Kastytis Braziulis. Kodėl man patinka Donaldas Trumpas?

Kodėl man patinka Donaldas Trumpas?

Pirma. Jis vykdo pažadus. Jei pasakė, tai padarė. Daugelis per rinkiminę kampaniją išgirdę Trumpo išsakytus pažadus, nurašydavo juos ir sakydavo: „Ai, jei jis taps prezidentu, tai atsisakys šių „nesąmonių“ ir mes gyvensime toliau taip, kaip gyvenom iki šiol. Trumpas pažadais švaistosi dėl to, kad nori gauti kuo daugiau rinkėjų balsų. Tai populizmas ir tiek.“

Pasirodo, kad ne populizmas, o grynų gryniausia realybė.

Antra. Jis dirba. Vos ne kiekvieną dieną jis skelbia naujus sprendimus skirtingose srityse. Šie sprendimai pažeidžia daugelio žmonių interesus, tačiau šie sprendimai, kokie jie bebūtų blogi ar nevisai geri, saugo ir gina Amerikos piliečių teises. Na, kas galėtų su juo nesutikti, kai jis kalba apie imigrantus? D.Trumpas sako: „Mes gerbiame jus, mes laukiame jūsų ir mes jus kviečiame pas save. Tačiau jūs privalote gerbti mūsų gyvenimo būdą, mūsų įstatymus, mūsų papročius, o ne nekęsti mūsų, kenkti mums, griauti mus iš vidaus, skleisti mus žeidžiančią informaciją, kelti pavojų mūsų gyvybėms. Mums priešų savo valstybėje nereikia.“

Tikrų tikriausia teisybė.

Jis sprendimus priima labai greitai. Jokios biurokratijos, jokių nesibaigiančių diskusijų. Geriau problemą blogai spręsti, negu jos visai nespręsti. Blogai spręsdamas tik ilgiau užtruksi, kol rasi tinkamus sprendimus, bet problemą vis vien išspręsi.

Trečia. Jo sprendimų priėmimuose yra daug skaidrumo ir atvirumo. Jis savo motyvus išsako tiesiai šviesiai. Vakar spaudoje pasirodė informacija apie itin blogai susiklosčiusį pokalbį tarp D.Trumpo ir Australijos premjero. Pokalbis baigėsi anksčiau, nei buvo planuotas. Pokalbis buvo labai kietas, labai tvirtas iš JAV pusės. Nesutarimai kilo dėl pabėgėlių įvairių programų. Jeigu taip būtų įvykę anksčiau, tai niekas nebūtų sužinojęs apie šį pokalbį. Visi būtų nutilę ir viską nuslėpę, o visuomenei pasakytų, kad įvyko nuoširdus, produktyvus pokalbis, kad JAV gerbia Australiją, o Australija yra JAV svarbiausia partnerė. Ir viskas. Dabar D.Trumpas rėžė tiesiai šviesiai: „Pokalbis buvo labai kietas, bet jūs nesijaudinkite dėl to. Mes, gindami ir siekdami savo interesų, privalome būti kieti“.

Atvirai, aiškiai ir suprantamai.

D.Trumpo aktyvumas socialiniame tinkle Twitter taip pat yra vienas iš sprendimų priėmimo skaidrumo požymių. Jis tinkle išsako savo požiūrį, nuomonę, kartais – sprendimų motyvus. Tai yra neįprasta, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje normalu.

Man Donaldas Trumpas patinka, bet vis dar į jį žiūriu atsargiai. Aš bijausi tik dėl savų, savo šeimos, bendruomenės interesų. Jei jis nuspręs naikinti NATO ir pasidalins su Rusija įtakos zonomis, o mes pakliūsime po Rusijos skėčiu, tai aš nenoriu, kad taip atsitiktų, ir aš tokį D.Trumpo sprendimą smerkčiau. Tačiau tikiu, kad taip tikrai nebus.

kastytisbraziulis.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
rusai džiaugiasi - vodka pigs

kai propaganda nebeveikia, rusai pigina vodką – svarbu, kad rusų narodas būtų laimingas.

