Karas Ukrainoje. Vienuoliktoji diena (kovo 6-oji)

Veidaknygė

Linas Karpavičius

Nauja Rusijos nuostolių suvestinė 2022-03-06

• Gyvojį jėga apie 11 000
• Tankai 285
• Šarvuočiai 985
• Artilerinės sistemos 109
• Salvinės sistemos 50
• Priešlėktuvinės sistemos 21
• Lėktuvai 44
• Sraigtasparniai 48
• Automibiliai 447
• Kateriai 2
• Kuro cisternos 60
• Bepiločiai 4

Pagaliau…..
Po to, kai prezidentas V.Zelenskis paragino JAV Kongreso narius suteikti pagalbą Ukrainai lėktuvais, JAV uždegė žalią šviesą NATO šalims, aprūpinti Ukrainą senos modifikacijos naikintuvais MIG ir SU. Kalba eina apie 72 lėktuvus, kuriuos savo karinėse oro pajėgose dar naudoja Lenkija, Slovakija ir Bulgarija.

***

Vytautas Sinica

Vakar Ukraina numušė kaip niekad daug Rusijos sraigtasparnių ir naikintuvų. Kaip sako Bačiulis, matosi, jog jau išsidalinta Vakarų siųsta technika. Ne veltui ta didžioji kolona link Kijevo užstrigusi. O tuo tarpu WSJ praneša, kad JAV su Lenkija derina naują gudrų būdą visgi aprūpinti Ukrainą naikintuvais. Tikėkimės pavyks.

Ne veltui Rusija karių kūnų namo negrąžina, ne veltui šaukiamo amžiaus rusai bėga į Suomiją, o oligarchai privačiais lėktuvais į Emyratus. Putinui labai reikia ieškoti greitos išeities, kaip parduoti šitą fiasko kaip pergalę ir viską pabaigti. Tik jėgos iliuzijos jau niekada nebebus.

***

Locked N’ Loaded

Labas rytas

Kyivo kryptis:

Jeigu ne fake, tai Baltarusijos GenŠtabo vadas informavo bulbafiurerį , jog jam nepavyko suformuoti nei vienos bataliono taktinės grupės prisijungti į karą prieš Ukrainą. Baltarusiai karininkai ir kariai masiškai atsisako vykti. Tai gali būti ir bulbafiurerio manevras, parodant neva jis juk labai norėjo, bet va blogas GenŠtabo viršininkas neįvykdė. I kū daba daryt, a? Neatmeskim, kad gal ir ukrainiečiai pokštauja 🙂

Priešas ir toliau neduoda ramybės šiaurės ir šiaurės vakariniame sektoriuje. Čia pritraukė tris papildomas BTG (dabar – 18), tačiau tai agresoriui proveržio neatnešė. Pietvakarių sektoriuje vakar vakare/šią naktį priešas stengėsi pasistūmėti arčiau sostinės, tačiau taip pat proveržio nėra. Tas pats pasakytina ir apie šiaurės rytinį bei rytinį sostinės sektorių. Neramina agresoriaus proveržis pietiniame Kyivo gynybos sektoriuje.

Prieš kelias dienas minėjome, kad priešas pasiekė Ukrainka, t.y. vakarinį Dniepro krantą sostinės pietuose (apie 20 km nuo priemiesčio). Panašu RF ten įsitvirtino, t.y. pietinis sektorius uždarytas. Maža to, rusų pajėgos juda į pietryčius, link Kaniv. Nėra iki galo aišku, iš kurios upės pusės juda pajėgos, tačiau labiau tikėtina, kad puolimas vyksta vakariniu krantu. Tai nedidelis miestelis vakariniame Dniepro krante. Dvi bėdos: 1) ten veikia hydroelektrinė, tad užėmus ją gynėjai netektų svarbaus energijos šaltinio; 2) tai puiki vieta persikelti į kitą Dniepro krantą (siaura vaga, tiltas), jei agresoriui pavyktų persikelti į kitą krantą ir ten įsitvirtinti tai keltų grėsmę Kyivo gynybai iš pietryčių bei kitiems sektoriams.

