Kas mūvi „Baltąsias pirštines“?

Toks klausimas kyla, stebint „Baltųjų pirštinių“ judėjimo, kuris prisistato kaip rinkimų skaidrumo siekianti „pilietinė iniciatyva“, veiksmus, primenančius biurokratų išsisukinėjimą nuo nemalonių klausimų. Rinkimų kampanijos pradžioje būtent šis judėjimas pakvietė visus kandidatus į prezidentus pasirašyti deklaraciją dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų. Visi kandidatai iškilmingai tokią deklaraciją pasirašė. Tad „Baltosios pirštinės“ savo iniciatyva tapo svarbaus politinio proceso reikšmingu dalyviu, įsipareigojusiu prisidėti prie rinkimų skaidrumo.

Kaip jau skelbėme, prieš pirmąjį rinkimų turą kandidato į Lietuvos prezidentus Naglio Puteikio štabas paprašė, kad „Baltosios pirštinės“ viešai įvertintų du nesąžiningo elgesio atvejus: gegužės 7-ąją paprašyta įvertinti, ar Dalia Grybauskaitė nepažeidė visų kandidatų pasirašytos deklaracijos dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų, atsisakydama dalyvauti burtų keliu VRK iš anksto numatytoje ir paskelbtoje LRT radijo diskusijoje su Nagliu Puteikiu ir Broniu Rope, o gegužės 8-ąją kreiptasi dėl sąmoningo melo apie neva per pastaruosius metus dvigubai išaugusį ir bendrovės „Vilmorus“ apklausomis nustatytą visuomenės pasitikėjimą teismais, kurį LRT televizijos rinkiminių debatų laidoje, paremdamas Dalią Grybauskaitę ir žemindamas Naglį Puteikį, paskleidė šiuos debatus vedęs žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Naglio Puteikio rinkimų štabo atstovė Rasa Kalinauskaitė perdavė Tiesos.lt portalui susirašinėjimo su „Baltosiomis pirštinėmis“ medžiagą. Ji liudija, kad jau gegužės 8-ąją „Baltosios pirštinės“ pranešė štabo atstovei Rasai Kalinauskaitei, jog „buvo skubiai pateiktos užklausos dėl jūsų pateiktos informacijos vertinimo“.

Po savaitės – gegužės 14-ąją – „Baltosioms pirštinėms“ nusiųstas toks priminimas:

„Baltosios pirštinės“ tą pačią dieną atsakė nepasirašytu laiškeliu:

Dar po savaitės – gegužės 21-ąją – „Baltosios pirštinės“ atsiuntė dar vieną nepasirašytą laiškelį su prašymu:

Tą pačią dieną Naglio Puteikio rinkimų štabo vardu nusiųstas atsakymas:

Į šį laišką gegužės 21-ąją „Baltosios pirštinės“ atsakė taip:

Paskutinis laiškas, gegužės 21-ąją išsiųstas „Baltosioms pirštinėms“:

Daugiau jokių atsakymų „Baltosios pirštinės“ neatsiuntė ir iki rinkimų kampanijos pabaigos pažeidimų neįvertino, nors ši visuomeninė organizacija kvietė kandidatus pasirašyti deklaraciją dėl garbingų bei sąžiningų rinkimų ir yra piliečiams įsipareigojusi rūpintis rinkimų skaidrumu. Stebina ir tai, kad organizacija, deklaravusi politinio proceso skaidrumo siekį, pati atsisakė skaidriai bendrauti su šio proceso dalyviais: visi iš jos gauti laiškai buvo anoniminiai.

Vargu ar toks „Baltųjų pirštinių“ elgesys tėra tik tingus aplaidumas. Jis palieka nemalonų įspūdį, kad Lietuvoje, sekant Rusijos ir Baltarusijos režimais, formuojamas nomenklatūrinei valdžiai lojalių ir jai paslaugas teikiančių nevyriausybinių organizacijų tinklas, kuris iš esmės iškreipia nevyriausybinių organizacijų paskirtį kontroliuoti valdžią ir ginti piliečių interesus.

Naglio Puteikio štabo iškelti sąžiningų rinkimų pažeidimai buvo iš tiesų reikšmingi. Vienu atveju kalbama apie sąmoningą ir cinišką LRT televizijos debatų vedėjo melą, nukreiptą prieš dabartinei prezidentei oponuojantį kandidatą. Toks visuomeninio transliuotojo žurnalisto melas nebūtų toleruojamas nė vienoje šiek tiek brandesnės demokratijos valstybėje. Kitu atveju iškeltas demokratinio politinio proceso taisykles pažeidęs valstybės vadovo elgesys – jo atsisakymas dalyvauti iš anksto Vyriausiosios rinkimų komisijos suderintuose ir paskelbtuose LRT radijo debatuose su kitais dviem kandidatais ir išsireikalavimas atskiro politinės reklamos laiko iš visuomeninio transliuotojo. Nereaguodami į tokius prezidento rinkimų pažeidimus, atsisakydami juos viešai įvertinti, mes stumiame Lietuvą „valdomos demokratijos“ link.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzūkija

Nuoširdžiai tikėjausi skaidrių rinkimų…o pasirodo ,kad tai tik eilinis spektaklis – baltos pirštinės iš gumos,kad rankos nuo purvo neužjuostų,laidų,kurios kartojamos stabdymas,o reikalingi herojai nuo ryto Delfi portale ir iš šono ir iš priekio – visame gražume visą dieną…Žmonės netgi pabandė balsuoti kelis kartus – ir pavyko…Manau šitie rinkimai įeis į istoriją – kompai lūžinės balsų skaičiavimo metu ne tik Kaune…Jie nuo ryto lūžinėja visoje Lietuvoje…
Gėda ,ponai.Gėda.Bet pas mus gi demokratija – viskas galima…ar ne…Kai kam…

skaitytojas

Baltos pirštinės reikalingos pridengti nešvarioms rankoms. Ar tai neaišku? Švarioms rankoms jokių baltų pirštinių nereikia.

Aborigenas

tik naivuoliai gali patiketi „baltuju pirstiniu” akcija. Jei uz piniga parsiduoda dvsininkija, tai kokia ta demokratija Lietuvoje?

komunistai tai moka

jei iš konservatorių padarė savo šuniukus, tai iš visokių judėjimų padaryti savo įrankius – smulkmena.
Įdomu tik, kiek laiko laikysis tiesos.lt portalas?

Atitikmuo

„Naši”.

Teta Beta

Labai apmaudu dėl tokio „Baltųjų pirštinių” elgesio. Kompromituojama graži ir reikalinga iniciatyva. Kodėl „B.p.” nebrangina savo reputacijos?

Canada

Eikit sau. Normalioj saly tokie Jakilaicio, Grybauskaites ir pirstiniu bajeriai nepraeitu.

isaiskejo

kojines prasmirde neplautom kojom, o ne pirstines

Baikit  kariaut

su visokiom Baltosiom pirštinėm.Neverta.tegul viskas pūna iš vidaus.Kito kelio Lietuvai nesimato.Lietuviams reikia kančios,gera valia jie nemoka galvoti.Ir baikim tokių lietuvių gailėti.Tegul inksčia.Tai jiems yra vaistai.

nejaugi

jums dar neaišku, kad b.p. eilinis konservų projektas?

Tomas to Baikit kariaut

Baikit skaityt Tiesos.lt. Ir komentarus baikit rašyt. Tegu viskas pūva iš vidaus… 🙂 Kaip tai girdėta. O bet tačiau susitaikyti su tuo, kas iškreipta, ne išeitis.

Ko jūs  tikėjotės

Baltos pirštinės konservatorių pakalikai ir subinlaižiai.

Baltų pirštinių idėja

perimta iš TIE-SOS judėjmo iniciatyvų, taip pat, kaip ir „neužmištuolės” iš bibliotekininkių iniciatyvos, net nepasigilinus, ką istoriškai tai reiškia. Tikslas – perimti opozicijos įrankius per butaforinius judėjimus ir jų pagalba kaip galima ilgiau išlaikyti turimą valdžią. Tai tik rodo nomenklatūros idėjų skurdą. Ar gali nomenklatūra turėti originalių idėjų?

žinau

Mažiausiai vieno gana aukšto pareigūno atžala dalyvauja „Baltosiose pirštinėse”.Gerų norų ten netrūksta,bet pats faktas nelabai skaniai atrodo iš esmės.

Basa

Tos „Baltosios pirštinės” – liumpenai, nomenklatūrą aptarnaujantys klapčiukai.

demono-kratijos eros pabaiga?

Manau kad „baltąsias pirštines” pramanė tie kurie ir neužmirštuolių akciją.
TAI masonų simbolika. Kadangi masonai būna žydai, tai nieko blogo nedaro savomis rankomis. Na o jei ką reikia… na suprantate – pinigų jie turi daugiau nei jiems aplamai reikia… – Padaro kiti. Tai yra darymas kitų rankomis. O sąvosios lieka nesuteptos, švarios. Tai ir simbolizuoja baltosios pirštinaitės.

Nora

O kas per kitus rinkimus dar tikės „pirštinėmis”?

komentaras

Prštinėms tikės visi, kas tiki grybauskatėmis bei kitoms landsbergystomis.

Taigi

Tos pirstines reikalingos tik tiek, kad pirstu antspaudu, padarius labai blogus darbus, neliktu. O visa kita runkelynui zinoti yra labai nesveika.

mano nuomone

jokios jos baltos pirstines,cia veikia jaunieji konservatoriai,stebi,kad nieks nekenktu konservu partijai

Pesimistas

Gerb.Rasa,argi Jus dar tikite,kad daktare Dalia ar „Baltosios pirstines” yra garbingi kaip yra A.Speras savo knygoje „Treciojo Reicho viduje”,tada,labai apgailestauju,Jus nepagydoma optimiste!

blefas

kokios dar b p , tai tie patys konservai. Taip ir turėtu vadintis

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top