Kenterberio arkivyskupas sulaukė priekaištų dėl veiksmų prieš kapelioną, stojusį prieš LGBT ideologiją mokykloje

laikmetis.lt

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby (Džastinas Velbis) kritikuojamas dėl to, kaip jis sprendė bylą, susijusią su kapelionu Bernardu Randallu (Bernardu Randalu), kuris buvo įtrauktas į juodąjį sąrašą dėl pamokslo, kuriame buvo abejojama LGBT mokymu krikščioniškoje mokykloje. Vienas iš pagrindinių Anglikonų Bažnyčios teisininkų pavadino J. Welby atsisakymą spręsti susirūpinimą keliančius klausimus „akivaizdžiai neteisingu“.

52 metų B. Randallui, anksčiau dirbusiam kapelionu Trento koledže Notingeme, buvo uždrausta penkerius metus sakyti pamokslus po 2019 m. pamokslo, kuriame jis skatino mokinius diskutuoti apie LGBT mokymą, kai šie paprašė jo patarimo šiuo klausimu. Nepaisant to, kad kelios pasaulietinės institucijos buvo gavusios leidimą pamokslauti, Derbio vyskupas Libby Lane’as (Libis Leinas), remdamasis susirūpinimu dėl apsaugos, atėmė iš B. Randallo licenciją pamokslauti.

Šis sprendimas tebegalioja, nors nustatyta, kad kapelionas nepažeidė doktrinos.

Gregory Jonesas K.C. , kuriam pavesta peržiūrėti dvasininkų drausmės tribunolo išvadas, sukritikavo CofE elgesį Randallo byloje, pavadindamas klaidą „grubia“, o situaciją – „baisia“, rašo „The Telegraph“.

Jis pažymėjo, kad CofE nesugebėjo tinkamai pagrįsti susirūpinimą keliančių saugumo problemų, o tai rodo, kad trūksta svarių įrodymų prieš kapelioną. Nepaisydamas šių išvadų, arkivyskupas Welby užblokavo jam galimybę pateikti bylą prieš vyskupą Lane’ą dėl netinkamo elgesio.

Prieštaringą nuomonę sukėlusiame pamoksle B. Randallas, anksčiau dirbęs Kembridžo universiteto kapelionu, skatino dialogą apie biologinę lytį ir sąžinės teises krikščioniškojo švietimo kontekste. Jis pasisakė už „subalansuotą diskusiją“ šiais klausimais, o tai galiausiai lėmė, kad jis neteko darbo ir vėliau buvo įtrauktas į juodąjį sąrašą, taip pat buvo tiriamas kaip teroristas.

Byla taip išsiplėtė, kad B. Randallas siekia teisminės peržiūros dėl sprendimo atmesti jo skundus. Tribunolo pirmininkė pripažino, kad nagrinėjant bylą buvo padaryta „rimtų klaidų“, tačiau vyskupui Lane’ui asmeninės atsakomybės neprisiėmė, o pasiūlė, kad bylą iš naujo įvertintų nepriklausoma grupė.

Vykstant teisiniams ir bažnytiniams ginčams, kapelionas išreiškė nusivylimą dėl CofE nenoro jį paremti, nepaisant bendrų teologinių nuostatų. Kalbėdamas su „Telegraph“, jis apibūdino apsaugos protokolų naudojimą kaip „politinį įrankį“ prieš jį, kenkiantį jo karjerai ir asmeniniam gyvenimui.

Krikščioniškojo teisinio centro generalinė direktorė Andrea Williams (Andrėja Viljams), rėmusi kapeliono bylą, taip pat kritikavo CofE poziciją kaip prieštaraujančią jos mokymui. Ji atkreipė dėmesį į protestantų denominacijos veiksmų paradoksalumą, teigdama, kad pagal dabartines CofE taikomas apsaugos doktrinas būtų sunku apsaugoti net tokias istorines asmenybes kaip Jėzus.

Atskleidimo ir draudimo tarnyba ir kitos priežiūros institucijos atmetė veiksmus prieš B. Randallą, prieštaraudamos CofE Derbio vyskupijos pozicijai, kuri pačios denominacijos mokymą įvardijo kaip „rizikos veiksnį“. Dėl šios pozicijos jis negali vadovauti bažnytinėms apeigoms.

„Mane išteisino kelios pasaulietinės institucijos, tačiau CofE, kuri, kaip rašoma popieriuje, pritaria mano įsitikinimams ir turėtų mane palaikyti, atsisako mane palaikyti“, – apgailestavo kapelionas.

Šaltinis CHRISTIAN POST

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top