Karo savaitės (rugsėjo 17–23 d.) Ukrainoje apžvalga

parakomanai.lt

Geopolitinis kontekstas

 1. Ši savaitė buvo viena sunkiausių Ukrainai diplomatinėje arenoje. Ginčai su Lenkija dėl grūdų ir tariamo ginkluotės paramos stabdymo Ukrainai, didžiąja dalimi buvo nulemtas Lenkijos vidaus politinės darbotvarkės. Dabartinė Lenkijos valdžia siekia susirinkti kuo platesnio elektorato balsus (pvz.: ūkininkai, pramonininkai). Panaši situacija ir JAV. Ruošiantis rinkimams šioje šalyje, šį kartą V. Zelenskio vizitas į Vašingtoną nebuvo toks šiltas, kaip praėjusį kartą. Šį kartą aistras kaitino ne Prezidento J. Biden sūnaus reikalai Ukrainoje ar ten D. Trumpo kliedesiai. Pastarojo vizito metu Ukrainos prezidentas sulaukė daug klausimų dėl perduotos ginkluotės naudojimo ir puolimo rezultatų, o dalis amerikiečių politikų nevengė pabrėžti, jog karinė parama Kyivui turi būti nutraukta. Kita vertus, JAV valdžios atstovai pabrėžė, jog Ukraina bus remiama ir toliau. Pentagonas patvirtino Abrams tankų perdavimą artimiausiu metu, taip pat tęsiasi diskusijos dėl ATACMS perdavimo Ukrainai. J. Biden pasakė, kad jos bus perduotos artimoje ateityje, nors ir toliau išlieka neaišku kada tiksliai bei koks kiekis. Lygiai taip pat, Lenkija nusimetusi „drama queen“ apsiaustą, pažymėjo, kad įsipareigojimai prieš Ukrainą bus tęsiami.
 2. Teisingumo dėlei, reikia pasakyti, kad Ukraina tam tikra prasme, savo aštria retorika, prisideda prie tokio pobūdžio kai kurių Vakarų valstybių veiksmų ir žodžių. Anksčiau matėme kaltinimų Vakarams dėl per lėto ar net sąmoningo paramos tempų lėtumo, dabar girdime priekaištus artimiausiai sąjungininkei Lenkijai, kad jos veiksmai grūdų klausimu padeda rusijai. Maža to, Kyivas grasino Varšuvai teismais dėl jos pozicijos šiuo klausimu. Suprantant, kad Ukrainos teisė ir pareiga ginti savo šalį, diktuoja poreikį iš Vakarų prašyti karinės paramos. Tačiau panašu, jog šių veiksmų taktika (kaip tai bandoma daryti), pasirenkama neįvertinant konteksto ir galimų pasekmių.
 3. Trumpa ir sėkminga Azerbaidžano karinė operacija Kalnų Karabache Ukrainos karo kontekste vertintina dviprasmiškai. Viena vertus, tai precedentas, jog teritorijos gali būti paimtos kariniu būdu. Kita vertus, ėmė kilti diskusijos, ar tai tik nėra v. putino dovana R. T. Erdoganui ir jo remiamam Azerbaidžanui už Turkijos sukalbamesnę poziciją Ukrainos atžvilgiu. Pagyvensim, pamatysim.

Situacija fronte

Luhansko kryptis

 • Svatove. Ukrainiečiai surengė lokalias atakas prie Novoselivske ir pasiekė taktinę sėkmę. Rusai pabandė atakuoti pietiniame flange, tačiau ir vėl nesėkmingai. Vertinant bendrai, susidūrimai kontaktinėje linijoje įgavo pozicinį pobūdį, abi pusės vykdė pajėgų pergrupavimą ir reorganizavosi.

Vertinimas: lygiosios po aktyvių veiksmų.

 • Kremina. Pirmoje savaitės pusėje okupantai bandė intensyvinti atakas pietiniame flange, tačiau ukrainiečiams apsigynus, mūšių intensyvumas aprimo. Agresorius su vienos ar kelių dienų pertraukomis organizavo lokalias atakas, tačiau kažko rimtesnio jam nuveikti nepavyko.

