blokui bus siūloma uždrausti daugiau „rusiškos propagandos” žiniasklaidos priemonių ir išbraukti daugiau Rusijos bankų iš pasaulinės SWIFT pranešimų sistemos, sakė diplomatai, prašę neviešinti jų pavardžių. Jie sakė, kad dešimtasis ES sankcijų paketas turėtų būti parengtas per pirmąsias invazijos metines vasario 24 d.

Ukraina jau paragino į sankcijas įtraukti Rusijos valstybinę branduolinės energetikos bendrovę „Rosatom”. Šį žingsnį iki šiol blokavo Vengrija, turinti Rusijoje pastatytą atominę elektrinę, kurią planuoja plėsti kartu su „Rosatom”.

Abu diplomatai pridūrė, kad jie taip pat dar kartą bandys nutraukti Belgijos prekybą deimantais su Rusija, kuri, pasak lenkų diplomato, į Rusijos biudžetą įnešė 4,5 mlrd. eurų, ir išplėsti draudimus prekiauti prekėmis, kurios gali būti naudojamos kariniais tikslais.

Belgija anksčiau yra sakiusi, kad tai būtų „didžiulis nuostolis”, o Antverpeno pasaulinis deimantų centras, šios pramonės lobistinė organizacija, teigė, kad jei ES nutrauktų deimantų importą iš Rusijos, tai būtų naudinga konkuruojantiems prekybos centrams.

Šiuo metu tarptautiniu mastu yra sutartos 60 JAV dolerių už barelį ribos, bet rusiška „Urals” nafta pastaruoju metu prekiaujama žemiau šio lygio. „Viršutinė riba turėtų išlikti veiksminga kaip priemonė sumažinti Rusijos biudžeto pajamas, skirtas karui finansuoti”, – sakė neįvardintas Lietuvos diplomatas.

Pagarba mūsų ir Lenkijos diplomatams už nuoseklų darbą, kuriuo siekiama pakirsti Rusijos karo mašinos finansavimą.

Penktadienį NATO pranešė, kad kitą savaitę planuoja į Rumuniją siųsti tris lėktuvus, kurie vykdys žvalgybos misijas ir „stebės Rusijos karinę veiklą” 30 valstybių karinio aljanso teritorijoje. Stebėjimo lėktuvai AWACS (Airborne Warning and Control System) priklauso 14-os lėktuvų flotilei, kuri paprastai bazuojasi Vokietijoje. Trys iš šių orlaivių antradienį bus nusiųsti į oro pajėgų bazę netoli Rumunijos sostinės Bukarešto į misiją, kuri, kaip tikimasi, truks kelias savaites, sakoma Aljanso pareiškime.

Lėktuvai „gali aptikti orlaivius už šimtų kilometrų, todėl jie yra labai svarbus NATO atgrasymo ir gynybos pajėgumas”, sakė NATO atstovė spaudai Oana Lungescu.

Galimas daiktas, kad šie lėktuvai palengvins ginkluotės iš Irano ir Šėkorėjos judėjimo į Rusiją stebėjimą. Apie tokius ginkluotės tiekimo Rusijai planus pranešė JAV nuolatinė atstovė JT Linda Thomas-Greenfield per JT Saugumo Tarybos posėdį.

„Tiek Iranas, tiek Šiaurės Korėja planuoja siųsti Rusijai uždraustus ginklus, įskaitant uždraustus bepiločius orlaivius, pažeidžiant JT rezoliuciją. Rusija naudoja Irano bepiločius lėktuvus, kad smogtų Ukrainos energetikos infrastruktūrai ir atimtų iš milijonų ukrainiečių elektrą, šildymą… Žinome, kad Iranas dabar svarsto galimybę perduoti Rusijai šimtus balistinių raketų, taip pat pažeisdamas rezoliuciją. Raginame Iraną nutraukti šiuos veiksmus ir raginame visus, kurie remia taiką, kreiptis į Iraną, kad jis to nedarytų”, – pabrėžė ji.

JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras patvirtino, kad nuo Rusijos invazijos pradžios nukentėjo 18 096 civiliai gyventojai: 6 952 žuvusieji ir 11 144 sužeistieji. JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Rosemary DiCarlo tai pareiškė Niujorke, JT Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame V. Putino karo Ukrainoje sukeltai padėčiai apžvelgti. „Tikrieji skaičiai tikriausiai yra daug didesni”, – sakė ji.

Po šio pareiškimo susirūpinimas išreikštas nebuvo.

Operacinis lygmuo

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas mano, kad judėjimas fronte prasidės pavasarį. Jo teigimu, Rusija gali bandyti surinkti „pajėgas, šaudmenis ir ginklus” puolimui iš teritorijų, kurias jau užėmė pietuose ir rytuose, o Ukrainai reikia laiko persigrupuoti ir apsiginkluoti, kol ji laukia Vakarų ginklų tiekimo.

„Pavasaris yra geriausias laikotarpis atnaujinti judesį. Suprantame, kad rusai bus pasiruošę pulti, ir, žinoma, mes turime būti tam pasiruošę”, – sakė ministras. V. Reznikovas abejoja, kad rusai galėtų pakartoti puolimą iš Baltarusijos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasišaipė iš Rusijos gynybos ministerijos ir samdinių grupės „Wagner” kovos dėl to, kas turėtų prisiimti nuopelnus už pastangas užimti Soledaro miestą, sakydamas, kad tai „akivaizdus priešo nesėkmės ženklas”. Vėlų penktadienio vakarą vaizdo kreipimesi V. Zelenskis sakė, kad mūšiai dėl Soledaro ir kitų rytinių Ukrainos miestų ir miestelių tęsiasi, nepaisant konkuruojančių „Wagner” ir Rusijos vyriausybės teiginių, kad būtent jų pajėgos perėmė druskos kasyklų miesto kontrolę.

Kremliaus režimas kovas dėl Soledaro ir netoliese esančio Bachmuto laiko svarbiausiu veiksniu siekiant užimti visą rytinį Donbaso regioną, taip pat, kaip būdą susilpninti geriausias Ukrainos pajėgas ir neleisti joms pradėti puolimų kitur. Tačiau Ukraina teigia, kad jos įnirtinga rytinių tvirtovių gynyba padėjo sukaustyti Rusijos pajėgas.

Mes laikomės nuomonės, kad šių abiejų miestų svarba po kelis mėnesius trukusių kruvinų kovų yra daugiau simbolinė nei reali.

Ukrainos karinė žvalgyba teigia, kad Rusijos Federacija ruošiasi ilgalaikiam karui. Tai rodo priemonės, kuriomis siekiama pertvarkyti teroristinės šalies ekonomiką ir karinį-pramoninį kompleksą. „Jomis siekiama sustiprinti Rusijos ginkluotųjų pajėgų pajėgumus ir sudaryti sąlygas vykdyti operacijas, kurios buvo suplanuotos karo pradžioje, bet Rusijos okupacinės kariuomenės nesėkmingai įgyvendintos”, – aiškina GUR.

Deja, tai tiesa. Tą stebime jau nuo Surovikino paskyrimo karo teatro Ukrainoje vadu. Vykdomas resursų karas, o pagrindinis resursas yra žmonės, kariai.

Taktinis lygmuo

Ryte Kyjive nugriaudėjus sprogimams, kai kurie „Telegram” kanalai, ypač propagandiniai, pradėjo rašyti apie tariamą Baltarusijos puolimą. Iš tikrųjų, rytiniai sprogimų garsai sostinėje ir regione nebuvo susiję su kariniais veiksmais.

Tačiau Charkivą iš tiesų apšaudė teroristai iš Rusijos. Preliminariai keturiomis S-300 raketomis smogta miesto Pramonės rajonui, informacija apie aukas ir žalą tikslinama.

Mažiausiai trys galingi sprogimai nugriaudėjo netoli aerodromo okupuotame Berdiansko mieste Zaporižės srityje. Rusijos propagandistai pranešė, kad 19.30 val. Berdianske sprogo užminuotas Berdiansko srities „karinės-civilinės administracijos vadovo” Oleksijaus Kičygino automobilis. Išdavikas esą išgyveno „laimingo atsitiktinumo dėka”, nes „laiku pastebėjo įtartiną daiktą ant tarnybinio automobilio dugno”.

