Kardinolas Raymond Burke: Bažnyčiai tikrai reikėtų bijoti islamo

Pro Patria

Bažnyčiai „tikrai reikėtų bijoti“ islamo ir jo negebėjimo taikiai koegzistuoti su kitomis religijomis, naujame savo interviu perspėja kardinolas Raymondas Burke’as.

Knygoje „Viltis pasauliui: visa suvienyti Kristuje“ (angl. Hope for the World: To Unite All Things in Christ) ir naujame interviu portalui Religion News Service buvęs Apaštališkosios Signatūros prefektas, dabar Maltos ordino globėjas, teigia, jog islamas kelia grėsmę krikščionims ir Vakarų civilizacijai.

„Nekyla abejonių, kad islamas nori valdyti pasaulį, – teigia Burke’as. – Kai musulmonai tampa dauguma kurioje nors valstybėje, jie turi religinį įpareigojimą tą valstybę valdyti. Jei piliečiai to nori, tuomet tegul tiesiog tai leidžia. Bet jei jie to nenori, tuomet jiems reikėtų rasti būdą su tuo kovoti.“

„Kitoms religijoms vietos nėra. Islamas nesustos, kol neužvaldys tautų ir pasaulio, – pastebi kardinolas. – Krikščionims svarbu įsisąmoninti radikalius skirtumus tarp islamo ir krikščionybės, liečiančius mokymą apie Dievą, sąžinę ir kt. Jei tikrai supranti islamą, tuomet suprasi ir tai, kad Bažnyčiai jo iš tiesų reikėtų bijoti.“

Kardinolo teigimu, tinkamas atsakas į šią augančią grėsmę būtų tautų ir Europos krikščioniškų šaknų patvirtinimas.

Jis taip pat kritikuoja katalikus vadovus, kurie mano, kad islamas yra „tokia pati religija kaip katalikybė ar judaizmas“.

Kardinolas Burke’as nėra vienintelis katalikų kardinolas, išreiškęs susirūpinimą dėl islamo plitimo. Šį birželį tai padarė ir kardinolas Robertas Sarah, Dievo kulto ir sakramentų konfregacijos prefektas, pareiškęs, jog islamiškas fundamentalizmas yra „demoniškas“ ir „apokaliptinis“ žvėris, kaip ir „laisvės stabmeldystė Vakaruose“.

Parengta pagal Lifesitenews.com

propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tiksliai pasakyta:

„laisvės stabmeldystė”.

delfi pabrėžtinai šiandien rašo vėjus,

lyg pasikėsinimo nė nebūtų.Kažin,ar taip pratinama į tokius dalykus žiūrėti,kaip į kavos gėrimą,-lyg niekur nieko?Užpultas simbolis.

kaltas ne islamas

o kriziociai su savo misionizmu (neoliberalizmu arba trockizmu), subombardave islamui priklausancias valstybes.

Tarabilda

Po šiandieninės žmogžudystės kardinolo diagnozės aktualizuojasi. Situacija ant svieto gali pasidaryti visiškai nebevaldoma. Todėl man atrodo, kad tų „krikščioniškų” šaknų” įrašymas į Europos popierius (o to pasiekt dabartės neįmanoma) Vakarų civilizacijos neišgelbės. Reikalinga ne deklaracija, bet atsivertimas iš stabmeldystės. Būtų pats didžiausias Dievo stebuklas, jei kas nors iš tų, kas turi galią atsiverstų.

