Kastytis Braziulis. Sąmokslas prieš Karbauskį

Vakar politikų veiksmai atskleidė eilinio puolimo prieš Karbauskį strategiją. Pabandysiu kuo paprasčiau ir aiškiau paaiškinti.

Įvykių seka.

Lietuvos Seimo rinkimus netikėtai laimi valstiečiai. Jų lyderis Ramūnas Karbauskis formuoja Seimo koaliciją ir Vyriausybę. Faktiškai jis tampa įtakingiausiu ir svarbiausiu asmeniu valstybėje.

Konservatoriai pradeda nešioti velniai žino iš kur gautą pažymą apie Karbauskio verslo ryšius Rusijoje. Niekas nežino, kas ten yra parašyta, tačiau visi labai baisisi informacijos turiniu, galvomis linguoja ir sako: kad taip negali būti? Kažką reikia daryti?

Artima imperatorienei žyyyniasklaida pradeda Karbauskio ir jo frakcijos narių puolimą. Tyčiojasi iš visko. Iš kiekvieno pasakyto žodžio, išreikštos minties, iš apsirengimo, iš nežinojimo Seimo pastato koridorių, kurie tikrai yra painūs, iš siūlomų reformų. Užpuolė vargšę Gretą ir tiesiogine ta žodžio prasme ją sudraskė į skutelius, nors tokių nusidėjėlių, kaip vėliau pasirodė, Seime yra apstu. Straipsniai, televizijos laidos, radijo laidos, tiesioginės diskusijos tarpusavyje nenuilstamai vyko nuo ryto iki vakaro.

Vėliau estafetę perėmė „Lietuvos ryto“ žyyyniasklaidos grupė ir puolė. Kiekvieną dieną į dienos šviesą vilko neva „nešvarius“ Karbauskio darbelius, rodė neva „amoralų“ jo veidą ir kakojo bei sekiojo Karbauskio šeimos narius peržengdami moralės ribas ir net pažeisdami įstatymus.

Seimo pirmininkas paskelbė, kad Seimo pirmininko pavaduotojui M.Basčiui valstybės saugumo departamentas nerekomendavo išduoti leidimo dirbti su valstybės paslaptį sudarančia informacija. Yra problemų dėl ryšių su Rusijos energetikais ir jų atstovais Lietuvoje.

Konservatoriai pasiūlė Basčiui rengti apkaltą ir ištirti jo konkrečius ryšius bei jų pobūdį su konkrečiais Rusijos energetikais ir jų atstovais Lietuvoje. Išsiaiškinti, ar Basčio veiksmuose nėra valstybės išdavystės požymių. Konservatoriai paskelbė, kad rinks parašus apkaltai pradėti. Tai politinis sprendimas. Normalu.

Sekmadienio vakarą Landsbergis jaunesnysis televizijos laidoje iškėlė svarbų, jo manymu, klausimą: „Yra daugiau Seimo narių turinčių keistų ir įtartinų ryšių Rusijoje. Reikėtų šiuos ryšius tap pat ištirti.“

Jau pasidarė įdomu, kas gi iš tikrųjų vyksta.

Pirmadienio dieną G.Landsbergis jaunesnysis pasiūlė ne apkaltą Basčiui rengti, o sukurti Seimo laikinąją tyrimo komisiją ir atlikti parlamentinį tyrimą siekiant išsiaiškinti grėsmes nacionaliniam saugumui.

Ką šis pasiūlymas atskleidė?

Jaunesnysis Landsbergis atskleidė visas kortas ir parodė, kad tikrasis taikinys yra ne Bastys, o Karbauskis. Jeigu bus sukurta laikinoji tyrimo komisija, tai sieks išsiaiškinti ne Basčio, o Karbauskio verslo ryšius Rusijoje. Bastys taip pat bus tiriamas, bet kaip antraeilis ir neįdomus atvejis. Karbauskis yra kita kalba.

Taigi yra bandoma sukurti gana ilgalaikį įrankį Karbauskiui mušti, erzinti jį, išvesti iš rikiuotės, kad jo galva būtų užimta kitais, o ne valstybės reikalais. Na, patys įsivaizduokite tokį vaizdelį.