Ukrainos pajėgos pastarosiomis dienomis bandė perimti Kreminos kontrolę, tačiau vakar atvykę ordos pastiprinimai iš 144 – osios motorizuotų šaulių divizijos kontr-puolimo metu nubloškė gynėjus į vakarus nuo Kreminos. Susirėmimai vyksta išilgai kelio į Zaričnę, ties Dibrovos gyvenviete.

Į pietus nuo Bachmuto, prie Kurdiumivkos driskiai veržėsi link Časiv Jaro, bet buvo sustabdyti. Ordos ketinimas čia yra aiškus – puslankiu apeiti Bachmutą ir smogti gynėjams iš nugaros. Nepavyko.

Vis dar vyksta mūšiai dėl Soledaro, tačiau ukrainiečių pajėgos kontroliuoja tik siaurą ruožą nuo ligoninės šiaurės vakarų kryptimi. Greičiausiai, artimiausiu metu, gynėjai atsitrauks į Blahodatnę, gynybos liniją užtvirtindami išilgai geležinkelio, taip pat šiauriniame Mokra Plotva upelio krante.

Pietų fronte sąlyginai ramu. Okupantai laikinai okupuotose teritorijose stiprina žvalgybos ir kontržvalgybos priemones. Chersono srities Velyka Lepetychos gyvenvietėje atsitiktine tvarka tikrinami vietos gyventojų telefonai, ar juose nėra rusiškos karinės technikos nuotraukų ir vaizdo įrašų. Nuo 2023 m. sausio 12 d. buvo sulaikyti 3 civiliai gyventojai ir išvežti į nežinomą vietą.

Per praėjusią parą Ukrainos aviacija sudavė 9 smūgius į okupantų užimtas teritorijas, o Ukrainos gynybos pajėgų raketinių ir artilerijos daliniai smogė 2 kontrolės punktams, 8 gyvosios jėgos koncentracijos vietoms, priešlėktuvinių raketų kompleksui, 3 amunicijos sandėliams, taip pat 2 kitiems svarbiems priešo objektams.

3.3 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
101 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedas
pravda

naikinami baltieji: žydas putinas, žydas zelenskis, žydas surovikinas naikina baltus pakraštyje/ okrainoje, baltas prigožinas su wagnoriais priešinasi, baltą prigožiną kėsinasi „suvalgyti” rudas elnių piemuo, udmurtiškai „kapas”.

Lašiniai Ukrainai

Bėga chocholai vyrai nuo mobilizacijos, niekas nebenori guldyti galvas už tragikomiko Zelenskio chuntą. Šiaip gėda slavaukrainiečiams. Herojam piZZZdec !
Pagoglinkit – “Украинцы заключают фиктивные браки ради выезда за границу, пишут СМИ”. https://ria.ru/20230114/brak-1844911398.html
”На Украине набирает обороты новая схема по выезду мужчин за границу. Речь идет о фиктивных браках. Их заключают с многодетными одинокими матерями или женщинами с инвалидностью, что открывает новоявленным „отцам семейства” возможности для беспрепятственного выезда за пределы страны”, – говорится в материале украинского издания „Страна.ua”, опубликованном на его сайте.

Pamastymas

..mandavoskes….,nalietai,davai davai,hop hop,v odnu kuciu,v periot,bei zydov,spasai rasieju…..

Tvarto tvariui 23:14

Pasirodo seno ožio Vyckos Landsbergio myžalas “veža”…..

Pamastymas

..negi su kretinu kalbeeeetis…Acok,blogasis zmoga.

DURNIAU,

geriau eitum tu paskui rusišką laivą, Lietuvoje būtų lengviau kvėpuoti.

Pamastymas

..taigi patsai kvepuoji tik puckos duxu is siknos.Tau leeetuvos oras toxiskas.Vokzal maskva.

Remigijus

Avinėli, užjaučiu. Ir toliau vaikščiok su makaronais ant ausų ir tamsiais akiniais.

