Karas Ukrainoje. Trys šimtai trisdešimt pirmoji (Sausio 20 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos prezidentas Volodomyras Zelenskis vakar sakė, kad jo vyriausybė tikisi „tvirtų sprendimų” iš NATO ir kitų šalių gynybos vadovų, kurie penktadienį susitiks aptarti, kaip padidinti Ukrainos gebėjimą pasipriešinti Rusijos pajėgoms naudojant modernius tankus.

Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje vykstantis susitikimas yra vienas iš daugelio susitikimų nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios. Tikimasi, kad jame bus aptartas būsimas ginklų, ypač Vokietijos tankų „Leopard 2”, kuriuos naudoja daugelio Europos šalių kariuomenės, tiekimas. Tačiau Berlynas turi veto teisę dėl bet kokio sprendimo eksportuoti tankus, o kanclerio Olafo Scholzo vyriausybė iki šiol nenori duoti tam leidimo, neva bijodama išprovokuoti Rusiją.

Ukraina ir Rusija kare daugiausia naudoja sovietinių laikų tankus T-72, o bet kokių modernių tankų pasirodymas mūšio lauke galėtų paspartinti okupacinių Rusijos pajėgų atsitraukimą iš Ukrainos teritorijos. Pažangiausi pasaulyje tankai – JAV „Abrams“ ir Vokietijos „Leopard“ sukurti būtent taip, kad efektyviai naikintų sovietinį metalo laužą.

„Iš tikrųjų, dabar laukiame vienos Europos sostinės sprendimo, kuris suaktyvins parengtas bendradarbiavimo grandines dėl tankų”, – ketvirtadienio vakarą vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis. „Mes ruošiamės rytoj vyksiančiam susitikimui Ramšteine. Tikimės ryžtingų sprendimų. Tikimės galingo karinės pagalbos paketo iš Jungtinių Valstijų”, – sakė jis.

Tankai ir kita ginkluotė labai reikalinga Ukrainai, kuri stabdo Rusijos ordų veržimąsi į Europą. Tačiau visame pastarojo meto erzelyje, kilusiame dėl tankų, norime pastebėti, kad patys savaime tankai neperlauš karo eigos, kaip to nepadarė moderni, toliašaudė vakarų šalių artilerija. Visą modernią ginkluotę reikia išmokti valdyti, remontuoti, tiekti atsargines dalines, užtikrinti nuolatinį šaudmenų ir kuro srautą, išmaniai sąveikoje su visais kitais turimais pajėgumais panaudoti taip ir ten, kur būtų padaroma esminė, kritinė žąla priešui, išvengiant didelių nuostolių ir pasiekiant reikalingų operacinių tikslų. Už viso to stovi žmonės, kariai – pervargę, psichologiškai išderinti dėl nuolatinių nuostolių ir vakaruose labai ilgai nepriimamų sprendimų, nerimaujantys dėl savo šeimų, artimųjų ir vis labiau abejojantys džiugia ir taikia ateitimi.

Tuo tarpu Naujasis Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius prieš penktadienį įvyksiantį susitikimą pareiškė, kad nežino apie jokį reikalavimą, kad Ukraina vienu metu gautų JAV ir Vokietijos tankus.

„Nežinau apie jokią tokią sąlygą”, – sakė Pistorius televizijai ARD, paklaustas, ar tai reiškia, kad „Abrams” ir „Leopard” turi būti pristatyti tuo pačiu metu, o tokia pozicija palieka atvirą galimybę susitarti penktadienį.

ARD atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad vokiečių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė: 46 proc. pasisakė už, o 43 proc. prieš tankų siuntimą. Apklausoje jaunesni žmonės taip pat labiau nepritarė tankų siuntimui nei vyresnio amžiaus respondentai.

Jungtinės Valstijos vakar pranešė, kad pagal 2,5 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai atsiųs šimtus šarvuotų transporto priemonių, raketų ir artilerijos sviedinių. Į paketą įeina 59 pėstininkų kovos mašinos „Bradley”, 90 šarvuotų transporterių „Stryker”, 53 minoms atsparios transporto priemonės su apsauga nuo pasalų ir 350 didelio mobilumo daugiafunkcinių ratinių transporto priemonių, sakoma JAV gynybos departamento pranešime.

Į naujausią paramą taip pat įeina aštuonios oro gynybos sistemos „Avenger”, dešimtys tūkstančių artilerijos sviedinių ir apie 2 000 prieštankinių raketų, pranešė Gynybos departamentas.

Prieš penktadienį Vokietijoje įvyksiantį svarbų susitikimą, 11 NATO šalių, įskaitant Lietuvą, Didžiąją Britaniją ir Lenkiją ketvirtadienį pažadėjo suteikti naują karinę pagalbą Ukrainos gynybai nuo teroristinės Rusijos paremti. „Vakarai turi išlikti vieningi ir toliau remti Ukrainą karine pagalba”, – sakė Estijos gynybos ministras Hanno Pevkuras spaudos konferencijoje savo šalyje, surengtoje kartu su kolegomis. „Ukrainai labiausiai reikia sunkiosios ginkluotės … Sunkiausi mūšiai dar laukia ateityje”, – sakė H. Pevkuras.

