Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt antroji (Sausio 31 diena)

unian.net

Ukrainos karinės pajėgos pirmuoju ginkluotės tiekimo etapu gaus apie 140 vakarietiškų tankų.

Apie tai užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pranešė per internetinį brifingą.

„Pirmame paramos etape Ukraina gaus nuo 120 iki 140 modernių vakarietiškų modelių tankų – tai „Leopard 2”, „Challenger 2”, „M1 Abrams”. Mes labai tikimės ir „Leclerco”, – pabrėžė jis.

A. Kuleba pažymėjo, kad tarptautinės „Tankų koalicijos” suformavimas yra didelė Ukrainos ir Ukrainos diplomatijos pergalė.

Jis pridūrė, kad „Tankų koalicija” šiuo metu vienija 12 narių, bet dar per anksti įvardyti visas koalicijos šalis ir jų praktinį indėlį, nes kai kurios iš jų dar turi priimti oficialius sprendimus pagal savo vidaus procedūras.

„Ukraina siekia išplėsti „Tankų koalicijos” sudėtį ir padidinti jau deklaruotų dalyvių indėlį”, – sakė ministras.

Sausio 25 d. Vokietijos vyriausybė oficialiai patvirtino 14 tankų „Leopard 2” perdavimą Ukrainai ir leido juos reeksportuoti į kitas šalis. Tą pačią dieną JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad Jungtinės Valstijos Ukrainai perduos 31 tanką „Abrams”. Jis taip pat pritarė Vokietijos sprendimui tiekti Ukrainai tankus „Leopard 2”.

Sausio 27 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas citavo Kanados nacionalinės gynybos ministrės Anitos Anand žodžius, kad Kanada suteiks Ukrainai keturis pagrindinius kovinius tankus „Leopard 2” ir instruktorius, kurie apmokys Ukrainos kariškius šias kovos transporto priemones valdyti.

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Rytoj pradeda tiksėti vasario dienos, artinančios prie karo metinių. Džiaugiuosi, kad jums vis dar užtenka skaityti kasdienius pranešimus. Ypač tokiomis dienomis, kai fronte – nieko naujo.

Taigi, fronte nieko naujo. Sunkūs, sekinantys mūšiai, kuriuose rusai stengiasi užimti dar kelis metrus Ukrainos žemės Donecko ir Zaporižės srityse, o ukrainiečiai stengiasi jiems to neleisti padaryti.

Tačiau Ukrainos pajėgos irgi aktyvios, tai keliasi per Dniprą, tai surengia nedidelius išpuolius, o ukrainiečių bepiločiai suka ratus virš Belgorodo ir kitų Rusijos bei okupuotų sričių teritorijų, erzindami rusų oro gynybą.

Putinas išklausė Rusijos generalinio prokuroro pranešimą. Ne apie nusikaltimus. Pasirodo (man tai buvo netikėta naujiena) šalmų, šarvinių liemenių pirkimą armijai kontroliuoja … Generalinė prokuratūra. Taip pat prižiūri ir jų sandėlius. Rusijos valdžia nemėgsta konkurentų, ji nori vogti viena. Visus smulkesnius vagišius prie valdiško turto turi neprileisti prokurorai.

Tėviškai rūpestingi prokurorai namo grąžino daugiau kaip 9 tūkst. neteisėtai mobilizuotų rezervistų. Vienus draudė mobilizuoti įstatymas, kiti negalėjo būti „paimti“ dėl sveikatos būklės. Pasirūpino ir jų pinigais. Kadangi buvo daug nepatenkintų išmokų dydžiu, prokurorai kaip buhalteriai atsisėdo, ir viską perskaičiavo, visiems grąžinti neišmokėti pinigai. Jūs tuo tikite? Aš tai ne.

Kitas darbas buvo svarbesnis nei karas – mokinių skaičiaus mokyklų klasėse. Pasirodo yra klasių, kuriuose mokosi net 46pokFKiNH52ZK1W64wsWVH1Z2t2gueuTcj2xWWp3QCtAWGhC4m6WsQ7Sou6AtzEzrfTkoPy2ibAyA9vWsdsnRscRcX7bVymokytojai, ar jums negėda? Streikavote, reikalavote mažiau. Dirbti reikia našiai ir naujoviškai, didelėse, draugiškose klasėse, kur kiekvienam iš 44 moksleivių mokytojas per pamoką randa pakankamai laiko.