Pamastymas

…o pac a ne simmaaaasius buuusi,prietranka….

tai

tai yra verslas, verslas ir dar kartą verslas – karo pramonės, prekiautojų ginklais, bankų ir kt. gaunančių pelną iš karo, ir nėra ko džiaugtis nei vienai pusei

jo jo

abi pusės varo propogandą o ” periemalovanie” – akivaizdi baltųjų skerdykla – baltųjų sumalimas

Pamastymas

…’propoganda’….oi,negaliu,prijuokina tie runkeliokai berasciai idiotai kretinoidai……

V. TOMKUS

Pagoglinkit – “Kapinės Okrainoje, arba okrainiečių letarginis miegas”.https://ldiena.lt/straipsnis/26656/kapines-okrainoje-arba-okrainieciu-letarginis-miegas

Jūs visi tikriausiai matėte šias naujas Okrainos kapines. Tai didžiuliai laukai, tiesiog iškloti vėliavėlėmis. Atrodo taip baisiai, kad atrodo, kad Okrainoje net buvo uždrausta vėliavas dėti ant karių kapų. Kad negąsdintų žmonių.

Tačiau tiesa ta, kad Okrainos žmonėms tai nerūpi. Ten viešpatauja visiškas empatijos nebuvimas ir veidmainystė.

Darijus

Kodėl nėra statymų kas laimės? Todėl, kad nėra durnių, kurie statytų už ukronacikus.

Gintaras

Pritariu 100 prc. Rusija jau laimi sumaldama ES ekonomiką ir NATO ginkluotę. Šis karas tikrai nesibaigs Rusijos sudraskimu į gabalus kaip norėtusi jankiams,o baigsis NATO bloko išsilakstimu.

yell…Z.O.V.marine

tai, kad Rusija jau laimėjo, gali nesuvokti tik pindosiškai-lansbergiškai modifikuotos daržovės :))) – šizolitchūanijoje , ant propagandoninio mėšlo jos vegetuoja ypač gausiai ir vešliai, išstumdamos visas kitas biologinės rūšis :))) – o , tai, kad pergalės finalizacija gali užtrukti nuo pusmečio iki metų, tai natūralus procesas …, – DT kare analogiškas procesas tęsėsi nuo Stalingrado iki 1945 – tųjų rugpjūčio, o plačiąja prasme, iki penkiasdešimtųjų vidurio, tvarkantis su įvairių nacikų likučiais, bei propindosiniais teisybės ieškotojais …

Pamastymas

…o as jau tikejausi,kad pati studentai ant zapcastjuuuu istampe is prozektoriumo…Reiskia,kokiam garaze vel surinko,biski patobulineeeeeee.Gal jau ir per vandeni eini,a…..

jo jo

Kiekvienas lietuviukas privalo būti minedu. Kaip ir tamsta.

Pamastymas

…o pingvinukas lo lo,a ne pacio giminaitis,kartais…Tai tamsta taip saldytuve ir vargsti,a….Krypuotum link Grendlandijos geriau,

Sako Lietuvoje trūksta vaistų

Iš komentaro aišku, kad nebėra vaistų ir psichinėms ligoms gydyti…

Pamastymas

..nu nesisielok,o gal tave dar pavyks pagydyt elektra…

Darijus

Cirkas jau seniai isvaziavo, o klounai niekaip negali palikti arenos.

Kas rusams-blogai, tai pindosams-mirtis

Rusijai tas yra netgi gerai, kada pinigai, kurie yra skiriami Europos ir USA tam, kad palaikytų Okrainos gyvybę daržovės būsenoje, kada jau nieko nejauti ir nesupranti, bet dirbtinė širdis pumpuoja kraują, dirbtinė ventiliacija pumpuoja orą į plaučius ir pan., yra išvagiami ne vien Zalužno (ukro-vermachto vadas) generolų komandos, o dar ir absoliučiai nenaudingos gaujos, kuri apsistojo klouno Zelios ofise (ukro-prezidentūra).

Ukrainai kapiec

Kai pažiūri į stambiausią politinį veikėją ir didžiausią šių laikų karvedį, „naująjį Aleksandrą“ iš Guliai Pole, genijų, žinomą ne tik Krivoj Roge, bet ir artimiausiose apylinkėse, šeštąjį Okrainos prezidentą – Volodką Aleksandrovičių Zelią, profi-klouną, tai supranti kodėl Ukrainai kapiec.

