Kastytis Braziulis. Žmonės ir toliau mulkinami

Prabudau anksti ryte, pramerkiau akis ir pirma mintis trenkė į galvą: Kildišienė naudojasi Karbauskio įmonės automobiliu. Oi, oi, oi kokia didelė problema užkrito ant Lietuvos. Gėda prieš visą pasaulį.

Prisiminiau, kaip vakar Mokesčių inspekcijos atstovai mušėsi kumščiais į krūtinę ir sakė: tirsim ir Karbauskio įmones, ir patį Karbauskį, ir Kildišienę, ir jos motiną, ir visą giminę. Žurnalistai nuo pat ryto sekioja Kildišienę ir fiksuoja kiekvieną jos pakaušio pasikasymą, tuomet užpuola klausimais: kodėl kaseisi? Kodėl kaseisi ne taip, kaip kiti kasosi? O po kelių minučių viską siunčia į eterį. Prezidentūra didelį rūpestį parodė, piršteliu pagrūmojo ir liepė visiems aiškintis ir išsiaiškinti, kad daugiau tokių baisių dalykų nebūtų. Dabar Lietuva, jos valdžia, teisėsauga, mokesčių inspekcija, kovotojai su morale ir visas būrys samdytų žurnalistų parodys pasauliui, kaip Lietuva kovoja su korupcija, kokia ji yra skaidri, atvira ir griežta piktnaudžiautojams.

Elgesys lygiai toks pat, kai yra pagaunamas eilinis kelių policininkas, kuris paėmė kyšį ir juo nepasidalino su vadovybe, t.y. kuris nepriklauso Kyšių Ėmimo Sistemai. Oho kaip tuomet kenčia policininkas – visą valdžios ir teisėsaugos jėgą pajunta.

O kai Seimas, atlikęs tyrimą ir daugumai patvirtinus jo išvadas, pripažino, kad galimai buvo iššvaistyti 280 milijonų litų konsultacijoms ir teisinėms paslaugoms pirkti, tai… ai, anokia čia problema… Niekas į tai nereaguoja: nei prokuratūra, kuriai medžiagą nusiuntė Seimas ir prašė išsiaiškinti, nei STT, nei Prezidentūra tuo domėjosi ir rūpinosi, nei žurnalistų būrys. Tyla. Anokia čia problema.

Kai gamtinių dujų terminalo studiją atliko privati B.Lubio įmonė ir už ją sumokėjo 2 milijonus litų, o valstybinė įmonė AB, „Klaipėdos nafta“, kuriai vadovavo dabartinis Susisiekimo ministras R.Masiulis, už studiją sumokėjo 34 milijonus ir Seimas bandė aiškintis, kaip ir kodėl taip išėjo, tai niekas jam nieko neaiškino – nusispjovė į parlamentarus: anokia čia problema – niekam ji neįdomi. Ir žurnalistai nė piršto nepajudino.

Dvigubi standartai ir žmonių mulkinimas kovoje dėl valdžios – kitokia išvada niekaip galvoje nesusiformuoja, o dar yra sakoma: rytais protas dirba geriausiai. Vadinasi kitokia išvada ir nesusiformuos.

kastytisbraziulis.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top