Susirinkę karinėje bazėje pareigūnai pažadėjo prieštankinių raketų, trumpojo nuotolio oro gynybos sistemų „Stinger”, priešlėktuvinių pabūklų, kulkosvaidžių, mokymų ir kitos įrangos bei paslaugų. Didžioji Britanija, kuri jau paskelbė apie planus siųsti tankus į Ukrainą, taip pat atsiųs 600 raketų „Brimstone”, sakė gynybos sekretorius Benas Wallace’as, išdėstęs detales.

Praėjus kelioms valandoms po susitikimo Danijos vyriausybė paskelbė, kad padovanos Ukrainai 19 Prancūzijoje pagamintų haubicų „Cezar”, taip išpildydama Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pageidavimą, tačiau stabdydama Šiaurės šalies kariuomenės stiprinimą.

Geras Danijos pavyzdys turėtų būti užkrečiamas Lietuvai.

Matydama Vakarų šalių nusiteikimą, Maskva ir vėl ėmėsi bauginimo taktikos, veikiančios tik draugus Berlyne. Rusija pareiškė, kad įspėja apie „itin pavojingą” eskalaciją, jei NATO dislokuos Ukrainoje sunkiąją ginkluotę, pavyzdžiui, tankus ir tolimojo nuotolio raketų sistemas.

Putinui burna dirbantis Dmitrijus Peskovas stenėjo, kad planuojama Vakarų parama tankais yra „potencialiai labai pavojinga.“

„Tai reikštų, kad konfliktas pereis į visiškai naują lygį, o tai, žinoma, nieko gero nežada pasaulinio ir visos Europos saugumo požiūriu”, – gąsdino teroristinės valstybės atstovas, įgarsindamas Maskvos režimo baimes dėl artėjančio jo kracho, prasidėsiančio ordos triuškinimu okupuotose Ukrainos dalyse.

Prabilo ir girtuoklis Dmitrijus Medvedevas, perspėjęs NATO, kad Maskvos pralaimėjimas Ukrainoje gali sukelti branduolinį karą. „Branduolinės galios pralaimėjimas įprastiniame kare gali išprovokuoti branduolinį karą”, – savo „Telegram“ kanale purtomas alkoholinės karštinės rašė Putino tualetinio popieriaus lapelis.

„Branduolinės valstybės niekada nepralaimėjo didelių konfliktų, nuo kurių priklauso jų likimas”, – užbaigė D. Medvedevas, nurodęs Aljansui ir kitiems Vakarų šalių gynybos vadovams apsvarstyti savo politikos riziką.

Nieko naujo po sena saule. Alkoholis sukelia kepenų cirozę, smegenų minkštėjimą ir ankstyvą mirtį.

Trečiadienį agentūros vadovas Rafaelis Grossi pareiškė, kad Tarptautinė atominės energijos agentūra į visas keturias Ukrainos atomines elektrines siunčia ekspertų grupes, kad sumažintų sunkių avarijų riziką, nes Rusijos karas prieš šalį tęsiasi.

Nuolatinis TATENA buvimas visuose Ukrainos branduoliniuose objektuose, kuriuose iš viso dirba mažiausiai 11 šios agentūros darbuotojų, reiškia precedento neturinčią agentūros plėtrą. TATENA technikai taip pat dirbs Černobylyje, dabar jau uždarytoje atominėje elektrinėje, kurioje 1986 m. įvyko mirtina branduolinė avarija, paskleidusi radioaktyviąsias dulkes po didžiąją Europos dalį.

11 atominės energetikos inžinierių, žinoma, labai gerai. Už juos geriau, kuklia mūsų nuomone, galėtų būti 11 batalionų, užtikrinančių visų branduolinių jėgainių 30 km skersmens apsaugos zoną, kurioje nevyktų jokie kariniai veiksmai.

Vengrija užblokavo 500 mln. eurų ES karinę paramą Ukrainai, todėl sausio 23 d. įvyksiančiame ES užsienio reikalų ministrų susitikime Budapeštas bus spaudžiamas atšaukti savo veto teisę. Budapešto veto erzina ES diplomatus, nes jis neturi jokio pateisinimo, išskyrus tai, kad „žaidžia” su Kremliumi, sakė vienas neįvardintas Lenkijos pareigūnas.

Anksčiau Vengrija per balsavimus pasirinkdavo susilaikymo variantą ir neblokuodavo pagalbos Ukrainai, tačiau dabar vis dažniau naudojasi veto teise. Kartu Budapeštas visiškai neteikia karinės paramos Kyjivui.