Ukrai žlugę

Ukraina yra vien tik propaganda, o žiniasklaida nieko apie tiesą. Jei žmonės žinotų tiesą, jie nustotų siųsti ginklus į Ukrainą.

Amžina šlovė Vladimirui Vladimirovičiui Putinui!

Šlovė Putinui ir Rusijos Armijai!

Pamastymas

..slove neblestanciam idiotizmui,kretine…

Šlovė rusų kariams!

Pagoglinkit – “Минобороны сообщило об ударе по системе военного управления Украины”. https://lenta.ru/news/2023/01/15/udar_ukraine/

Darijus

Daug kam nedašunta, kad tik rusų pergalė Ukrainoje išgelbės žmoniją nuo Klaus Švabo psichopatinių projektų įgyvendinimo.

Prigožino taktika

“Vagner” muzikantai suspaudė į gniaužtus Soledaro miestą, padalino į sektorius ir liepė banderovcams gražiuoju pasiduoti, kas atsisakė, galėjo kaltinti tik savo nelabai protingą makufelį. Ta pati taktika bus taikoma vaduojant Artiomovską nuo banderovcų bei Tarptautinio legiono.

ir dar

ir dar sakė prigožinas kad nebus jokių koridorių

Vadimas iš Norvegijos

Labas rytas,
Vladimirai Vladimirovičiau Putinai.
Ačiū, kad esate.
Daug sveikatos Jums Prezidente.

V.TOMKUS

Putinas yra teisingojo pasaulio lyderis.

O Lietuva

Pasuko vagių ir melagių kryptimi.

Pamastymas

..nekomentuotina….

Lietuva yra didžiausia šiknos skylė

Su dviem milijonais vergų ir baudžiauninkų….:(((

Greit

ir mūsų žydai kovos iki paskutinio lietuvio

Singeris

Kodėl netarnauja anūko sūnus Augustas Landsbergis? Jam 21 m. Lietuvai pareigą reikia atlikti. Ar įslaptintas konservų 75 metams?

Aha

Kas pirmas pamyžt ant ožio kapo ?

Rusai pradeda ir laimi

Pagoglinkit – “Минобороны заявило о наступлении России на северные окраины Артемовска”. https://lenta.ru/news/2023/01/15/minobrsol/

V.TOMKUS

TIESIOG SMAGU! RUSAI BANDEROMS TOLIAU SPARDO UŽPAKALIUS!

Užteks svaigti

Ukrainos jau nebėr

Matas

Zelia bus pakartas už karo kurstymą 🙂

Lietuvi,

Pirma sumušk Amerikos okupantus Lietuvoje.
Paskui su rusais aiškinsimės.

Ežiukas rūke

Balnokit broliai žirgus, / Balnokit bloliai žirgus. / Raiks karan jotY!

Pamastymas

…’bloliai’…na,tu,ezy,ir pavarai..,o da klausineji,ko trolinu kitus…prijuokinai su tais ‘broliai’ iki asaru…Tikrinkis parases…..

ŠLOVĖ NAŠIM

Сводка Минобороны России: 14 января нанесен ракетный удар по системе военного управления Украины и по связанным с ней объектам энергетики, цель удара достигнута. На Купянском направлении нанесены удары по подразделениям двух бригад ВСУ в Харьковкой области и в ЛНР, потери Украины оцениваются в размере до 50 человек. На Красно-Лиманском направлении «нанесено поражение» подразделениям трех бригад ВСУ. Отражена атака штурмовых групп ВСУ у Червоной Дибровы, украинские силы отошли на исходные позиции. На Донецком направлении войска «развивали успех в направлении северных окраин города Артемовск» и железнодорожной станции Соль. Украина потеряла более 80 военных, сообщили в Москве. На Южно-Донецком направлении нанесены удары по силам ВСУ у Владимировки и Угледара, в Сладком уничтожена ДРГ. В Константиновке (ДНР) нанесен удар по украинскому складу боеприпасов и… Skaityti daugiau »

Rolandas

Putinas yra kaip savotiska atsvara, tautiskai nusiteikusio, Rusijos elito priespriesai vakarams. Po Putino, vakarams bus zymiai subkiau deretis su Rusija. Idiotams, kurie tikisi, kad Rusijoje i valdzia ateis kazkokie navalnai, ilarionovai ir panasus chodorkovskiai. teks nusivilti, nes visi jie bus pirmi pakisti vakaru i mesmale, siekiant susitaikyti su Rusija.