Viskas dėmesys Generalinio prokuroro pranešime buvo skirtas armijai ir švietimui, dviem stulpams, ant kurių laikosi Rusijos gerovė. Žodis „korupcija“ pranešime nebuvo paminėtas nė karto. Kaip ir „organizuotas nusikalstamumas“. Sovietų Sąjungoje nebuvo sekso ir mafijos, Rusijoje nėra tik mafijos.

Baltarusijoje ramu, didesnio Rusijos pajėgų judėjimo nematyti.

Pabaigai – kas vakarinė istorija iš kolchozo pirmininko gyvenimo. Smagiai laiką karo metu leidžia tik Lukašenka. Šiandien Zimbabvėje jis dalyvavo baltarusiškos žemės ūkio technikos perdavimo ceremonijoje ir įteikė simbolinius raktelius nuo traktoriaus vietiniam prezidentui. Saulė, daug šypsenų, ir jeigu ne labai įsitempę asmens sargybiniai, tai galėtum pagalvoti kad čia rojus žemėje.

Pasak Lukašenkos, Vakarų sankcijos padėjo Baltarusijai atrasti šią rinką. Viso vietiniams agrarijams apginkluoti perduota 1000 traktorių. Nuotraukose galite įvertinti jų kokybę. Pasirodo, Zimbabvės prezidentas Lukašenkos labai prašė išgelbėti nuo bado, padėti pakelti žemės ūkį. Truputį keista, kad neatvežė kokio maišo kito gerų baltarusiškų bulvių.

Zimbabvės prezidentas pasakė, kad Baltarusija padėjo visiems laikams užtikrinti šalies saugumą apsirūpinimo maisto produktais srityje. Neabejoju, kad jo šeimai nuo šio sandorio liks nemažas pyrago gabalas.

Tuo tarpu į Ukrainą jau plaukia amerikietiški Bradley, rieda kita šarvuota technika. Prancūzija pradeda konkrečias kalbas apie galimą naikintuvų perdavimą ukrainiečiams. Gal tikrai sprendimo dėl jų sulauksime jau vasarį?

3.4 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ROLANDAS

Atvėrus akis ir grįžus į realybę, tai kas matyti ant žemės, rodo, kad Rusijos puolimas jau prasidėjęs. Panašu, kad tai yra šaltas dušas Ukrainos prezidentui, kuris pagaliau suvokė, kad Ukraina gali ir pralaimėti, tai yra būti okupuota. Ukrainos prezidentas trumpam nustojo rūpintis viešais susitikimais bei jautriais pasirodymais ir pagaliau įsijautė į padėtį fronte ir pamatė realybę. O ji tikrai ganėtinai prasta. Kijevui, ypač Ukrainos prezidentui, dabar pats sudėtingiausias momentas, suvokiant, kad pergalei pasiekti nepakanka daugiamilijoninės minios ovacijų, ašarų, apkabinimų, nominacijų planetos žmogumi ir kitų šlovės akimirkų. Pralaimėjimo atveju ta pati minia gali apspjaudyti, suplėšyti į gabalus ir išmesti į istorijos šiukšlyną.

Jei rimtai

Metas tragikomikui baigti karo meto šou.

V.TOMKUS

Atrodo, jog Zelenskis jau viską pramiegojo ir į Okrainą pilnai įžirgliojo Putinas su visa savo svita. Žinia, kur ateina rusas, savo noru jis neišeina. Tad turim, ką turim.

nugi

iš Lietuvos išėjo

TIK SKAIČIAI

JAV Karo studijų instituto (ISW-Institute for the Study of War) analitikai pranešė apie tikruosius Ukrainos armijos nuostolius: 
–200 tūkst. žuvusių ukrainiečių karių 
-450 tūkst. sužeistų ukrainiečių karių.
-37 tūkst. ukrainiečių karių yra dingusių be žinios.

Įdomu kodėl

Hoholai nupjauna žuvusiems samdiniams plaštakas, kad nesužinotų iš kokios šalies atkeliavę, šiuo atveju buvo samdiniai iš Lenkijos ir Izraelio!

