Kastytis Braziulis. Ar esi įdomus tarnyboms?

Alfa.lt

Jeigu tu esi aktyvus verslininkas, visuomenės veikėjas, politikas ar valdininkas, tavimi gali domėtis tarnybos. Jeigu tu dažnai važinėji į užsienį, bendrauji su užsieniečiais, esi įdomus tarnyboms. Tarnyboms įdomūs visi Lietuvos aktyvūs, iniciatyvūs ir energingi žmonės.

Lietuvoje gyvena apie tris milijonus žmonių. Atmeskime vaikus, senelius, invalidus, apolitiškus ir neaktyvius žmones ir gausime, kad aktyvių ir nuolat judančių, nerimstančių žmonių Lietuvoje yra gal keliasdešimt tūkstančių. Jie verčiasi per galvą ir bando kažką kurti. Vieni siekia sukurti pelningą verslą, kiti tokį verslą nori išlaikyti, treti siekia gauti valstybės užsakymų, dar kiti nori, kad Lietuvoje nebūtų kyšininkų, kad egzistuotų teisingumas ir tvarka, o dar viena dalis žmonių nori už savo valstybines pareigas gauti papildomų pajamų – už greitesnį darbą, už didesnį dėmesį ar už galimybę laimėti konkursą. Visi jie yra aktyvūs žmonės. Jie dirba, stengiasi ir nuolat juda.

Lietuvoje yra aštuonios tarnybos, kurios turi teisę sekti žmones, rinkti apie juos informaciją, vesti jų atžvilgiu bylas, klausytis jų telefoninių pokalbių, skaityti jų elektroninius laiškus. Šiose tarnybose dirba apie 10 tūkst. operatyvinių darbuotojų. Pagrindinė jų paskirtis – gaudyti nusikaltėlius. FNTT gaudo finansinius sukčius. STT bando sugauti ir į kalėjimą pasodinti korumpuotus pareigūnus. VSD kovoja su šnipais ir kitais negerais žmonėmis. Valstybės sienos apsaugos žvalgybininkai gaudo kontrabandininkus ir nelegalius migrantus. Žodžiu, kiekvienos organizacijos atstovai turi savo darbą, savo tikslus ir siekia savo rezultatų.

Kiekvieno pareigūno darbo rezultatas vertinamas ne pagal tai, kiek jis pagavo ir į kalėjimą pasodino nusikaltėlių, o kiek jis turi kriminalinės žvalgybos ar žvalgybos tyrimo bylų. Kitais žodžiais tariant, kiek žmonių jis įtaria darant nusikaltimus ir kiek žmonių jis seka. Kuo daugiau pareigūnas turi žvalgybos tyrimo bylų, tuo kietesnis jis yra. Jis gauna premijų, apdovanojimų. Jam yra suteikiami laipsniai, o, pirmai progai pasitaikius, jis paskiriamas į aukštesnes pareigas. Taigi kiekvienas pareigūnas siekia turėti kuo daugiau bylų ir sekti kuo daugiau žmonių. Jeigu kriminalinės žvalgybos pareigūnas neturi bylų ir nieko neseka, jis yra nevykėlis. Kiekvieną mėnesį jis neturi ką rašyti ataskaitoje ir kiekvieną mėnesį jis išklauso savo viršininko moralą. Žiūrėk, po kelių mėnesių jis išeina iš darbo arba pereina dirbti ūkinio, administracinio, analitinio darbo, nes operatyvinio darbo jis dirbti nesugeba.

Taigi, pareigūnai susiduria su problema. Pareigūnų daug, o nusikaltėlių ar potencialių nusikaltėlių nedaug. Tačiau vadovai reikalauja rezultatų ir bylų. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Tačiau kur rasti įstatymų pažeidėjų? Kur rasti nusikaltėlių?

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top