Juozapas

Vaizdelis tv. Į bažnyčią po žudynių atvyksta varleėdžių prezidentas. Euroidiotas duoda interviu tele žurnaliūgoms: -„Atvykau čia, kad pareikščiau savo solidarumą…” Na ir toliau tokio tipo šūdmalystė. Euro kretinai valfantys Sojuzo kolchozą visada lemena tą patį- reiškia arba „užuojautas” arba „susirūpinimus”. Dar jie tikina jog terorizmas nelaimės. Jau kokie 10 metų kaip įtikinėja. Bet teroristų įtikinėjimai neveikia. Nebent juokina. Jie ( ” borozininkai-merkel- holandai ir junketai) tikrai nieko nedarys. Nes viskas ką tie asilai sugeba tai tik plepėti ir malt šūdą. (Klausimas- ko verti lietuviški euro vasalai- šūdmalių pakalikai?) Logiški žingsniai yra aiškūs net vaikui- deportuoti imamus kurstytojus, mečetes kuriose yra indoktrinuojami teroristai reikia uždaryti. Arba kaip izraelitai daro arafatininkų šeimoms- nugriauna namus. Mečečių Eiuropoje nekukliai per daug. Gera proga apsivalyti… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Na Juozapas ir pavarė. Net Letas amą prarado. Mokino, mokino Letas Juozapą apie abraomines religijas, apie islamo didelę reikšmę, apie tai, kad jei jau islamą Dievas leido, tai todėl islamas yra religija nuo Dievo… O čia brūkšt ir tokia arši Juozapo reakcija. Visas Leto įdirbis kaip šuniui ant uodegos. Na bet geriau vėliau, negu niekad. Tačiau vis tik vienareikšmiškai sutikti su Juozapu nereikėtų. Pergalės blogiu už blogį nepasieksi, kaip ir žvakučių deginimu. Reikia tiesiog atsirinkti, kas Dievo, o kas ne. O Dievo iš tiesų yra labai nedaug. Tai saujelė krikščionių, kurie gyvena pagal principą, kad Dievas vis tik yra meilė. Saujelė šiaip gerų žmonių, kurie netiki, kad Dievas yra toks barbaras, koks jis yra vaizduojamas Korane ar Senajame Testamente ir… Skaityti daugiau »

Kas

per bažnyčia, kad bijo islamo? Kuo ji tada vadovaujasi?

Juozapas --- Vaidui

Sveikas.
Ačiū už pastabas, tačiau yra vienas „bet”.
Šiek tiek prašovei.
Matai, savo komentare nesiekiau dėstyti kažkokią asmeninę poziciją.
Mano žinios religine tematika yra per menkos.
Kartais parašau asmeninių pajautų, yam tikrų nuotaikų atspindžių.
Ir tiek.
Šiuo atveju, mano komentaras buvo grynai inspiracinis. Siekiau išjudinti diskusiją.
Tai tik moderavimas.
Tema įdomi ir norisi išgirsti origalesnių nuomonių.
Kolegos Leto be abejo taip pat.
Tokie tat „užkulisiai”: )
Geros dienos.

Juozapas --- Vaidui

Sveikas.
Ačiū už pastabas, tačiau yra vienas „bet”.
Šiek tiek prašovei.
Matai, savo komentare nesiekiau dėstyti kažkokią asmeninę poziciją.
Mano žinios religine tematika yra per menkos.
Kartais parašau asmeninių pajautų, tlam tikrų nuotaikų atspindžių.
Ir tiek.
Šiuo atveju, mano komentaras buvo grynai inspiracinis. Siekiau išjudinti diskusiją.
Tai tik moderavimas.
Tema įdomi ir norisi išgirsti origalesnių nuomonių.
Kolegos Leto be abejo taip pat.
Tokie tat „užkulisiai”: )
Geros dienos.

VaidasVDS

Labas, drauge.
Aš ir palauksiu Leto reakcijos. Tikrai turiu dar ką pasakyti.
O štai religines žinias reikia gilinti bet kuriam žmogui, jei jis jau sakosi, kad ieško Dievo ar tuo labiau kartais ir už Dievą pakalba…
Mano kritika visada yra geranoriška, nors gali taip ir neatrodyti…

Juozapas 2016-07-26 22:03: Baigt su mečetėmis?

Teisingai, dėde, kalbi. Po mečečių imsimės cerkvių. Pradėsime nuo Kauno Soboro. Nes styro lietuvių smegenyse virš šimtmečio kaip koks šašas.

