Karas Ukrainoje. Trys šimtai trisdešimt septintoji (Sausio 26 diena)

uniant.net

Rusija pradeda šturmuoti Ugledarą: kodėl miestas toks svarbus okupantams

Rusai sutelkė geriausius savo karius, kad užimtų Ugledarą.

Rusijos kariai pradėjo Ugledarės puolimą. Šis miestas yra strategiškai svarbus Rusijos okupantams, nes jo užėmimas pagerins Rusijos ginkluotųjų pajėgų pozicijas Donbase ir užkirs kelią AFU veržimuisi į Krymo „koridorių”, sakė žurnalistas Jurijus Butusovas.

Kad užimtų Ugledarą, rusai sutelkė geriausių savo karių junginius: jūrų pėstininkų ir oro desantininkų brigadas, amunicijos atsargas, paaiškino Butusovas.

„Sėkminga Ugledarės gynyba mums yra užduotis, kurią atlikdami rusų elitinės brigados patirs maksimalių nuostolių. Prisimename, kaip rusai jau rudenį pirmą kartą bandė užimti Ugledarą ir sustojo netoli miesto esančiame Pavlovkos kaime. Rusijos reguliarioji kariuomenė labai jautriai reaguoja į praradimus, todėl Rusijos žiniasklaidoje tuomet kilo banga, kad rusų jūrų pėstininkai pralaimėjo”, – rašė A. Butusovas.

Jis taip pat pridūrė, kad Ugledaras yra patogi gynybinė linija – miestas yra aukštumoje, priešas veržiasi iš apačios, yra galimybių priešininkui padaryti naujų pralaimėjimų: „Mūšis dėl Ugledaro nulems visą tolesnę karo Pietų Ukrainoje 2023 m. eigą.”

Kova Donbase – kas vyksta

Sausio 25 d. tapo oficialiai žinoma, kad AFU paliko Soledarą, kur Rusijos kariuomenė jau buvo sutriuškinusi ne vieną Ukrainos kariuomenės šarvuočių dalinį.

Išvykę iš miesto Ukrainos kariai yra iš anksto parengtose pozicijose ir užėmė gynybines pozicijas, sakė AFU oro žvalgybos padalinio vadas Magyar. Okupantų puolimas iš šiaurės, kur yra Soledaras, ir iš pietų gali sukelti problemų Bachmutui. Šiuo atžvilgiu dabar vyksta gynyba iš trijų pusių.

Rusijos Federacija mūšyje dėl Solidaro prarado tiek pat karių, kiek per du Čečėnijos karus.

Tuo pat metu Gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos kariai daro didesnį spaudimą Bachmuto ir Ugledaro kryptimis. Tuo pat metu Karo tyrimų institutas pranešė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos ketina pradėti puolimą Luhansko srityje.

Generalinis štabas dalijosi, kad priešą nuvylė pripučiami tankai.

Rusijos okupantai Zaporožės kryptimi naudoja guminius tankus. Užpuolikų guminiai gaminiai pripūsti, ketvirtadienį, sausio 26 d., savo „Facebook” puslapyje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Generalinis štabas taip pat rodė nuleistų priešo tankų nuotraukas.

Generalinis štabas pridūrė, kad Rusijos Federacijos netikri tankai yra pripūsti ir neatlieka savo pagrindinės užduoties.

„Rusijos kariuomenė „išsilakstė” Zaporožės kryptimi. Tuo metu, kai mūsų partneriai derasi dėl tankų tiekimo Ukrainai, okupacinė kariuomenė taip pat didina „tankų dalinių” skaičių… Tačiau, matyt, laisvas Kazokų krašto oras netinka okupantų „guminiams” pripūstiems gaminiams”, – sakoma pranešime.

Sausio 20-21 d. priešas patyrė nuostolių bandydamas pulti prie Maljė Ščerbakio kaimo. Mūšio su Ukrainos kariais metu buvo nukauta 16 priešo karių ir dar kelios dešimtys sužeista.

JAV karo studijų instituto (ISW) analitikai mano, kad priešininkai meluoja apie puolimą Zaporožės srityje, siekdami nuslėpti nesėkmes prie Bachmuto miesto Donecko srityje.

3.8 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
73 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
73
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top