Keršytojų grupė sunaikino šimtus itin mažos emisijos zonų (IMEZ) kamerų po to, kai Londone šių kamerų buvo pradėta naudoti daugiau

Grupė, ketinanti sužlugdyti Londono mero Sadiko Chano (Sadiq Khan) įvestą ekologinį transporto priemonių mokestį, sulaukė tam tikros politinės paramos, nors vykdė nusikalstamą veiklą.

Šimtus itin mažos emisijos zonų (IMEZ) kamerų suniokojo akylų kovotojų grupė, nesutinkanti su prieštaringai vertinama sistema, kuri šią savaitę buvo pradėta taikyti visame Londone ir pagal kurią eismo dalyviai apmokestinami už važiavimą reikalavimų neatitinkančiomis transporto priemonėmis.

Ši schema yra dalis Londono mero Sadiko Chano žaliosios darbotvarkės, kuria siekiama pagerinti Jungtinės Karalystės sostinės oro kokybę, tačiau daugelis jos išplėtimo į Londono priemiesčius kritikų mano, kad tai yra regresyvus mokestis ir pinigų grobstymas, dėl kurio labiausiai nukentės dirbančios šeimos.

Stebėtojų grupė, žinoma kaip Blade Runners, siekdama kuo labiau sutrikdyti IMEZ įgyvendinimą, taikosi į naujai įrengtas kameras visoje sostinėje, ir jau nukentėjo šimtai kamerų.

Remiantis stebėtojų grupės paskelbtu žemėlapiu, iki antradienį įsigaliojusios sistemos įdiegimo apie 500 kamerų buvo pažymėtos kaip neveikiančios arba sugadintos. Dauguma kamerų, į kurias kėsintasi, buvo Londono pietryčiuose: 156 iš 185 kamerų Sydenemo ir Sidkapo rajonuose, o taip pat 18 iš 22 Bromlyje įrengtų kamerų.

Kamerų žemėlapį, paskelbtame populiariame prieš IMEZ nukreiptame Facebook‘o puslapyje, vartotojai gali atnaujinti, kai kamera nebeveikia. Juodais ženkliukais pažymėtos kameros, kurių dabar nebėra arba kurios yra sugadintos.

Po to, kai stebėtojų grupės nariai sudaužė, apipurškė purškiamais dažais arba nupjovė 14 viename kelyje esančių kamerų laidus, pietrytiniame Orpingtone, vietovėje Londono priemiesčio Bromlio rajone, IMEZ išplėtimo dieną veikė tik dvi naujos numerių atpažinimo kameros

Socialinėje žiniasklaidoje buvo paskelbti vaizdo įrašai ir nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip pažeidėjai gadina kameras, ir tai labai nudžiugino sistemą kritikuojančius asmenis.

Viena kamera buvo įrengta vos už kelių metrų nuo krematoriumo, kad būtų galima užfiksuoti laidotuvių lankytojus; šia kamera greitai pasirūpino vietos gyventojai.

Nepaisant jų nusikalstamos veiklos, kamerų stebėtojai sulaukė politinės paramos, įskaitant buvusio Konservatorių partijos lyderio ir vyriausybės ministro sero Ieno Dankano Smito (Iain Duncan Smith), kuris tvirtino esąs „laimingas“, kad londoniečiai duoda atkirtį, nes „jie susiduria su prievarta, kurios niekas nenori ir apie kurią jiems buvo meluojama“.

„Daug žmonių mano rinkimų apygardoje užcementavo kameras arba uždengė jas plastikiniais maišais,“ – sakė jis. „Veiksmai, kuriuos matote, rodo, kaip žmonės pyksta dėl to, kas jiems primetama. Sadikas Chanas suklastojo visą informaciją – žmonėms jau gana“.

Praėjusių metų lapkritį S. Chanas paskelbė, kad schema, kuri pradžioje buvo skirta tik centriniam Londonui, bus taikoma visiems Londono rajonams, nepaisant didžiulio pasipriešinimo šiam planui.

BBC pranešė, kad per viešąsias konsultacijas dėl išplėtimo planų, kurios, kaip tvirtino S. Chanas, buvo nesuklastotos ir turėjo paveikti priimamą sprendimą, 80 proc. paliestos teritorijos gyventojų nepritarė tokiam žingsniui.

Tai naujausias iš Chano vykdomų nuolatinių išpuolių prieš vairuotojus po to, kai buvo įrengti mažo eismo intensyvumo rajonai (angl. Low Traffic Neighbourhood, LTN), smarkiai susiaurinti keliai ir pernelyg išplėstos 20 mylių per valandą zonos.

Kovo mėn. viešame renginyje dėl IMEZ diegimo Chanas užsiminė, kad nepritariantys planams yra „kraštutiniai dešinieji“. Šią pastabą debatų laidos „Klausimų valanda“ žiūrovai išjuokė ir nušvilpė.

Šaltinis: Remix News

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

….chaaaaanas….ir viskas tuo pasakyta.Didesne dalis londongraaaado jau ne baltieji….ir viskas tuo irgi pasakyta.

GOJUS

Nebaltieji nesiduoda stumdomi kaip baltieji išglebėliai

b.p.

Dziugu, kai žmonės susivienija, ir duodą atkirtį šalių naikintojams … Tačiau tai labiau panašu į kovą su vėjo malūnais, kai 18-19 šimtmetyje Anglijos manufaktūrų darbininkai laužė pramonines mašinas, kurios „atėmė” darbą iš jų … Norint sustabdyt bepročius valdžioje – reikia tiesiog tą valdžią susivienijus paimti … vienas iš būdų – rinkimai ..
Nors matant, jog pvz. Vilnius net ir po gatvių siaurintojo, su idiotiška šypsena, valdymo, vistiek 80 proc. sumoje balsuoja už šaikos statytinius – nusvyra rankos …

kaput

musulmonai laisvina baltuosius nuo žydoglobalistų

Sadikas Chanas

„Stebėtojų grupė, žinoma kaip Blade Runners, siekdama…“

Ei, skliaustainiai, aš nemoku angliškai! Kaip man perskaityti tuos žodžius, pasakykit prašau!

Mēs uzkāpām kalniņā

visų šalių balti vienykimės
Mēs uzkāpām kalniņā
https://youtu.be/59U7C8hcFSA

Mēs uzkāpām kalniņā
Pilietinis nepaklusnumas

Smagu matyti, kaip žmonės priešinasi skaitmeninio kalėjimo plėtrai ir „atšilistų” siautėjimams.

Ema

Puiku

tendencijos

taigi matome, kad Sadikas „gerina” eismą savo mieste kaip pas mus tą darė „kumelio šypsena”. čia tikriausiai instrukcijos ateina iš daug aukščiau.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top