Kas turima omeny, kai 2017 metais tariame „laisvės oras“, „kaip Sąjūdžio mitinguos“? NE

Ir visuotiniais „šnekutizmo“ laikais kartais nuskamba kalbų, kurias būtų galima pavadinti net pernelyg iškalbingomis | kuriomis pasakoma per daug.

Tokio tokių nuskambėjo antradienį simuliacijoje – šiomis dienomis neva gimstantis judėjimas „Laisvė rokenrolui“, prisistatęs dramatiškais šūkiais „Valdžia mūsų negirdi. Ateik ir apgink mūsų laisvę pasirinkti“, sukvietė į „taikų koncertą prie Seimo“.

Taiklia Rimo Bružo ištara, net ir nekeldamas jokių politinių tikslų ar lozungų „Roko maršas per Lietuvą“ 1987-aisiais buvo svarbus vien tuo, jog sutelkė žmones ir kūręs vadinamojo šventinio patriotizmo precedentą

Kaip ir liūdnos šlovės „Laisvės piknikas“, kai organizatorius savo gėdą – rengiamą vienos partijos pijarinę akciją – pridengė brangiu Laisvės vardu, it kokiu figmedžio lapu, taip ir šis vieno ir akivaizdžiai pliko intereso susietų sujudimas griebėsi tos pačios – kovos už laisvę – retorikos.

Kas išties rūpi naujiesiems „Laisvės šaukliams“, renginio organizatoriai įvardijo patys: „Mes renkamės, kad galėtume Seimo nariams, Vyriausybės atstovams garsiai kartu ištarti – mes mokame švęsti atsakingai. Mes mokame linksmintis dar atsakingiau. Mes nenorime naujų draudimų. Mes norime laisvės – rinktis, prisiimti atsakomybę, spręsti patiems Mes norime dar kartą valdžios atstovams pasakyti – ačiū, nereikia. Susitvarkysime patys. Jūsų visagalis rūpestis jaudina, bet jūs apsirikote su adresatu. Rūpinkitės verčiau tais, kurie nebegali ir nebenori patys savimi pasirūpinti. O laisvi žmonės patys savimi pasirūpins, patys viską sutvarkys. Todėl nekiškit nagų prie mūsų festivalių, negadinkit vasaros, nepančiokit rokenrolo. O jeigu nesusitarsim, pažadam, grosim tol, kol pasigailėsit turintys ausis.“

Matyt, programine kalba turėjusi pasirodyti, „taikiame koncerte prie Seimo“ pasisakęs architektas ir „Roko maršo“ vienas sumanytojų, grupės „Antis“ solistas Algirdas Kaušpėdas kalbėjo oksimoronais nuskambėti turėjusiomis banalybėmis iš serijos Ne už tokią Lietuvą kovojom…: „Laisva tauta yra nepriklausoma. Todėl kiekviena tauta saugo savo nepriklausomybę. Prieš 30 metų kovojome už Lietuvos nepriklausomybę, Roko maršais griovėme Sovietų sąjungą, tačiau sulaukėme laikų, kai į valdžią atėję politikai sako, kad esame neverti laisvės. Nes, jų nuomone, esame nesąmoningi ir neatsakingi. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad netrukus gyvensime valstybinio diktato arba politinio blaivybės internato sąlygomis. Laisvė pačiam spręsti bus atšaukiama, dabar valdžia pasakys, kas galima ir kur galima, o mes turėsime būti paklusni avių ar ožkų banda ir vykdyti jų nurodymus. Matysime liaupses valdžios darbams, prasidės visuotinė skaistybės ir blaivybės gadynė. Karbauski ir Veryga, kovokit argumentais. Laisvės pamatas yra pagarba žmogui, pasitikėjimas jo gera valia. Kurkime pasitikėjimą ir pagarbos Lietuvą, o ne baimės ir neapykantos. Valdžia gali priversti, bet negali įgalinti. Tik pats žmogus gali save įgalinti ir būti geresniu. Šalin rankas nuo mūsų laisvės, šalin rankas nuo mūsų laisvo pasirinkimo“.

pareikalauti iš savo atstovų, kad šie pagaliau įvykdytų sistemines savivaldos, mokesčių, Sodros ar aukštojo mokslo reformas, stabdytų emigraciją, įtvirtintų socialinį teisingumą, išskaidrintų viešųjų finansų perskirstymo procedūras ir pan., ir t.t.

