Kęstutis Girnius. Susipriešinimas JAV pasiekė sunkiai suvokiamą lygį

Jūsų dėmesiui siūlome Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docento dr. Kęstučio Girniaus komentarą, paskelbtą portale DELFI.lt, kuriame jis dalijasi savo įžvalgomis apie JAV visuomenės susipriešinimą po pastarųjų prezidento rinkimų, kuriuose laimėjo Donaldas Trumpas.

JAV vis labiau cituojamas žinomas Williamo Butlerio Yeatso eilėraštis „Antrasis atėjimas“ (The Second Coming), ypač šios eilės:

Viskas išyra, centras nebesilaiko…
Geriausieji niekuo nebetiki,
Užtat blogieji kupini aistrų ir įkarščio.

JAV įtampa auga. Žinomas žurnalistas Patrickas Cockburnas net tvirtina, kad visuomenė šiandien yra susiskaldžiusi labiau nei bet kuriuo metu po pilietinio karo XIX a. viduryje. Cockburnas gal perdeda, bet nelabai daug. Susiskaidymą labiausiai gilina prezidento Donaldo Trumpo žodžiai ir veiksmai, bet jis nėra vienintelis nesantaikos autorius.

Nesutarimai ir pyktis auga daugiau negu 20 metų, juos kursto ir demokratai, ir respublikonai. Pastarieji negailestingai kritikavo prezidentą Baracką Obamą, visais būdais siekė sužlugdyti jo planus, net kai jie buvo naudingi JAV. Savo ruožtu demokratai vaizdavo respublikonus kaip piktavališkai nusiteikusius tamsuolius, prezidentą Bushą kaip pavojingą, pasimetusį kaubojų.

Šiomis dienomis susipriešinimas yra pasiekęs sunkiai suvokiamą lygį. Feisbuke žmonės nutraukia draugystę su tais, kurie balsavo už Trumpą. Pažinčių agentūrų anketose nurodoma, kad nenorima susipažinti su Trumpo rėmėjais. 1960 metais tik 5 proc. respublikonų ir 4 proc. demokratų sakė, kad jie būtų buvę nepatenkinti, jei jų vaikas tuoktųsi su priešingos politinės partijos nariu. 2010 m. šie skaičiai siekė 49 proc. ir 33 proc. Mažesnis procentas žmonių būtų nepatenkinti, jei jų vaikas sudarytų santuoką su kitos rasės atstovu.

Pakantumo stoka bei pomėgis demonizuoti oponentus skverbiasi į aukštąsias mokyklas. Stengiamasi neleisti kalbėti priešingų pažiūrų asmenims. Prieš kelias savaites Midlberio universiteto studentai nušvilpė žinomą, nors ir kontraversišką autorių Charlesą Murray‘jų, užpuolė ir daužė jo automobilį, sužeidė vieną jį lydėjusią profesorę.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale DELFI.lt ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kodėl valstiečių partijos

nuomonės Lietuvoje neįsileidžia į LRT?Tik konservatorius ir liberalus.Tai neteisinga.Nėra diskusijų.

2 Kodel

Todel, kad liberal-fasistai (naujieji marksistai) yra patys netolerantiskiausi padarai zemeje.

 Ką rinksimės?

„Nemanykite, jog aš atėjęs nešti žemei ramybės. Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo. Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą.“
Štai situacija , kada mes renkamės ar nusilenkti tiems ,, kurie nori griauti pasaulio krikščioniškają tvarką, šimtmečiais puoselėtą civilizaciją, krikščioniškają kultūrą , krikščionybę ir prievarta pakeisti mūsų Tikėjimą, ar skelbti nepakantumą tiims , kurie mus nori nužudyti: nužudyk Tikėjimą , nužudysi ir juo palaikomą Žmogų…

Nepasirašysiu

Amerika nueina. Lietuviai, aišku, apie tai sužinos vieni paskutinių, nes jiems patinka tikėti tuo, ko norisi, o ne kaip yra.

vai me

Nedrąsiai viliuosi, kad maidanų ir spalvotųjų revoliucijų autoriai, šįkart apziojo per didelį kasnį ir naujo Niumbergo proceso nebereikės. Amerikieciai patys, savo rankomis , pasodins padugnes, į dujų kamerą, ar elektros kėdę.

Ka gi,

Manau, kad reiketu isigilinti i Lietuvos lygi ir bus lengviau suvokti JAV situacija.

VaidasVDS

Matai Letai, jei čia užsuksi, komentatorius „Ką rinksimės?” puikiai atskleidžia, kaip rėksniai ir pamišėliai pasinaudojo Biblijos iškraipymu. Jis pacitavo Mt 10, o štai Luko 12 sako jau kitaip: „Gal manote, kad esu atėjęs atnešti žemei ramybės?! Ne, sakau jums, ne ramybės, o nesantarvės. 52 [i4]Nuo dabar penki vienuose namuose bus pasidaliję: trys prieš du ir du prieš tris.” O iš tiesų Jėzus pasakė taip: „Jūs skelbiate ramybę žemėje, bet manoji misija į žmonių materialiuosius reikalus ramybės neatneš – bent jau, kuriam laikui. Toji pasekmė gali būti tiktai susiskaldymas, kur du šeimos nariai į mane tiki, o trys nariai šitą evangeliją atstumia. Nulemta yra tai, jog šitoji evangelija, kurią jūs skelbiate, draugus, gimines, ir mylimuosius, nuteiks vienus prieš kitus. Tas tiesa,… Skaityti daugiau »

Vatnikui vai me

Nekliedėk, JAV paskelbė per savo atstovę JT kad sankcijos Rusijai nebus atšauktos kol Rusija negrąžins Krymo Ukrainai ir nepasitrauks iš rytų Ukrainos. JAV kongresmenų ir senatorių tarpe nėra nė vieno palankaus Rusijai, todėl jokia draugystė su agresorių valstybe Rusija neįmanoma. Paguglinau kokios valstybės iš 196 pasaulio valstybių pripažino Krymą Rusijos dalimi. Štai jos:

Afghanistan.
Cuba.
Kyrgyzstan.
Nicaragua.
North Korea.
Syria.
Venezuela.

vai me>beretozoidui

Paaiškink man mulki, ką bendro, turi bandymas, sukelti revoliuciją Amerikoje, ar Turkijoje, Egipte,Ukrainoje,su Rusija, Krymu ir vatnyku.

C-fam

Dear Colleague, This week the UN annual conclave of women’s rights activists felt a sea change. EU delegates seemed stunned when the U.S. began to oppose abortion and sex education for young children. They made an unprecedented two statements condemning the fact that abortion wasn’t included as a part of health. After eight years of ardent abortion advocacy, the U.S. joined the Africans and other developing nations to qualify both “sexual and reproductive health” and “reproductive rights” as not including abortion where it is against the law. This is a major step forward. In the civil society events, women’s rights advocates boldly exposed the way abortion advocacy is harming women’s rights. But on the streets of New York, a “free… Skaityti daugiau »

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top