Petras

todėl kad jie chocholai

Todėl, kad kareivis būtų neatpažintas

Ir skaitytųsi dingęs be žinios, tada jo šeimai nereikia mokėti draudimo už kareivio mirtį iš šalies lėšų.

versija

versija: buvo tatiruotos rankos ir galvos, tai nupjovė. Tatiruotė tai skambutis velnių armijai

Osvencimas: mitai ir faktai

   Markas Veberis    Beveik kiekvienas yra girdėjęs apie Osvencimą (vakaruose Osvencimas dar vadinamas Ausšvicu), stovyklą, kurioje, kaip yra teigiama, antrojo pasaulinio karo metais buvo sunaikinta daug kalinių. Tikint plačiai išsikerojusia nuomone, Osvencimas buvo pats didžiausias žydų žudymo centras. Tačiau ši žiauri Osvencimo reputacija neatitinka faktų.     Mokslininkai nesutinka su holokausto istorija  Daugumos nuostabai, vis daugiau ir daugiau istorikų ir inžinierių paneigia šiandien pripažintą, visuomenėje nusistovėjusią Osvencimo istoriją. Šie mokslininkai neneigia fakto, kad dauguma žydų buvo deportuojami į Osvencimo stovyklą ir kad ten jie dažniausiai mirdavo nuo infekcinių ligų. Be to, dar egzistuoja įtikinami faktai, kad Osvencimas visiškai nebuvo žydų žudymo centru, o ir dujų kameros yra tik mitas.   Osvencimo stovyklos    Stovyklų kompleksas Osvencime buvo įkurtas 1940m. centrinėje… Skaityti daugiau »

keista

hitleris žydo rotšildo proanūkis naikino žydus? Hitlerio Gebelso žmona buvo žydelka su pundu vaikų? Kiek šimtų tūkstančių hitlerio žydų kariavo prieš TSRS ? Nieko keista ?

LT-UK Paprastas palyginimas

  Neseniai perskaičiau straipsnį jog Lietuvoje vis mažėja norinčių kurti verslą. Natūralu. Reikia buti visiškai atšalusiomis smegenimis tam, kad verslą daryti lageryje, kuriame prižiūrėtojai „vertuchajai” turi neribotą valdžią tave sunaikinti. Kiekvienas mulkis su pažymėjimu, vien dėl savo įnorio, gali tavo viso gyvenimo verslą paversti griuvėsiais.  file:///C:\Users\HP\AppData\Local\Temp\ksohtml9276\wps1.png    Tokioje sistemoje augantis protingas jaunimas siekia pabėgti iš lagerio, o kvailas ir ivairiais protiniais negalavimais sergantis – užimti kuo aukštesnę poziciją „vertuchajų” hierarchijoje.      Mane ir mano šeimą priglaudusioje Anglijoje, jei ateina verslo patikrinimas (tai labai nedažnas atvejis, daugelis verslininkų per visą gyvenimą nėra matę nei vieno patikrinimo), jis vykdo tyrimą (labai ilgai ir nuobodžiai) viskas labai delikačiai, kas kartą atsiklausiama ir tikrintojų atvykimai iš anksto planuojami ir derinami, kad netrukdyti verslo. Tuomet, jei tikrintojas nusprendžia,… Skaityti daugiau »

Ukrai tankų gaus

Laikas gauti ir į dantis.

šumanas

buvo šumas dževelinų, buvo šumas bairaktarų, buvo šumas haimersų, dabar šumas leopardų su abramsais ir pasibaigs kaip ir turi pasibaigti šumas… toks gamtos dėsnis

Klausiu

NS patriotai, kiek dar platinsit pseudokonservatoriškas kliedesių apžvalgas nuo fronto linijos ir šitą antilietuvišką gramatiką ?

šumanas

Nida V. neklysta?

paprasti faktai

Tai buvo numatyta įgyvendinti visame pasaulyje:
    Kinijoje į viešą tupyklą patekti galima tik parodžius QR vergo kodą. 
   Būtent tai buvo ruošiama mums visiems. Ir būtent tam, kad nukreipti žmonių dėmesį nuo šio pasaulinio nusikaltimo sumanytojų ir įgyvendintojų, dabar yra liejamas kraujas Ukrainoje.

nugi

taip ir yra. Valdoma iš vieno centro rogfėliarijinių. Trumpas prakišo, rodšilderijai kaput bus su sbdsizacija.

