Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Abraomo tikėjimas – 2 gavėnios sekmadienis

Šventojo Rašto Pradžios knygoje pasakojama apie labai svarbų Senojo Įstatymo laikų vyrą Abraomą. Pasakojimas prasideda Dievo paliepimu Abraomui palikti savo gimtąją žemę ir keliauti į nežinomą kraštą, kuriame jam pažadama Dievo palaima – iš jo kilsianti didelė tauta.

Abraomas tuojau pakluso Dievo balsui ir pasiėmęs žmoną Sarą, giminaitį Lotą, artimiausius žmones bei tarnus leidosi į kelionę. Tačiau kai pasiekė kanaaniečių kraštą, tenai kilo didelis badas. Todėl Abraomas keliavo toliau, kol pasiekė Egiptą, bet ir čia vargai nepasibaigė: faraonas išvarė Abraomą su visais jo žmonėmis atgal, iš kur buvo atėjęs.

Dievas buvo pažadėjęs, kad Abraomo palikuonys bus tokie gausūs, kaip pajūrio smėlis ir dangaus žvaigždės, tačiau šis pažadas atrodė netikroviškas, nes Abraomas jau buvo šimtametis, o žmona Sara taip pat buvo sena. Nepaisant senyvo amžiaus Sara susilaukė sūnaus, tačiau Abraomo laukė naujas išbandymas: Dievas paliepė sūnų Izaoką paaukoti kaip deginamąją auką.

Abraomui galėjo atrodyti, kad Dievas užmiršo savo pažadą apie kilsiančią iš jo didelę tautą. Skaudama širdimi Abraomas ruošėsi paaukoti sūnų, tačiau Dievo angelas sustabdė Abraomą, o už parodytą klusnumą pažadėjo Dievo palaimą jam ir jo palikuonims (žr. Pr 22). Ši Abraomo istorija moko ypač svarbių dalykų, kuriuos reikia giliai įsisąmoninti, kad ir mūsų tikėjimo kelionė turėtų laimingą pabaigą.

Pirmiausia, reikalingas besąlyginis klusnumas Dievui, nors žmogiškai žvelgiant jis atrodytų sunkiai įvykdomas. Dekalogo įsakymai mūsų prigimčiai kartais atrodo per sunkūs. Būtina giliai įsisąmoninti, kad mus mylinčio Dievo visuomet reikia paklausyti ir nesileisti į derybas, kai būname gundomi klausyti ne Dievo, bet eiti savimeilės diktuojamu keliu.

Mes esame linkę įsivaizduoti Dievą kaip savo vaikams pataikaujantį tėvą; mums atrodo, kad jei Dievas mus myli, tuomet turi duoti mums visa, ko mums dabar reikia: sveikatą, pasisekimą ir medžiaginę gerovę. Ištikimybė Dievui negarantuoja, kad, kol gyvename žemėje, neištiks sunkumų, kurie kartais atrodys sunkiai pakeliami.

Pavyzdys galėtų būti palaimintojo Teofiliaus Matulionio gyvenimas. Jis net tris kartus buvo teisiamas ir ilgus metus praleido kalėjimuose bei lageriuose; sugrįžęs po dešimties metų kalinimo Mordovijoje vėl buvo ištremtas iš savo vyskupijos, kad negalėtų atlikti ganytojo pareigų, ir mirė tremtyje. Popiežius Pijus XI apie vyskupą Teofilių pasakė: „Garbė lietuvių tautai, davusiai tokį didvyrį.“

Dievas klusnų žmogų visada laimina ir duoda daugiau nei gali tikėtis; žinoma, nebūtinai apipila žemiškomis gėrybėmis. Ištikimybė Dievui garantuoja patį svarbiausią siekinį – laimingą amžinąjį gyvenimą. Tai Dievo dovana, kurios negalima lyginti su didžiausiais šio pasaulio turtais. Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, tepasiima savo kryžių ir teseka manimi“ (Mt 16, 24).

Sekti paskui Jėzų ne visuomet lengva, todėl jis mums paliko savo pavyzdį: nešė kryžių į Golgotą ir mirė ant kryžiaus už mūsų nuodėmes, kad mes būtume išgelbėti. Kai kartais pajusime savo kryžiaus sunkumą, prisiminkime Nukryžiuotąjį ir iš jo semkimės ištvermės malonės.