(mūsų raudonieji pederastai ir pedofilai bliauna – otkatai sumažės)

ežiukas

Patinka/nepatinka… Bėda kai viskas suvedama į vieną personaliją. Perteklinės simpatijos ir lūkesčiai sudėti į vieną žmogų yra lyg kiaušiniai sukrauti į vieną krepšį. Krepšys išsprūdo, kiaušiniai pokšt ir dairomės tarp lukštų. Buratiniška filosofija. Braziulis pulkininkas, o mąsto niekuo ne geriau nei „gelbėtojų” nuolat išsiilgusi primytyvioji runkelija. Taip, permainų alkis nūdienos pasaulyje yra visuotinis, tiek Lietuvoje, tiek užu balos. Įdėmiau pažvelgus, pamatytume jog iš esmės amerikiečiai balsavo ne už Trumpą. Žmonės pasakė jog nori permainų, nori atsikratyti orwelinės liberastijos ir korporacijų kuriamo NPP konclagerio. Tas pats UK, tas pats aidi Europoje. Geriausiai suvokia britai ir lenkai. Lenkai nesusieja tikslų, lūkesčių su Kaczinskiu. O Kaczinskis, nors ir yra pagrindinis Idėjos generatorius, jis aplamai neužima jokio posto. Tobula. Permainų vadovas- vaiduoklis, reali valdžia… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Retas atvejis kai galeciau sutikti su straipsnio teiginiais 100%. Tik paskutinioji dalis,- nors ten ne teiginiai, o abejones, pasvarstymai, – palieka vietos raibuliams. Aisku viena, su tokia sutve valdzioj JAV naujam vadovui i sajungininkus mes netiksime. Nes Trumpas ieskos sajungininku tarp tu, kurie iskelia panasaus kirpimo vadovus. Erdoganas turi daugiau sansu susitart, negu tokia „gaisrininko dukra”. Neziurint jos kietu (ir kvailu bei nepadoriu) issisakymu jos veikla isstato Lietuvos valstybe durna , nezinancia ko noricia ir keiciancia uzsienio politikos kursa kaip stoties kekse. Tarkim mes norime is JAV saugumo garantiju ir sutinkame suteikti naudoti karine infrastruktura tam. Trumpo patareju vietoj as priminciau Lietuvos istorija, pasimetima ir neryztinguma krizinese situacijose, veidmainiavima ir „baitrasciu lyginima” kai reikia veikti. Ar neatsitiks taip, kad kautis… Skaityti daugiau »

ežiukas Dzeikui

Dėkui už įdomų komentarą. Palietei labai aktualų adpektą. Ir nors p. Braziulio teiginių atžvilgiu mudviejų nuomonės nelabai sutampa, bet amerikiečių logikos pronozé mūsų ašarų pakalnės gynimo atžvilgou nušvietei idealiai tiksliai. Sakyčiau, tai ne prognozė, o būsimo fakto anonsas. Ametikonai puikiai mato elementatius dalykus- lietuvių valdżios prostitucišką poziciją, kuomet vietoje savo krašto pozicijų stiprinimo, tenkinamasi vien nuolat dairantis tinkamo sutenerio. Obamai/klintonienei tiko lietuviškos kekšės mokama dalis ir nekliudė kekšės amato įvaizdis. Gerai pradkeçia kojas, laiku sumoka babkes, klusniai vykdo kas liepta, myli gėjus- ok. Bet naujai US administracijai to nereikia. Trumpas nesikrato kekšių. Bet jis aiškiai rodo jog kekšės yra tik perkama padlauga. Sumokēs kiek stoties perono merhužėlė verta ir keliu į subinę. Užu pietų stalo dešinėje šliundros nesodins ir omarais… Skaityti daugiau »

Jo isrinkimas

apnuogino kas padaryta su visuomenepralaimejusi puse nepripazista demokratiniu rinkimu rezultatu.O juk Klintonu salininkai labai ji pati puole,kai jis pareiske,kad netiki kad bus nesukciaujama skaiciuojant balsus.Jaunoji karta isaukleta tam tikros ideologijos noretu isvis panaikinti sienas ir niekina pagyvenusiu zmoniu pasirinkimus.Atsimenat akcija ,,paslepk bobutes pasa” ?Beje ne tik JAV ,bet ir Europoj yra anarchistu ,black lives maters ir ,krastutiniu kairiuju,kurie iseina i daugiatukstantines demonstracijas protestuodami pries demokratiskai priimtus sprendimus.Jie save vadina tolerantiskais ,bet dabar matom koks didelis tai melas.