Charkivo kryptis. Nepatvirtintais duomenimis kontrpuolimas Charkivo mieste baigtas. Yra pranešimų, kad ukrainiečiai pasiekė Ukrainos-Rusijos sieną, tačiau tai nėra patvirtinta. Tikimės, kad apie šio kontrpuolimo rezultatus galėsime plačiau jus informuoti. Yra ir dar gerų žinių šioje kryptyje – ukrainiečių desantininkai surengė pasalą iš Balakliya link Dnipro judančio priešo pajėgoms. Kol kas šios operacijos detalių (kokioje konkrečiai vietoje, kokie rezultatai) rasti nepavyko, seksime naujienas. Galime spėti, kad šiame sektoriuje ukrainiečiai rengiasi trikdyti RF pajėgas (pasalos, mobili gynyba, kontratakos taktiniame lygmenyje) kelyje link Dnipro, ir taip mažinti priešo puolimo potencialą. Neramina žinios, kad Sumų ir Ohtyrkos sektoriuose formuojama 23 BTG grupuotė, kuri turėtų atnaujinti puolimą Lubny, Poltava ir Charkivo sektoriuose. Tai trukdytų pasirengimą Dnipro gynybai bei aukščiau paminėtus ukrainiečių siekius trikdyti agresorių Balakliya – Dnipro kelyje. Maža to, jei agresoriui pavyktų persikelti prie Kaniv (žr. 1 punktą), priešui atsivertų galimybė paremti Lubny ir Poltava puolimą iš vakarų, šie sektoriai atsidurtų gniaužtuose. Tuo pačiu ši grupuotė grasintų vakarinei Charkivo daliai, t.y. tam sektoriui, kur ką tik vyko kontrpuolimas.

Donbaso kryptis. Panašu, kad vakar minėtos 2 BTG prie Siversky Donets upės toliau nepasistūmėjo. Priešas ir toliau bando veržtis Kramatorsk kryptimi, tačiau ukrainiečiai ginasi. Mariupolio sektoriuje priešas taip pat neturi proveržio, prie to prisideda sėkminga gynyba Volnovachos sektoriuje.

Pietų kryptis. Mykolaiv sektoriuje priešas į puolimą metė iki 3 BTG (branduolį sudaro desantininkai), tačiau ataka atmušta. „Šlovingoji sparnuota gvardija“ kartoja rusų prie Charkivo įsisavintą taktinį prijomą „руки в ноги“, palieka daug kovinės technikos. Priešas bando pulti Zaporožės kryptimi, tačiau didelio proveržio neturi. Pasirodė informacija, kad RF norėtų į konfliktą mesti Padnestrėje stovinčias savo pajėgas, tačiau „taikdariai“ norėtų likti taikūs ir nesižavi perspektyva patręšti ir taip derlingą Ukrainos žemę 🙂

Žvelgiant bendrai, atskirose kryptyse RF šviežiomis arba neišsekusiomis pajėgomis bando pasiekti proveržio (pvz. Kaniv ir Poltavos sektoriuose), tačiau ar tai jiems pavyks – pažiūrėsime. Ir toliau daug informacijos apie iš Tolimųjų rytų judančias pajėgas Ukrainos sienos link. Viešų šaltinių duomenimis pagrindinis srautas nukreiptas į Gomelį, Belgorodą ir Rostovą, t.y. Kyivo, Charkivo ir Donbaso kryptys.

Geros medžioklės, broliai ukrainiečiai

P.S. Video geras ukrainiečių humoro jausmas, kuomet prezidentas Zelenskis trolina prie žalio ekrano fono (užmontuoti žmonės ir kt.) nusifilmavusį Xuilo 🙂 Ačiū Vakcina nuo vatnikų už užrodymą 🙂

P.S.2 Vakariniam aptarimui susitiksim tiesioginėje laidoje Kur? „Locked N’ Loaded” youtube paskyra, kuriame talpiname podcast’o „Patrulio bazė” laidas. Kada? Šiandien, 19h.

