Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Palaiminimų kelias – 4 eilinis sekmadienis

Jėzaus kalno pamokslas prasideda aštuoniais palaiminimais (žr. Mt 5, 1–12a). Jie yra paties Išganytojo parodytas kelias, juo eidami esame vienybėje su Dievu, kuri tęsis per visą amžinybę. Šiuos palaiminimus reikėtų mokėti kaip maldą „Tėve mūsų“, nes jie nulemia gerus mūsų sprendimus.

„Palaiminti beturčiai dvasia.“ Fizinė beturtystė nebūtinai yra palaiminta, nes beturtis gali būti godus turtų, kurių neturi. Palaiminti tik tie, kurių svarbiausias siekis yra ne turtas, pinigai, bet Dievas. Beturtis dvasia siekia būti turtingas dvasinių dalykų, ypač tikėjimo ir meilės. Pasitikrinkime, apie ką dažniausiai mąstome, ir matysime, kas mūsų gyvenime yra didžiausias turtas.

„Palaiminti liūdintys.“ Liūdesys gali būti labai įvairus, ne kiekvieną jį Jėzus laimina. Galima liūdėti, kai sergame, kai neišsipildo mūsų svajonės arba net kai kiti gyvena geriau už mus. Jėzus kalba ne apie tokį liūdesį. Tačiau galime liūdėti, kai matome aplink mus tvyrantį blogį, pavyzdžiui, žūstančius Ukrainoje nekaltus žmones. Galime liūdėti, kai suklystame ir darome nuodėmę. Palaimintas liūdesys, kai apgailime savo klaidas.

„Palaiminti romieji.“ Savo aplinkoje dažnai matome žmonių, praradusių savitvardą, pykstančių, konfliktuojančių, besikeikiančių, ir esame gundomi elgtis panašiai. Be atramos į Dievą išlaikyti širdies romumą vargiai įmanoma. Jėzus yra pasakęs: „Mokykitės iš manęs, nes aš esu romus ir nuolankios širdies.“ Ar mokomės?

„Palaiminti alkstantys ir trokštantys teisumo.“ Apie kokį teisumą čia kalbama? Galime būti išoriškai teisūs, kai laikomės galiojančių įstatymų. Tačiau tikras teisumas yra tuomet, kai gyvename pagal sąžinę, kuri vadovaujasi Dekalogu. Tai nelengva. Todėl Jėzus nesakė: „palaiminti teisieji“, bet „palaiminti trokštantys teisumo“. Jėzus laimina ir tuos, kurie, nors ir klysta, siekia dorai gyventi.

„Palaiminti gailestingieji.“ Dievas yra gailestingumo šaltinis; jis mus myli net tuomet, kai mes jo nemylime ir nuo jo bėgame. Jis trokšta, kad ir mes būtume vieni kitiems gailestingi – pastebėtume ir užjaustume neturtingus, kenčiančius ir prislėgtus. Ir ne tik užjaustume, bet, kur tik galime, jiems padėtume. Būdami gailestingi, labiausiai supanašėjame su Jėzumi, kuris ne tik skelbė Evangeliją, bet ir gydė ligonius, išlaisvindavo piktosios dvasios apsėstuosius.

„Palaiminti tyraširdžiai.“ Palaiminti, kurie nesusitaiko su blogiu, bet su juo kovoja. Šis Jėzaus palaiminimas skirtas visiems, kurie kovoja su nuodėme, apgaili savo suklydimus, naudojasi Sutaikinimo sakramentu, kurį švenčiant sugrąžinamas širdies tyrumas.

„Palaiminti taikdariai.“ Tikras krikščionis ne tik gyvena taikoje su Dievu ir žmonėmis, bet ir neša taiką į savo aplinką, kurioje dažnai kunkuliuoja neapykanta ir vaidai. Savo laikysena galime neapykantos židinį pakurstyti, bet galime jį ir prigesinti. Jėzus laimina taikos nešėjus.