Marginalas

Tikrai autentiškai Bažnyčiai reikia bijoti tik D-vo (bijoti nutolti nuo D-vo, bijoti įžeisti D-va), nes ji eina finalinės pergalės ir laimingos Karalystės keliu. Tokioje krikščionybėje NĖRA vietos „kitoms religijoms”, tai ne dalailamų pagerbimai, bet Vienos Tiesos. Musulmonai rodo pavyzdį, kaip patys katalikai turi tikėti ir kadaise tikėjo (kada buvo tikri krikščionys): jei Tiesa Viena, tai privalai išpažinti tik Ją, o visos kitos „religijos” arba klaidingos, arba pražūtingos. Vėlgi čia iš islamo reikia tik mokytis to, ką katalikai jau seniai praradę, neminint dabartinės „lombardistinės” „krikščionybės”. Suprantama, tai joks įrodymas, neva islamas „tikresnis”: mums savas tikėjimas, kurį laikome vieninteliu teisingu, jiems savas. Žinoma, sakyti, kad islamas „tokia pat religija, kaip krikščionybė” yra populiarus „dalaimanizmas” katalikybėje, o kad judaizmas tas pats, tai koks… Skaityti daugiau »

Teisingasui

Prie ko Kauno mečetė? Ji kelia problemas?
Mes (kol kas) neturėjome ir neturime problemų su musulmonais.
Su autochtonais totoriais tai jau tikrai.
Kalba eina apie vakarėnų apsiledimą.
Straipsnis ir komentarai ne apie Lietuvą.
Nusibalyk snarglį ir tik po to rašinėk.

 Marija

Nu tai kas be ko kad „Kardinolas Raymond Burke: Bažnyčiai tikrai reikėtų bijoti islamo”, nes jei Alahas viršesnis už Jėzų Kristų, Jahvės tarną pagal ev. Mato 12:14-15, tai žmonės gali sumastyti geriau tikėti į Alahą negu į Jahvės tarną.

VaidasVDS

Kaip ir reikėjo tikėtis, iš Leto rašinio jokios naudos. Net nėra ką ten analizuoti, nes ten jokio progreso. Temoje apie nužudytą kunigą parašiau, kas iš Korano skatina pamišėlius. Čia to nekartosiu, tačiau parašysiu, ką į tai atsikirto islamo išpažinėjas. O jis nurodė štai ką: „Jozuės, 10:40Taip Jozuė nugalėjo visas kalnų, pietų, žemumų ir šlaitų šalis ir visus jų karalius; nė vieno jų nepaliko gyvo, bet visa, kas kvėpuoja, sunaikino, kaip įsakė Viešpats, Izraelio Dievas. Skaičiu, 31:7-10 Jie nugalėjo midjaniečius ir išžudė visus jų vyrus, kaip Viešpats buvo įsakęs Mozei, taip pat ir jų karalius: Evį, Rekemą, Cūrą, Hūrą ir Rebą. Užmušė kardu ir Beoro sūnų Balaamą. Jie paėmė į nelaisvę jų moteris, vaikus, visus galvijus ir visą midjaniečių lobį, sudegino… Skaityti daugiau »

Jei

VaiduiVDSui atsakymas -jei esate lietuvis – galite tikėti bendros balto-rusėniškos, šiaurės-vedistinės civilizacijos palikimo klodais – vedizmu, Pradžių pradžiai pasiklausykit kaip skamba dabartinis sanskritas youtube.com/watch?v=3AeQszsskw8 ir žodį swastikas – išsiverskit iš sanskrito…

Marijai

Ko verti pačios svarstymai apie vyno skonį ir jo rūšis,
jei vyno niekada nesate ragavusi?

upanišadninkui rusko/vedistui

Ooooo, tai tu dar ir koloradinis?!

Marginalas Vaidui, kuris VDS

Kodėl žmonės turi tikėti suklastotais šaltiniais? Ogi todėl. kad Pats, Tinginy, užuot rašydamas čia komentarus, iki šio neišsiuntinėjęs urantijų Šventajam Sostui, stačiatikių patriarchams, protestantų vadovams, musulmonų amyrams, žydų rabinams, pagonių šamanams! Siųsk nedelsdamas!