***

Egidijus Papečkys

Dešimtoji diena

Kaip ir prognozavau vakar vakare, šis šeštadienis buvo ramesnis. Mūšiai vyko, bet jų intensyvumas buvo mažesnis nei pirmąją savaitę. Rusija dar kartą įrodė, kad susitarimai yra beverčiai – humanitariniai koridoriai vienur užsidarė neatsidarę, kitur nesuprasi labiau veikė, ar labiau neveikė. Vis dėlto pavasaris daro savo – pačių rusų propagandiniuose įrašuose matyti, kad vietomis per laukus jų kolonos juda labai sunkiai.

Pasitvirtino daugumos analitikų prognozės, kad Rusijos pajėgos intensyviau naudos aviaciją. Toks sprendimas logiškas – kol vyksta pajėgų pritraukimas ir persigrupavimas, po ištikusių nesėkmių reikia atakuoti aviacija ir raketomis tiek artimą užnugarį, tiek ir objektus gilumoje. Bet Rusijos aviacija eilinį kartą pasirodė esanti nuoga karalaitė – šiandien jos nuostoliai buvo tiesiog pribloškiantys. Buvo numuštas Rusijos aviacijos pasididžiavimas – naikintuvas-bombonešis Su-34, vienas lakūnas žuvo, kitas buvo paimtas į nelaisvę. Kaip pasirodė – Rusijos ekspedicinių pajėgų Sirijoje dalyvis. Anksčiau ne kartą oponavau įsigalėjusiai nuomonei, kad rusų aviacija Sirijoje neva veikė labai sėkmingai ir įgavo didelę patirtį. Neneigsiu, patirtis ten buvo naudinga, be jos šiandien nuostoliai Ukrainoje būtų dar didesni. Bet sugriautų miestų bombardavimas senomis sovietinėmis bombomis nepadėjo išmokti visų svarbių pamokų.
Akivaizdu, kad šiandieniniai rusų nuostoliai ore buvo dideli ir dėl to, kad ukrainiečius jau pasiekė naujos siuntos su pernešamomis raketinėmis sistemomis (NATO priimta jas vadinti MANPADS) Stinger ir lenkiškomis Piorun. Rusai turėtų pradėti veikti iš didesnio aukščio ir stengtis neįeiti į šių raketų veikimo zoną, bet tada bus beveik neįmanoma atakuoti žemės taikinių. Lėktuvų nėra tiek daug, kiek rusams reikėtų, o visokių ten raketų, Iskanderų ir Kalibrų, jau ima trūkti. Iš sandėlių traukiamos senos Točka-U, bet tai padėties niekaip nepakeis.

Šiandien PIRMĄ kartą per visą karą Rusijos gynybos ministerija nepadarė oficialaus pranešimo. Kodėl – nežinau, bet tikrai ne todėl, kad pagrindinis pranešėjas būtų išvykęs pažvejoti pas mamą į kaimą.

Ukrainiečiai okupuotose teritorijose toliau vykdo masišką neginkluotą pilietinį pasipriešinimą.

Žinau, kad dauguma jūsų mano kitaip, bet Lukašenka neplanavo ir nenori siųsti savo pajėgų į Ukrainą, nors Kremlius ir mėgina priversti tai padaryti.

Pasikartosiu, kad baltarusių pajėgos silpnos, prastai ginkluotos ir dar prasčiau motyvuotos. Jos neturi jokios kovinės patirties, o vadais skiriami neiniciatyvūs karininkai – tik tokie gali iškilti bulvinėje autokratijoje.

Juodojoje jūroje laivuose ant bangų siūbuoja desantas. Kai jį išlaipins, kurį laiką turės leisti tiesiog vietoje – kitaip užsiūbuotos galvelės nuves į kitą pusę. Jeigu rimtai, tai jūrų desantas labiau būtų propagandinio karo dalis – padarytų daug gražių video ir nuotraukų. Tačiau atsidūrę ant Ukrainos žemės šie jūrų pėstininkų daliniai labai sustiprintų į pietvakarius nutaikytą Rusijos pajėgų grupuotę, prasiveržusią pro Chersoną. kaip jau minėjau, čia gana pavojinga kryptis, kurią ukrainiečiams tenka atidžiai stebėti.