Vertinimas: lygiosios po aktyvių veiksmų.

 • Lysychansk. Sektoriuje visą savaitę vyravo sąlyginis štilis. Abi pusės daugiausia dėmesio skyrė artilerijos darbui ir žvalgybai.

Vertinimas: lygiosios po aktyvių veiksmų.

Donecko kryptis

 • Bakhmut. Ukrainos pajėgos įsitvirtino ruože Klishiivka — Andriivka, rusai buvo priversti užimti pozicijas už geležinkelio. Ukrainos gynėjai priartėjo ir ugnimi ėmė kontroliuoti kelią Horlivka — Bakhmut bei sėkmingai smūgiavo agresoriaus V2 (31-osios desanto šturmo brigados vadavietei), o taip pat logistikos infrastruktūrai. Agresoriaus kontratakos nebuvo sėkmingos, o karštligiškas bandymas sustiprinti liniją Klishiivka — Andriivka — Kurdiumivka, savaime susilpnino kitus ruožus (pvz. Mayorske — Ozaranivka). Tuo pačiu, fiksuojamas Ukrainos pajėgų suaktyvėjimas šiauriniame flange.

Vertinimas: iniciatyvą turi ukrainiečiai.

 • Avdiivka — Mariinka. Agresoriaus pastangos susigrąžinti prarastas pozicijas Opytne nebuvo sėkmingos, mūšiai šiame ruože aprimo, Ukrainos gynėjai įsitvirtina. Kituose ruožuose tęsėsi sunkios pozicinės kautynės.

Vertinimas: lygiosios po aktyvių veiksmų.

 • Vuhledar. Tikėtina, Ukrainos pajėgos nesiėmė aktyvesnių veiksmų nepavykus išvystyti sėkmės Velyka Novosylka sektoriuje. Tuo pasinaudodami rusų vienetai suaktyvėjo Mykilske. Neatmestina, kad okupantai pabandys intensyvinti operacijas šiame ruože.

Vertinimas: lygiosios po aktyvių veiksmų.

Zaporizhia kryptis

Savaitės bėgyje ukrainiečiai intensyviai smūgiavo agresoriaus V2 ir logistinei sistemai Tokmak, Melitopol. Savo ruožtu, agresorius įvykdė keletą stiprių smūgių įvairiems objektams Zaporizhia mieste.

 • Orihiv. Ukrainos pajėgos išplėtė operacijos rajoną ir per savaitę vykdė veiksmus ruože Kopani — Novoprokopivka — Verbove. Viena vertus, objektyvus poreikis diktavo plėsti pralaužos (placdarmo) flangus, taip įgalinant tolimesnes operacijas. Kita vertus, sutelkti agresoriaus rezervai ėmė intensyviai kontratakuoti su tikslu nukirsti ukrainiečių pleištą prie Robotyne, todėl Ukrainos pajėgos buvo priverstos į tai reaguoti. Viso to rezultate, Ukrainos vienetams pavyko nežymiai pasistūmėti visose puolimo kryptyse. Tačiau svarbiau yra tai, kad į mūšį mesti agresoriaus rezervai šiuo metu yra prikaustyti ir neturi galimybių primesti ukrainiečiams savo mūšio ritmo. Negana to, šios rusų pajėgos sparčiai tirpsta dėl nuolat patiriamų nuostolių.

Vertinimas: iniciatyvą turi ukrainiečiai.

 • Velyka Novosylka. Ukrainiečių puolimas Novodonecke — Novomayorske ruože įstrigo. Nepaisant sėkmingos pradžios, dabar jiems pasistūmėti nepavyksta. Aišku, Ukrainos pajėgos vis dar turi opciją atakuoti į flangą link Keremenchik, tačiau šiuo metu ja nesinaudoja. Neatmestina, kad sektoriuje agresorius sutelkė papildomų pajėgų ir esamomis sąlygomis ukrainiečiams pulti būtų per daug rizikinga. Rusų soc. tinkluose pasirodė informacija, jog Ukrainos pajėgos vykdo vienetų pergrupavimą. Tai būtų logiškas veiksmas siekiant prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių.