Marginalas bepročiui "Marijai" 2016-07-27 17:36

Pasigilintum bent Vikipedijoje, apie ką rašai. Šimtus kartų minėjau, kad Al nėra asmenvardis, bet žodis, kuris išverstoje į arabų kalbą Biblijoje (ar ji bus katalikų, ar protestantų) reiškia tik tai, ką reiškia, bet ne Paties laukines fantazijas.

VaidasVDS

Ramiai Letai,
Vatikanas puikiai žino apie šį Apreiškimą. Šį Apreiškimą studijuoja ir buvę kunigai, ir buvę Biblijų rašytojai, ir filosofai (bet Lietuvoje nedaug tokių žmonių), ir studijuoja daug daugiau metų nei aš, ir nežinau nei vieno, kuris būtų nuo šio Apreiškimo nusisukęs.
Nereikia nieko niekur siųsti, nes kas ieško, tas randa…
Tačiau reikia suprasti ir tuos, kurie yra davę visokius įžadus, susieję gyvenimą su tam tikromis institucijomis. Ne taip paprasta viso to atsisakyti ar bandyti kažką keisti.
O tai, kas džiugina, tai yra tai, kad šio Apreiškimo niekas nebandė panaudoti kokiam nors blogam tikslui, daugiausiai problemų yra sukėlę tik mistikai, „matantys” ir „girdintys” daugiau nei kiti…

MarijaMarginalui

Marginalui – ” 29( 30) Tai todėl kad Alachas yra tiesa, o tai ką Jūs šaukiate šalia jo melas ir todėl kad Alachas – aukštas didis.” 31:29( 30) Koranas.

buvo buvo kaip nebuvo

Buvo toks koloradinis agentas „jota”as, tipo, teologė’sas, nuolat drumsdavo vandenis, provokuodavo dr. L. Palmaitį, stengdavosi trolinti nepatogias temas nukreipinėjant kalbas į pseudo „filosofavimus”. Ir dar- „jota”as labai mėgo vaidinti informuotą erudiciją, todėl gausiai cituodavo, paberdavo nuorodų, vienu žodžiu rolę vaidino beveik įtikinamai, nes padiyaikydavo žioplių kurie net ir užkibdavo. Tačiau net ir gudri višta, ( kurica), kartais įsidildina uodegą. Taip buvo ir agentui „jota”sui- diskusijų įkarštyje, vieną kartą pamiršo „legendos” formato rėmus ir puolė varyti koloradinę propagandą. Kilo skandalas. Keletą metų visai sėkmingai veikusiam agentėliui teko įgaubti subinę ir mauti von ausis suglaudus aidint pajuokų švilpimams. Sunku tikėtis, kad lubianka taip lengvai pasiduotų. Klaidas suprato, „uroki izvlekli”, taigi, kiek suprantame, apdaužytą „jota”są paremontavo, pašriubavo, perdažė fiuzeliažą įraitė naują klikuxą ”… Skaityti daugiau »

skaitytojas

nemalonu,kai komentatoriai neturi jokio supratimo apie elementarų mandagumą ir pagarbą oponentams; ar gerb.L.Palmaitis neturi ką veikt, o tik atreminėt marijų, šv.Petrų ir kitų dvasių pavidalus užsidėjusių asmenų piktas replikas,užgaulų toną?

s.m. skaitytojui

patikėk, čia tikrai ne Letas vožė jefreitoriui į tarpuragę 😉 Yra kam.
Skaitydamas komentarus iš apačios į viršų, nuo senesnių link naujausių, jau ketinau priminti Letui, kad neverta nusilesiti iki jotų, alfų ir omegų lygio, betgi žiū, – apdarisus skaitytojas (kails, bro :-))jau numarinino marinuotą agentą…
Visais laikais, kaip gerus anekdotus skaitydavau neva „pakaustyto” religine tematika komitetinio vargšelio pastangas „nudiskutuoti” daktarą Palmaitį. Aha, pėsčiomis iki Mėnulio penkiasdešimt kartų…