Anonymous ir kiti hakeriai atkirto mane nuo oficialių Rusijos ir Baltarusijos svetainių, tai dabar reikia padirbėti smarkiau, mėginant susidaryti bendrą vaizdą. Na, bet Putino pasisėdėjimą prie arbatos su stiuardesėmis matė visi – tai yra dalis didžiulės Kremliaus propagandinės kampanijos, kuri šiomis dienomis tiesiog užtvindė visą Rusiją. tarp kitko, gana neblogai sugalvota ir gana sėkmingai įgyvendinama.

A. Lukašenka savo įvaizdį gerino dalyvaudamas žiemos šventėje prezidentūros ir kitų valstybinių įstaigų šventėje „Минская лыжня”, su slidėmis aišku. Ne, dar neatsistojo ant slidžių” (kalėjimo žargonu tai reiškia pasprukti, pabėgti), tiesiog paslidinėjo.

Lenkijos gynybos ministras Mariusz Błaszczak pranešė, kad JAV Kongresas patvirtino sutikimą parduoti 250 tankų „Abrams”, dėl kurių buvo susitarta anksčiau. Labai gaila, kad šių tankų nėra Lenkijoje jau dabar. Pamoka mums visiems, kad gynybą reikia finansuoti nuolat, nes tik taip galima atnaujinti ir papildyti ginkluotę. Kaip matome Ukrainoje, be ginklų agresoriaus nesustabdysi. O laiku apsiginklavus, priešą nuo karo galima atgrasyti, numušti norą ginkluotoms avantiūroms.

Ką ten ginklai – nuo intensyvaus naršymo ir gausybės video ir kitų failų peržiūrų jau ima streikuoti ir mano kompiuteris.

Kokia bus rytojaus diena? Manyčiau, kad ir rytoj ženkliai didesnio Rusijos pajėgų puolimo nesulauksime, bet ši prognozė labiau spėjimas – mano nuomone rusai dar nespėjo sutelkti pastiprinimų ir mėgins surasti kaip išvengti nepriimtinai didelių aviacijos nuostolių.

Man dienos įvykis – Suomijos autobusas, vežantis pabėgėlius su didelėmis Ukrainos vėliavomis, su užrašais ant jų „Glory to Ukraine”!
Слава Україні! mūsiškai.

***

Linas Kojala

Dešimta karo diena.

– Ukraina toliau kaunasi. Rusija susiduria su pasipriešinimu ir logistiniais sunkumais, tačiau po truputį stumiasi į priekį pietinėje šalies dalyje. Artimiausi taikiniai turėtų būti Mykolaivas ir Odesa.

– Šeštadienį skelbtos kelių valandų paliaubos aplink Mariupolį, Volnovakhą, sudarant sąlygas civilių atsitraukimui tačiau Ukraina kaltina rusus jų nesilaikius (tai neturėtų stebinti, žinant panašius atvejus Donbaso karo metu, taip pat Sirijoje). Baiminamasi, kad Rusija pereina prie taktikos apsiausti ir bombarduoti miestus, tikintis jų kapituliacijos.

– Įvairiuose Ukrainos miestuose, kur prasiveržė okupantų kariai, juos pasitinka protestuotojai su Ukrainos vėliavomis. Vaizdo medžiaga leidžia spręsti, kad gausus protestas įvyko Chersone. Manoma, kad viename iš protestų galėjo būti šauta į beginklį protestuotoją.

– Izraelio premjeras Naftali Bennettas netikėtai atvyko vizito į Maskvą ir susitiko su Vladimiru Putinu. Izraelis įvardijamas kaip galimas mediatorius Ukrainos ir okupacinių jėgų derybose.

– Ukrainos ir Rusijos atstovai trečią kartą prie derybų stalo žada sėsti pirmadienį. Pasirodė pranešimų, kad Ukrainos saugumo pareigūnai nukovė pirmajame derybų susitikime Ukrainą atstovavusį Denisą Kireevą, kuris, įtariama, galėjo šnipinėti Rusijai. Jis esą priešinosi sulaikymui.