Vertinimas: lygiosios po aktyvių veiksmų.

Pietų kryptis

Ukrainos pajėgos išnaudojo praėjusią savaitę susilpnintą Krymo pusiasalio oro gynybą ir tęsė smūgių virtinę rusų kariniams objektams (Sevastopol, Saki, Dzhankoi). Matydamas tokią Ukrainos pajėgų atakų dinamiką, agresorius iš Krymo pusiasalio išvedė visus savo „Kilo“ klasės povandeninius laivus. Tuo pačiu, tęsėsi lokalios, tačiau kruvinos abiejų pusių operacijos Dniepro upės salose. Agresoriaus soc. tinklų kanaluose buvo skelbiama apie gerokai suintensyvėjusias Ukrainos pajėgų rotacijas dešiniajame (vakariniame) Dniepro upės krante bei naujų vienetų atvykimą.

Vertinimas: iniciatyvą turi ukrainiečiai.

Mūšių dinamika

 1. Galima teigti, jog okupantai pradėjo Ukrainos energetinės infrastruktūros atakavimą prieš artėjantį šaltąjį metų laiką. Tokią išvadą galima daryti, matant suintensyvėjusius rusijos smūgius raketomis. Dėl to yra ženkliai išaugę agresoriaus nuostoliai šioje srityje (0 vs 63). Tuo pačiu rusijos dronų nuostoliai išliko panašiame lygmenyje (149 vs 145).
 2. Agresoriaus nuostolių dinamika kituose parametruose rodo dideles rusų problemas kontaktinėje linijoje bei užnugaryje:
 • Rusų gyvosios jėgos netektys kiek sumenko (3960 vs 3530), o šarvuotos technikos išliko panašiame lygmenyje kaip ir praeitą savaitę (139 vs 128).
 • Tuo tarpu, okupantų artilerijos nuostoliai vėl ženkliai išaugo (205 vs 243). Svarbu, kad dėl didėjančio haubicų nuostolio, agresorius yra priverstas šiuos praradimus kompensuoti vietoje to naudodamas MLRS. Dėl šios priežasties, rusai pritraukinėja MLRS arčiau kontaktinės linijos, dėl ko nuotoliai šioje kategorijoje toliau išlieka aukšti (13 vs 13).
 • Kiek sumenko agresoriaus nuostoliai oro gynybos sistemų kategorijoje (14 vs 8). Tai yra visiškai natūralu, kadangi rusai reaguodami į patirtus praeitos savaitės nuostolius, perdislokavo dalį vienetų, sustiprino maskuotę. Tačiau ir šiomis sąlygomis rusų nuostoliai šioje srityje buvo ženklūs.
 • Agresoriaus nešarvuotos technikos nuostoliai ir šią savaitę išliko aukšti (198 vs 197). Tik priminsime, kad nešarvuoti automobiliai į kontaktinę liniją atveža šaudmenis, degalus, atsargines dalis technikai, taip pat gabena maistą, vandenį, gyvosios jėgos papildymą, išveža sužeistuosius. Tad jau antrą mėnesį išliekantys rekordiniai nuostoliai šioje srityje rimtai silpnina agresoriaus pajėgas.

Jūsų dėmesiui pateikiame agresoriaus paskutinių dviejų savaičių nuostolių dinamiką.

Grafike pateikiami santykiniai nuostolių dydžiai kiekvienoje kategorijoje, siekiant parodyti dinamiką. Detalūs skaičiai už praėjusias dvi savaites yra žemiau esančiose lentelėse.

Šaltinis: Ukrainos Generalinis štabas.

