Kazimieras Juraitis. Atsakymas į Arnoldo Lukošiaus straipsnį „Audra veltinyje pavadinimu „Už valstybę be melo“

Skaitau Arnoldo Lukošiaus straipsnį „Audra veltinyje pavadinimu „Už valstybę be melo“ ir stebiuosi. Kiek aš Arnoldą prisimenu, jis tikrai negalėjo skųstis muzikine klausa. Kitaip būtų negalėjęs muzikontu būti. O ir šokti be ritmo jausmo – nė per kur. Eurovizijoj raitėsi klasiškai. Toks jis man ir dabar: geras muzikantas ir artistas – visiems laikams atminty įsirėžė. O štai žurnalistas…

Gal aš klystu (mat žurnalistikos mokslų nesu ragavęs), bet iš kažkur turiu tokį suvokimą, kad tikras žurnalistas turėtų stengtis įvykius nušviesti kuo objektyviau. Bent jau esminius faktus reikėtų paminėti. Ir jei jau kažkas tau užsakė straipsnį, tai gali bandyti tuos faktus pakraipyti. Bet visai negirdėti ir nematyti?

Štai Rūta Janutienė, nors konferencijoj jos nemačiau, bet sugebėjo signataro Rolando Paulausko „kliedesius“ per atstumą išgirsti. Komentuoja internete. O iš Arnoldo atminties – pusė konferencijos išsitrynė. Man net iš Anglijos Raimundas Bakutis skambino: „Kas ten pas Jus darosi, ar jau tankais puola?“. „Nieko, – sakau, – nesidaro. Mūsų signataras Rolandas tuoj kalbės“. (Aš taigi nežinau, kad internetas, pasak Arnoldo, „užlinko“ ir kad nustojo veikti būtent prieš patį įdomumą – signataro Rolando Paulausko kalbą). Man tai tame veltinyje visai karšta buvo.

Jei Arnoldas tos audros ūžesio negirdėjo, tai viena iš dviejų: arba jo ten nebuvo, arba išmoko girdėti tą, kas patinka. Arba negirdėti to, kas nepatinka. Arba galimas trečias kelias – tą, kas patinka man, paversti tuo, kas jam nepatinka. Tfu… Visai susipainiojau.

Kalbėkim paprasčiau. Kalbama juk apie veltinį? O veltinis – tai toks liaudiškumo, tautiškumo, toks etno simbolis. Nori nenori primena tautosaką. Kadangi žiūrėdamas į veidrodį aš matau Arnoldą (mat taip pat esu plikas), tai pirmiau pažiūrėkit ekspertai.lt konferencijos video įrašus.

Tada ir spręskit, kuriam iš mūsų dviejų ši Mato Slančiausko užrašyta pasaka (Šiaurės Lietuvos sakmės ir anekdotai, Vilnius, 1975) tinka:

Pasaka apie tai, kaip šventą Petrą veselninkai pešiojo
Kad kitą kartą ponasdievs su šventu Petru ir šventu Povilu, kai da tebevaikščiojo ant žemės, nuėję į veselės kiemą. Šventas Petras užsimetęs nakvot tam kieme. Ponasdievs sakąs:

– Bus blogai, veselninkai girti neduos mums ramumo.

Šventas Petras: ne, čia būsią gražu, prie muzikos. Ir apsigulę. Pataisę kamaroj jiems lovą, Ponasdievs atsigulęs vidury, šventas Povilas pasieny, šventas Petras už krašto, kad geriau galėtų muziką girdėti.

Šit veselninkai, įeidami ir ėmę šventą Petrą už plaukų pešioti. Šventas Petras ponui dievui nieko pro pešimą nesakąs, ėmęs dejuot, kad jam šalt palikę, noriąs į vidurį gulti. Ponasdievs užlaidęs.

Šit vel veselninkai, į tą kamarą suėję, tylom šnekąsys:

– Pirma tą kraštinį pešėm, dabar peškim vidurinį.

Ir vėl šventą Petrą nupešę. Šventas Petras, šventam Povilui apie savo pešimą nieko nesakydams, ėmęs sakytis, kad jam vidury šilt asą, kad užlaistų į pasienį. Šventas Povilas užlaidęs.

Ir da vel veselninkai, atėję į kamarą, šnekąsys tylom:

Šį kraštinį ir vidurinį jau pirmiau nupešėm, dabar peškim pasieninį.

Ir vėl šventą Petrą nubaigę pešti.

Tai užtat švento Petro maliavonėms ant kaktos plaukų kuškelis pamaliavotas.

Va tep.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nuomonė

Neskaičiau Lukošiaus straipsnio. Ir nesiruošiu, nes dėl to pono viskas aišku. Akivaizdžiai ne visai sąžiningoms jėgoms atidirbinėja. Tai jis nesavu balsu kažkada radijo laidose klykė: „Kedys- žudikas“, tai jis kaip „žmogus iš publikos“ per TV forumą gynė policiją po Dembavos tragedijos. Tai jis per TV žinias kaip „gatvės praeivis“ gynė Estrelos konvenciją. Ar ne per daug sutapimų? Ar tam tikros struktūros pritrūko klapčiukų?

atkreipiu demesi:

is Vikipedia: ,,1986–1988 m. atliko privalomąją karinę tarnybą Tarybinės armijos grupėje VDR. Tarnybos metu įgijo radiomontuotojo bei telefonisto darbo įgūdžių.” Ar kam zinoma (manau, kad visi zino), jog yrac yrant SSSR Tarybineje armijoje buvo labai aktyvus jaunu zmoniu verbavimas i KGB. O kas pasakys, kad Arnoldas nesutiko bendradarbiauti. Juk jo tokia ivairi darbine biografija – nuo mzikanto, knygu maketuotojo iki zmoniu samones mulintojo – siukslinu leidiniu redaktorius!

dar ko

akmenais ta lukosiu..