– Anot Ukrainos pareigūnų, ginti valstybę iš užsienio jau sugrįžo per 66 tūkst. piliečių.

– Paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame Putinas sėdi prie bendro stalo su Rusijos pilotėmis ir stiuardesėmis. Jis daug kalbėjo apie agresiją Ukrainoje, teigdamas, kad beveik visi Ukrainos kariniai objektai jau sunaikinti, taip pat, jog neketina įvesti karo padėties (dėl jos grėsmės ženklus skaičius Rusijos gyventojų galimai bando palikti šalį).

– JAV viceprezidentė Kamala Harris atvyks į Lenkiją ir Rumuniją. Tikslas – pademonstruoti NATO vienybę. Valstybės sekretorius Anthony Blinkenas vieši Lenkijoje (pasienyje su Ukraina jis taip pat susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba), o sekmadienį atvyks į Vilnių.

– Migracijos procesus tyrinėjantis akademikas Geraldas Knausas mano, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius gali siekti ir 10 mln. (apie ketvirtadalis visos šalies populiacijos). Iki šiol įvardyti skaičiai buvo dukart mažesni. Anot Knauso, per savaitę į kaimynines šalis pabėgo tiek pat žmonių, kiek per visą karą Bosnijoje.

– Suomijos prezidentas Sauli Niinistö Vašingtone susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu. Kalbėta apie glaudesnį bendradarbiavimą saugumo politikoje. Daugiau nei pusė Suomijos gyventojų esamų geopolitinių aplinkybių kontekste palaiko valstybės saugumo politikos esminę peržiūrą ir narystę NATO.

– Iš Sankt Peterburgo pakilo ir į Vašingtoną šiandien skrido Rusijos valstybinis lėktuvas. Skelbiama, kad jis skirtas susigrąžinti iš JAV išsiunčiamiems rusų atstovams, kurie apkaltinti šnipinėjimu.

– Tarptautinis Valiutos Fondas įspėja apie šoką globaliai ekonomikai dėl Rusijos agresijos. Tai ypač turėtų paveikti šalis, kurios intensyviai prekiavo su Rusija ir Ukraina. Pavyzdžiui, spaudimą patiria Moldovos ekonomika. Tačiau energetikos žaliavų augimas turės platesnį poveikį.

– Italijos pareigūnai sulaikė dvi prabangias jachtas, kurios priklausė įtakingiems rusų oligarchams. Jachtų vertė – apie 50 ir 65 mln. eurų.

– Karo situacija apsunkina galimybes gauti patikimą ir kontekstualizuotą informaciją apie įvykius, todėl vertinimai turi būti atsargūs.

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Radijo stotis internete iš Kijevo
(nuoroda) ___
radio.garden/listen/rado-nv/MeSraNBK
Čia yra ir daugiau radijo stočių iš visos Ukrainos miestų
Šlovė Ukrainai
Slava Ukraini

Žinia !

Rusai šiandien pranešė, jog rado įrodymus, kad Černobylio ir Zaporožės atominėse elektrinėse buvo kuriamas atominis ginklas, kitaip sakant, taip vadinama “nešvari” atominė bomba. Dėl šios svarbios žinios vakar skubiai į Maskvą pokalbiui su Rusijos prezidentu Putinu atvyko Izraelio premjeras Naftali Bennett. Akivaizdu, Zelenskis yra baisus karo nusikaltelis. Prisiminkime, Irako prezidentas Huseinas vien dėlto buvo amerikiečių pakartas(!), nors pas jį galų gale nebuvo rasta jokių įrodymų dėl atominės bombos gamybos. Kad Ukrainoje šiandien nebesilietų kraujas, Zelenskis galėtų paskelbti kapituliaciją. Bet jis to negali, nes fašistai nepasiduos, kadangi jie žino kas jų karo nusikaltėlių laukia. Geriausiu atveju Zelenskiui gręsia kalėjimas iki gyvos galvos kaip Hagoje tribunolo nuteistam Jugoslavijos prezidentui Slobodanui Miloševičiui, aišku, jei Zelenskis nebus anksčiau pakartas. Niekas pasaulyje nenori beprasmių mirčių.… Skaityti daugiau »

sako

kita pusė sako taip :
„ВВС Украины больше нет! Новое заявление Минобороны РФ!”
https://youtu.be/YguGqj3NevI