Bendras vertinimas ir prognozės

 • Labai tikėtina, kad vidaus politiniai procesai tam tikrose Vakarų valstybėse toliau bus vienu iš veiksnių, darančių įtaką karo Ukrainoje eigai. Lenkijos atveju labai tikėtina, kad ši perdėm aštri retorika baigsis su rinkimais, nes nepriklausoma ir saugi Ukraina — gyvybiškai svarbus Lenkijos interesas. Tuo tarpu, JAV visuomenės nuovargis ir politikų bandymas juo pasinaudoti gali turėti įtakos karinei ir finansinei paramai Ukrainai, kaip ir kitų metų sprendimams dėl potencialaus Ukrainos pakvietimo prisijungti prie NATO.
 • Tikėtina, kad kaip dirgiklis šiuose procesuose gali tęstis aštri Ukrainos retorika Vakarų karinės pagalbos atžvilgiu. Matant, kad tai nutinka jau nebe pirmą kartą, galima sakyti, jog tai yra sisteminė Ukrainos diplomatijos problema, kuri nuovargio ir rinkimų Vakaruose sąlygomis gali sustiprinti paramos Ukrainai skeptikų gretas Vakarų valstybėse.
 • Neatmestina, kad okupantai organizuos dažnesnius masinius raketų smūgius Ukrainos energetinei infrastruktūrai ir taip prieš artėjantį šaltąjį metų laiką sieks paskatinti Ukrainos gyventojus spausti valdžią priimti rusijos kvietimą sėstis prie derybų stalo.
 • Ukrainos pajėgos toliau veikia pirmos plataus masto puolimo operacijos fazės paskutiniame etape (priešo pajėgų sukaustymas, klaidinimas, galimybių pagrindinėje ir remiančioje puolimo ašyse sudarymas), kurią pagal NATO standartus galima būtų įvardinti angl. shaping operations.
 • Pietų kryptyje ukrainiečiai gerokai sutrikdė rusų oro gynybą, taip suintensyvindami smūgius agresoriaus V2 ir logistikos sistemai. Tikėtina, kad Ukrainos pajėgos tęs šias operacijas bei sieks paralyžiuoti rusų valdymą ir logistiką. Tuo pačiu, neatmestina, kad su aviacijos parama (dėl išretintos agresoriaus oro gynybos tai daryti tapo lengviau) Ukrainos gynėjai gali pradėti platesnio masto puolamąsias operacijas ant žemės (pvz. placdarmo prie Antonovo tilto išplėtimą, Kinburno nerijos išlaisvinimą, naujų placdarmų kairiajame Dniepro upės krante suformavimą ir pan.).
 • Orihiv sektoriuje Ukrainos vienetai plečia placdarmą link Novoprokopivka ir Verbove, siekdami pralaužti okupantų pagrindinę gynybos liniją Robotyne — Verbove ruože. Tuo pačiu, jie ėmė intensyviau atakuoti vakariniame ruože (Kopani), kas leidžia sustiprinti Ukrainos pajėgų flangus. Tikėtina, taip ukrainiečiai gali sau atverti kelius tiek į rytus link Polohy, tiek į pietus link Tokmak.
 • Bakhmut sektoriaus pietiniame flange Ukrainos gynėjai ne tik turi iniciatyvą, bet ir ima dominuoti. Agresoriui bandant karštligiškai kamšyti skyles Klishiivka — Andriivka — Kurdiumivka ruože, natūraliai kitur gynybos linijoje atsiveria silpnosios vietos. Neatmestina, kad ukrainiečiai bandys jomis pasinaudoti (pvz. Mayorske — Ozaranivka).
 • Tikimybę, kad Ukrainos pajėgos pasieks sau išsikeltus tikslus, didina jau antrą savaitę išliekantys itin aukšti agresoriaus nešarvuotų automobilių nuostoliai, kurie yra naudojami aprūpinimui pervežti bei ženkliai išaugusios artilerijos sistemų netektys.
 • Sustojusios ukrainiečių operacijos Velyka Novosylka sektoriuje gali paskatinti intensyvesnes agresoriaus operacijas, su tikslu perimti iniciatyvą šiame arba šalia esančiuose sektoriuose (pvz. Vuhledar).
2.1 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
57 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Karo nusikaltėliai

Biden, Nuland, Blinken ir kt. kurie pastūmėjo ukrainiečius į puolimą, kuris, kaip jie žinojo, tikrai žlugs, yra tikri karo nusikaltėliai. Jie turi susidurti su Niurenburgo teismu, tada būti pakarti.Į karo nusikaltėlių eilę rikiuojasi ir Nausėda, ir Šimonyte su Landsbergių šutve. Ir Grybė.