Dzeikas

Eziukui: Noreciau visdelto isryskinti.Neteisingai interpretuoji Lietuvos ilgesio JAV atzvilgiu modeli. Juk ir Izraelio elgesi galima vadinti „prostituciniu” nes jis visad vykdo JAV strategine linija ir palaiko ju vertybes. Ir raiskiai ir garsiai isreiskia jeigu jam kas nors nepatinka ju elgesyj. Taciau karinis bendradarbiavimas, izraelio ginkluotu pajegu pagalba JAV interesams – nekvestionuojama.JAV visada gali juo pasitiketi. Ir cia nereikia kalbeti apie zydu lobby JAV. Nieko tas lobby nepadetu, jeigu Izraelis elgtusi kaip Lietuva. Is Lietuvos puses jau vien ko vertas CIA kalejimu skandalas ir Burokeviciaus partijos (taip, taip – buvusios dabar jau) nares Lietuvos prezidenturoje pliurpalai ir grasinimai istirti, issiaiskinti. Buti JAV strateginiu partneriu tai ne vieneriu metu ir net desimtmecio idirbis.Cia pirtelej su mergomis ir vaisemis problemos neiispresi. Dabar mes… Skaityti daugiau »

ežiukas Dzeikui

Gerb. Kolega, nelabai suprantu- kur neteisingai intetpretuoju. Būsiu dėkingas jeigu paaiškinsi. Izraelio neminėjau, nes žydų kekšiškumo požymių ir nematau. Izraelitai turi normalių svertų diktuoti madas savo regione bei daryti įtaką amerikiečių sprendimams. Labai normali šalis ir adekvačiai racionalus elgesys. Mums iki Izraelio kosmoso atstumai ir kosminiai laiko masteliai. Esame tik asteroido nuolauža kuri priklausoma nuo visų aplinkinių gravitacijos. Fejerverko žiežirbos lygio meteoritas kurio svilėsių niekas nepastebės ir neprisimins. Nesmagu, bet panašu jog priėjome liepto galą. Skamba nepatriotiškai bet tikrovė deja, tokia. Galėjo būti kitaip, galėjome neatsidurti tokioje apgailėtinoje padėtyje, bet tai jau tik žvilgsnis įkandin nuvažiavusio traukinio. Tautos valios nėra nes nėra politinės tautos. Yra tertorija ir individualiai atomizuotų aborigenų likučiai kuriuos valdo korumpuoti idiotai. Kokie šansai išlikti? Jokių. „Per… Skaityti daugiau »

Smile

Labai gera diskusija. Lietuvos žiniasklaidoje tokių svarstymų nepamatysi, o juk problemos egzistuoja ir nutylėjimai bei apsimestinis optimizmas realijų nepanaikina.

Dzeikas

Gerb. Eziuk, nepanikuokite:-) Sioje vietoje tinka panaudoti to ko mokina KGB mokyklose (pats nebuvau mokinamas, bet daugelis tu mokiniu atsidure JAV ir mielai dalinosi patirtimi): „Niekada neprisipazinkite! Net jeigu jus uz … pagaus svetimos zmonos glebyje – neprisipazinkite! Jus issigasite, … susitrauks, jus istruksite ir pabegsite. O veliau viska neigite ir tegul jie IRODINEJA, kad tai jus buvote”(tokia leksika ir mokina, zodziu is dainos neismetu). Teorineje diskusijoje , ieskant tiesos to naudoti nedera (rusu troliai tai naudoja, pagal ginco metoda juos ir pazinkite), taciau praktineje situacijoje papuolus i beda nereikia pasiduoti ir metus vaira kist galva i smeli. Norejau pasakyti, kad Lietuvos kursas i startegini bendradarbiavima su JAV is esmes teisingas ir dera pritarti visoms JAV iniciatyvoms kurios mus liecia… Skaityti daugiau »