Singeris

Šiandien dar 165 ukronaciai ir užsienio samdiniai tapo trąšomis Okrainos juodžemiui. Smagu!
На Купянском и Краснолиманском направлениях Киев потерял за сутки около 165 человек, сообщили в воскресенье в Минобороны РФ.
https://ria.ru/20230115/lnr-1844994774.html

Brisiaus galas

Buvusi JAV valstybės sekretorė Kondoliza Rais (Condoleezza Rice) ir buvęs šalies gynybos ministras Robertas Geitsas (Robert Gates) leidiniui „The Washington Post” parengtame straipsnyje „Laikas ne Ukrainos pusėje” teigia, kad Ukrainos ekonomika yra galutinai sunaikinta. Štai taip teksto autoriai įvertino Kijevo padėtį: „Iš šalies ekonomikos liko griuvėsiai, milijonai jos gyventojų pabėgo, infrastruktūra sunaikinta, o didesnę dalį jos mineralinių išteklių, pramoninio potencialo ir žemės ūkio naudmenų šiuo metu kontroliuoja Rusija”. Taip pat jie nurodė, kad ukrainiečių karinės pajėgos tapo visiškai priklausomos nuo Vakarų tiekiamos technikos ir ginkluotės. Straipsnio autorių nuomone, susidariusi situacija gali priversti JAV ir Europą spausti Kijevą sėsti prie derybų stalo.

Gintaras

Neužaugai niuchui iš Kijevo pareina ragai-faktas kaip blynas, nepaisant delfio kliedesių, neva, Ukraina, “laimi”… melo kojos trumpos

Anfisa

Kaip smagu, kai Ukrainoje kasdien trąšomis paverčia po kelis šimtus utelėtų nesiprausiusių sušalusių ukr nacionalistų, net arbatos nereikia saldint

Pamastymas

…anfyyysuska,daraguuusa,a ty rakom dajos…ili niet…

Nora

Jei taip rašytų paaugliai, tai dar būtų galima bent suprasti. Bet kai suaugę žmonės, kurių kiaušuose, kaip sakoma, vaikai krebžda, tai darosi nejauku: negi Lietuvoje chamizmas jau įteisintas ir yra elgesio norma? Manau, kad ne, ir atpildo sulauksite: ne „žarnų paleidimo”, o pagal Lietuvos įstatymus.

stasys

.. labai keistas ir man kol kas nesuprantamas xuilo satrapu elgesio modelis , konkrečiai geltono povandeninio laivo . Užtenka xuilo orkams Ukrainiečius išstumti iš nedidelio kaimo (tokio kaip Solidaras ) anie jau pasiruošę jame surengti raudonosios aikštės xuilososijoje didžio paradą skirtą pergalei . Toki fenomeną tokio elgesio psichologams dar reikėtu labai atidžiai patyrinėti.? Taktiniu požiūrių savęs paklausiau gal Zelenskiui po tokių nesėkmių jau reiktu pasiduoti ir paprašyti taikos iš xuilo ? Klausimas ( be abejo retorinis ir su didelių skepsiu ) skirtas pusgalviams ekspertams kurie čia renkasi būtent šiame str. Malonu pripažinti jog ir ukrainiečiai jau pritaria minčiai jog tuo karu Ukrainoje xuilo sprendžia xuilososijos socialinius klausimus . Kas gi tame kare kariauja ..zekai , mažas pajamas gaunantis ar jų… Skaityti daugiau »

V.TOMKUS

Iš kiek lažinamės, kad po poros mėnesių visi amerikonai bėgs iš Ukrainos, o likę gyvi vargšai ukrų kareivėliai liks ant ledo?

