Anksčiau valdžia informuodavo žmones apie įvykius, procesus, vykstančius visuomenėje ir pasaulyje. Ji turėjo puikias galimybes iškreipti informaciją sau naudinga linkme. Ji manipuliavo žmonėmis, valdė ir kontroliavo juos.
Laikai pasikeitė. Žmonės gavo galimybę ir pradėjo tiesiogiai dalytis informacija. Jie be tarpininko paaiškinimų ir rodymų patys mato įvykius, girdi bei skaito žmonių pasakojimus ir juos vertina. Šiuolaikinės technologijos panaikino valdžios žmonių informavimo monopoliją.
Požymiai, rodantys, kad valdžia pradeda prarasti žmonių kontrolę:
1. Žmonės suprato, kad valdžia dažnai meluoja. Jie daugiau netiki valdžios teikiama informacija.
2. Žmonių nepasitikėjimas valdžia auga. Žmonės nepasitiki Seimu, Vyriausybe, prezidentūra, ministerijomis.
3. Žmonės netiki žiniasklaidos teikiama informacija. Ji tarnauja valdžiai, yra priklausoma nuo jos užsakymų.
4. Nepasitikėjimas bankais auga, nes žmonės perprato bankų veiklos esmę – pavergti žmones, padaryti juos priklausomais ir klusniais.
5. Valdžios jėgos struktūrų pareigūnai nebijo paklusti savo vadų įsakymams, kurie prieštarauja visuomenės interesams, įstatymams ir juos pažeidžia. Karininkai, nebijodami sugadinti savo likimų, drąsiai stojasi visuomenės pusėn ir atskleidžia jai slaptus valdžios žmonių valdymo įrankius.
6. Valdžia pradeda bijoti laisvų, turinčių savo nuomonę žmonių. Ji stiprina specialius būrius demonstracijoms, protestams tramdyti. Ji seka aktyviausius visuomenės narius, kišasi į jų gyvenimus, siekia juos kontroliuoti.
7. Didėja tendencija, kai atskiros valstybės, regionai, rajonai ar net miestai nori tapti nepriklausomi nuo centrinės valdžios. Jie nori gyventi pagal savo sukurtas taisykles, o ne primestas. Bendruomenės siekia tapti savo likimo ir krašto šeimininkėmis.
8. Keičiasi Bažnyčia. Anksčiau ji neviešino savo problemų (pedofilijos, homoseksualizmo, korupcijos, pinigų plovimo, godumo) ir jų nesprendė. Dabar Bažnyčia drąsiau ir atvirai kovoja prieš negeroves savo gretose.