Skirtingai nuo Vengrijos, NATO ir ES narės, Nyderlandai nori sumokėti už tankus „Leopard”, kurie bus siunčiami į Ukrainą kaip Europos sąjungininkų ir NATO koalicijos dalis.

Nyderlandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren priminė, kad šalis anksčiau tokiu būdu mokėjo už sovietinius tankus T-72, kurie buvo siunčiami iš Čekijos, ir tai galėtų būti taikoma „Leopard”.

„Mes norime tai padaryti”, – sakė ji.

Džiuginantis pareiškimas. „Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiajam atidaroma.“

Operacinis lygmuo

CŽA direktorius Williamas Burnsas neseniai slapta nuvyko į Ukrainos sostinę susitikti su prezidentu Volodymyru Zelenskiu. „Direktorius Burnsas nuvyko į Kyjivą, kur susitiko su Ukrainos žvalgybos atstovais ir prezidentu Zelenskiu bei patvirtino mūsų nuolatinę paramą Ukrainai ir jos gynybai nuo Rusijos agresijos”, – sakė JAV pareigūnas, kuris nenorėjo būti įvardytas.

Pareigūnas atsisakė nurodyti, kada įvyko vizitas. Laikraštis „The Washington Post”, kuris pirmasis pranešė apie vizitą, teigė, kad jis įvyko praėjusios savaitės pabaigoje. Burnsas informavo Zelenskį apie savo lūkesčius, susijusius su būsimais Rusijos kariniais planais, teigė laikraštis, pridurdamas, kad jis taip pat pripažino, jog tam tikru metu JAV pagalbą gauti bus sunkiau.

V. Zelenskis ir jo vadovaujami žvalgybos pareigūnai aptarė, kiek ilgai Ukraina gali tikėtis, kad JAV ir Vakarų šalių pagalba bus tęsiama po to, kai respublikonai per kadencijos vidurio rinkimus laimėjo nedidelę daugumą JAV Atstovų Rūmuose, pranešė „Washington Post”, remdamasis šaltiniais.

Bla bla bla. Tokio rango pareigūnai neskraido susitikti akis į akį tam, kad praneštų visiems žinomus dalykus. Padėtis gerokai rimtesnė, ir Burnsas, greičiausiai, atvyko ne su pranešimu, o dėl to, kad savo akimis pamatytų ir ausimis išgirstų informaciją iš pirmų lūpų.

Ir, mūsų žiniomis, ši informacija nėra džiuginanti.

Ukrainos vidaus reikalų ministras Denisas Monastyrskis, jo pirmasis pavaduotojas Jevhenas Jeninas bei valstybės sekretorius Jurijus Lubkovičius, kurie žuvo per avariją netoli Brovarų, skrido tuo pačiu sraigtasparniu, nes stengėsi kuo greičiau pasiekti kelionės tikslą. Taip kelionę viename orlaivyje paaiškino Ukrainos Nacionalinės policijos atstovė spaudai Maryana Reva.

Kitaip sakant, eilinė nepamatuota rizika, kurios tikrai per daug šiame kare.

Didžiosios Britanijos žvalgybos duomenimis, šiuo metu Ukrainos fronte yra apie 50 000 „Wagner” kovotojų, kurie iš dalies finansuojami iš korupcijos, susijusios su valstybinėmis sutartimis, kurias gauna J. Prigožino verslo struktūros, praneša geltonoji spauda.

Atsakome „žvalgybai“, kad „Wagner“ marodierių Ukrainos teritorijoje yra nuo 20 iki 25 tūkstančių ir skaičiai kasdien mažėja.

Taktinis lygmuo

Rusijos okupantai iš Mačiuliškių į Luninecą, esantį arčiau Baltarusijos ir Ukrainos sienos, perkėlė 11 kovinių sraigtasparnių, praneša „Belaruski Hayun”.

Per pastarąją parą Zaporižės regione buvo užfiksuotas „rekordinis” rusų okupantų išpuolių skaičius. Zaporižės regiono karinės administracijos vadovas Oleksandras Staruchas sakė, kad priešas per vieną dieną Zaporižės regioną apšaudė 224 kartus. Užregistruoti dar 34 civilinių objektų sunaikinimo atvejai.

Sudėtinga situacija rytuose. Ukrainiečių jungtinės pajėgos atsitraukė nuo Soledaro vakarų kryptimi už geležinkelio ir susikoncentravo Blahodatnės gynybai bei kelio 05-13 kontrolei. Ties Kremina vyksta mūšiai, nei viena pusė neturi pranašumo. Ties Kurdiumivka prasibrovę rusų marodieriai pusiaukelėje link Časiv Jaro buvo sustabdyti, tačiau pleištas įkaltas, ukrainiečių pajėgų parama iš pietų ir pietvakarių atkirsta, ir taip sudaryta galimybė okupantams pridengti puolančias Bachmutą pajėgas iš pietų ir pietryčių.