Seimas įkuria laikinąją komisija, kuri pradeda tyrimą. Kviečia į pokalbius žmones, susijusius su Karbauskio verslu, reikalauja iš įstaigų dokumentų, susijusių su Karbauskio verslu, ir nuolat diskutuoja. Kiekviename posėdyje, kuris vyks vieną kartą per savaitę, dalyvaus žurnalistai ir viską smulkiai aprašys. Kaip aprašyti, ką akcentuoti, kokius klausimus iškelti ir kuo stipriai baisėtis, jiems pasakys žyyyniasklaidos redaktoriai. Ir taip vyks mėnesį, du, pusę metų, metus. Vyks tol, kol Karbauskis palūš ir pasitrauks iš politinės arenos.

Atminkite, kad dabartinei valstybėje įsitvirtinusiai įtakos grupei R. Karbauskis yra grėsmė Nr.1. Kodėl? Todėl, kad jis nėra jų kontroliuojamas ir yra nepriklausomas. Nežiūrint į tai, kad Karbauskis svarbiausius postus atidavė šiai įtakos grupės, ji vis vien jį – Karbauskį – laiko grėsme. Ji darys viską, kad šią grėsmę neutralizuotų. Tai yra objektyvus konkurencinės kovos dėsnis.

Kas įvyks, jei Seimas pradės parlamentinį tyrimą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui?

Didelė socialdemokratų, konservatorių bei Liberalų sąjūdžio atstovų Seime dalis jau seniai turėjo, jei saugumas tinkamai dirbtų savo darbą ir tikrai rūpintųsi valstybės paslapčių apsauga, prarasti leidimus dirbti su valstybės paslaptimi, nes jie, kaip ir Bastys, bendravo, gavo finansinę paramą ir net balsavo priimant palankius Rusijos energetikai sprendimus Seime bei Vyriausybėje.

Pavyzdžiui, konservatorių buvęs lyderis Kubilius. Rusijos energetikos atstovas Lietuvoje R.Stonys prisimena:

„Pas mane buvo atėjęs A.Kubilius su Arvydu Vidžiūnu, dabar jau buvusiu parlamentaru. Pietavome, gėrėme vyną. Jie prašė pinigų. Tas mūsų pokalbis apie Tėvynės Sąjungos finansavimą buvo jau ne pirmas. „Dujotekana“ šią partiją finansuoja, ko gero, jau daugiau nei dešimtmetį“, – teigė R.Stonys (Dienraštis „Lietuvos rytas“, „Laiko ženklai“, 2006-11-14)

Arba, pavyzdžiui, paimkime Kubiliaus draugelį valdant valstybę G.Kirkilą. (Kirkilo vyriausybė buvo pradėta kurti tamsią naktį Pinskaus pirtelėje, dalyvaujant Rusijos energetikos atstovams). Garsus Lietuvos politikas V.Uspaskichas, turėjęs priėjimą prie slapčiausių Lietuvos valstybės dokumentų (!!!), nes saugumas jam buvo išdavęs leidimą dirbti su įslaptinta informacija, prisimena:

„G.Kirkilas nuvertė A.Brazauską ir įkalbėjo Darbo partijos narius Seime neišrinkti premjeru Z.Balčyčio, o išrinkti jį. Už tai, G.Kirkilas žadėjo Darbo partijos narius įtraukti į Vyriausybę ir duoti net penkis ministrų postus. Tačiau tą pačią dieną, kai Darbo partijos balsais buvo patvirtintas premjeru, G.Kirkilas jau nebesisveikino su „darbiečiais“. G.Kirkilas gerai apgalvojo savo planą. Darbo partijos nario J.Pinskaus namuose jis organizavo sandėrininkų susitikimą. Jame dalyvavo „darbiečiai“ J.Pinskus, K.Daukšys ir G.Furmanavičius, socdemams atstovavo G.Kirkilas, politologas R.Lopata, „Dujotekanos“ vadovas R.Stonys, A.Januška ir vienas A.Brazausko giminaitis – verslininkas Adolfas. Kaip matote, be G.Kirkilo, kitų Socialdemokratų partijos narių nebuvo. Sužinojęs apie šį susitikimą iš karto siunčiau signalą „darbiečiams“, kad G.Kirkilas juos apgaus, nes tai didžiausias aferistas politinėje arenoje. Kaip netrukus paaiškėjo, ir apgavo juos lyg vaikus“.