šumanas

geriausia tai matyti iš žydo abramovičiaus – pirmiausia dalyvavo derybinėje delegacijoje nuo rusijos, o dabar zelenskijai milijardus pinigų kiša. Figaro šen Figaro ten tam pačiam šeimininkui

draugo švabo citata

Ateityje gyvensime aukštųjų technologijų stebėjimo valstybėje, kur kiekvieną mūsų judesį, žodį ir net mintį stebės implantuotos mikroschemos, perduodančios mūsų duomenis į planetos tinklą, kurį sudarys gausybė į tinklą sujungtų dronų, jutiklių ir palydovų, nuo kurių niekas nebus nematomas. Mūsų miestai bus antiseptinės daugiatautės utopijos… Gyventojai bus androgeniški (beveisliai) veganai ir vabzdžiaėdžiai, o jų psichologija bus kruopščiai kuruojama pagal moksliškai sukurtas mokymo programas, socialinio kredito ir kognityvinio skatinimo sistemas bei psichofarmakogenetines terapijas, kurios visos bus suderintos taip, kad pašalintų visus antisocialinių bruožų, tokių kaip tautiškumas, vyriškumas, seksualinis pavydas ar savanaudiškas noras turėti daiktus, pėdsakus. Žemės ūkis taps praeities dalyku, nes sojos, augmenijos ir vabzdžių baltymai, kuriais bus maitinami postžmonės, bus gaminami žemės ūkio bokštuose, kuriems veikti nereikės nei dirvožemio, nei lietaus… Skaityti daugiau »

nugi

būsim laimingi

sunaikinta tiesa

Kam įdomu-tikroji,nesuklastota WW2 istorija:

http://www.cwporter.com/articles.htm

revisionist.net

justice4germans.wordpress.com

DD plius DD

Gan iškalbinga žinia apie rusų „žurnalistų” nuotykius Ukrainoje.
Okupuotame Melitopolyje vad. kadyrovcai iš „Achmat” batalijono parodė rusams kas yra tas karas iš tikrųjų. NTV propagandininkai ten buvo nuvykę „teisingai” nušviesti kaip „mūsų vaikinai duoda chacholams į kaulus”. „Žurnalistė” O.Zenkova ir operatorius A.Epifanovas.
Pamatė…. „Žurnalistę” kadyrovcai išprievartavo, operatorių stipriai sumušė.

Diedas

Nebegerk, tamstele, ožio myžalo dozės, nes ir taip tau nunešė “stogą”, jau nebeskiri “fake news generator” parengtų žinių nuo objektyvios tikrovės.

DD plius DD

Dar priedo.
Tarp silpnapročių, kurie demonstruoja rusų palaikymą, populiarūs kliedalai apie „žydą Zelenskį” ir apskritai apie visur kyšančią žydo leteną.
Įdomu būtų pažiūręti kaip tie antisemitinio rusiško molio motiejai pakomentuotų faktą, kad generolas Surovikinas ir netgi Prigožinas taip pat yra žydai?….

Justas

Neuždavinėk kvailų klausimų, ne tavo durnai galvelei tai suvokti.

Prašalietis

Kad ir iš kokios krosnies dukopkės(orkaitės) „veidaknygė” būtų ištraukusi Papečkį, pastarasis turėtų gebėti ką pasakyti ne tik apie „Ukrainos” reikalus ne tik mažą epizodą Putino pašnekesio su Rosijos gen. prokuroru iš lansberginiam durnių laivui „propagandinio” rusiško TV kanalo „viesti” informacinės laidos. Tokio Ukrainai vakarų „galingo” karinio tiekimo(120-140 „modernių” vakarietiškų tankų) kaip vakarietiški tankai dar nebuvo, todėl šio „informacinio” straipsnelio rašytojas galėjo daugiau pasidomėti Ukrainos tankų tematika ir, kad skaitytojams „nenusibostų skaityti” kasdieninių parašinėjimų, galėjo ką nors nutrioksti galimiems skaitytojams daugiau… Kad „skaitytojams nenusibostų” skaityti „veidaknygės š..skylės” „visuomennės informacinio saugumo specialistų” rašinėjimų pabandysiu priminti neslaptus Ukrainos karinių reikalų duomenis. Iki pernai vasario 24 dienos Ukranos kariuomenė turėjo 2000 įvairių modifikacijų modernizuotų tarybinių tankų. Ukrainos dauguma tankų buvo su vakarų pagalba modernizuoti… Skaityti daugiau »

