Kęstutis Bacvinka: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

Pilaitės gyventojai prašo pagalbos padedant išsiaiškinti, kodėl nuo 1996 m. bendrijos „Saleks“ pajėgomis įkurtas ir iki dabar puoselėjamas 3,77 ha Nadruvos parkas buvo grąžintas savininkams. Vilniaus miesto savivaldybė pritarė landšafto architektės 1996 m. parengtam parko projektui ir pradėjo parko įteisinimo procedūrą. Tačiau nespėjo. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) šią teritoriją priskyrė prie piliečiams atkuriamų teritorijų ir, parengus žemėtvarkos projektą, ją grąžino savininkams.

Prieš savaitę sklypo savininkai pareikalavo išmontuoti parke buvusią žaidimo aikštelę ir visuomenės aktyvistams pareiškė, kad artimiausiu laiku parką aptvers. Dar šiek tiek anksčiau buvo paskelbta, kad renkamos lėšos investiciniam projektui – gyvenamųjų namų statybai parke.

Bendrija „Saleks“ jau anksčiau patyrusi ne vieną savininkų spaudimą praėjo teismų maratoną ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetęs savininkų skundą pabrėžė, kad ši teritorija, kurioje įkurtas parkas, priklauso valstybės išperkamai žemei ir negali būti grąžinamas natūra.

Kadangi tai ne pirmas atvejis, kai savivaldybių planai susikerta su NŽT įsipareigojimais, kreipiausi raštu į Vyriausybę ir Aplinkos ministeriją, prašydamas Vyriausybės lygmenyje atlikti patikrą, kodėl nepaneigiant pirminių teritorijos planavimo dokumentų yra priimami kiti dokumentai ir taip visuomenės grupės yra supriešinamos. Aplinkos ministerijos prašiau išsiaiškinti, ar gali sklypo savininkai užsitverti tvorą prieš tai neatlyginę jau į parką investuotų lėšų, kurios, bendrijos „Saleks“ teigimu, sudaro 192 000 eurų.

Dėl susidariusių problemų kreipiausi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydamas šiuo klausimu skubaus tarpinstitucinio pasitarimo. Šį prašymą meras pavedė vicemerui Vytautui Mitalui ir tikėtina, kad vienas ar kitas sprendimas turėtų atsirasti artimiausiu laiku.

Vilniaus miesto bendrajame plane pažymėta, kad ši teritorija yra intensyvaus naudojimo želdynų zona.

Daug nerimo gyventojams keliantis klausimas, ar išliks puoselėtas parkas visuomenei, iškelia daug daugiau klausimų, kurie svarbūs institucijoms priimant vienus ar kitus sprendimus.

Vilniaus Pilaitės rajono gyventojai, „Pilaitės bendruomenė“ ir bendrija „Saleks“ birželio 19 d. 18 val. renkasi į Nadruvos parke (prie Bitėnų gatvės) vyksiantį renginį-akciją „Kas apgins Nadruvos parką“.

Raštas Vyriausybei „Dėl Vilniaus Pilaitės rajone rekreacinės vietovės išsaugojimo“.

Raštas Aplinkos ministerijai „Dėl tvoros statybos Nadruvos parko teritorijoje“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

o kur ta visuomenė buvo tiek metu ir nepasirūpino jo įteisinti viešu interesu ? Gal visi tikėjosi jog grąžinus žeme jos tikriems savininkams anie ir toliau žiūrės ? Ka nors pakeisti vargiai įmanomą , nebent savivaldybė perpirktu ta žeme iš esamu sąvininkų lysdama į skolas . Po vakarienės šaukštais nebarškinama autoriau !! ta tėvelis Jums senai turėjo kaktoje ‘atžymėti’ o jei pasekmės tos pamokos negavus pasiveja šiandiena ..ka gi mokytis niekada nevėlu .

Kis

basta,apsauks vatufke,bet pons Bacvinka as sioje foto parko kiek beisiziuredama kazko panasaus ir neradau?Spresiu ne as,bet rasai,tai itikink skaitytoja,kad ir as pamatyciau parka ,kad ir nelabai ispuoseleta;suskaiciavau kazkur 30 medeliu ,bet ant 3.77 ha aiskiai pagailejote sodinuku?Matomai baluotiruosis sioje apylinkeje,parko per tiek laiko neikurti-apgailestauju jusu neveik;lumu?

dolbajoras Nachaliawskis

Kol ten buvo šiukšlynas man tas sklypas naxren buvo reikalingas, nu a kai sutvarkė, iškart supratau, jog mano kotedžas ten gerai atrodytų.

Al.

Kodėl tie gyventojai ,,įkūrė parką” svetimoj žemėj ? Ir prie ko čia Pilaitės dvare Nadruva ? Jei žemė grąžinta senajam Pilaitės dvaro savininkui, tai labai gerai – tai Vilniui būtų net du dvarininkai atgavę savo žemę. Bet pats klausimo pristatymas yra tipiškai nevalyvas. Kur planas? Kur tas parkas ir kur čia tas suplanuotas namų rajonas ? Pagaliau kas savininkas? Jei būtume liustravę savo komunočekistus, tai savo žemes žmonės būtų atgavę prieš kokius 28 metus, kaip Estijoj. Dabar tąsysim Lietuvos žemę iki vėl prasidės koks nors karas ?

Jeigu

zmones gins ir apgins savo parka, jei ziures per langus , kaip keli gina nieko nebus

Juokas,

ir tiek. Parko projektas parengtas 1996 m. – tačiau įteisint nespėjo. Būtų dar 20 metų praėję – būtų spėję (turbūt). Ir apskritai, pasižiūrėt atitinkamose tarnybose, ant keino žemės veisi parką – nesudėtinga.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top