Katalikai praranda pozicijas Centrinėje Amerikoje

laikmetis.lt

Šiuo metu evangelikai yra didžiausia religinė grupė Centrinėje Amerikoje.

Tyrimų bendrovė „M&R Consultants“ atliko „Pirmąjį Centrinės Amerikos religinės priklausomybės, tikėjimo ir praktikos tyrimą“. Apklausos duomenimis, evangelikai yra didžiausia religinė grupė – 37 proc. gyventojų, o katalikų sumažėjo tik 32,6 proc. 29,1 proc. teigė esantys tikintys, o 1,3 proc. – ateistai.

Iš 32,6 proc. katalikų 19,3 proc. lanko bažnyčią dažniau nei kartą per savaitę ir dalyvauja bažnytinėje veikloje. Evangelikai beveik tris kartus dažniau nei katalikai dalyvauja bažnytinėje veikloje (58,4 proc.).

Apklausa atlikta 2022 m. spalio 7 – lapkričio 15 d. laikotarpiu, joje dalyvavo keturi tūkstančiai žmonių iš Kosta Rikos, Salvadoro, Gvatemalos, Hondūro ir Nikaragvos.

Apklausa parodė, kad Centrinėje Amerikoje 61,5 proc. piliečių nuo vaikystės buvo auklėjami kaip katalikai, tačiau 29,9 proc. nustojo išpažinti katalikybę.

„Protestantai palaipsniui perima valdžią ir jų skaičius Centrinėje Amerikoje auga“, – aiškino „M&R Consultants“ prezidentas Raulis Obregonas.

Pasak Obregóno, žmonės mano, kad katalikybė tapo labai rituališka ir tai juos nuvargina; kita vertus, pastaraisiais metais protestantų pastoriai labiau suartėjo su savo bendruomenėmis.

„Katalikai smarkiai migruoja į kitas konfesijas, kur, laikydamiesi jų įsakymų, gali gyventi aktyvesnį sielos ieškojimų gyvenimą, kuris yra Kristaus Evangelija“, – pridūrė analitikas Xavieras Diazas Lacayo (Ksavjeras Diazas Lasajas).

Be to, tyrime teigiama, kad 83,9 proc. Centrinės Amerikos gyventojų nepritaria tos pačios lyties asmenų santykiams.

Dėl abortų 61,3 proc. respondentų pasisakė už tai, kad jie būtų atliekami tik tuo atveju, jei moters gyvybei grėstų pavojus, o 54,6 proc. pasisakė prieš abortus dėl sveikatos priežasčių.

Lytiniam švietimui ir kontraceptinių priemonių naudojimui pritaria 90,2 proc. respondentų. 46,8 proc. vyrų ir moterų santuokos metu turi būti nekalti.

Duomenys taip pat rodo, kad 96,2 proc. piliečių mano, jog Centrinėje Amerikoje egzistuoja religijos laisvė.

Šaltinis: Invictory

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
et,

kai žinai tai nereikia tikėti

nuomonė

Manau, to priežastis galimai yra įsigalėjusi hierarchijos vertikalės doktrina katalikybėje. Kiek žinau, protestantų tikėjime postulatas ” visi žmonės prieš Dievą yra lygūs” labiau išreikštas. Ir vargšas ir milijonierius lygūs prieš Dievą… Ar ne dėl to popiežius Pranciškus ėjo į Brazilijos miestų favelas ( neturtingųjų rajonus) vienas, be apsaugos, nebodamas galimų pavojų savo gyvybei, kad parodytų, kad jis toks pat lygus prieš Dievą,kaip tie skurde gyvenantys žmonės…

Antanas

O Lietuvos katalikai manau jau prarado (vyskupų pritarimu vakcinuotis abortuotų – nužudytų kūdikių vakcinomis kaip Dievo „gerove”) poziciją visoje Lietuvoje, net išnešdami šventintą vandenį iš bažnyčių, kuris gelbėjo Lietuvius nuo didesnių marų, cholerų, ispaniško gripo.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top