Kituose fronto ruožuose padėtis sąlyginai rami.

Rusija ruošiasi vykdyti slaptą mobilizaciją laikinai okupuotame Kryme. Ypač daug šaukimų į verbavimo centrus (karinius komisariatus) pradėjo gauti Sevastopolyje gyvenantys IT, finansų ir kiti civiliai specialistai.

Priešas ir toliau naudojasi laikinai okupuotoje teritorijoje esančių civilinių sveikatos priežiūros įstaigų tinklu sužeistiems kariams gydyti. Pavyzdžiui, Novopskove, Starobilsko rajone, Luhansko srityje, vietos gimdymo namų patalpose okupantai atidarė „lauko ligoninę”, kurioje gydoma daugiau kaip 300 privačios karinės bendrovės „Wagner” samdinių.

Per praėjusią parą Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 21 oro smūgį į priešo karių ir kovinės technikos telkinius ir 7 kartus smogė į rusų priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas. Numušti 3 bepiločiai orlaiviai „Lancet-3”.

Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos atakavo 6 rusų vadavietes, 8 priešo karių koncentracijos vietas ir 1 amunicijos sandėlį.

Foto: „Stryker” šarvuotis.

3.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
103 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Banderlogai kasdien šimtais keliauja į kapus

Украинская армия в борьбе за Артемовск (украинское название — Бахмут) несет большие потери, сообщил Spiegel со ссылкой на данные Федеральной разведывательной службы Германии (BND).
По данным пецслужбы, ВСУ в день в боях за город теряют «трехзначное число военнослужащих». В BND указали, что переход Артемовска под контроль российских сил приведет к последствиям «по всей линии обороны украинцев».
https://www.rbc.ru/textonlines/20/01/2023/6216fb4d9a79474dc80e8821?from=from_main_14

Pamastymas

..xa,mogilizuoti mogilizuojasi labai sekmingai.Palinkesim spartesniu tempu..’biegom’ i mogylas…

Asilo

Asiliškas ir komentaras.

Pamastymas

..jo jo,tavo komentas asiliskas,jo jo…

Diedas

Iš paskutinių pinigų nusipirkau Ukrainos ir Taivano vėliavas. Reikia palaikyti Žalgirio komandą per rungtynes.

TIK MĄSTANTIEMS

“Telegram” platformoje JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai pranešė apie Ukrainos armijos nuostolius nuo specialiosios karinė operacijos pradžios. Pranešime rašoma apiie 150 tūkst. žuvusių ir 450 tūkst. sužeistų ukrainiečių karių. Tuo pačiu pranešama, jog 35 tūkst. ukrainiečių karių yra dingusių be žinios.

Lašiniai Ukrainai

Kaput Ukraine! Herojam piZdec!

Pamastymas

…HETOOOJUI XANA..

Aha

Įdomu per kiek laiko išplaunamos smegenėlės su ožio šlapimu, ar tai įgimta?

Pamastymas

..idomu,per kiek laiko apima svaigulys nuo riuzzko haaazo is pucyyyyno siknos…

Aha

Aha, tave svaigulys matomai apima tik kai turškiesi per zadnicą, europietiškai :)))

Pamastymas

..pingvine,ar tu busi jo jo,ar lolo,ar xui lo,ar I HA HA,bet kokiu atveju busi durnas…

Zelenskio chuntos fiasko

“L. Austinas: sprendimas dėl „Leopard“ tankų Ramšteino susitikime nepriimtas” /lrytas/.
JAV gynybos sekretorius L.Austinas patvirtino, kad sprendimas dėl vokiškų tankų „Leopard“ tiekimo Ukrainai susitikime priimtas nebuvo.

Pamastymas

..bredliai dar efektyvesni pries kacapu pirdiklietus.Xana rf,tiu tiu na vorkutiu..

jo jo

Dar efektyvesnė yra ta xoxolų bobutė su agurkų sloviku, kur skrendančius dronus numušinėja…

Pamastymas

..pingvine lolo,tau gi teeetis su kyjum vaikystej galva musinejo,zaisdamas biliarda…

jo jo

Taip atrodo, senas glušiau, kad tu dar ir girtas komentuoji?…

Pamastymas

..nedakeeepeli,o ar neatsimeni,kai tavo girtas senis Xui lo bande pavogt kiausini is tavo motuses Lo lo..ir issikept kiausiniene…,ta vos spejo tave,visa deganti,ismest i jura….

