Kastytis Braziulis. Mums ir mūsų politikams dar toli iki tokio problemos suvokimo ir jos sprendimo

GEN. LTN. HODGES:
Lietuva, žinoma, išleidžia 2 proc. [krašto apsaugai] beveik nuo pradžių ir tikrai yra viena iš lyderių Aljanse pagal investicijas.
Tačiau milžiniškas ženklas ant jūsų sienos „Mes išleidžiam 2 proc.“ nieko neduos.

Esmė yra ne dviejuose procentuose, o: ar Lietuva yra pasirengusi apsiginti?

Aš sakyčiau – ne.
Jūs čia galėtumėte turėti kad ir vokiečių diviziją – ne tame esmė.

Esmė – ką jūs, Lietuva, darote pagal Vašingtono [NATO] sutarties 3-ąjį straipsnį.

Visi žino 5-ąjį straipsnį: ginkluotas vienos sąjungininkės užpuolimas bus laikomas visų jų užpuolimu. O 3-asis straipsnis sako: jūs esate atsakingi už savo gynybą ir pasirengimą padėti kitiems.

1. Bendradarbiavimas su Lenkija

Aš klausčiau – ir apmaudu, kad Seimo narių [įžanginius žodžius tarusių V. Čmilytės-Nielsen ir L. Kasčiūno] jau nėra – aš jų klausčiau: kaip mums sekasi bendradarbiauti su Lenkija?

Aš sakyčiau – ne taip ir gerai. Nes Lenkija – jūsų didelė, stipri pietinė kaimynė. Suvalkų koridorius yra apie Lenkiją, ne apie Šaulių sąjungą. Reikia dirbti, integruotis su Lenkija. Į gynybą reikia integruoti vokiečių kovinį vienetą ir amerikiečių batalioną.
Manau tai tema, kuria turėtų pasidomėti [Nacionalinio saugumo ir] gynybos komitetas.

2. Visuomenės atsparumas
Nežinau, kiek kartų per paskutinius 10 metų esu buvęs Lietuvoje. Man labai patinka čia atvažiuoti.

Niekada nepajuntu, kad čia būtų skubos jausmas sukurti visuomenės atsparumą, kokį matytumėte Suomijoje. Aš to nejaučiu.
Lažinčiausi, kad net 5 proc. Lietuvos gyventojų nėra paruošę savo namų blogiausiam atvejui. Nebent gal dideliems šalčiams.

Kokie pasirengimo darbai padaryti?

3. Rezervo parengtis
Lietuva turbūt turi apie 120 tūkst. karių rezervistų kažkur sąrašuose. Beveik nė vienas jų nebuvo pakviestas, paruoštas – nieko. Jie sąrašuose. Ši jūsų gynybos dalis nėra rengiama.

Net jei mano skaičius būtų neteisingas – padalinkime perpus: 50 proc. nuo 120 tūkst. būtų 60 tūkst. Tai 12 brigadų! Jūs norite, kad Vokietija čia ateitų su brigada, o jūs patys turite personalo 12-ai brigadų.

Politiniai lyderiai turėtų tuo pasidomėti.

4. Karinis mobilumas
Reikia, kad galėtume judėti taip pat greitai ar greičiau už Rusijos Federacijos pajėgas.

Kiek laiko jau statome „Rail Baltica“? Iki šiol nebaigta. Neįtikėtina.

„Rail Baltica“ yra tai, kuo tankai, sunkioji technika ir amunicija atvažiuos į Baltijos šalis. Bet mes dar nebaigėme statyti šio geležinkelio.

5. Lietuvos indėlis
Šįryt girdėjome tris labai, labai geras kalbas [V. Čmilytės-Nielsen, L. Kasčiūno ir J. Survilos]. Visos jos buvo labai geros.
Nė viena iš tų trijų kalbų nepaminėjo: štai ką MES darome Lietuvoje. Išskyrus 2 proc. Niekas nesakė: štai ką MES, Lietuva, turime padaryti.