Sankcijų spektaklis

JAV sekretorius Blinkenas važinėja po skurdžiausias rytų Europos NATO šalis .Tikriausiai sako:”jūs tik kariaukite,o ginklų mes patieksime kiek tik reikės;-skolon.”O gi kitaip ir nebuvo,kad nors vieną šimtmetį Europoje nebūtų karo.Lūtas ir erelis nori karo su meška.Aišku pirmiausiai peliukus mes į mūšį.

sako

sako : čičėnas kadirovas pasiųlė valdžią perduoti janukovičiui, nes sakė bus taip kaip sakašviliui
https://youtu.be/IPy3MK80s8M

???

jei sankcijos putinui tai kodėl degalinėje kainos auga?

dėl lektuvų ir tankų

dar nuo antro pasaulinio žinoma, kad karo lauke tankai atsilaiko 4-7 min. , o lėktuvai 12- 14 min.

Juozas

Nuėjau į Norfą nusipirkti rusiškos vodkės, o ten – špygą. Teko pirkti ukrų nacistišką. Dabar geriu ir bijau kad rytoj jau rytoj ir aš būsiu nacis.

Prokurorams

Grybauskaitės agresiją jau išnagrinėjot ? O kitų landsbergijos pliurpių pažeidimai jau ant prokuroro stalo?

Tik mąstantiems

Junkitės RUTUBE, o URAL live (youtubėj) ir žiūrėk SolovievLive (RED PILL), ten paieškoje rašyk SolovievLive ir žiūrėk. Jei reikia junkis VPN. Junkis Vesti FM, Rosyja24, jei reikia eik per saitą, IP keisk į rusišką. Siųskitės programėlę SMOTRIM – Cenzūra mūsų nepalauš!!! Dalinkimės Landsbergis ir visa Lietuvos spauda yra JAV naguose, net Respublika. Tik rusų kanalai rodo tiesą realiu laiku, be filtro, eikite į Telegramą ir surinkite ANNA NEWS, Soloviev, wargonza, SIL0VIKI, ten rasite dar linkų, ypač geras yra Colenelcassad, čia žmonių filmuota medžiaga be propagandos filtro, kaip vyksta viskas. Kas ką matė. Kaip ukr naciai žudo savus žmones. Eikite ir žiūrėk tiesą! Respublika su Tomkumi yra po Landsbergio kalpoku irgi. Pila pamazgas ant Rusijos, nors rusai teisūs, ekspertai EU rašo… Skaityti daugiau »

stasys

Tik mąstantiems 2022-03-7 0:52 .. kam tas vargas ? tu rusišku berazumių ir be cenzo galima rasti YouTube laisvai .

Tiesos neteko orumo

Bet kuri propoganda kvepia neskaniai. Kam mums ją valgyti, kad save apgauti, kad dvasią sau pakelti, ar mes čia keliame dvasią Ukrainoje esantiems ir nesuprantantiems lietuviškai? Įdomu, kai neliks Ukrainos ir toliau rašinėsime apie „Kijivo vaiduoklį”?
Geriau mokykimės iš Ukrainos pavyzdžio, kaip nereikia elgtis prieš karą ir kokius žmones rinktis, jei tokia galimybė yra. Man baisu, kad Ukraina, kaip toje pasakoje bobutė liks prie suskilusios geldos, o greičiausiai neliks ir pačios bobutės. Nebūkite žarstekliu svetimose rankose. Linas Kojala yra kaip tik tas asmuo, kuris jums papasakos visas pasakas.

stasys

Tiesos neteko orumo 2022-03-7 8:34. Jūs kaip tas caplius isziojes snapą ir laukiantis savo propagandos vabalo ,atsirinkti informacija yra nesudėtinga . Kojala irgi turi įdomią pastabele.

Putinas

Rusija nugalės blogį, Ukraina bus laisva, nevergaus ukrainiečiai naciams ir Vakarų satanistams.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top