Senam glušiui

Prirašei komentarų kaip sralnyke už tvartelio pinigus – nieko gudraus pats nebegali pridėt… :(((

Pamastymas

…tai sakai,pradzioj buvai pingvinas lolo,paskui transformavaisi i kuineli ar xuineli ihaha,daba virtai isvis i …..NIEKA ,t.y.i tai,kas is tikro ir ESI …xa xa xa xa xa

Lašiniai Ukrainai

Pagoglinkit – “В Киеве заявили, что Путин напугал Байдена и поменял его курс по Украине”. https://ria.ru/20230120/ukraina-1846334693.html
Предупреждения президента России Владимира Путина о негативных последствиях поставок оружия ВСУ заставили американского лидера Джо Байдена поменять курс по Украине, рассказал экс-советник Леонида Кучмы Олег Соскин на своем You Tube-канале. „Нас дурят. Путин их так запугал, что этот Байден, эта восковая мумия из музея мадам Тюссо, и Шольц <…> нам ничего не дадут”, — предположил эксперт.

Banderos jau bėgs nuo Prigožino zekų

Pagoglinkit – “США посоветовали Украине вывести силы из Артемовска, сообщили СМИ”. https://ria.ru/20230120/artemovsk-1846401221.html

Nenuoseklumas

Ukraina yra Rusijos tiuteišiai. NS palaiko tiuteišius.

Pamastymas

…aiskiai neissimiegooojai.Arba da neissiblaivei

O ko čia

jūs smaukotės išsimiegoję, blaivininkai?

Pamastymas

..pingvine,tau akyse dvejinasi ar net treeeeejinasi…musu cia tik as vienas….vienas,durniau,…….1……..

Nebegerk šiandien jau

pasilik biškį rytojui

Pamastymas

….pingvine,stis stis

stasys

youtube.com/watch?v=gPaGpnjjEqA , Nereikia ‘googlinti’ kad pamatyti xuilososija kreivu veidrodžiu su trupučiu humoru .

stasys

youtube.com/watch?v=Z3Hu-Qem8rA , fronto naujienos 20d.

Į šitą

portalą retai užeidavo Delfio zombiai praplautom smegenim, kas tave čia atvarė? Juk kritiško mąstymo, tokiems kaip tu, Dievas nedavė. Von atgal į DELFI, į asilų susibūrimo vietą, ten viens kitą suprasit!

Pamastymas

..tavo kritiskas mastymas atsirado po to,kai nukritai nuo taburetes virtuveje ant cemento…

sveikas išlindęs

iš tvartelio mėšlo

Pamastymas

..tai vis kritineji,kritike……..nuo taburietkos,xa xa xa xa…..linksmini tu mane,lyg uz pinigus,pajaaace…

Zeliai

Jau vanduo pakilęs iki ausų. Nei senelis klausas nebepadės. Tikri ukrainiečiai jį patys pakabins nuo tilto.

stasys

beveik kad P.Cvirka 2 :)) reiktu tik pašlifuoti ausis rėžianti ritmą .

delfio zombis detected

Delete

Pamastymas

..kazkas pasposyjo,tai,nusibezdzioniaves,daba 10 metu varineeesi.Savo makaules nymaaa,tu gi NIEKAS

Lašiniai Ukrainai

O kur dingo Baranaktarai???
Ar dabar pas mulkius nauja akcija “susimeskim ant malūnsparnio”???

Pamastymas

..daba nauja tapino akcija…susimeskim ant sniuuuuro ir muilo mylimam xuilo.

dažnai skambini kankolais

bet niekas negirdi

Pamastymas

..nes anys ju netur…

numuse

putinas numuse, net daina yra:
https://youtu.be/jn2dQp7T8nU

Vadimas iš Norvegijos

Tvartas isterijoje. Panika. Žino, kad JAV nepadės. Į kurią pusę bėgsite, peršokę upelį, klumpiai nelaimingi?

stasys

http://www.youtube.com/watch?v=pgleBM7jSok , čia tik po Rammstein debatų . 🙂 1040 vnt vien bmp tipo automobiliu . Vienas milijonas sviediniu xuilo orkams naikinti ir t.t. ? Kaip man tai visai neblogai ..pizdec xuilo .

Lavonas susigalvojo bezdėt…

Ką tai gali padėti mirusiam zzzelenskiui???

Pamastymas

tai pades pucyyynui numarinti..

Pamastymas

…NORWAY…,KAIP IR TU,LIULY,NORWAY…

Vien

blogos naujienos runkelyno naciams, tankų banderlogams neduos, Kinija irgi su mandavoškėmis nebesiskaito, vai vai kaip reiks toliau egzistuot

Brisiaus galas

Iš komentarų matos, jog Vyckos ožio tvartelis jau pradeda degti atvira ugnimi….

Pamastymas

…O PINGVINAI DELET,INTIS,XA XA XA…

Susirūpinęs patriotas

Pradedu mąstyti, kad rusai mūsų neužpultų ir nieko neatimtų, reikia patiems Vilnių-Wilno atiduoti lenkams, Klaipėdą-Mėmelį – vokiečiams, Druskininkus atiduoti baltarusiams, Palangą atiduoti latviams ir vsio.

plius

plius vikaviškio regioną rusams nes stalinas nusipirko iš prūsijos/vokietijos?