„Palaiminti persekiojami dėl teisumo.“ Gyvenimas laikantis Dekalogo ir Evangelijos negarantuoja, kad visuomet būsime gerbiami. Atvirkščiai, galime susidurti su labai skaudžiais persekiojimais. Nenuraminkime savęs, kad sovietmetis, kai daugybė tikinčiųjų dėl savo tikėjimo patyrė sunkumų, jau praeityje. Matome, kad Europos Sąjungoje politiniai procesai rutuliojasi tokia kryptimi, kai mus, tikinčiuosius, bus bandoma nutildyti, kad nekalbėtume apie gyvybės šventumą, apie vyro ir moters kuriamą šeimą ir kitus svarbius moralinius klausimus. Jėzus ragina nebijoti jokių sunkumų, bet juos patiriant džiaugtis, nes tai liudija apie mūsų ištikimybę Dievui ir garantuoja atlygį danguje (plg. Mt 5, 12).

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Landsbierg Xuilo!

Pilėnai!!! – žviegia senas ožys iš balkonėlio! Susideginkite ŠUNAUJA už jankius! Esate tik pieškos…

stasys

Visų pedofilų “stogas” Lietuvoje yra senis Vycka Kozlievičius Landzbergis..

Diedas

O visų pedofilų vadas Lietuvoje yra tūlas Alvydas Sadeckas – buvęs Artūro Paulausko partijos narys.

vladas lukosevicius

Žydziaros ir iškrypimai – visada greta … Vat ir nyksta Lietuvių tauta …

Pastebėjimas

Kalbama, jog šių nuolatinių straipsnelių autorius taip pat nespjaudovo į jaunus kunigus seminaristus…

Darijus

Ukrainoje ir vyksta karas tarp vakarietiškų vertybių ir tradicinių. Kiekvienas pasirenka, už ką būti.

Už tradicines vertybes, broliai!

Rusai laimės, ES ir NATO pralaimės ir subyrės, Gazmanovas vėl koncertuos Vilniuje, Berlyne ir Kijeve :))) Jau greitai:)))

Jau

Geriau rusai ateitų nei p1derastai valdžioje

Seimo kolaborantai

Dabar sėdi namie ir algą gauna, kodėl į darbą jiems tik kovą, jei Lietuvoj Nepaprastoji padętis?

Prašalietis

Kaip „patriotiškai neabejingas” Lietuvos ir viso JAV vadovaujamo”demokratinio pasaulio kariniams reikalams” Ukrainoje neišsivaikščiojęs „diletantas” leisiu sau pateikti „politiniu strateginiu, operatyviniu ir taktiniu lygiu” kelis įdomius ir daug ką pasakančius „patriotinius” pastebėjimus. Jau ne viena savaitė per vietines informavimo priemones patriotinės „informacijos” iš Ukrainos frontų apsiriboja keliais sakiniais. Neisidžiaugiama Ukrainos armijos ” laimėjimais” kur nors puolant ar besiginant, tepasakoma viena kita smulkmena apie rusiškų „agresorių” tveriamus „Bučės tipo” Ukrainoje žiaurumus, agresoriaus raketų smūgius ir civilių kančias. Koks buvo džiaugsmas ir kiek buvo pergalingų kalbų kai JAV po „dževelinų” Ukrainai „gynybai” pradėjo tiekti haubicas 777(trys kirviai), „Himersus”. Dabar nuspręsta Ukrainai patiekti naujų tankų Leopardas 2 ir JAV „Abraomų”, o džiaugsmo ir „pergalingų kalbų- na jau dabar ruskiui tikrai duosim garo, kad nepaneš”… Skaityti daugiau »

TIK MĄSTANTIEMS

Vienintelis teigiamas tų koranų deginimo rezultatas, tai užvertos durys Švedijai į NATO

nuu

putino darbas

Įžvelgė Rusijos pėdsaką

-Marytė, plyšo prezervatyvus, kas dabar bus?
-Nepergyvenk, Jonuk, vaiko išlaikymą išreikalausim iš Putino.

Taigi

Turkija tikra rakštis NATO subinėj….

Kazimieras

O gal pabandžiuš vaivorykštinę vėliavą sudegint? A?

Singeris

Geriau pereiti ant xoxliandų skudurų.