Lašiniai Ukrainai

Pagoglinkit – “Орбан усомнился в жизнеспособности Украины как суверенного государства“. https://lenta.ru/news/2023/02/01/vengria/ Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан поставил под сомнение жизнеспособность Украины как суверенного государства, об этом пишет репортер Лили Байер для Politico. По его словам, украинская сторона не сможет победить в военном конфликте, время на стороне России. При этом политик назвал Украину «ничейной землей» и отметил, что она превратилась в Афганистан, который находится под контролем террористического движения «Талибан».

cha cha cha…

Naujausiomis žiniomis, Joe Bidenas pasakė „ne“ F-16 siuntimui į Ukrainą.

Jankiai bijo gėdos

5 kartos rusų naikintuvas ukrainoje numušė SU-25 rekordiniu 236 km atstumu, tas pats ir su tankais, kas po to pirks abrams degančius kaip degtukų dėžutės?

nugi

abramsams bus kaput kaip ir bairaktarams

Gavosi pagal Porošenką, tik atvirkščiai

Pagoglinkit – “Ukrainos ministras: beveik 4,5 tūkstančio Ukrainos mokyklų dirba tik nuotoliniu būdu” /lrytas/.
Dabar ukrų vaikai sėdi rūsiuose be elektros, be vandens, sušalę ir apsišikę, o Donbaso vaikai eina į atremontuotas šiltas ir šviesias mokyklas.

Rusija

Nuo gruodžio 1 iki sausio 25 sunaikino 339 okrainos nacių artilerijos pabūklus (pagal vakarų ekspertus). Vakarai pažadėjo okrainai perduoti 90 pabūklų.

Savi šaudo į savus

Pagoglinkit – “Украинские силовики пришли с обысками к Коломойскому и Авакову”.
https://ria.ru/20230201/kolomoyskiy-1848899628.html
У украинского предпринимателя Игоря Коломойского и бывшего министра внутренних дел Арсена Авакова прошли обыски, сообщило издание Страна.ua”.

nugi

šaudo kai būna katilas

Rusai toliau muša nacius

Pagoglinkit – “Российские военные ударили по колоннам ВСУ на трассе Часов Яр — Артемовск”. https://ria.ru/20230201/vsu-1848884516.html

Diedas

Ei, vata, pagoglinkit ar jau paėmėt Kijevą „za tri dnia”?

nuu

Geriau pasirūpink, varguoli -ar per Bražuolės tiltelį bėgsi, ar brisi upelį- kai rusas ateis…

Trigrašis

Du girtuokliai jau baigia antrą degtinės butelį.Vienas iš jų ir klausia sugėrovo,- Ar tu mane gerbi? -Labai,net labai labai.O tu mane?- Aišku,kad labai gerbiu. Tada pirmasis skelbia reziumė;-Vadinasi,mudu abu esame labai gerbiami žmonės”.Ar čia ne panašus atvejas tarp Ukrainos ir Europos,- vienas kitą pagyrė ir tai jau pasaulinis pripažinimas.

Rimantas Kanapienis

Pagoglinkit- „ВС России осталось десять километров до полного окружения Артемовска”.

nuu

Nato gauna į kaulus ir nuo Prigožino zekų !

TIK SKAIČIAI

По данным Минобороны на 1 февраля, с начала проведения специальной военной операции российские войска уничтожили:
381 самолет,
206 вертолетов,
2996 беспилотных летательных аппаратов,
402 зенитных ракетных комплекса,
7706 танков и других боевых бронированных машин,
998 боевых машин реактивных систем залпового огня,
3978 орудий полевой артиллерии.