Vokiečių paradas Maskvoje

German WWII prisoners in Moscow (1944) 
https://www.youtube.com/watch?v=OSxzwjMvFb8

yell… NATO GO NAXO

3,14zda ukrainai atsitiko dar 2014-ais, kai įvyko nacistinis maidaunas …, – dabar ateina 3,14zda ukronacistinei-oligarchinei chuntai, kuri 25+ metų naikino ukrainą, ir prievartavo jos gyventojus, o nuo 2014- naikino jau ir fiziškai …

generolas milley sakė

Ukrainos karinės pajėgos per 4 mėnesius trūkusį kotrpuolimą nieko nepasiekė, nesugebėjo išvaduoti rusų užimtų teritorijų. Todėl niekas jau nepasikeis nei rudenį, nei žiemą. Ukrainiečiai nesugebės atsiimti savo teritorijų visai.

Ilonas Muskas sakė

Ukrainos nuostoliai pražūtingai dideli, o rezultatas nulis.

всё по плану

Iki paskutinio ukrainiečio :)))))

Kolia Vatutinas

NA, LŪZERIAI XOXOLAI, SUPRATOT PAGALIAU, KAD JAU PRAPISOT ŠĮ KARĄ?! BELIEKA JUMS, DALBAJOBAI, TIK AŠARAS NUSIVALYT Į MĖLYNAI GELTONĄ SKUDURĄ! DAR GALIT SAU PAČIULPTI, JEI PASIEKSIT PRISILENKĘ! HA-HA-HA !

test

Rusai triuškina ukrainiečius
<div data-widget=”Player” data-id=”2251077″ data-player-template-id=”12134″ data-ad-template-id=”6519″></div><script async src=”https://vp.rambler.ru/player/sdk.js”></script>

test

Nuoroda, rusai triuškina ukrainiečius. https://vk.com/video-212562685_456254674?list=ed58752614d7e59b94

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Paskelbus straipsnius LDK Ukrainoje sup*stų ruskių sukelto karo tema, nuolat siautėja putlerio subinlaižiai vatnikai, o vsd Jauniškis nieko nedaro jųjų naudai. Tai tik parodo, kad vsd Jauniškis yra naudingas putlerio galvažudžiams sadistams, o ne LDK Lietuvai.
_____________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 25

prabuskite

Jokios LDK Lietuvos senai nebėra. Ką jūs čia svaičiojate?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Paskelbus straipsnius LDK Ukrainoje sup*stų ruskių sukelto karo tema, nuolat siautėja putlerio subinlaižiai vatnikai, o vsd Jauniškis nieko nedaro jųjų naudai. Tai tik parodo, kad vsd Jauniškis yra naudingas putlerio galvažudžiams sadistams, o ne LDK Lietuvai.
_____________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 rugsėjo 25

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Sup*sti ruskiai, namo (MOSCOW, GO HOME)
https://www.youtube.com/watch?v=50AcdXXzeXQ

blue yellow zov marinie

Nesvaik, bibiagalvi

Driskiai всё по плану?

За неделю Силы обороны Украины уничтожили минимум 6 складов БК, 14 баз/КП/штабов оккупантов💪

blue yellow zov marinie

MINEDAI, apie ką čia tu, kvaily ?