Pamastymas

…kaip tu lazybas tesetum,varguoli…Negi tiket tavo zodziu….saves negerbt.Va,Diedui vis neatiduoda skolos is tokiu lazybu.Tai vis verkia,ruosiasi net pencinykus pridauzt ir atsiimt skola…

Nėr baisiau

Už nepilnaprotį ” patriotą”. Pasipuošusį žaisliniu kardeliu. Kurio protėviai ( nenustebintu), uoliai šaudė žydukus, ar skundė kaimyną, kad ana ištremtų siberijon. Idant „patriotas” ištremtojo turtą užvaldyti galėtu….. Yra ties kuom pakontempliuoti ilgais žiemos vakarais, sakyčiau, ar ne, kretine?

Ar čia dalbajobas stasys?

Ar čia tas pats dalbajobas stasys išlindo, kuris prieš gerą savaitę ar dvi, matavo pirštu ar byb1u, nepamenu, okrainos žemėlapyje atstumus tarp miestų, kuriuos, neva, ukronaciai tuoj tuoj užims, bet taip ir neužėmė, palikę prie Soledaro 35000 banderų lavonų?!

Pamastymas

…pries bloga savaite,kretine,bloga…..

stasy, pralaimėjimas arti, kam inkšti?

Kai apžiosit “Iskander” galvą, visi pradėsit normaliai mąstyt! Ha ha ha!

Pamastymas

..tai kad tu,nesakysiu kieno,raudona galva apziojes jau seniai…Gal pailsek,isspjauk…bhveeeeee,slykstuuune…

Pamastymas

…jau sakiau,kad nugelltes padvodnykas yra is tu kretinu,kurie,matydami fiureri kartuvese,klyks….my pabiedyly,uraaaaa.Negi gincytis ar stebetis..Kretinas ir Afrikoj kretinas.Ypac minima butybe,cia jau kvintesensija….

cha cha cha….

Dva dibila, eto sila.

Pamastymas

…adyn gavniuk,ieto kajuk..

Vien

tik Lanzbergo myžalai valdo tave ir jo kelrodė žvaigždė

Pamastymas

…tave valdo krintantis asfaltas is lenzburberbletkiaus siknos.Ir tu ji edi.

Balvone,

Išsiblaivyk

stasy,

pasmaukyk ir praeis…….

Pamastymas

..matosi,iki ko tave privede smaukymas….Rastum kokia bobse,ar ka….Nors,kas su tavim susides…,na,nebent raskievicius ir bezdziooooones..

Ei, nacistine kiaule

Bėk greičiau į tvartelį, ten galėsi palaižyti nusitriedusio lanzbergio kotelį

Pizda pareina hoholams

Pagoglinkit – “В ВСУ задумались об отступлении из Артемовска”.The Washington Post: командование ВСУ рассматривает возможность отступления из Артемовска.
https://lenta.ru/news/2023/01/15/bahmut_artyomovsk/

Šlovė našim

Soledar – naš
Bachmut – naš
Kijev – naš
Ukraine – kaput
Herojam – piZdec

Pamastymas

….i pucyyyyn visyt…ura

Xoxolams xana

Pagoglinkit – “В украинских войсках признали, что оставили Соледар”.
https://ria.ru/20230115/soledar-1845060139.html

GĖDA !

Galingoji NATO pabėgo nuo Prigožino zekų!

lenkas

Wilno nashe

Deutchland

Memėlis (Klaipėda) – mūsų !

Justas Tomkus

BB dėjau ant Ukrainos, o ypač ant liliputo tragikomiko Zelensky, visvien pas jį jau kralikai galvoje pisas

cha cha cha…

Pagoglinkit – “CNN назвал Украину «лабораторией» по испытанию западного оружия”.
https://www.rbc.ru/politics/16/01/2023/63c465369a79479a1281fdba?from=from_main_3

Kas belieka narkomanui zeliai

Pagoglinkit – “Экс-депутат Рады заявил, что Зеленский планирует ликвидировать главкома ВСУ”. https://ria.ru/20230116/zelenskiy-1845097467.html

Achu*jet

Valerij Zalužnyj – pizda ?

šių kliedesių autoriui naviui

EI, NAVY BYB1, sapnuoji nemieguodamas. Atverk akis, debile!