Herojam kaput

Pagoglinkit – “Бывший генпрокурор Украины призвал провести максимальную мобилизацию”. https://lenta.ru/news/2023/01/30/mobilizatsiya/
Экс-генпрокурор Украины Луценко заявил, что вскоре республики «может не стать».

nugi

iki paskutinio. Kam dar neaišku kad žydas zelenskis valo teritoriją nuo baltųjų?

jo jo

Krymas buvo karo metu pažadėtas Dievo išrinktajai tautai. O Lietuvai priklausys Siberija. Ten protėvių kapai, be to – būta Delfyje straipsnio (jau neberandu) pavadinimu maždaug „kaip mes tvarkysimės Sibire”, autorius gerb. profesorius ir Prezidentas, gal dar spės tapti to krašto gubernatoriumi, jei anksčiau nesuklijuos ląstų.

jo jojui

jo jojui, Jahvės žydams pažadėtoji žemė – izraelis. O lietuvių ne tik siberija/ praėjimas žeme ir po žeme (užuraliniai volai nuo naujosios žemės iki kasp) iš hiperborėjos bet ir pati hiperborėja

Lašinius perku turguje

Šeštadienį žiūrėjau M.A.M.A. apdovanojimus. Pijokas Stonkus vis rėkė SALO UKRAINE, AUKOKIT, SIŲSKIT SMS, SIŲSKIT PINIGUS KARIAUT. ne muzikos renginys, o kažkoks satanistų show. Pedikai, įv. karo kurstytojai su Azov svastikomis ant maikių. Ir pastovus riksmas SALO UKRAINE, SALO. Neilgai tvėriau. Išjungiau.

Nauja akcija mulkiams

Skubiai aukokite triapkino radarui! Pinigai bus grąžinti atgal per sieną. Aukotojai tada nežiopsuokite :)))

yell…Z.O.V.marine

tragikomiškiausia tai, kad didžioji dalis šizolitchūanijos veršiomoliuskų, kuriuos pindostano prostitutės be ceremonijų dulkina per kainas, socialinio sektoriaus distrofizaciją, ir mokesčius, kaip paskutines kekšes, dar sugeba palaižyti kojas ir subines ukroreicho oligarchams, aukodami paskutinius jevrikus už salouranilos “laisvę“ , kai net to kipišo organizatorius pindostano vyr. gyvuliai jau kraupsta nuo vagysčių masto toje chocholo“hol“ėje (skylėje) :))))))

DD plius DD

Nu, „chacholų nugalėtojai” ir šiaip „žydiško” myžalo gurmanai
O Čeburašką ar jau priveikėt? Nes prieš priveikiant ukrainiečius, jums prireiks jį nugalėti. Pats jūsų kumyras Duginas taip sakė.
Beje, visai rimtai sakė………

nuu

Po kiek opiumas liaudžiai, protinguoli ?

dukinas

Dirba habadui

DD plius DD

Dar šiek tiek apie „narkomaną Zelenskį”. Na, čia toks naratyvas, kai lubiankos ausys kaip asilo kyšo.
Pradžiai. Argentinos policija prieš kelis metus kokios šalies diplomatiniame pašte aptiko 500 kg. kokaino? Rusijos- toks atsakymas, jei kas negirdęjo.
Buvęs rusų šnipas perbėgėlis JAV J.Švecas pateikia dar labai įdomų faktą. Putinas telefonu daugiausiai kalbėjo ne su merkel makronais orbanais ir kitais. Kartą per savaitę reguliariai su A.Rachmonovu- Tadžikistano prezidentu. Švecas sako, kad kito paaiškinimo be heroino trafiko iš centrinės Azijos čia tiesiog nėra.

nuu

Pas Zelenskį nuo kokaino galvoje jau kralikai pisas

nuunui

Bukaprotiškai suvoki šaunumą

Šlovė Wagner kariams

Pagoglinkit – “Российские силы освободили село Сакко и Ванцетти в ДНР”.
https://ria.ru/20230201/sela-1849086641.html
Российские силы взяли под контроль село Сакко и Ванцетти в ДНР, привела слова основателя „Группы Вагнера” Евгения Пригожина его пресс-служба в Telegram.

56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top