Pamastymas

..geriau jau tuei nemastyk.Cia yr kas uz tou pamaaasto…

Pamastymas

..kazi,koks butu pingvino galas…,pasakytu mu mu ir,pririsus akmena prie kojos,butu bul bul….

Neaišku

Ar dabar jau terorizmas gali per atstumą apšvitinti , susendinti , suraukšlinti , per prievartą atimti žmogaus protą , kad taip viešai nusikalbėti?

Pamastymas

..sakyta tau …bul bul,reiskia bul bul,pingvine lo lo..Mu mu ir ….bul bul,nori tu ar nenooori…

Karti tiesa

Pagoglinkit – “Karybos ekspertai: Ramšteinas parodė – Vakarai neturi nei plano, nei supratimo kaip atremti Rusijos agresiją”.
https://www.alfa.lt/aktualijos/pasaulis/karybos-ekspertai-ramsteinas-parode-vakarai-neturi-nei-plano-nei-supratimo-kaip-atremti-rusijos-agresija-/278584

BOMŽas

NATO tik stogo mokestį renka iš mulkių nuo mistinio BVP…

PANIKA !

Pagoglinkit – “Киев в срочном порядке стягивает резервы в Запорожскую область”.
https://ria.ru/20230121/kiev-1846446446.html
Киевский режим срочно перебрасывает резервы на запорожский участок фронта, заявил председатель движения „Мы вместе с Россией”, член главного совета администрации Запорожской области Владимир Рогов.
По словам Рогова, за последние дни российской армии удалось взять под полный огневой контроль даже трассу Каменское — Орехов, по которой происходит основное снабжение украинских войск.

Atrodo

Liusė Arestovičius laiku davė atbulinį…

Pamastymas

..gerai sakai…’atrooodo’…

Diedas

Kazachai tvarko rusų nacius
https://youtu.be/a–5I0QDIno
.

Pamastymas

..jo,jau tik pamates klipa,pamaniau…negi nieks neduos tam slykstuuunui galvon….,tai net gera pasidare daba,malaciai kazaxai,visai is ju puses nesitikejau……

Prašalietis

Kaifuojančiam nuo neisbaigiančių nuo Mariupolio laikų „pergalių” kaip:- Volodimyras Zaika sakė…; Ramštaino bazėje susirinko ir sutarė, kad duos Ukrainai, „kaip savo laiku bovo Kaune posakis- „duos kaip Tamulis vištai..”; Vakarų šalių pagalba bus tęsiama…. , Naviui kartu su lansberginiame durnių laive amerikoniško pindostano ir vietinių „mokslais tikinčių” tautinių „veikėjų” daugiau mažiau banderiškai paxuilintais ir toliau nemažinant „apsukų” tebexuilinamais neišsivaikščiojusiais runkeliais, telieka „diletantiškai” priminti „visu politiniu-strateginiu, operaciniu ir taktiniu lygiais” amerikoniško pindostano ar Putlerio „propagandistų” pastebėjimus, bei, esančius viešose informacinėse erdvėse, konkrečius faktus : Navio minimi „nauji” super puper Vokietijos reicho sunkūs(berods 67 tonas sveriantys) tankai Leopardas 2 buvo pradėti gaminti 1994 metais. Kai kurie, matomai žinantys reikalą, ekspertai pasakoja, kad tokio svorio tankai Ukrainos stepėse vargu ar galės neproblemiškai važinėtis… Skaityti daugiau »

cha cha cha

50 Vakarų šalių negali įveikti1 Rusijos.

Pamastymas

..su tavim apskritai neverta kalbet…,neigaliu nieks neskriaudzia.

Ko norėt

Kad natovcai net nuo Prigožino zekų bėga !

Pamastymas

..jo jo,tik patys da to nezino…

V.TOMKUS

Pagarba. Taikliai čia, tamsta, lojantiems banderlogams su šlapiu skuduru per snukius!

Pamastymas

…tu esi ismokes viena sakini visiems gyvenimo atvejams,ane….Kazi,kiek metu tu ji mokeisi…..

Pamastymas

….durni kacapai nesumislyja,kad gudriausia but,jei pristampuotu mln.T34 ir uzverstu VISKA Ukrainoj…’sapkami zakidajiem’…..

Visiškas dugnas

Eiliniai psichopato kliedesiai.

Pamastymas

..taip,asei ir sakau,kad tu psixopatas.Tave …nada zdatj v paliklyniku…

O mes į šiaurę duosim?

Nepaisant premjerės kieto užnugario, visi žmonės reikalaukime URM ministro G. L. greito atsistatydinimo, nes jis kusina mąstančius vokiečius greičiau duoti „Leopard” tankų banderovcams, kas reiškia realų karo veiksmų teatro perkelimą į visą Oiropos teritoriją, ir jau mūsų žmonių kraujo ir ašarų upelius !!! Ar mes to pageidaujame ?!!

