Kauno Jungtinis Demokratinis Judėjimas surengė diskusiją šilumos kainų mažinimo ir renovacijos tema

Kovo 1 d. Kaune, savivaldybės salėje įvyko Kauno Jungtinio Demokratinio Judėjimo organizuotas susitikimas su miesto vadovais ir visuomene mokesčių už šildymą mažinimo ir daugiabučių renovacijos tema. Susitikime dalyvavo ir apie šilumos kainų mažinimo galimybes Kaune bei daugiabučių renovaciją kalbėjo Kauno miesto meras A. Kupčinskas, Kauno miesto savivaldybės bei AM Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros atstovai. Dar susitikimo dienos rytą žadėjusios dalyvauti Aplinkos ministerijos viceministrės D. Matonienės kauniečiai taip ir nesulaukė. Kauno miesto gyventojų mokančių didžiausias kainas už šildymą problemomis nesusidomėjo ir į susitikimą kviesti Energetikos ministerijos tarnautojai.

„Išklausę miesto vadovų, dalyvavusių svečių ir gyventojų pasisakymus, darome išvadą, kad valstybės ir savivaldybės institucijos deramai neatstovauja visuomenės interesams, o dažnais atvejais stoja šilumininkų pusėn, šilumos kainos nustatytos monopolistinės bendrovės AB „Kauno energija“ naudai, šilumos vartotojai tapo sugriežtintų teisės aktų įkaitais, neleidžiant pasirinkti alternatyvių šildymo būdų ir neįteisinant individualių šilumos skaitiklių butuose“, – sakė Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkė Rūta Zabielienė.

Susitikimo dalyviai priėmė rezoliuciją, kurioje reikalaujama:

• kol šilumos nuostoliai trasose viršija 10 proc., iš šilumos vartotojų gautos lėšos privalo būti naudojamos tik šilumos gamybos sąnaudoms ir šilumos nuostoliams trasose mažinti, o ne akcininkų dividendams išmokėti;

• pagal gyventojų prašymus, kiekviename bute, vartojančiame centralizuotai tiekiamą šilumą, pagal ES komisijos direktyvą iš daugiabučių namų renovavimui skirtų lėšų arba šilumos tiekėjo sąskaita privalo būti įrengti individualūs termoreguliatoriai ir skaitikliai sunaudotai šilumai apskaičiuoti;

• gražinti savivaldybei (nacionalizuoti) Kauno termofikacinę elektrinę ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn inicijavusius ir vykdžiusius nusikalstamą KT E privatizavimą 2002 metais.

Visą susitikimo rezoliucijos tekstą galima pasiskaityti adresu www.judejimas.eu nuo 2013-03-05.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top