6. Veikimas kartu su estais ir latviais
Galiausiai, ir šito aš niekada nesupratau. Netiesa, aš suprantu, bet mane tai erzina: Estija, Latvija ir Lietuva beveik neturi bendros ginkluotės.

Turiu omeny: jūs negalite naudoti vienas kito amunicijos!

Trys šalys – Estijos, Latvijos ir Lietuvos dydžio šalys – negali sau leisti turėti trijų skirtingų rūšių šarvuočius. Ar haubicas. Jūs negalite sau to leisti.

Aš nesu prieš Vokietijos brigados atvykimą. Kai vokiečiai čia atvyks, galite būti tikri, kad jie bus gerai pasiruošę.

Bet prieš išeikvodami tiek daug energijos klausdami „Kur pažadėtoji vokiečių brigada?“ – aš ką tik jums daviau 6 idėjas, ką jūs turėtumėte nudirbti čia, kol laukiate Bundeswehro atvykimo.

4.9 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ayn Rand

Beretos ir laisvieji Vilniaus atitrūkėliai nuo tikrovės, išrenkantys PIŠus, neverti laisvės.

„atitrūkėliai nuo tikrovės“???

O jei patikrinti su melo detektoriumi?

Ayn Rand

Dauguma testą atlaikytų nesumirksėję – nes šiltnamyje rūko kažką nuolatos.

Ekspertas

Pavojingiau už buvimą JAV priešu, yra buvimas JAV draugu. Tegul ima šokoladą ir čiulpia b**į bukas jankis generolas.

Ayn Rand

Kad tave Putinas Sputniku suvakcinuotų, kvaily.

blue yellow zov MARINIE

..taip.

šiuo atveju ....

esu pilnai ,kuo pilniausiai įsitikinęs,kad mūsų „grietinėlė” jau senai yra pilnai pasiruošus ginti brangią Lietuvą ir brangius jos žmones iš tolo , t.y. iš Briuselio , etc. Kai viskas nurims , anie vėl sugrįš ir tada jau tikrai ….Išvada: iš mokesčių mokėtojų pinigų būtina skubiai pradėti statyti saugias ,europietiško lygio slėptuves KIEKVIENAM lietuviui , tinkamai parengti /apginkluoti jos pajėgas šalies ginybai ir iš oro ,sausumos ir nuo jūros pusės.

Dronas

Teisingi pastebėjimai, bet. turėt namuose rezervą juodai dienai… Daugelyje šalių to nėra ir nebus. toks žmonių mentalitetas. Kam reikėjo, tas pasirūpino, kad bent savaitę ar dvi, kukliai pratemptu be maisto ir vandens. Tačiau daugelis tonedarė, nedaro ir nadarys, priverst ar paprotint nepavyks. Nemaža dalis vis dar moja ranka, kad neva ruskis čia neis, nėra ko čia jam daryt. Antra dėl bendros ginkluotės standartų. Bėda ne tame, kad standartų nėra. Jie yra. Šaudmenys, jie visur atitinka NATO standartus, tai yra, Latvijos, Lietuvos ar Estijos kario šutuvas, kad ir koks jo pavadinimas bebūtu „valgo” tuos pačius šaudmenis, tas pats taikytina ir sunkiajai ginkluotei. Su technika sudėtingiau. Kodėl? paaiškinsiu plačiau. pirma tai be abejo pinigai. Estija negali leisti to sau ką gali leisti… Skaityti daugiau »

Al.

Apsiginklavimas turės prasmę tik tada, kai šalies valdžioj vietoj komunočekistų bus patriotai. Taigi, turim pirma laimėti vidinį karą – sunaikinti Trojos arklį. O tada gal paaiškės, kad su išoriniais priešais kariauti nebereikia. Ir jei užsmaugiam savo verslus, tai kas mums pastatys tas slėptuves ir paruoš atsargas? Valdžia? Kodėl valdžia, vis labiau varanti kiekvieną savo pilietį į kampą, turėtų susirūpinti jo saugumu ? O jei išdavikiška valdžia mus apginkluos, tai tik ne tam, kad apsigintume. Greičiau pavers patrankų mėsa, kad sunaikintų tautos likučius.

