Kai įvyksta tragedija, tai politikai ir valdininkai iš karto ima keisti įstatymus. Girdi, tragedijos priežastis – įstatymai. Manau, kad toks mąstymas yra klaidingas.
Įstatymų mes turime labai daug ir įvairių. Jeigu dar priimsime kelis arba juos nuolat kaitaliosime, niekas, išskyrus patį įstatymą, realiai nepasikeis. Tačiau jis ir toliau „kabos ore“ ir nebus taikomas praktikoje iki kitos tragedijos.
Būtina priversti dirbti valdininkus. Priversti juos atlikti savo darbą nuo pradžių iki pabaigos.
Kaip tai padaryti? Labai paprastai. Lietuvos Respublikos Seimas ne tik įstatymus priiminėja, bet taip pat privalo prižiūrėti, kaip šie įstatymai įgyvendinami ir ar jie įgyvendinami. T.y. Seimas turi vykdyti parlamentinę kontrolę, privalo reikalauti, kad valdininkai atliktų savo pareigas, spręstų uždavinius, kurie yra numatyti jų pareigybėse.
Pavyzdžiui, kodėl dabar nepradėtas parlamentinis tyrimas dėl tragedijos Kėdainiuose? Kodėl Seimo nariai nesiaiškina, kaip pagal įstatymus turėjo reaguoti visos valstybės institucijos, jų vadovai ir, jeigu jos nereagavo, tai kodėl, kokia yra priežastis, kas jiems trukdė?
Už sklandų valstybės aparato darbą atsakingi Seimo nariai ir ne valdininkai atsakingi už sklandų Seimo darbą. Dabar susidaro įspūdis, kad dėl tragedijos yra kaltas Seimas, nes valstybės institucija, atsakinga už vaikų saugumą, raštą (!!!) išsiuntė seniai…