Marginalas skaitytojui ir kitiems

Privalau reaguoti, kada kažkas bando klaidinti kitus. Abejoju, kad Marija tai kadaise jota pasivadinusio efesbešniko avataras. Kad „Marija” yra vyras, visai galimas daiktas (ne aš tai ir pastebėjau!), bet kad anoji yra moteris, nekelia abejonių, be to – vietinė, susijusi su Pijaus X Brolijos tradicionalistais, visų tradicinalistų gerbėjais. Bet tai tikrai nesvarbu. Įdomu, kodėl Marija cituoja Kračkovskį, versdamas iš rusų kalbos į lietuvių kalbą Это потому, что Ал есть истина, а то, что вы призываете помимо Него, – ложь, и потому что Ал высок, велик – mat Marija mano, kad jei supranta rusiškai, tai supras nieko neišmanydamas ir vertimą iš arabų į rusų. Tačiau rusiškai вы призываете čia atitinka ne „šaukiate”, bet „šaukiatės”. Tai mokslininkai (Kračkovskis) prisikrapšto prie variantų, kada… Skaityti daugiau »

Marija

Marginalui 2016-07-29 0:11, prašau neskleisti tikrovės neatitinačios informacijos :”Įdomu, kodėl Marija cituoja Kračkovskį, versdamas iš rusų kalbos į lietuvių kalbą… mat Marija mano, kad jei supranta rusiškai, tai supras nieko neišmanydamas ir vertimą iš arabų į rusų”
Niekada neskaičiau Kračkovskio, tai ką mano komentatorius Marija yra tik Jūsų vaizduotės vaisius, citata paimta iš Korano lietuvių k., išleisto leidyklos Kronta 2008, 338 pusl. 31 : 29(30) – ” 29( 30) Tai todėl kad Alachas yra tiesa, o tai ką Jūs šaukiate šalia jo melas ir todėl kad Alachas – aukštas didis.” – visus priekaištus reiškite vertėjams į lietuvių k. ir leidėjams išleidusies Koraną lietuvių k.. jei dar turite priekaištų lietuviškąjam verimui ir Korano leidėjams lietuvių kalba.

Antanas

Man naudingas straipsnis.

Dzeikas

Baznyciai, savaime aisku turiu omenyj krikscioniu baznycia, tas kurias galima vadinti krikscioniskomis, – kaip idejai,religijai islamas gresmes nekelia.
Ir man kaip ideja islamas netgi idomu laisvu nuo Biblijos skaitymo metu.Turedamas laiko pavartau Korana,skaitau,lyginu,analizuoju.
Gresme kelia musulmonai tikintys sia religija.Todel kryziaus zygis pries islama turetu rastis politiku darbotvarkeje.
————————————————————-
Beje , Vaidai.O ka jus galite pasakyti apie faraona Echnatona? Berods lenkai filma ar ne pries puse amziaus apie ji pastate.Girdejau spejima ,kad tai Dievo Tevo bandymas atnesti savo zodi dar pries Moze ir net Abraoma.
Deja siam pasaulyj matyt ne visada Jo valia buna,nors mes(krikscionys) ir meldziam to.

Dzeikas

O kuom jums nikas „Jota” neitiko? Pagal mane visai argumentuotai ir i tema diskutavo.Nereikia nei kljuoti koloradiniu, a nei sventuju etikeciu niekam cia.
O Leto „abraomine” krikscionybe tai , gal but del nepazistamu terminu daug kam(ir man) atrodo Kvazimodo fantazija.
Yra krikscionybe ir yra ne krikscionybe ivairiu ereziju forma.Dar yra eretikai ir nelabieji tariamai ispazistantys krikscionybe.Pastaruju pas katalikus pilnos sales ir sakyklos.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top