Driskiai всё по плану? Putino laukia tribunolas

Враг не унимается. Сегодня «Гардиан» напечатала статью о том, что готовится иск в Международный уголовный суд по обвинению России в преднамеренном использовании голода во время конфликта на Украине. Обвинения, если суд примет к производству этот иск, будут предъявлены президенту Путину, но кроме того – возможно, неограниченному числу лиц, которых сочтут причастными к указанному преступлению. Первое обвинение Путина было достаточно формальным и теоретически могло не выдержать рассмотрения в суде, так как изъятие детей, в чем обвинили его и еще одну мелкую чиновницу, можно было бы представить как спасение от боевых действий. Нынешнее обвинение будет гораздо тяжелее и, что важно – более перспективным, так как по мере наработки материала может расширяться и расширяться на всё новых фигурантов. В досье, которое уже собрано,… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

Narkomano kliedesiai

Ha-ha-ha M

NATO Zelenskį pasiuntė N.A.C.H.U.I.!

Viskas čiki

Garantijas Ukrainai suteiks V. V. Putinas iškėlęs vėliavą Kijeve .

V.TOMKUS

Norit tamstos, ar nenorit, tačiau reikia pripažinti, kad tie chocholai kare yra beviltiški. Ukrainos armijos nebeliko nuo tada, kai rusų kariai prieš metus dar praėjusį gegužį sudaužė elitinius “Azov” ukronacių dalinius Mariupolyje. Apgailėtina buvo žiūrėti, kada iškeltomis rankomis virš 2 500 nesipraususių, apšepusių, alkanų, apsimyžusių ir apsišikusių azoviečių nacių buvo rusų “išrūkyti” iš “Azovstalio” metalurgijos gamyklos katakombų ir po to, pasak Zelenskio, sėkmingai “evakavosi” į DLR ir Rusijos kalėjimus.

Akivaizdu

Ukraina šiuo metu kariauja su Rusija ir tai baigsis tik Ukrainos valstybės pabaiga – pagal JAV nurodymą Ukrainai neleista derėtis su Rusija dėl taikos – karas turi tęstis iki paskutinio ukrainiečio.

NATO

Zelenskį pasiuntė N.A.C.H.U.I.!

NATO

Ukrainai parodė kelią į subinę…. vis tamsyn ir tamsyn ….

Driskiai всё по плану?

ССО дополняет результаты успешных спецопераций:

Обновлена ​​информация по потерям РФ в результате проведения спецоперации ССО по уничтожению корабля «Минск» и штаба ЧФ РФ.

Безвозвратные потери составили 62 военнослужащих.

После поражения штаба ЧФ РФ погибло 34 офицера, среди них командующий ЧФ РФ.

Россияне могут легко высмеять и поставить под сомнение все будущие сообщения ССО, если покажут живого командующего ЧФ РФ.

Покажут? Я думаю – нет.

Lora

Nepisk proto, asile!

Driskiai всё по плану?

Вчера на аэродроме „Халино” в Курской области беспилотник атаковал помещение, где находилось руководство 14 гвардейского истребительного авиаполка.

Раненые или погибшие:

командир 14 авиаполка;
один из его заместителей;
группа офицеров-авиаторов;
представитель военной контрразведки ФСБ;
работники аэродрома.

В настоящее время разведка уточняет данные по их состоянию.

ДОХЛЫЕ РАСИЯНЕ

D u r n e l i ,

Nebeskaityk zelievudo pasakų

Ukrainos nuostoliai katastrofiški

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
438 зенитных ракетных комплексов
12104+33 танка и др. бронемашины
6515+13 орудий полевой артиллерии
1155+1 реактивных систем залпового огня
477 cамолетов
250+1 вертолетов
7082+15 беспилотника
13397+46 единиц автотехники

Saulė saulutė

Rusai niekur neskuba, kad užimti kuo daugiau teritorijos, jų tikslas išnaikinti kuo daugiau fašistų ir jie tą daro sėkmingai.

Yankee go home

90% lietuvių remia Rusiją ir linki sėkmės.

Kam taip kankintis?