Komentaras

Lietuva bunda. Visi lukošiai, jovaišai, janutienės, visi pašvinkę konservatoriai bei kiti sistemos klapčiukai bus tinkamai įvertinti.

nuomonė

Prakaituotas, pasmirdęs, susireikšminęs nykštukas. Toks jis mano akyse. Tai subjektyvi nuomonė.

Vilniete

Buvau nustebinta,kai isgirdau ji ginanti pedofilu klana.Nuo to laiko sio zmogaus negerbiu.

Blondinė

Ar čia ne tas Lukošius,kurs atvažiavęs į vieną rajono savivaldybę pinigų kaulijo,mat eurodainoje dalyvavo?

vilnietė

Nieko tokio, kad per R. Paulaukso kalbą internetas išsijungė, jis per „Laisvąją bangą” gana prikalbėjo.

Rita

Putojasi pedofilai nes bijo ,jaucia gala .

Irena

Tas „zurnalistas” labai „graziai” tasesi per Eurovizijos konkursa.As pagalvojau, kad jam uzejo epilepsijos priepuolis.O kaip jis draskesi Garliavos ivykiu metu.Prisimenu G.Aleknonio laida, kur jis, sededamas studijoje prie stalo, irgi elgesi panasiai, kaip Eurovizijos scenoje – gule, sedo ir vel gule.Ir reiskesi, kaip pedofilijos bylos „zinovas”.Ir tas amzinas „komentatorius” ir gatveje, ir TV studijose, apie ka ir raso komentatorius 22:15 Nuomone.Tikrai, kad sistemai truksta tokiu „zinovu”.

dvokas sklinda

nuo sito prakaituoto parso,geriau pas mamontova soktum……

aAlgirdas

šiaip buvau praleidęs minimą straipsnį ir tik autoriaus dėka jį perskaičiau. Taip pat kaip ir autorius nesu nei žurnalistas nei politikas ( esu tiesiog dar nuo tarybinių laikų mąstantis technokratas ) ir skirtingai nuo autoriaus tiesiog neradau nieko neskaitytino ar kažko nederančio. Paprastas aprašymas vykusios sueigos, kurioje kiek supratau buvo tikrai daug kalbama. Kaip kalbėjo ir ką kalbėjo galiu tik įsivazduoti, bet ,kad tai eilinis pilstymas iš tuščio į kiaurą, beveik įsitikinęs. Kas liečia Lukošiaus žurnalistinį profesionalumą nesiimu spręsti, bet kas liečia politinį išprusimą – manau silpnokas, nes jokiu būdu referendumui paskelbti reikalingas balsų skaičius
visiškai nekoreliuoja su REFERENDUMO rezultatu. Tą ponas Lukošius turėtų suprasti

demesio

,Rytoj, vasario 12 d. trečiadienį kviečiame važiuoti į Vilnių, prie VRK, kur numatomas galutinis, lemiamas sprendimas dėl Referendumo. Kelionė apmokėta. Iš Kauno išvažiuojame autobusu 12.00 nuo Muzikinio teatro, 12.30 nuo „SAVAS” PC aikštelės.
Registruoja Kauno JDJ pirmininkė, Rūta Zabielienė, iki šiandienos vakaro 20 val. (po laiko susisiekti, bandyt derintis) tel.: 8-612 01182, 8-612 96543.
BŪTINAS MŪSŲ VISŲ SUSIBŪRIMAS IR PALAIKYMAS
Posėdžio pradžia 15:00 val.’

Eleda

Šlykštus padaras, nes per tv rodomą laidą sėdėjo išsižergęs, net kiaušai per daug stebuklingai išlindę pupsėjo. Ech lokoše to lokoše, nuo Eurovizijos maniau kad protingesnis patapai, o iš tavo smirdančio straipsnio visai pasigadinai.

julija

manau siam zmogeliui demesio truksta,todel taip elgiasi.tv.laidose aukstina ,garbina lytinius iskrypelius,estrelos rezoliucija.gal jam kazkas toj vietoj netvarkoj ir paciam?

jonas

Kažkuo Lukošius nori išsiskirti, bet retai smrgenų turi.

apsisviete

lasininis. Ir tai – labai gerai.

stebina

žiūriu aš į tą Arnoldą ir atsistebėti negaliu. Iš kur tiek aršybės ir pykčio šitame dar jauname žmoguje? Ko jis siekia? Ir kas jam taip nepatinka? manding, jam labiausiai nepatinka žmonės. Apskritai, visi. Pradedant kūdikiais ir baigiant nukaršėliais. jei tik Lietuvoj gyvena – viskas, basta. Turėtų kulkosvaidį – visus iš eilės iššaudytų. O va ko siekia, ne visai aišku. Gal jam tiesiog labai oro, erdvės trūksta?

jam ne dėmesio,

jam IQ trūksta, na ir, žinoma, dvasingumo.

L.O>

apie ką Jūs kalbate? Koks lukošius muzikantas toks ir žurnalistas su pavažiavusiu stogu…

Pagal

Lukošių valstybė be melo negali būti. Ką padarysi, jei toks žmogelio supratimas. Dar pas mus demokratijos likučiai yra, tai patarnaujančių „dvarui” visada atsiras.

vivo

šitame portale vieninga nuomone reiškiasi violetinės beretės, kurių protinis vystymasis sustojo prieš pora dešimtmečių ir jų nuomonė visada sutampa su gudraus manipuliatoriaus fiurerio nuomone…

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top