Kastytis Braziulis. Ilgai tylėję „Mitrochino archyvai“ atskleidė KGB agentų Izraelyje paslaptis

Alfa.lt

Ne taip seniai Izraelio žiniasklaida, remdamasi istorikų tyrimais, paskelbė, kad Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbasas anksčiau buvo SSRS žvalgybos (KGB) agentas. Tačiau šiuo metu Izraelio visuomenė turi progą geriau susipažinti ir su naujais įrodymais, kaip giliai sovietų žvalgybai buvo pavykę įsiskverbti į jų valstybės elito gretas. Aiškėja, kad KGB agentai Izraelyje užėmė aukštus postus kariuomenėje, kontržvalgyboje, politinėse partijose, buvo aktyvūs visuomenės veikėjai, dirbo prie svarbių ir slaptų visuomenei reikalingų projektų.

Galimybės izraeliečiams susipažinti su buvusių KGB agentų dosjė atsirado prieš keletą mėnesių, kai britų Churchillio kolegijos knygynas Kembridže leido su slaptais sovietų žvalgybos dokumentais susipažinti Izraelio žurnalistams.

Ši istorija prasidėjo dar 1992 metais, kai į Didžiosios Britanijos ambasados duris Latvijos sostinėje Rygoje pasibeldė Rusijos pilietis, kaip vėliau paaiškėjo, ilgametis KGB pareigūnas Vasilijus Mitrochinas. Jis budinčiojo paprašė pakviesti svarbų ambasados asmenį, nes jam turįs svarbių žinių.

Su V. Mitrochinu susitiko jauna ambasados darbuotoja. Vyriškis prisistatė, trumpai papasakojo apie save. Diplomatė paprašė pateikti įrodymų, ir V. Mitrochinas įteikė jei keletą itin slaptų dokumentų. Ambasados darbuotoja, nustebusi dėl tokios įvykių eigos, pasiūlė V. Mitrochinui arbatos ir liepė palaukti.

Kiek anksčiau V. Mitrochinas kreipėsi ir į JAV ambasadą, tačiau šios darbuotojai nepatikėjo jo papasakota istorija ir atsisakė su juo bendrauti. JAV diplomatai įtarė, kad prieš juos – specialiai atsiųstas Rusijos žvalgybos agentas, turįs užmegzti su jais kontaktą ir dezinformuoti, teikdamas melagingą informaciją apie KGB veiklą.

Praėjus kelioms savaitėms nuo apsilankymo britų ambasadoje Rygoje, reikalai pajudėjo. Su V. Mitrochinu susitiko aukštas Didžiosios Britanijos saugumo pareigūnas. Jis specialiai atvyko į Rygą, kad įvertintų V. Mitrochino patikimumą. Pokalbis saugumietį galutinai įtikino, kad prieš jį stovi tiesiog aukso vertės informatorius.

1992 metų lapkričio mėnesį V. Mitrochinas kartu su šeima ir visais jo turėtais slaptais dokumentais – o jų buvo dešimtys tūkstančių – sėkmingai atsidūrė Didžiojoje Britanijoje.

Ilgametis KGB pareigūnas V. Mitrochinas gimė 1922 metais Rusijoje. 1948-aisiais jis įsidarbino tuometinėje MGB – Sovietų Sąjungos Valstybės saugumo ministerijoje, kuri vėliau tapo Valstybės saugumo komitetu (KGB) ir šiuo pavadinimu plačiai pagarsėjo. V. Mitrochinas, mokėjęs keletą užsienio kalbų, iš pradžių dirbo užsienyje. Vėliau jis buvo paskirtas dirbi KGB Pirmosios valdybos (žvalgybos) archyve.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
cha cha.. oberpedofilas juokiasi...

užtat Lietuvoje draugai kgbistai viską valdo: teisingumą, energetiką, uostą ir t.t…

Marginalas: TAISYKITE NUORODĄ

Nuoroda ČIA po Braziulio straiposniu neveikia,
o nuoroda į alfa.lt atidaro tą patį Braziulio straipsnį.
Tai nesutrukdė ruskių samdytam kretinui chachai išlįsti su savo „komentaru”.

Pikc

Bolševikai ryškiai nuo kojų nusivarė, pas žydus savo agentus verbuodami. 😀

ruta

.., na , pasirodo ‘isrinktoji’ tauta , tai KGB -tu tauta , tampriai susipinusi su bolseviku Raudono Teroro ideologija ir kruvinais CK-NKVD -MGB -KGB darbais ..

Nebespėliokit

parašyta: „KGB agentai užima aukštus postus kariuomenėje, kontržvalgyboje, politinėse partijose, yra aktyvūs visuomenės veikėjai, dirba prie svarbių ir slaptų visuomenei reikalingų projektų”.

Raigerdas

Labai idomus straipsnis. Aciu Kastyciui Braziuliui.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top