Kelios mintys po V.Landsbergio pralaimėjimo

andriussvarplys.wordpress.com

Su savo lyderio rinkimais konservatorių partija galutinai pasuko į galios partijos raidos kelią. Susicementavo viduje, taip sakant. Vis dėlto norisi tikėti, kad gali egzistuoti ir teisingumo partija. Bent jau teisingumo poreikį išlaikanti partija. Su Vytautu Landsbergiu šis tikėjimas būtų išlaikytas.

Deja, bet konservatoriai su šiais vidiniais rinkimais dar labiau patvirtino savo pasiryžimą būti normalia partija: elitistine grupuote, akumuliuojančia stambaus verslo, politikos ir valstybės administravimo resursus tam, kad visomis išgalėmis kabintųsi į valdžią – centrinę ar savivaldos. Lietuvoje, ir ne tik, normali politinė partija paprastai neturi nieko bendro su piliečiais, su bendruoju gėriu, su teisingumu kaip savaimine vertybe, su solidarumu, su atsigręžimu į žmones.

Jaunųjų konservatorių (ar jų vadovų) paskelbta parama A.Kubiliui tik įrodo, kad jauni žmonės ten eina tik dėl politinės karjeros, bet ne dėl to paties teisingumo. Jų vedliai yra M.Adomėnas ir A.Ramanauskas.

Ateis metas, kai sulauksime nuoširdžios (!) tipinio konservatoriaus reakcijos: „Kokio čia teisingumo reikalauja šitie patvoriniai?“ Ta prasme, kad taip nutols nuo žmonių, kad nuoširdžiai nebesupras. O kol kas matome tokias iškalbingas reakcijas kaip R.Juknevičienės: „Landsbergio išrinkimas pirmininku leistų rodyti partiją marginaline, radikalia“. Tai štai ko, pasirodo, bijo konservatorių elitas – įsijausti į žmonių problemas ir taip būti apjuodinamas didžiojoje politikoje. Ar girdime M.Adomėno net neslepiamą neapykantą: „V.Landsbergio kaltinimai“, „profesoriaus V.Landsbergio šmeižtai“, „Landsbergio parankiniai“. Dar girdime apie „tabu griuvimą“ – nuo šiol bus galima kritikuoti V.Landsbergį. Kritikuoti už tai, kad bene visose rezonansinėse istorijose palaikė viešumo, skaidrumo ir teisingumo principus?

Na, o visas propagandos aukštumas viršija, kaip įprasta, „Lietuvos ryto“ korifėjus R.Valatka savo 15min. Šį kartą savo – totalaus manipuliavimo – funkciją perleidęs naujos kartos atstovui Bernardui Gailiui. Įsiklausykite, kaip jie kryptingai, prieštaraudami realybei ir sveikam protui, piešia vaizdą: „V.Landsbergis nebemato Lietuvos, jos gyvenimo, jos ateities ir interesų“, „A.Kubiliaus pergalė primena, kad Lietuva yra. Kaip politinė bendruomenė, ji yra labai racionali, tikras kontrastas daugeliui atskirai paimtų piliečių“, „Stodamas prieš A.Kubilių konservatorių pirmininko rinkimuose V.Landsbergis sukėlė grėsmę tam, ką pats sukūrė – Lietuvos politinei bendruomenei“.

Ar gali būti dar kas nors labiau priešingo ir neatitinkančio tikrovei nei šie žodžiai?

Tai štai kokį racionalumą, politinę bendruomenę ir Lietuvos interesus mums siūlo šie žmonės.

Kuo greičiau iš Lietuvos…

P.S. Rekomenduoju Daliaus Stanciko straipsnį „Fokus marokus, arba Atstumtas savų“. Be kitų naudingų įžvalgų, jis pateikia ir pagrįstų įtarimų apie masiškai klastotus balsus A.Kubiliaus naudai.

* * *

Ankstesnės Tiesos.lt publikacijos:

Tėvynės sąjunga: Mė-sos!
Pažangioji konservatorių orientacija
Konservatorių lyderio rinkimai
Vytautas Landsbergis: Kokie galėtume būti
Konservatoriai susivokė, kas ir su kuo jie yra?
V. Landsbergio lakmusas
Šešėlyje likęs šešėlinis „bjaurios propagandos ministras“ žada pamokyti V.Landsbergį, kaip reikia garbingai pralaimėti
Iš propagandos frontų. VSD intelektinės mokyklos augintiniai: Vae victis!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top