Pamastymas

..zinoma,da i kaip…

Mūsiškiams

Karo „vanagams” reikėtų parodyti vaizdus iš Soledaro, kur guli nepalaidoti tūkstančiai banderovcų ir jų prietelių iš tarptautinio legiono. Gaila, technologijos nesugeba perduoti nuo jų sklindančio klaikaus aromato…

Rusai pradeda ir laimi

Pagoglinkit – “В Запорожской области взломали первую линию обороны ВСУ”.
https://ria.ru/20230121/nastuplenie-1846427765.html

Zeliai pizda pareina

Banderoms visiškai blogai, jei jau Zelia prašo lenkų, jog šie gaudytų jaunus vyrus xoxolus migrantus ir prievarta siųstų kariauti į xoxliandiją.

Pamastymas

..irgi nea,xoxolams labai gerai…

Senas glušiau,

matomai ožio sumyžta beretė ant galvos džiūdama tau galutinai smegenis užspaudė

Pamastymas

..eik naxui,tavo perdziuvus makaule jau nieko nebeiskakoja.

Dar 50 ukronacių išlėkė pas Abraomą

Pagoglinkit – “На Донецком направлении российские войска освободили Двуречье”. https://ria.ru/20230121/napravlenie-1846460369.html
По данным ведомства, потери украинская армии на этом направлении составили: 

  • до 50 солдат убитыми и ранеными;
  • две боевые бронированные машины; 
  • три пикапа;
  • две гаубицы Д-20 и Д-30.
Ir dar

На этой неделе российские военные также взяли под контроль населенный пункт Соль на Донецком направлении, село Клещеевка под Артемовском в ДНР и село Лобковое на Запорожском направлении. https://ria.ru/20230121/napravlenie-1846460369.html

Pamastymas

…nea,negoglinsim…

Diedas

Vakarai tankų nedavė, bet šimtai ukrainiečių išsiūsti mokytis valdyti Abramsus Leopardus ir Čelendžerius.
Įdomu kodėl?

Diedui

Jei esi visiškas tūpyca ir pačiam taip įdomu, kodėl slavaukrainiečiai šimtais važiuoja mokytis karybos užsienin, tai paaiškinsiu pačiam paprastai. Pirma, Nato amerikosų generolai per tuos kursus nori smagiai prasiplauti pinigus, ką jie puikiai yra išmokę ir įvaldę, kaip parodė praktika Afganistane,. Antra, apmokintiems ukronaciams bus smagiau žūti už Vakarų vertybės, o bus jie gal net apmokyti, kaip greičiau susipakuoti lavonus į juodus plastikinius maišus. Ar supratai, tūpyca? A?

Pamastymas

…trecia,…nagi prisipazink,is kokios istaigos cia rasineji….

Dar vieni “ragus įstatė” narkomanui

Pagoglinkit – «Президент Болгарии призвал не поставлять Киеву оружие и вспомнил «1984».
Поставки Украине западного вооружения грозят глобальным конфликтом, заявил президент Болгарии Румен Радев. «Я продолжаю отстаивать свою позицию, что Болгария не должна посылать оружие в этот конфликт», — сказал Радев. По его словам, любой, кто отстаивает противоположное мнение, плохо знаком с политическими и историческими корнями конфликта на Украине.
Радев отметил, что призыв «достичь мира через войну» напоминает ему антиутопию «1984» Джорджа Оруэлла, в которой население подвергалось идеологической обработке лозунгом «война это мир». Он указал, что сражения на Украине становятся все более ожесточенными, и спросил: «Если в какой-то момент начнется нехватка людей, что мы будем делать?»
https://www.rbc.ru/politics/21/01/2023/63cbfadd9a7947645b9b1dc7?from=from_main_3

Dzeikas

Putinas pakeite savo poziuri i kara Ukrainoje siuo: https://youtube.com/clip/UgkxwZK1d-bxHVl8DcpfSTXL8YKW6JIvZn_g Bet juk tai nuostabu😁👍 Man nesuprantamas Ukrainos nerimas del sustiprintos mobilizacijos Sovietijoje ir Ilarionovo reklamuojama „Operacija Stalingradas”, esan rusai jau kaip puls, kaip puls.Vienu metu ir desantas Odesoje, ir naujas Kijevo sturmas, ir puolimas Donbase ir Vakaru tiekimo nutraukimas uzimant Lvova😄. Pirma reikia saves paklausti at turi Sovietija tam priemoniu?Zmoniu turi.20 mln paguldyti kad uzimt Lvova? Kaip jie sako „nie vopros” O ko neturi? Ginklu.Netgi Kalashnikovo automatu neturi pakankamai (kelis mln. reikia).Dar prastesne situacija su kovos masinomis.Maistu, apranga. Ka tai teiskia? Tai reiskia , kad surinks lohu gauja( ka voenkomai pagaus tie ir kariaus) ir nemitusius , kinietiskais sportbaciais apautus, ginkluotus Mosino (kazi Berdano kapsiulinius sautuvus is arsenalu irgi istrauks?) sautuvais… Skaityti daugiau »