* * *

Simonas Dailidė. Kalėjimas „Rokenrolui“!

Perspėju, kad vaizdai žiaurūs.

Kas bijote matyti tikrovę, praleiskite šį postą. Tai yra kita dabartinių masinių renginių medalio pusė. Tai, ko neparodo festivalių organizatoriai. Vieša paslaptis, kad tokiuose renginiuose žmonės ir miršta.

Apie šį įrašą mamos ir atitrūkę nuo tikrovės žmonės sakytų, kad jis jau komos būsenos ir galėjo mirti, o festivaliautojai pasakytų: „Chill, viskas su juo gerai, truputį pergėrė arba primaišė – kam nepasitaiko. Gal nepavalgęs žmogus buvo…“

Tai yra vieno didžiausių Lietuvoje festivalio 6 valanda ryto. Turiu gerą festivalinę patirtį. Buvau visuose Lietuvos didžiausiuose ir keliuose užsienio festivaliuose.

Dabar viešojoje erdvėje yra labai daug manipuliacijų. Verslo sektorius deda daug pastangų diskredituojant draudimus ir norimas priimti priemones. Verslas verkė ir prieš alkoholio draudimą degalinėse, bet degalinės puikiai persiorientavo ir niekas nebankrutavo. Nebankrutuos ir renginiai. Niekas alkoholio drausti nenori: kas nori gerti tas ir gers.

Didžiausia pagarba ir palaikymas dabartiniam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.
#laisvėrokenrolui #laisverokenrolui #patyčios #šalinkpriežastį #tikrovė

* * *

* * *

Eimantė Daukšaitė
Vakar, 18:15 ·
Kaušpėdas koncerte/ proteste prieš alko draudimus šitą kovą už „laisvę gerti” prilygino Sąjūdžiui. Dar sakė, kad valdžia mums uždraus būti laisvais (a.k.a. gerti tiek, kiek dabar), nes mano, kad esame nesąmoningi ir neatsakingi, o iš tikrųjų tai kiekvieno asmeninis reikalas, gerti ar negerti.

Tai, šiaip jau, „laisvė gerti” – ne tas pats, kas Sąjūdis. Ko reikia būt privartojus, kad čia atrodytų adekvatus palyginimas, praneškit, pati prašysiu, kad uždraustų 😛 . Būdami labai sąmoningi ir atsakingi, prigėrėm iki #3 pasaulyje (Rusiją aplenkėm) ir išgeriam ~15 l gyno alko ant galvos. Beje, WHO teigia, kad alko yra kaltas dėl 22 % savižudybių, o kadangi mes esam didžiausia savižudžių tauta, tai irgi reikėtų sujungti taškus, taip sakant.

Sutinku, kad švietimas, saikingo vartojimo kultūros diegimas yra fainiau nei draudimai. Bet tai yra ilgo laiko priemonės būsimoms kartoms, o kažką reikia daryti ir su jau vartojančiomis. Čia be tam tikrų ribojimų neapsieisime, kaip neapsieina ir pažangiausiomis laikomos Vakarų demokratijos.

Dėl paskutiniu metu viešintų šūdeliaujančių ir garantuotai neveiksmingų, bet nervuojančių priemonių buvau suspendavusi savo palaikymą alko vartojimo mažinimo programai :). Bet po įkvepiančios Kaušpėdo kalbos tikiuosi, kad valdantieji atlaikys cirkininkus, kuriems „laisvė gerti” = Sąjūdis, baigs užsiiminėti pasmerktom nesąmonėm kaip filmavimas parduotuvėse, negalėjimas neštis butelio ir pan. ir imsis rimtų priemonių (kainų etc).

Į sveikatą!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top