Kauno apylinkės teismas išteisino policijos smurtą Garliavoje patyrusią ir teisėsaugos persekiotą E.Paltanavičiūtę-Matjošaitienę

Kauno apylinkės teismo teisėjas Aurelijus Rauckis nutraukė prokuratūros ir policijos inicijuotą bylą, iškeltą Evelinai Paltanavičiūtei-Matjošaitienei, prieš kurią per Garliavos šturmą praėjusių metų gegužės 17-ąją neteisėtai smurtavo policija. Veidus po juodomis kaukėmis slėpę nežinomo spec. padalinio smogikai su klūpančia ir besimeldžiančia moterimi elgėsi itin brutaliai, skausmingu ir sveikatai pavojingu būdu išvilkdami iš kiemo.

Norėdama palaužti ir pasityčioti, policija buvo inicijavusi baudžiamąją bylą už neva pasipriešinimą teismo nutartį vykdžiusiems pareigūnams, bet neradę įrodymų perkvalifikavo į administracinę bylą apkaltinę nevykdžius teisėtų pareigūnų reikalavimų (ATPK 187 str. 2 d.).

Kauno apylinkės teismas, išnagrinėjęs policijos surinktą medžiagą, savo nutartyje konstatavo, kad „nėra objektyvių, tiesioginių, nenuginčijamų įrodymų“, jog administracinės teisės pažeidimas buvo padarytas. Teismas taip pat pripažino, jog policininkai prieš ją taikė jėgą be būtino pagrindo, nesilaikydami Policijos veiklos įstatyme ir tarnybinėse instrukcijos įtvirtintos nuostatos: jeigu žmogus nesipriešina, policijos pareigūnai neturi teisės prieš jį naudoti fizinio smurto.

Pilietiniam portalui Tiesos.lt E. Paltanavičiūtė-Matjošaitienė taip komentavo teismo sprendimą: „Keturiolika mėnesių visiems sakiau, kad nepadariau jokios veikos, už kurią mane būtų galima teisti ar bausti. Pagaliau teisingumas įrodė, kad gali būti ir atmerktomis akimis –įsigilinęs į visus procesus priėmė nutarimą, kuris atitinka teisės ir teisingumo principus. Esu dėkinga teisėjui Aurelijui Rauckiui, kuris išdrįso parodyti, jog teisingumas ir teisė gali būti tapačios, jos yra viena šalia kitos.“

Greičiausiai policija pasinaudos savo teise ir šią Kauno apylinkės teismo nutartį skųs Apygardos teismui, kuris, kaip rodo jų nutartys, galios struktūroms yra kur kas palankesnis.

Šis Kauno apylinkės nutartimi pristabdytas keturiolika mėnesių trukęs policininkų smurto aukos teisminis persekiojimas, virtęs politiniu procesu, yra ne vienintelis policijos persekiojamų žmonių laimėjimas – tas pats teisėjas yra sustabdęs vaikų ir jų šeimų persekiojimą už Nemuno krantinėje rašytą žodį „Tie-SOS!“.

* * *

Daugiau apie E. Paltanavičiūtės-Matjošaitienės bylą skaitykite šiose Tiesos.lt publikacijose:

Policijos smurtą patyrusi E.Paltanavičiūtė-Matjošaitienė: prokuratūra suklastojo tyrimo medžiagą
Evelinos Paltanavičiūtės-Matjošaitienės baigiamoji kalba: aš tik išreiškiau savo pilietinę valią
N.Puteikis. Lietuva pradėjo pirmininkavimą politiniu teismų procesu

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top