Lašiniai Ukrainai

Tu, durneli, pirma paklausk savęs iš kur Kijevo režimo valdomoje Ukrainos armijoje atsirado:
150 000 žuvusių ukrų karių
450 000 sužeistų karių
-35 000 dingusių be žinios karių

Pamastymas

…tu aiskiai valgei per daug lasiniu..,tavo smegenai apkibo riebalais ir nebepraleidzia aliektros.Kisk pirstus rozietkon,gal da pramus,priekvaili…

Ekscesai

Ukr. prezidentas Zelenskis kruopščiai dirba Rusijos FSB spec.tarnybai, kad tokiais tempais, be strategijos, siunčia į mirtį banderovcus bei jų sebrus iš tarptautinio legiono? Tuomet Zelenskio laukia jo ofiso atsistatydinusio patarėjo Arestovičiaus likimas, kurį V. Solovjovas pažadėjo priimti į savo laidas. Tarp kitko, A. Arestovičius yra nusifotografavęs su rusų filosofu ir specoperacijos Ukrainoje šalininku A. Duginu, nuotrauką galima rasti internete.

Pamastymas

..xa xa xa,cia tas gerasis tetusis,kuris savo dukryte issprogdino,o pac stebejo….,puiku ir idomu..

Ekscesai

Ukrainos buvusio prezidento Leonido Kučmos buvęs patarėjas Soskinas apkaltino dabartinį V. Zelenskį, 2013-2014 metais garbinusį V. Putiną ir jo aplinką. Rusijos televizijos KBH programoje šoumenas Zelenskis prašė Putino, sėdinčio tarp žiūrovų, priimti Ukrainą į Rusijos sudėtį, nors už ukrainiečių skolas. 🙂

Pamastymas

..o kas tau daaa prisisapnavo,a…..Kad pucyyynas jau Kijeve su mergom duodasi…Oi,jis gi pedalas….

Į D O M U …

Pagoglinkit – “Арестович усомнился в гарантированной победе Украины”. Бывший советник офиса президента Украины Алексей Арестович вспомнил слова президента Польши Анджея Дуды, сказанные в Давосе, о том, что ближайшее время может быть решающим для исхода конфликта на Украине. В частности, Дуда заявил, что «Россию пока не удается победить», он выразил опасения, что Москва готовит «новое наступление» в ближайшие месяцы, передает «Польское агентство новостей». В этот период встанет вопрос, «выживет Украина или нет», отметил Дуда.  «Прежде, чем хихикать над дурными русскими, и радоваться, что мы непобедимы, напоминаю, мы непобедимы до тех пор, пока мы что? Пока мы не начали грызться друг с другом. Когда мы начали грызться друг с другом, мы очень победимы, победимы в кратчайшие сроки, и неожиданно для самих себя», —… Skaityti daugiau »

Tai

tas neūžauga žydelis zzzelenskis miltuota nosimi jau nebeišlys iš bunkerio lenkijoj?

Pamastymas

…’nebeislyyyyyys’…,xaxa xa,berasti,kam tau apskritai ka nors zinot,tu gi tuopas,kaip kelmas.Net ka nugirdes,vis vien nesuprastum,abliau…

saloreichui

Pyzda

Prigožino zekai toliau ukronaciams spardo subines

Pagoglinkit – “Российские силы освободили село Краснополье рядом с Соледаром“. https://lenta.ru/news/2023/01/21/krasnopole/Населенный пункт Краснополье, находящийся севернее поселка Соль, взят под контроль бойцами частной военной компании (ЧВК) «Вагнер». Их наступление продолжается одновременно на нескольких направлениях.

cha cha cha…

Pagoglinkit – “Боец «Вагнера» рассказал о бегущих с передовой иностранных наемниках“. https://lenta.ru/news/2023/01/21/difference/

Kaput Ukraine! Herojam piZdec!

Pagoglinkit – “Ушедший в отставку Арестович впервые заговорил о поражении Киева”. https://ria.ru/20230121/arestovich-1846498542.html
Украине не удастся одержать верх в конфликте с Россией, заявил в опубликованном на своем Youtube-канале интервью бывший советник главы офиса президента Украины Алексей Арестович.
„Я неофициальное лицо уже, могу говорить, что хочу. Если все думают, что мы гарантированно выиграем войну, то с 14 числа уже перестало быть на это похоже”, — сказал он.
По мнению политика, правительству Зеленского стоит прислушаться к предупреждениям президента Польши Анджея Дуды о возможности скорого исчезновения Украины. Арестович также отметил, что в его стране началась борьба за власть, которая приведет к поражению в кратчайшие сроки.

103
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top