Jei nepatinka popiežiaus nuostatos, keiskite tikėjimą. Yra gi baltų religija, kuri artima ukrainiečių stabmeldžiams..

yell… NATO GO NAXO

ir ką galima pasakyti apie tokį sistemos žiurkę ? – liurbis ir tiek :))) – o ir fizionomija, tiesą sakant , tiesiog bl iaute bl iauna, jog nei su intelektu, nei su morale, nei su elementariu išsilavinimu, jo šeimininkas neturi, ir nenori turėti nieko bendro …, – galima tik pasvajoti, kad tokiems minedams kasmet būtų privalomas konstitucijos egzaminas … , o šitam dar ir elementarios logikos bei IQ egzaminai :))) – kaip tas dolbonautas supranta sąvoką “nepriklausomybė“ jei daugybė klausimų , kurie reguliuoja visokias tvartelio gyvenimo sritis, sprendžiami ne litsoviete, o kažkokioj urinokomisijoj, kurios niekas nerinko !!! ??? – nerinko net tie klounai, tvarteliniai urinosjiezdo delegatai, gaunantys kosminio dydžio mėnesinius pakištukus(tipo atlyginimus), ir krūvą pakištukų natūra (tipo privelegijų) !!!!!! –… Skaityti daugiau »

Pripažinkime tiesą

Ne kažkokiems prokurorams spręsti apie konstitucijos pažeidimus. Referendumas turėjo būti vykdomas vieną dieną. Pamačius, kad jo rezultatai netenkina, buvo neteisėtai dadėta viena diena. Visiškas farsas. Lietuva niekada teisėtai neįstojo į ES.

skalbimo milteliai

ir dar kyšį davė skalbimo miltelių ir alaus butelį už vieną centą

skalbimo milteliai

panašu kad de jure neįstota į iškrypėlių sąjungą

jo.

vaigauskas apygardos pirmininkams buvo išadalinęs žalius lipdukus, o šie toliau apylinkių pirminkams, …kas tuo metu buvo valdžioje? kokia partija valdė? kas suorganizavo žalių lipdukų spausdinimą ir kas padengė prekybcentrių nuostolius?

Kaip buvo su stojimu į NATO ?

Stojant į NATO aljanso gretas visose šalyse vyksta šaliu referendumai.Lietuvoje tokio referendums ne buvo.Nuvykes su palyda į Amerika AMB “įtaise “ LR. Į NATO aljansa.Jeigu priešas užpultu NATO šalys galį ne aktyvinti 5 str.taip kaip Lietuva yra nelegali.Ar ne laikas surengtį mineta tema referenduma?

Darijus

O kur Konstitucijoje rašoma apie papirkimą alumi ir skalbimo milteliais?

skalbimo milteliai

rinkiminėje komisijoje davė lipduką kurį parodžius davė skalbimo miltelių ir alaus butelį už vieną centą

jo.

davė žalią lipduką už kurį davė butelį alaus už vieną centą

Anfisa

Koks dabar skirtumas, nuzude ar nenuzude ben ladena. Svarbu yra tai, kad pindostanui prireike 4-iu prezidentu, tukstanciu gyvybiu, trilijonus doleriu ir 20 metu, kad Afganistane pakeisti Talibana i Talibana…))))))
https://ekspertai.eu/priesiskos-jegos-ir-vel-bando-klaidinti-pasaulio-zmones-del-9-11-teroro-kaltininku109892/

Darijus

Osama mirė nuo vėžio anksčiau negu jį nužudė amerikonai. Kai tai pareiškė Benazir Bhuto, ją po dviejų savaičių nužudė.