Pamastymas

…meguok meguok,durnjiali….

šių kliedesių autoriui naviui

EI, NAVY BYB1, pats po savo straipsniu komentarus rašinėji? Visiškas dugnas… žemiau plintuso

Pamastymas

…mjeguok mjeguok,byby….

cha cha cha…

Pagal Zelenskį jūjų nenugalima armija jau yra kažkur prie Maskvos

Geriau taip

Министр обороны Германии Кристина Ламбрехт объявила канцлеру Олафу Шольцу о решении покинуть свой пост, сообщает Bloomberg.
Nenorėjo panelė duoti “Leopard” tankų Ukrainai…. Jos valia…

Herojam piZdec

Pagoglinkit – “Киев возложил оборону Артемовска на иностранных наемников”. https://lenta.ru/news/2023/01/16/batalioniukr/Times: Киев отдал оборону Артемовска иностранным наемникам и непрофессиональным военным.

guugly

paguglinkit „Po bombardavimų – į seksualinę vergiją: štai kas daroma su ukrainietėms Europoje”

Wagner kariai ukrams spardo subines

Pagoglinkit – “Стало известно о взятии силами ЧВК «Вагнер» села южнее Артемовска”. https://lenta.ru/news/2023/01/16/vsuvagner/WarGonzo: отряды ЧВК «Вагнер» с боями выбили ВСУ из села Клещеевка в ДНР.

Chocholams kinkos dreba

Pagoglinkit – ‘Киев отвел часть войск с Запорожского участка фронта”.
Рогов: Киев отвел часть войск с Запорожского участка фронта в район Соледара и Артемовска.https://ria.ru/20230116/front-1845293968.html

Kartagena (ukraina) turi būti sunaikinta

Pirmiausiai turi būti sunaikinti privatūs nacistiniai kariniai dariniai, tokie kaip “Aidar”, “Dnipro”, “Safari”, “Svoboda”, “Pravyj sektor”, C14, “Nacionalnyj korpus”. Kaip kad buvo sunaikintas Azov” elitinis ukrų karių dalinys, kurio banderovcų likučiai iš Mariupolio metalurgijos gamyklos “Azovstal” katakombų nukeliavo į DLR ir Rusijos kalėjimus.

Ukraina - ne valstybė

Ukraina yra Rusijos Žemaitija.

Gintaras

Jei Ukraina valstybė, tada pavardinkit, prašom, visus Ukrainos karalius, carus, valdovus ar bent kunigaikščius…

guugly

okraina. pakraštys. Kaip Vilkaviškis pakraštys Lietuvos : ” Vilkaviškis Окраина Литвы” ,yuo tube

stasys

Ironiška bet žiemos metu xuilostanui labiau norisi liežuvių loti nei kariauti Ukrainoje. Tai kad po truputi iš fronto linijos pasitraukia privatus ir politiniai xuilostano substratai o juos keičia po mobilizacijos pastiprinti jos reguliariosios kariuomenės dalys rodo kad ne taip ir saldu tapo xuilo su tuo karu . Barškučiai sovietiniai xuilo baigiasi teks pagaliau xuilo iš slaptu stalčiu traukti rimtus kozirius tam karui .

Banderoms ateina galas

Pagoglinkit – “В Киеве предрекли окружение украинских войск при потере Артемовска”. https://ria.ru/20230116/artemovsk-1845294530.html

Потеря Соледара и Артемовска может создать условия для окружения группировки украинских войск в Донбассе, сообщил бывший заместитель командующего сил специальных операций ВСУ генерал Сергей Кривонос в Telegram-канале.

„Если мы потеряем Бахмут (Артемовск. — Прим. ред.), то это возможный плацдарм для дальнейшего развития наступления русских на Славянском и Запорожском направлениях. Это может создавать определенные предусловия”, — заявил он.

Кривонос также предупредил, что при наступлении российских войск на Харьковском участке со стороны Донбасса в направлении Павлограда ВСУ могут оказаться в окружении на востоке Украины.

stasys
Pavyzdžiui

aš rusus sutikčiau su duona, druska, čerka

101
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top