Arba, pavyzdžiui, paimkime kitus duomenis. Jie seni, bet atskleidžiantys ESMĘ. Visi šie asmenys praėjo Valstybės saugumo departamento filtrą ir gavo leidimus dirbti su aukščiausio slaptumo lygio informacija.

Spaudoje galima rasti keletą skaičių tik apie oficialų Rusijos energetikos atstovų Lietuvoje rėmimą. Pvz., 2004 m. Naujoji Sąjunga (socialliberalai, vadovaujami A.Paulausko) iš „Dujotekanos“ gavo 247 500 litų finansinę paramą. Europarlamento rinkimų kampanijai – 100 000 Lt. LR prezidento rinkimams, Naujosios Sąjungos kandidatei į prezidentus Vilijai Blinkevičiūtei – 100 000 Lt. LR Seimo rinkimams partijai – 37 500 Lt, politikui – 10 000 Lt.

Socialdemokratų partija 2004 m. iš „Dujotekanos“ finansinės paramos gavo 75 000 litų. Lenkų rinkimų akcija – 37 500 litų.

AB „Geonafta“, kurios vienas iš akcininkų buvo R.Stonys, liberalcentristams K.Glaveckui, R.Palaičiui ir V.Grubliauskui skyrė po 10 000 litų.

Parlamentinis tyrimas dėl grėsmių nacionaliniam saugumui atskleistų daaaug įdomių dalykų.

Išvada

Mano galutinė išvada – ne Bastys yra taikinys, o Karbauskis. Ne valstybės paslapčių apsauga yra vykdoma, o arši, negailestinga politinė konkurencinė kova.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kai kurie

Karbauską puolantys autoriai tai daro už atlygį, kiti dėl konservatorių, didelė dalis kitų rašančių patyčias, stengiantis pažeminti žaliuosiuis ar Karbauską , tik parodo jų asmeninį kultūros ir intelekto lygį. Be to jie nesupranta, kad toks žaliųjų puolimas tik valstiečius ir jų rinkėją daro vieningesnius ir stipresnius.

Dzeikas

Kaip susije tautos morale ir valstybingumas? Kaip pasirode labai net tampriai, tiesa, – su tam tikru laiko lagu*. Siame saite ne karta minejau apie Nepriklausomybes ausroj, TSRS putco metu 1991m rugpjucio 19-21 dd atsiradusius Lietuvos miestuose „tarybu valdzios atstatymo komitetus”(rasyta to meto spaudoj).Kaip atsimenate visuomenej tai(valstybes isdavystes faktas, pasikesinimas i teiseta valdzia) nesukele jokios reakcijos, kaip peilis smigtu vandenyn – be purslu.Dingo tie komitetai rugpjucio 21 ryta ir niekas nebeprisimine ju. 1991m sausio 11d berods.Atstatydinta MP Prunskiene pasiskiria atgalia data sau automobili „Volga” – zmoniu reakcija: net nesuprato kame nusikaltimas. Grubiausias zmogaus teisiu pazeidimas 1994m , fiznis draudimas palikti privacia teritorija – reakcija tik Europos Taryboje (Turime „ozi” savo gretose, galetu musu valdziagyviai pakomentuoti jiems iprastu nusikaltelu slengu).Tautoje – visiskas… Skaityti daugiau »

natūralu, bebrai saugojasi

bebrai, mintantys griauždami valstybės kamieną – nenori likti be sočių pietų.
nenori dalintis.
gyvuliškų instinktų vedami kovoja su galimais konkurentais.
ir laimės.
nes ne veltui pardavė savo sielas velniui – tapdami komunistais, kgbistais.

Šachmatų lenta

dirba.O šiaip,ir valstiečiai turėtų būti morališkai tvirtesni ir ne eiti paskui konservatorių rodymą pirštu,o patys brėžti sreategiją.Bet juos skaldo su Skverneliu.

Julius Puras

Įvykių sekoje Braziulis praleido tai kad Karbauskis protegavo Kildašiene. Įdomu kodėl? Bet ne tai svarbu, svarbu kad tai gali būti „sąmokslas” ne tik prieš Karbauski bet ir prieš Kildašiene.

Lietuvoje sąmokslas vyksta kiekvieną dieną. Sąmokslai vyksta vos ne kiekvienoje šeimoje tarp vyro ir moters ir baigesi Karbauskiu su Kildašiene.

