Kęstutis Tamašauskas. Statybininkas su fraku apie sieną: ABC

Ką pagalvojote išvydę šią nuotrauką iš interneto platybių?

* * *

Ką gi, tuomet pradėkim nuo ABC.

Tokias Bruno spirales arba KONCENTRINAS (toks tikrasis jų, o ne pastarosiomis savaitėmis prigijęs melodingas koncertinos pavadinimas) lauko sąlygomis gali suvynioti ir patiesti kariai arba inžinerinės tarnybos. 100 metrų spiralių (ne ilginių metrų!) suvynioti vietoje reikia 8–10 žmonių ir 5–6 valandų darbo, o patiesti ir pritvirtinti ant žemės tą 100 metrų – nuo 0,5 iki 1 valandos.

Vėlgi, turėkim galvoje, kad efektyviausias toks užtvėrimas būna iš 2–3 eilių ir 1–2 aukštų. Bet šią akimirką skaičiuokim tik vienos eilės paklojimą, turėdami galvoje 1 valandą jau gatavos Bruno spiralės šimtui metrų (internete pilna nuorodų, kur galima nusipirkti šimtus kilometrų). Per 10 valandų nutiesiamas 1 km. Per nepertraukiamo darbo 6780 valandas užtveriama visa siena su Baltarusija – 678 km.

Tarkim, kad mums reikia 2 eilių pirmame aukšte ir 1 – antrame, tad dauginame 6780 valandų iš 3 ir gauname 20340 valandų nepertraukiamo darbo. Kad būtų aiškiau, paverskime tai paromis. Vadinasi, tik vienas padalinys iš 8–10 žmonių sugaiš 847 paras arba 2 metus ir 4 mėnesius.

Tik vienas padalinys per tiek laiko sutvers tokią, kaip nuotraukoje, užtvarą! Ir mums oficialiai aiškinama, jog prireiks apytikriai tiek laiko! Palaukit – tai užtvarą stato tik 8 ar 10 žmonių?! A?!

* * *

Kita gi kalba – apie tokios užtvaros naudą ar efektyvumą. Ir čia jokių paaiškinimų nereikia – tą puikiai nusako nuotrauka.

* * *

Dabar eikim toliau.

Manykim, jog bus nuspręsta statyti tvorą ir jos viršuje nutiesti Bruno spiralę. O kur tada padėsim jau nutiestas ant žemės spirales? Juk jos su laiku bus peraugę žolėmis, krūmokšniais ir visa tai išrauti, surinkti, išvežti bus kur kas sunkiau. O vėliau spiralių panaudoti jau neįmanoma, tad tiū tiū pinigėliai iš mūsų kiekvieno kišenės (ES juk skiria lėšas tik „pabėgėlių“, „migrantų“ gerovei?)!

* * *

Įkeliu keturių su puse metų senumo vaizdo įrašą – kaip Vengrija stato tvorą. Tokią, kokia ji turėtų būti ir mūsuose. Juolab, kad tai – ir ES siena.

Beje, 175 km ilgio ir 3,5 metrų aukščio antrai sienai (vadinas, dvigubai sienai!) su Serbija vengrams prireikė tik 2 mėnesių. Karlai, žodžiais: dviejų mėnesių! O mes turėjome net 30 metų…

* * *

Tad tiek žinių iš statybininko su fraku.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top