Kas trukdo griauti okupacijos paminklus?

pozicija.org

Šią savaitę iškeltas pasiūlymas nugriauti dalį paminklų sovietų armijai Lietuvoje,- skelbia portalas lrt.lt.

Nors jis sulaukė politikų ir paminklus prižiūrinčių institucijų pritarimo, LRT.lt kalbinti istorinės atminties tyrėjai ragina nesiimti skubotų veiksmų.

Skaičiuojama, kad įvairių valstybių ir laikotarpių karių kapų visoje šalyje yra apie 300, maždaug pusė jų yra saugomi kaip kultūrinės vertybės. Pasak idėją palaikančių visuomenininkų ir politikų, turėtų būti peržiūrimi paminklai ir atsisakoma tų, kurie siejasi su komunizmu bei teigiamai vaizduoja karą. Pabrėžiama, kad pačios kapavietės nenukentėtų.

Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Tomas Balkelis sako skeptiškai vertinantis idėją per mėnesį atsikratyti paminklų. Pasak jo, itin blogas laikas (matyt, gali būti geresnis).

Jei dalis paminklų liks, kas bus su likusiais? Ar jie bus saugomi? Šie klausimai turi būti atsakyti“, – skubėjimą kritikavo T. Balkelis. „Manau, kad su kapinėmis reikėtų elgtis itin atsakingai, pirmiausia čia turėtų kalbėti paveldo ekspertai, o ne politikai“, – sakė pašnekovas.

Jam pritarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė, istorinės atminties tyrinėtoja Natalija Arlauskaitė.

Ji sako, kad mums reikia pokalbio apie tai, kaip, kokio santykio su sovietine praeitimi mes norime. Skubama priimti sprendimus, kurie bus neatitaisomi. Anot jos, istorinės atminties įamžinimo klausimus Lietuvoje nuolat lydi skandalai, stengiamasi daryti įtaką ekspertams ir darbo grupėms.

Apie tai skaitykite „Entuziastingai sutikta sovietinės simbolikos iškėlimo idėja sulaukė kritikos: karas – blogiausias laikas paminklams griauti“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top