Dzeikas

Klounai ginsis nuo Rusijos agresijos😄Hodzesas tiesiu tekstu pasake: jums nereikia – tai ir mums nereikia.
Lietuva kurpia rasineli ateiciai, kaip Vakarai vel ja isdave.
Mat po to kai Lietuva valstybes vardu 1940m pati isipirso i Sovietija , Vakarai turejo isikisti, bet jie to nepadare.
Dabar jie privalo apgint Lietuva, bet Hodzesas jau otmazkiu iesko😄

fungicidas

O dar mes provokuojame agresorių (anūkas senelį nori perspjauti), ir ypač provokuojame savo silpnumu. Kažkodėl vieninteliai regione esame prisijungę prie pėstininkų minų bei fosforo šaudmenų draudimo. Valdžia aiškina, kad mus apturės kaip norės iki kitų rinkimų. Valdžia ir jos propagandistai atvirai niekina ir trolina didesnę tautos dalį. O tai reiškia, kad realios agresijos grėsmės atveju jie labiau bijos savo piliečiams ginklus išdalinti, nei agresijos. Kai jau nebeskraidys komerciniai reisai, skraidys Spartanas ir visos vietos jame jau rezervuotos. Plačiom krūtinėm ir karštom širdim ginsimės?

Paul Casimir

Taip, pagrindinė spraga pas mus yra demotyvuoti ginti valstybę piliečiai. Šita valdžia daro viską, kad negintų paprasti žmonės. Per „pandemijos valdymą” atsirado daugybė žmonių Lietuvoje, kurie aktyviai norėjo tokios valstybės žlugimo (daugelis teisingai suvokia – valdžia yra valstybės išraiška, ir tam nereikia jokių pseudomokslinių laipsnių).

Putinai,

Neik į lIETUVĄ. Užmėtyk bombomis!!! Tik kai mėtysi bombas, mesk taip kad neliktų ne tik akmens ant akmens, bet ir šlapios vietos… Viską sumalk į dulkes!!! P.S. Tokia tauta, kuri negerbia savo protėvių žemės, nemyli savo kalbos, graužia savo artimą tokį patį tautietį, tauta kurios siekiamybė emigruoti…, neverta gyventi po saule, neverta gadinti orą… ———- P.P.S. Pokario partizanai, tremtiniai, disidentai, žmogaus teisių gynėjai, kovo 11-osios sIGNATARAI, … ir jų palikuonys per 33 SUŠIKTUS(!!!) (neva laivės metus), NAIKINOTE arba kitaip prisidėjote prie galutinio tautos sunaikinimo… Tauta nustekenta žemiau negrįžtamumo linijos, o šitie išvardinti išgamos bijo žodžių: – Lietuvos valstybės himnas (tik Kęstučio Pūko nepertraukiamo KALIMO dėka, vėl LRT transliuoja valstyvės himną). – Dviejų iniciatyvių ir atkaklių autorių dėka vėl žodis ‘tauta’… Skaityti daugiau »

Al.

NS silpna ir t.t. Bet kas gi tau trukdo sukurti geresnę ? O jei tavęs netenkina visa tauta, pasirink kitą. Žmonės dabar net lytį pasirenka.

Dieve,

Apdaugok nuo patryyydotų, o nuo priešų pats apsisaugosiu.