ežiukas Dzeikui

Man labai patinka Tavo principas- ginčytis galima ir reikia, o savo poziciją apginti argumentais. Todėl mielai tęsiu diskusiją. Paskutiniams Tavo teiginiams neturiu ką priešpastatyti, nes pats panašiai galvoju. Noriu tik atkreipti skaitytonų dėmesį- tiek mano, tiek kolegos Dzeiko samprotavimai ir įžvalgos susiveda į vieną bendrą vardiklį: Ar admuo, ar nacija, ar valstybė- yra būtina turėti savigarbą ir rodyti turint tvirtą stuburą. Tik tokius gerbia aplinkiniai. Tiek draugai, tiek partneriai, tiek ir priešai. Grįžtant prie Tavo, Dzeikai, padkutinio komentaro pradžios, taip, sutinku jog Lietuvai yra svarbi US kaip sąjungininko partnerystė. Net dabartinėje labai slidžioje situacijoje, mes neturime alternatyvos Nato. Galime tik liūdnai aimanuoti, jog Nato dabar netoks ryžtingas kaip prieš 25 metus, ir kad US prezidentas ne R. Reiganas. Bet geriau… Skaityti daugiau »

Pikc

Aš ne taip pesimistiškai matyčiau ateitį – ir ne dėl to, kad nesutinku su mūsų valdžios elgesio vertinimu. Mano galva, manyti, kad „niekas čia mūsų negins” nelabai yra pagrindo – ir jokiu būdu ne dėl to, kad amerikonai ar lenkai mus labai myli, kaip linkę manyti liberalai, „konservatoriai” ar socdemai. Tai interesas – ir nieko daugiau: Baltijos valstybės – patogi buferinė zona, o ir lenkams geriau, kad kovos veiksmai vyktų Lietuvos, o ne Lenkijos teritorijoje. Šiuo atžvilgiu situacija nepasikeitė, Lietuvos kariniai pajėgumai nėra mažesni, negu stojimo metu, gynybos finansavimo klausimu neatrodome daug blogiau, negu daugelis Vakarų valstybių, rodomi norai gerinti situaciją, nekeliame problemų (skirtingai, negu ne viena Vakarų valstybė) dėl Lietuvos dalyvavimo NATO karinėse misijose, tad oficialiai „atsiplauti” nuo Baltijos… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Eziuk, as tegaliu pakartot visiems zinoma tiesa – daryk kas tau pagal priederme ir pareigas privalu. O bus kaip bus. Paziurek norvegiska filma „Karaliaus pasirinkimas”.Apie Vokietijos 1940m agresija ir norvegu elgesi jos metu.Vyriausybes pasimetima, kaisiojima galvos i smeli pavojaus akivaizdoje , vienzo panasiai kaip Lietuvoje. Bet atsirado mazas varztelis kuris sujauke naciu planus. Oslo fjordo gynybos vadas pulkininkas Birgeris Eriksenas. Prie uosto artejo laivai be skiriamuju zenklu.Matesi, kad tai karo laivai. Visi pulkininko pranesimai stabui Osle liko be atsakymo – niekas nenorejo imti atsakomybes. Nesant jokiam isakymui pulkininkas elgiasi kaip dera: 280mm kranto pabuklai atidengia ugni is 500m atstumo.Visi sviediniai gula i taikini.Naciu sunkusis kreiseris flagmanas Bluheris uzsidega ir per kelias minutes skesta. Galiausiai Norvegija buvo uzimta, taciau pulkininko ryztingumas… Skaityti daugiau »

Iš tiesų tai D.Trampas yra

asmenybė,netelpanti į biurokratų vidutinybių nusibrėžtus rėmus.Tikrai yra gerbti jį už ką.Tik išbandymas jam bus viena jo silpnybe,tai komercija.Jei jis laiku supras,kad Rusija,jos rinkos ir galimybė gerai iš jos uždirbti galima tik demokratijos sąlygomis,tada tikrai istorija mums pasiuntė šį žmogų tinkamu laiku.