SUPISTI PAGYRÜNAI

AR ARTIOMOVSKĄ JAU APSUPOT ???? CHA CHA CHA…. NUO GEGUŽĖS PRADŽIOS JUK SUPAT?!! CHA CHA CHA…

Nu jo…

Banderos tik storą rudą sau į kelnes gali įstumti, o ne Bachmutą apsupti :))))

Prašalietis

Lansberginio durnių laivo „karinių reikalų parakomanai” neišsivaikščiojusiems runkeliams krykštaujantys apie „sala ukraini hemarojams sala” Okrainos karinių reikalų” „dinamiką”, savo vertinimuose nepamini „statikos su kibernetika…” O Okrainos banderinių chalopų „statiką su kobernetika” demonstruoja ne tik tai, kad buvusiam klounui Zelei paplojo tik Kanados parlamentas šia proga pasikvietęs nukaršusį SS(SS Niurnbergo procese buvo pripažinta nusikalstama organizacija) Galičinos divizijos banderinį chalopą. Zelios susitike su Bidonu abu tepaskaitė kas buvo parašyta ant iš anksto atsineštų popierėlių… Aišku, kad Zelia popierėlį suderino su Bidono kokiu atsakingu patarnautoju, o Bidonas, kad pamiršęs kur esa, nenusišnekėtų… Rusų „propagandistai” rodo kaip praeitą naktį buvo atakuota Odesa. Kaip taisyklė, visas raketas, išskyrus vieną, banderiniai chalopai „numušė”, bet konstatavo, kad buvo pataikyta į Odesos uoste esantį viešbutį ir grūdų saugyklas..… Skaityti daugiau »

blumbergas

sekit Bloomberg
 

egoras sakė

https://youtu.be/Nm0e1-9Kyis
1 : 17 zielenskienė apie zelenskį
3 : 49 apie  ukrainos vaikų organų tiekimą
7 : 36 apie du žydus kisindžerį ir zelianksi

Driskiai Всё, как известно, идет по плану™

⚡️Жирный прилёт по складу БК в оккупированном Сорокино (бывший Краснодон) Луганской области

Местные тг-каналы пишут, что прилетело по заводу „Юность”.

debil blia”””””””

Driskiai Всё, как известно, идет по плану™

В районе Краснодона 3 прилета Storm Shadow по складу боеприпасов.

vaistukus pamiršai išgerti?

Driskiai Всё, как известно, идет по плану™

Силы специальных операций Украины сообщили, что в результате удара по штабу ЧФ в Севастополе погиб командующий Черноморским флотом, адмирал Виктор Соколов. Всего же лишились жизни 34 офицера, 105 — ранены. Эти цифры, мягко говоря, не сходятся с данными Минобороны РФ, которое признало смерть одного человека. Еще одного штабиста объявили пропавшим без вести.

Российские медиа наперегонки опровергают информацию ССО Украины. Но главного комментария от МО РФ мы пока так и не услышали. Лучше сразу выложить ролик с опровержением от самого Соколова, чтобы ни у кого не осталось вопросов. Но Минобороны так работать не умеет, сохраняя режим «радиомолчания».

Driskiai Всё, как известно, идет по плану™

Силы специальных операций Украины сообщили, что в результате удара по штабу ЧФ в Севастополе погиб командующий Черноморским флотом, адмирал Виктор Соколов. Всего же лишились жизни 34 офицера, 105 — ранены. Эти цифры, мягко говоря, не сходятся с данными Минобороны РФ, которое признало смерть одного человека. Еще одного штабиста объявили пропавшим без вести.

Российские медиа наперегонки опровергают информацию ССО Украины. Но главного комментария от МО РФ мы пока так и не услышали. Лучше сразу выложить ролик с опровержением от самого Соколова, чтобы ни у кого не осталось вопросов. Но Минобороны так работать не умеет, сохраняя режим «радиомолчания».

Nesvaik, bibiagalvi

Driskiai Всё, как известно, идет по плану™

Украина утверждает, что в результате удара по штабу Черноморского флота был убит командующий флотом и ряд офицеров штаба. Российская сторона вообще толком ни о чем не информировала, сообщив о пропавшем без вести одном человеке.

Нюанс в том, что командующий флотом – это все-таки величина. И если украинская сторона не врет, то молчание с этой стороны выглядит глупо. Тут рассказом про военную тайну уже не отделаешься.

Višta žino. Višta skraidė.

57
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top