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Prokuroras

Demokratams perėmus Baltųjų Rūmų kontrolę JAV jaučiamas katalikiškų,krikščioniškų grupių ir organizacijų persekiojimas pasitelkiant saugumo,policijos institucijas.Neseniai JAV generalinis prokuroras Merrick Garland,kuriam pavaldi FTB Senate atsakinėjo į senatorių pateiktus klausimus ar FTB(federalinis tyrimų biuras) nevykdo nepagrįstos šališkos veiklos prieš Katalikų Bažnyčią. Atsakydamas į senatoriaus Josho Hawley (Misūrio valstijos) klausimą, Garland „pasmerkė” FTB Ričmondo skyriaus atmintinę,projektą kuriame išsamiai aprašyta strategija, kaip ištirti ryšį tarp „radikalios-tradicionalistinės katalikų ideologijos“ ir „kraštutinės dešinės baltųjų nacionalistų judėjimo“. “ Dabar atšauktame projekte buvo aptartas katalikų parapijų, kuriose aukojamos tradicinės lotyniškos Mišios, ir tam tikrų katalikų internetinių bendruomenių tyrimas. Dokumente cituojamas”Southern poverty law” teisės centro sąrašas, siekiant nustatyti, kurios organizacijos laikosi „radikalios-tradicionalistinės katalikų ideologijos“. Senatorius Hawley paklausė Garland, ar Teisingumo departamentas „puoselėja” slaptus šaltinius ir šnipus Lotynų Mišių parapijose… Skaityti daugiau »

Pastabus

…zmogus,patyres visokiu vargu,leides Kronikas,bet paluzes nuo lanzbletkizmo….nesinori ka izeidaus kalbet,tai geriau patylesiu..

Tai

tu ne tik patilėk, bet iš viso ding iš šio portalo, neliktų šūdo smarvės.
Ir Administratorius išsivėdintų…

Pastabus

…TUEI,MELDZIAMASAI,ISSITAISYK SAVO SIAUBINGAS KLAIDAS,TAIP BUS KAZKAIP GRAZIAU….

Pagarba Putinui

Pagoglinkit – “В США рассказали, почему американцы хотят видеть Путина своим президентом”. 

American Thinker: Американцы хотят видеть Путина своим президентом из-за его лидерских качеств”, – считает обозреватель Лора Веллингтон.

https://ria.ru/20230305/prezident-1855914862.html

T0mas J.

Įdomu, kaip NS perėmė tinklapį Tiesos.lt?

Nupušimas

Viršūnė – LAUŽO ŠVIESA UKRAINIETIŠKAI. Išpildymas paties Mamontovo…. žiūri žmogus į šitą Lietuvos nušalimą ir nesupranti, ar čia juoktis, ar čia verkti….? 

https://www.youtube.com/live/FTjzcbK9rcc?feature=share

Paulius

Mane visą laiką stebino šitas krikščionių periimtas iš žydų pasakojimas apie tai kad Abraomas jų tėvas etc. O aš pasakyčiau taip: jau geriau sutikčiau tą faraoną, pasipiktinusi Abraomu, sužinojus, kad šis pakišo jam savo sarą, laikyti savo tėvu, nei šį „verslininką“ vardan oraus gyvenimo į suguloves atidavusį žmoną. Įdomu ar ir tada jam širdį labai skaudėjo ar tik truputi? O gal ir tai buvo vardan didesnės pažado šlovės?

Taip

Apie Abraomą kalbama,kaip apie tikėjimo ir pasitikėjimo Dievu pavyzdį tikintiesiems,krikščionims.Ne tai,kad Abraomas mūsų tėvas pagal kraują,bet pagal tikėjimą

Paulius

ką reiškia „tėvas pagal tikėjimą“? Kas yra tėvas visi puikiai žinome. o štai ką reikia „tėvas pagal tikėjimą“. Čia „tėvas ypatingu būdu“ kuris yra slėpinys? Ar saros įsiūlymas faraonui taip pat liudija „tikėjimo ir pasitikėjimo Dievu pavyzdį“?

tamkevičius-švabo mazgotė

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL. Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“. Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią. Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga… Skaityti daugiau »

Austin Ruse (Catholic Family)

C-Fam buvo uždrausta remti renginį Jungtinėse Tautose, kuriame ketinome parodyti Matto Walsho dokumentinį filmą „Kas yra moteris“. Renginį uždraudė radikali feministė, pareiškus kad C-Fam veikla nesiderina su Moterų statuso komisijos „vertybėmis“. Sukurta komisija „Kaip Katalikų Bažnyčia naudoja „lyčių ideologiją“ keldama grėsmę žmogaus teisėms.” Tai tiesioginis išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, kurį leido JT! Ir atkreipkite dėmesį, vienas iš komisijos narių yra katalikų kunigas!!! C-Fam komanda yra JT būstinėje ir dalyvauja šioje komisijoje. Glaudžiai bendradarbiaujame su vyriausybėmis, siekdami derėtis dėl dokumento, siekdami užtikrinti, kad abortai nepatektų į tarptautinę teisę. Per dvi savaites turėsime gerų ir blogų naujienų. C-Fam, keli ištvermingi asmenys iš kitų grupių ir saujelė drąsių JT delegacijų yra VISKAS, kas yra šioje kovoje prierš tarptautinės teisės ir teisės į abortą… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top