Ar gerai, kad yra viešinami telefoniniai pokalbiai? Ne, negerai. Neteisėtomis priemonėmis arba gudriai naudojantis įstatymo spragomis teisėtos valstybės nesukursime. Toks turėtų būti mano trumpas atsakymas į šį klausimą. Tačiau…
Žiūrint iš visuomenės pusės. Gerai. Tegu velka visas politikų blogybes į dienos šviesą. Skaidrumas ir viešumas padeda kovoti su korupcija, drausmina politikus, valdininkus ir pareigūnus. Viešinimas veikia kaip prevencinė priemonė. Kuo daugiau viešinsime, tuo mažiau bus korupcijos. Jeigu pokalbių viešinimas mažina korupciją, tai reikia viešinti visus visų svarbių, įtakingų asmenų telefoninius pokalbius. Visus, be jokių išlygų.
Žiūrint truputį giliau iš visuomenės pusės. Gerai. Labai smagu skaityti kitų žmonių telefoninius pokalbius. Sužinoti apie jų gyvenimus, problemas. Juk tai kaip gerą knygą skaityti, kurios personažai yra tikri, žinomi ir dabar gyvenantys žmonės. Čia kaip savotiškas šou. Žodžiu, vyksta realybės spektaklis: visuomenė smaginasi, politikai dreba ir pyksta.
Žiūrint dar giliau iš visuomenės pusės. Blogai, kai yra viešinami pokalbiai. Šiandien viešins vienus, rytoj kitus. Įstatymo spragą jau atrado. Ja pradės naudotis politikai, verslininkai, valdininkai, banditai ir visi kiti, kurie prie jos prieis. Prasidės didysis telefoninių pokalbių viešinimas. Ir tavo pokalbius, ir mano pokalbius, ir jų pokalbius galės paviešinti, jei tik atsiras interesas, jei tik norės sugriauti jums karjerą ar gyvenimą. Žodžiu, gali prasidėti kova be taisyklių. Šioje kovoje laimės tas, kas turės galimybę pirmas gauti telefoninius pokalbius. Galų gale prasidės telefoninių pokalbių „prekyba“.
Visuomenei yra gerai, kai yra aiškūs, paprasti ir suprantami įstatymai ir jais griežtai vadovaujasi visi valstybėje gyvenantys žmonės. Įstatymas yra vyraujanti jėga ir valia. Konstitucija sako, kad žmogaus privatus gyvenimas yra neliečiamas. Tai yra didelė vertybė, kurią reikia, tiesiog būtina saugoti nuo valstybės, priešų, konkurentų, kitų žmonių. Slaptosios tarnybos turi teisę sekti tik su motyvuotu teismo leidimu ir tik tuos asmenis, kurie yra įtariami darant nusikaltimą. Slaptųjų tarnybų ypatingomis priemonėmis surinkta informacija turi, pasikartosiu, turi būti naudojama tik nusikaltimams įrodyti. VISKAS. TAŠKAS. Negali būti jokių išimčių.
TV laidoje girdėjau politikų pasisakymus, kad viešinti pokalbius yra labai gerai. Tai, gerbiamieji politikai, priimkite įstatymus, kurie leistų klausytis visų viešų asmenų (politikų, valdininkų) pokalbius ir juos tiesiogiai transliuoti per TV. Politikai, sėdintys Seime, turi visas galimybes ir galias keisti įstatymus, tačiau jie labai daug ir gražiai šneka, o padėties keisti nesiima.
Man svarbu yra žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumas, o ne politikų politinė kova, pagrįsta neva kova prieš korupciją, nors patys tie kovotojai yra tokio paties lygio korupcininkai. Jei paliksime įstatymo spragą, jei padarysime nors mažiausią išimtį įstatyme ir leisime viešinti telefoninius pokalbius, tai juos pradės viešinti tie, kurie turės galimybę prie jų prieiti ir juos paimti. Jie viešins vienus, o kitus slėps. Jie naudos telefoninių pokalbių viešinimą konkurencinei politinei ir kitokiai kovai.
Patikėkite, pokalbių viešinimo įrankis nebus panaudotas geram tikslui – kovai su korupcija. Šis įrankis pats taps korupciniu įrankiu.
O kaip tu pats manai kaip pagaunami kišenvagiai ? ar ne dėka akiliu piliečiu pastangų nenusisukti nuo to kas vykstą šalia , o kaip su didelio masto kišenvagiais ? kuriuos ir pagavus ne visada įrodysi tokiais esant. Mes piktinamės kai yootubėje randame savų politiku pokalbius, ausi rėžiančia „slengo” kalba, kuri vizgi parodo kad politikas,tarnautojas neturi jaustis saugiu kai tokiu tampa, bet tik su viena išimtimi ..kai iš to politiko jis tampa mama, tėčiu , močiute ..visa kita visuomenės reikalas ir jos dispozicijoje turi buti visos prieinamos priemonės, juos kontroliuoti. Jei norite pavadinkite tai visuomenės diktatūra, pagal darbdavio teise.
reikia viešinti biudžetinių tarnautojų, ypač ministerijų, teisėjų, prokurorų turimas pinigines lėšas ir turtą.
ir tą turtą padalinti iš tų valdininko atlyginimo.
ir padaryti suvestinę:
olekas dirbo 1000 metų Lietuvai, kad uždirbtų savo turtą.
teisėjas x dirbo 500 metų
ir t.t.
..ir ka , ‘Rubikono ‘ juoda buhalterija buvo paviesinta su telefoniniais pokalbiais , kur mateme VISU sisteminiu partiju finansinius santykius su Janukonio koncernu – jam Seimo narei stume reikalingus istatyms ,jis juos finansavo ..Ir ka , visi tie patys tupi ir toliau politikoje , niekas nepasikeite , niekas uz nieka ,asmeniskai neatsako .Kodel tokios bejeges teisesaugos tarnybos , kad sugeba tik paviesinti pokalbius ir tai selektyviai ?
Matau TIK priesrinkiminius zaidimus , niekam valdzioje is tikro nerupi korupcija , nes butu politine valia ,senei tupetu kaliuzeje 99% Lietuvos politiku ..
Viešinimo – korupcijos įrankis, pasiklausymo – totalinės pavergtųjų kontrolės. Čia jau viskas seniai pralaimėta, juoba kad net bijoma mąstyti apie kokį nors bent simbolinį pasipriešinimą.
viešinti,nes korupcija aršėja.