Julius Puras

” Aikštėje prie Seimo rūmų vakar būriavosi apie 400-500 pagyvenusių žmonių, audringai palaikiusių kalbėtojus” Dar vienas „sąmokslas”. Įdomu kodėl Braziulis jo neįtraukė į įvykių seką. Pasirodo iš sąmokslininku sklida sąmokslas prieš Karbauskio valdžia apie tai kad Lietuvoje žmonės skursta. Tai neabejotinai yra sąmokslas nukreiptas prieš Karbauski ir Kildašiene.

Beje Karbauskio į valdžia galima sakyti įkištas Skvernelis užklaustas apie tai kažką nerišlei saldžiai bla bla blakino apie eiline reformą. Tik neaišku ar tai yra reforma ar tai yra reformos reforma. Mano akimis tai kažkokie dūmai žmonėms į akis.

Julius Puras

” Balsys: „Antikorupcinė urėdijų reforma su korupcijos prieskoniu?“ tai dar vienas neabejotinas sąmokslas prieš Karbauski Kildašiene ir kitus magnatus. Braziulis ir vėl pamiršo į įtraukti į bendra sąrašą. Turbūt pro pirštus Braziuliui tai tesiok prasprūdo.

Agnė

Ne vienas lietuvis pamatęs G.Lanzbergį vėl kažką dėl Lietuvos besistengiantį, pagalvoja: NEDUOK DIEVE TOKIO VADOVO LIETUVAI!
O Karbauskiui tik nepasiduoti!

albina

Ar ne bus,kaip su Gretos kailiniais:išlindo daug teisuolių su automobiliais,kad net bėgt nutraukt sutartis reikėjo.Patrauks Basčio ryšiai ir kitus stambius ryšininkus?Bet jei nutylimas atvejis su girtu protinguoliu politologu bruveriu,tai bus tyla ir su 2K ryšiais.

Ką tas seimas išdarinėja?

Ar teisinga,kad vaikus galės globoti sugyventiniai,įvardinta,kaip skirtingos lyties asmenys?Tai kertasi su morale.

juliau purai

Sėsk kuolas, visiškas idiotas esi, tai savo idiotizmu manai užkrėsi kitus? Klysti.
O žaliųjų tikrai laukia dideli išbandymai valdžia, jei bus stiprūs ir nepaslys ant pamėtytų banano žievių, viskas bus gerai. O ar kas galvojo kad bus lengva? Jei ir galvojo, tai tik visiški naivuoliai, o juk Karbauskis politikoje ne naujokas, tai ir žinojo kur eina. Ir žinoma svarbu komanda.
Na dirbkit vyrai ir moterys, mes jus palaikysim, o jei reiks ir prieš plauką paglostysim ar gerai kailį išpersim. O kas sako, kad bus lengva???

Per lėti tie

valstiečiai.Valstietiškai naivūs.Lietuvai reikia romantiškos krikščioniškos partijos.

Julius Puras i tamsele

Ramybės jums linkiu.
Vienintelis dalykas kur jūs teisus tai kad Karbauskis tikrai žino kur eina ir savęs jis tikrai nenuskriaus.

Tikrai

Baisu. Tik valdančiųjų vienybė ir svarūs darbai yra realiausias ginklas prieš puolimus. Ir viešumas.

Valstiečiai

esate tai ir veikite kaip valstiečiai: tvirtai, nuosekliai, protingai, atidžiai, sąžiningai naikinkite piktžoles ir šabakštynus Lietuvos gyvenime. Be jūsų, to darbo nieks kitas nepadarys. Turite istorinį šansą. Arba – arba.

...

Palinkeciau R.Karbauskiui pasilaikyti K.Braziuli arciau saves, kaip patareja , kad numatytu rezgamas gresmes ir saugotu kiekvienam zingsny .Zaviuosi K.Braziulio analitiniu mastymu .

Tai

valstiečiai turi būti labai vieningi, nes matome , kaip juos siekiama suskaldyti.Jeigu jau pradedama šnekėti, kad dabartinis premjeras galėtų tapti prezidentu…Tai pamąstykit, kad tada galėtų tapti premjeru…Manau, tai ir yra to puolimo priežastis.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top