Briuselio biurokratai, ES valstybių narių sisteminių politinių partijų ir valstybių aparatų vadovai sunerimo, supanikavo ir išreiškė nepasitenkinimą Italijoje įvykusių rinkimų rezultatais. Jie pakenks Europos Sąjungos reformai, sako jie.
Ar kas nors girdėjote apie šią reformą? Kas nusprendė reformuotis? Kaip nusprendė reformuotis? Kada nusprendė reformuotis? Skaičiau tik kelis straipsnius, kuriuose autoriai tik viešai pamąstė apie reformas.
Dėl kokių priežasčių Italijos žmonės balsavo prieš sistemines partijas ir Briuselio biurokratų sprendimus?
Pirma, migrantų problema. Visiškai kvaila Briuselio leftistinė migrantų atžvilgiu politika privedė prie tokios padėties, kad ateiviai pradėjo daryti tiesioginį poveikį eilinio piliečio gyvenimui. Valdžia rūpinasi migrantu, teikia jam pašalpas, duoda gyvenamąjį būstą, nemokamai gydo ir gina. Valdžia užmiršta savo pilietį, nusisuka nuo jo, neklauso jo ir nori, kad jis besąlygiškai paklustų.
Antra, valdžios korupcija. Biurokratija Europos Sąjungoje suviešėjo ir tapo dominuojančia visuomenėje jėga. Europos Sąjungos lėšos ištvirkino biurokratą, padarė jį turtingą, įtakingą ir išskirtiniu iš visų kitų. Korupcija įsigalėjo visose biurokratų veiklos srityse: savivaldybėje, vyriausybėje, valstybės įmonėse, įstaigose. Jei patepsi, tai konkursą laimėsi ir užsakymą gausi už tris kartus didesnę kainą, nei konkurentai siūlė, tačiau nepatepė, ar nesugebėjo patepti,ar per mažai tepė.ES lėšos pagimdė naują darinį – valdišką oligarchą,kuris yra kaip kentauras, du viename. Viena pusė valdininkas, kita pusė verslininkas ir jis dirba tik savo asmeninei naudai.
Trečia, socialinė atskirtis. Kuo toliau tuo labiau ši atskirtis didėja. Turtingieji – biurokratai, valdiškieji oligarchai – lobsta, nes jiems visi įstatymų keliai atviri, o skurdžiai skursta, nes jie yra bejėgiai įtakoti įstatymų leidėjus ir privalo paklusti įstatymams, kurie prieštarauja jų interesams, kurie jiems kenkia. Saviems – viskas, priešams – įstatymas. Toks galėtų būti šiuolaikinio biurokrato šūkis.
Štai prieš ką balsavo italai. Didžioji Britanija Briuselį bandė pamokyti. Vokietijos žmonės signalus, kad reikia atmerkti akis ir spręsti problemas, siuntė Briuseliui. Nereagavo. Dabar italai išsiuntė signalą. Jei vėl nereaguos, jei vėl laikysis savų tiesų ir įsitikinimų, kurie kardinaliai skiriasi nuo žmonių įsitikinimų, tai mūsų laukia sudėtingas laikotarpis.