Hodgeso sapnai

JAV per pasaulį platina mokyklose ir universitetuose,žmonių sąmonėje seksualinį ištvirkimą,nedarną, lgbt ideologiją.Tai ideologijai prižiūrėti, JAV paskirtų vietinių mažų šalių liber valdžių visiškai ar prastai kariškai ir patriotiškai šiek tiek auklėjama,neauklėjama jaunuomenė nebeatsispiria.Taigi paties JAV generolo JAV jei norėtų,tai paremtų mažų šalių stiprų karinį vystimasi pradedant nuo jaunų žmonių.BET kadangi JAV,Europos vakarai stumia į visas mažas,dar patriotiškas šalis lgbt ir imigrantus ,o šitiems niekas nerūpi,tai tegu JAV generolas pastatęs,užmovęs ant Lietuvos liber valdžią,kuri skiria pinigus ir rūpinasi išimtinai tik narkotikais,lgbt,nelegalais,neaiškina apie blogą karinį pasirengimą ar nenorą kariškai pasitreniruoti,nes mes visi patriotai kovojame su ” savo” JAV lgbt valdžia.O tai atima daug patriotinių jėgų.

Al.

Suvok paprastą dalyką – JAV nėra vienoda. Žmonės kaip mes. Daug kuo net geresni. Įstatymai geri. Bet ir juos žymiu mastu užvaldę priešai. Vis dėlto kova dėl šalies vyksta. Užuot parėmę geruosius žmones, nurašom visą šalį. Nuo kurios likimo priklauso ir mūsiškis. Tas pats ir su kaimyninėm šalim. Užuot piktinęsi abėcėle, paremkim teisiuosius.

Paul Casimir

JAV eilinį kartą ištrauks paviršiun federalinė jų sudėtis. Išgelbės. Kartu su jų 2A. Visokie Niujorkai su Sanfriskais degraduos, o Pietų Dakota su Aidahu ir Teksasu ir Florida klestės. Palyginkit kaip jie gyveno per pastaruosius trejus metus kai pasauliniai PIŠdulkiai siautėjo.

Braziuliui

Jukš į urvą, tu VSDėšninke!…

Ir vėl

WC dvokas.

Šlovė Wagner rusų kariams!

Pagoglinkit – “„Wagner“ vadas J. Prigožinas pareiškė, kad jo pajėgos esą užėmė Bachmutą”.
Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas paskelbė, kad jo pajėgos esą užėmė Ukrainos Bachmuto miestą. Jo daliniai ant administracinio pastato mieste iškėlė Rusijos vėliavą, pareiškė J. Prigožinas garso įraše, kurį jo spaudos tarnyba paskelbė „Telegram“ kanale, informuoja agentūra „Reuters“. „Teisiniu požiūriu Bachmutas užimtas“, – pabrėžė J. Prigožinas. 

Paskaičiuokime, ponai

KARO pradžioje Ukrainos armiją sudarė 260 tūkst. karių. Mobilizacijų metu pašaukta kariauti nuo 1,5 mln. iki 2,2 mln. žmonių. Dabar, bene, 10-ta Ukrainoje niekaip nesibaigianti mobilizacija paskelbta ir į armiją Zelenskis šaukia net 60mečius “karžygius”senolius, nes nebera kam kariauti. Dar net virš 51 tūkstančio ukrainiečių moterų pašaukta į armiją kariauti.
Tai kur tie visi ukronaciai tada pasidėjo, ar tikrai RUSIJOS ARMIJA JUOS IŠDAUŽĖ??? Tada teisybė kalbama, kad Ukrainos armijos nuostoliai iš tikrųjų yra 0,5 MILIJONO žuvusiais ir dar antra tiek, – mažiausiai apie 1 MILIJONAS ukrų karių yra sužeistų.

Aleksas

Zelenskis, Arestovičius, Podoliakas, Jermakas… Kreivų veidrodžių Karalystės atstovai. Primityvus grubus klaidinantis melas: -nežinios užpildymas tikėjimais: –supriešinimas visų (kryžius), kur vieni teisieji, kiti pasmerktieji: -vienus išrinktuosius globoja „dievas”, kitus nuramina paklusnių/nuolankių (lojalių) avelių gelbėtojas.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top