Don Pedro

Visokių lavonų pilna ant žemės…po-lytinių, ana-lytinių, radik-analinių…

Wau

Žydai Iraną DEMOKRATIZUOJA sprogimais.

tamkevičius-švabo mazgotė

Ar gali taip būti, kad žmonės, kažkada kovoję su sovietų okupacija ir nebijoję sovietų kalėjimo, lengvai palūžta, kai pvz. Dalia Grybauskaitė jiems pagrasina, kad padarys taip, kad patiems reikės mokėti ir kaupti pensijoms Būtent taip nutiko su arkivyskupu S.Tamkevičiumi. Šlykštu buvo žiūrėti, kaip buvęs disidentas tapo šios kruvinos diktatūros ruporu ir sausio 16 dieną per „visuomeninę“ LRT pasmerkė tuos žmones, kurie sausio 13 d. nušvilpė diktatūros varžtelius PIŠ ir ČMIL. Kardinolas Tamkevičius postringavo apie “laisvę”, smerkė ir drabstė purvais tuos, „kurie nori nesiskiepyti, nedaryti testų, neturėti galimybių pasų“. Tamkevičių „išlaisvina“ vakcinos, gaminamos naudojant abortuotų embrionų ląstelių kultūras, genetiškai modifikuojančios Dievo kūrinį žmogų, dargi per prievartą, prieš jo valią. Man neįtikėtina, kad žmonės, kažkada sutikę eiti į kalėjimą už laisvą Lietuvą, dabar staiga… Skaityti daugiau »

Akla kregždutė

Pedofilijos skandala inspiravo kremlius, kuris labai noretu nuversti dabartine Lietuvos valdzia. Tas matosi akivaizdziai.

Darijus

Jei beretiniai širsta, reiškia viskas gerai.

nuu

putino darbas .

Rafaelė

Tai kaip izraelitų išėjimas iš Egipto. 40 metų (mums beliko 10) vedžiojo Mozė (Mus – Landsbergis). Skirtumas tik tas, kad dykumoje nebuvo nei kolchozų, nei gamyklų. Teko pavalyti…

va va

o kai po 40 metų išvedė tai toji pažadėtoji žemė buvo …akmenų krūvos. Užtat ir sakė Jėzus žydams kad Jūsų tėvas velnias, melagis, galvažudys ir melo tėvas … , biblija

Baisiau, nei baisu

Pagoglinkit – “Пригожин сообщил о брошенных в Артемовске телах наемников”.
https://ria.ru/20230129/naemniki-1848255019.html
Российские войска обнаружили в Артемовске тела, предположительно, наемников с отрезанными кистями, сообщил руководитель группы „Вагнер” Евгений Пригожин в Telegram-канале. 
„Подразделениями… „Вагнер” были обнаружены тела с отрезанными головами и кистями рук. А также телефоны и другая информация о том, что данные тела принадлежат наемникам, которых из-за плотных боев противник не смог вытащить и таким образом попытался скрыть их личности. Однако электронные носители были найдены вместе с телами”, — говорится в заявлении.

nuu

vaizdai baisūs, bet žydo zelenskio galavariezai ir rankariezai dar baisesni kuomet pjaustė galvas ir rankas numirėliams https://youtu.be/D9hvwz1CQ9c   , vaizdai telegram kanale 06. K

Telegram Karas_Z

Telegram erdvėje galite pamatyti nufilmuotų tiek „xuilo-muilo”, tiek pačių banderinių chalopų dar „nuostabesnių vaizdelių” ( ce Ukraina) iš Soledaro, Ugledaro, Bachmuto… kur Ukrainos požeminių karinių pajėgų karžygiai krūvomis voliojasi „gimtuose” Ukrainos laukuose. Kaip „xuilo-muilo” iš laukų kažkiek parinkę sbu likučių krovininėmis mašinomis veža atiduoti saviems palaidoti. Patys chalopai rodo Užkarpatėje (ir „stasiai”, ir “diedai”
sutiks, kad “xuilo-muilo” kol kas ten tikrai negali būti) stovinčius Europos Ukrainai pateiktus geležinkelio refrižeratorius, kur kiekviename sukrauta šimtai Ukrainos požemių kariūnų, laukiančių kokio nors palaidojimo….

mariyajuttdoll22

Looking for a call girl in Lahore can be a daunting task. There are many factors to consider when choosing the right call girl for you. This guide will help you find the right Independent Call Girls in Lahore for you, based on your specific needs and preferences.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top