ežiukas

Dėkoju gerb. kolegai Dzeikui ir gerb. kolegai Pikc.
Supratau. Aišku, smagu jog Jūs dar turite tiek optimizmo. Duok Dieve jog tai kas gali atsitikti blogiausia, neatsitiktų.
Pagyvensim, pamatysim. Bet kuriuo atveju, manau, jog pasvarstymai apie galimus juoduosius ateities scenarijus yra naudingi. Visuomenė matydama ne vien rožinėmis spalvomis piešiamus vaizdus, pradeda mąstuti, reikšti nuomones viešai ir imasi paties svarbiausio darbo- reikalauti iš valdžios atsakomybės garantijų.
Mes, piliečiai turime išmokti formuluoti ir išmokti nebijoti uždavinėti valdžiai nepatogius klausimus.
Norėdami išlikti kaip nacija ir kaip valstybė, privalome išmėžti iš savo galvų tą prakeiktą lietuvišką nuolankumą kurį libkonai maskuoja „politkorektiškumo” terminu.
Blogų klausimų nebūna. Būna tik blogi atsakymai.
Ačiū už malonumą padiskutuoti.
Gero vakaro.

Jėzusas

Braziuli būk ramus dėl to NATO. Tai popierinė organizacija kuri buvo naudojama išskirtinai tik JAV interesams. JAV niekada negins Lietuvos jeigu jiems nebus naudinga. O ar gali taip būti kad būtų naudinga? – nelabai. Beja pulti Lietuvą irgi niekam nenaudinga. Taip kad būk ramus.

Teroristams brisiaus gaslą!

Net 90 proc. jaunuolių, jei tik galėtų, išvažiuotų iš Lietuvos. Tokią šiurpią statistiką atskleidė tyrimas, o specialistai sako, kad valdžia nedaro nieko, kad gyvenimas Lietuvoje ateities kartoms būtų patrauklesnis. Kokie akiplėšos! Kaip nedaro? O kur SGD terminalas? Na ir kas, kad laivas monstras kasdien mums kainuoja 154 tūkst. eurų, bet juk jis garantavo išsvajotąją energetinę nepriklausomybę! O kodėl nepelnytai užmirštas ir neregėtas minimalios algos augimas? Juk sutikite, jei mūsiškiai gali nešti iš parduotuvės pilną maišą maisto, vadinasi, laaaabai gerrrrai uždirba. O gal kainos per didelės? Ne! Štai Statistikos departamentas dvejus metus sakė: niekas nebrango. Negana to – kainos nepakito, o daug kas baisiai atpigo! Tai, kas kainavo 2 litus, dabar kainuoja du eurus. Viskas liaudies patogumui. Tai kaip galima sakyti,… Skaityti daugiau »

Perskaičiau ištisas ežiuko ir Dzeiko perepalkas

Viskas vyko pagaldiskusijų pravilus bet komentaras „Teroristams brisiaus galą” patiko labiausiai, nes aprašyta visu 100% lietuviška realija. O va čia reikia žiūrėti giliau ir galvoti išbris Lietuva iš koloborantų valdymo ar ne. Nes, kaip sakant, neduok Dieve, jeigu rusai puls tai ar gins mus amerikonai ar ne – Lietuvos neliks kaip valstybės.

Al.

Keista, kai mūsų valdžią kaltina parsidavėliškumu. Tai dar nebūtų blogiausia. Visose svarbiausiose pareigose – partinė ir čekistinė grietinėlė. Net maištaujantis latifundininkas svarbiausias vietas paliko Partijai. O vienintelis aiškiai matomas darbas – šeimos suvereniteto naikinimas – yra tiesiog grįžimas prie pradinės bolševikų programos. Panašiau, kad šalį valdo ne amorfiški prisitaikėliai, o pakankamai organizuotas rezervas. Ir kodėl rusai mus aneksuodamiturėtų sunaikinti gerai tarnaujantį Trojos arklį? Kita vertus, nemanau, kad amerikonai norėtų rusams leisti oficialiai susijungti su Prūsija.Vis tik šioks toks kardonas geriau, negu nieko.

Julius

Na, kariškai lakoniškam p. Braziulio tekstui smarkią konkurenciją sudaro p. Ežiuko ir p. Dzeiko geopolitinė diskusija, kurioje nemažai vietos užima įvairios alegorijos it kiti literatūriniai dalykėliai… Kaip rungtynių žiūrovui, man vis tik mielesnis p. D. – anas kažkaip skladžiau dėsto mintis. Bet p. E. rašo lietuviškai, kas pasaulio geopolitikos gal ir neįtakos, bet tautos savivokai-saviugdai nepakenks tikrai. Tad, sakyčiau kaip ir lygiosios, su žiūrovo simpatija p. E…:)

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top