Karas Ukrainoje. Trys šimtai keturiasdešimt antroji (Sausio 31 diena)

unian.net

Ukrainos karinės pajėgos pirmuoju ginkluotės tiekimo etapu gaus apie 140 vakarietiškų tankų.

Apie tai užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pranešė per internetinį brifingą.

„Pirmame paramos etape Ukraina gaus nuo 120 iki 140 modernių vakarietiškų modelių tankų – tai „Leopard 2”, „Challenger 2”, „M1 Abrams”. Mes labai tikimės ir „Leclerco”, – pabrėžė jis.

A. Kuleba pažymėjo, kad tarptautinės „Tankų koalicijos” suformavimas yra didelė Ukrainos ir Ukrainos diplomatijos pergalė.

Jis pridūrė, kad „Tankų koalicija” šiuo metu vienija 12 narių, bet dar per anksti įvardyti visas koalicijos šalis ir jų praktinį indėlį, nes kai kurios iš jų dar turi priimti oficialius sprendimus pagal savo vidaus procedūras.

„Ukraina siekia išplėsti „Tankų koalicijos” sudėtį ir padidinti jau deklaruotų dalyvių indėlį”, – sakė ministras.

Sausio 25 d. Vokietijos vyriausybė oficialiai patvirtino 14 tankų „Leopard 2” perdavimą Ukrainai ir leido juos reeksportuoti į kitas šalis. Tą pačią dieną JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad Jungtinės Valstijos Ukrainai perduos 31 tanką „Abrams”. Jis taip pat pritarė Vokietijos sprendimui tiekti Ukrainai tankus „Leopard 2”.

Sausio 27 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas citavo Kanados nacionalinės gynybos ministrės Anitos Anand žodžius, kad Kanada suteiks Ukrainai keturis pagrindinius kovinius tankus „Leopard 2” ir instruktorius, kurie apmokys Ukrainos kariškius šias kovos transporto priemones valdyti.

***

Egidijus Papečkys | Veidaknygė

Rytoj pradeda tiksėti vasario dienos, artinančios prie karo metinių. Džiaugiuosi, kad jums vis dar užtenka skaityti kasdienius pranešimus. Ypač tokiomis dienomis, kai fronte – nieko naujo.

Taigi, fronte nieko naujo. Sunkūs, sekinantys mūšiai, kuriuose rusai stengiasi užimti dar kelis metrus Ukrainos žemės Donecko ir Zaporižės srityse, o ukrainiečiai stengiasi jiems to neleisti padaryti.

Tačiau Ukrainos pajėgos irgi aktyvios, tai keliasi per Dniprą, tai surengia nedidelius išpuolius, o ukrainiečių bepiločiai suka ratus virš Belgorodo ir kitų Rusijos bei okupuotų sričių teritorijų, erzindami rusų oro gynybą.

Putinas išklausė Rusijos generalinio prokuroro pranešimą. Ne apie nusikaltimus. Pasirodo (man tai buvo netikėta naujiena) šalmų, šarvinių liemenių pirkimą armijai kontroliuoja … Generalinė prokuratūra. Taip pat prižiūri ir jų sandėlius. Rusijos valdžia nemėgsta konkurentų, ji nori vogti viena. Visus smulkesnius vagišius prie valdiško turto turi neprileisti prokurorai.

Tėviškai rūpestingi prokurorai namo grąžino daugiau kaip 9 tūkst. neteisėtai mobilizuotų rezervistų. Vienus draudė mobilizuoti įstatymas, kiti negalėjo būti „paimti“ dėl sveikatos būklės. Pasirūpino ir jų pinigais. Kadangi buvo daug nepatenkintų išmokų dydžiu, prokurorai kaip buhalteriai atsisėdo, ir viską perskaičiavo, visiems grąžinti neišmokėti pinigai. Jūs tuo tikite? Aš tai ne.

Kitas darbas buvo svarbesnis nei karas – mokinių skaičiaus mokyklų klasėse. Pasirodo yra klasių, kuriuose mokosi net 46pokFKiNH52ZK1W64wsWVH1Z2t2gueuTcj2xWWp3QCtAWGhC4m6WsQ7Sou6AtzEzrfTkoPy2ibAyA9vWsdsnRscRcX7bVymokytojai, ar jums negėda? Streikavote, reikalavote mažiau. Dirbti reikia našiai ir naujoviškai, didelėse, draugiškose klasėse, kur kiekvienam iš 44 moksleivių mokytojas per pamoką randa pakankamai laiko.

Viskas dėmesys Generalinio prokuroro pranešime buvo skirtas armijai ir švietimui, dviem stulpams, ant kurių laikosi Rusijos gerovė. Žodis „korupcija“ pranešime nebuvo paminėtas nė karto. Kaip ir „organizuotas nusikalstamumas“. Sovietų Sąjungoje nebuvo sekso ir mafijos, Rusijoje nėra tik mafijos.

Baltarusijoje ramu, didesnio Rusijos pajėgų judėjimo nematyti.

Pabaigai – kas vakarinė istorija iš kolchozo pirmininko gyvenimo. Smagiai laiką karo metu leidžia tik Lukašenka. Šiandien Zimbabvėje jis dalyvavo baltarusiškos žemės ūkio technikos perdavimo ceremonijoje ir įteikė simbolinius raktelius nuo traktoriaus vietiniam prezidentui. Saulė, daug šypsenų, ir jeigu ne labai įsitempę asmens sargybiniai, tai galėtum pagalvoti kad čia rojus žemėje.

Pasak Lukašenkos, Vakarų sankcijos padėjo Baltarusijai atrasti šią rinką. Viso vietiniams agrarijams apginkluoti perduota 1000 traktorių. Nuotraukose galite įvertinti jų kokybę. Pasirodo, Zimbabvės prezidentas Lukašenkos labai prašė išgelbėti nuo bado, padėti pakelti žemės ūkį. Truputį keista, kad neatvežė kokio maišo kito gerų baltarusiškų bulvių.

Zimbabvės prezidentas pasakė, kad Baltarusija padėjo visiems laikams užtikrinti šalies saugumą apsirūpinimo maisto produktais srityje. Neabejoju, kad jo šeimai nuo šio sandorio liks nemažas pyrago gabalas.

Tuo tarpu į Ukrainą jau plaukia amerikietiški Bradley, rieda kita šarvuota technika. Prancūzija pradeda konkrečias kalbas apie galimą naikintuvų perdavimą ukrainiečiams. Gal tikrai sprendimo dėl jų sulauksime jau vasarį?

3.4 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top