Keturi parlamentarai siūlo teismams suteikti galią pradėti ikiteisminį tyrimą

BNS

Keturi parlamentarai siūlo teismams suteikti galią pradėti ikiteisminį tyrimą, šiuo metu tai padaryti gali tik prokuroras ar ikiteisminio tyrimo pareigūnas.

Seime įregistruota Baudžiamojo proceso kodekso pataisa, kad ikiteisminis tyrimas būtų pradedamas teismui pačiam nustačius nusikalstamos veikos požymius.

Pataisą įregistravo Mišrios Seimo narių grupės atstovai Aurelija Stancikienė ir Povilas Urbšys, liberalas Vitalijus Gailius bei „tvarkietis“ Povilas Gylys.

Jie tvirtina, kad „teisminėje praktikoje jau susiklostė nenormali padėtis, kai teismai savo sprendimuose priversti aiškintis ir teisintis prokurorams dėl teisės vykdyti teisingumą“.

Pataisos aiškinamajame rašte parlamentarai pažymi, kad pagal dabartinę Baudžiamojo proceso kodekso redakciją patys nustatę nusikalstamos veikos požymius ikiteisminį tyrimą gali pradėti tik prokuroras ar ikiteisminio tyrimo pareigūnas, o teismas tokios teisės neturi.

„Esant tokiai padėčiai, savo teise vykdyti teisingumą suabejojo net teismai. Tokiu būdu jau realiai susiformavo teisminė praktika, kada teismai negalėdami priimti naujo sprendimo faktiškai teisingumo vykdymą perleidžia prokurorams. Visa prokuratūros sistema vien dėl ydingų Baudžiamojo proceso kodekso nuostatų galiojimo tapo visiškai uždara ir nekontroliuojama sistema“, – aiškinamajame rašte teigia iniciatoriai.

Parlamentarai atkreipia dėmesį, kad pagal dabartinį kodeksą, bet kurios instancijos teismas, nagrinėdamas bylą pats nustatęs nusikalstamos veikos požymius, vykdydamas teisingumą nutartimi negali pradėti ikiteisminio tyrimo, bet turi kreiptis į prokurorą.

„Tokiu būdu, teismo nustatyti nusikalstamos veikos požymiai netenka galios, nes tik prokuroras iš naujo sprendžia pradėti ikiteisminį tyrimą ar ne. Taip teismui ribojama teisė vykdyti teisingumą. Tokia padėtis yra nenormali ir turi būti skubiai pataisyta“, – aiškina pataisą įregistravę Seimo nariai.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nu neaišku

vienas komunistas, du kgbistai ir viena normali dama pasiūlė pakeitimus.
kažkas tamsaus, žinant kad Lietuvoje 100 proc. komunistinė telefoninė „teisė”

Pirmiausiai

nuteiskite pacius KGB prokurorus ir trisejus kurie sazingiems zmonems klastoja kaltinimus ir bylas.Jeigu dabartiniams prokurorams ir teisejamas duosime dar daugiau galiu jie su dirbyinais kaltinimais nuteis ir Prezidente ir Landsbergi.Salin is prokuraturos ir teismu KGB !!!!

Pats Urbsys

man kazkoks itartinas ir gudrus ir suktas veikejas atrodo!Jis bando kalbeti teisingai,bet su tikslu kazka apversti aukstyn kojomis.Jug visa Lietuvos teisesauga dirba atvirksciu teisingumu!

>Pirmiausiai

Landsbergis jau seniai turėjo būti nuteistas, o prezidentė su laiku irgi bus teista.

Marija

Cia noriu komentatoriu 18:52 patikslint. Pirmiausia ir reikia teist KGB-istus grybe ir landsbergi. Ka, tamsta, nezinot, kad jie KGB-istai? Siulot nuteist KGB-tus, tai pirmiausia jus numyletinius grybe ir landsbergi. Po to visus kitus.

Fantomasas

Nedėkit ant vienos lentynos Landsbergio ir Matrioškos. Landsbergis komisijai prisipažino, todėl jis nuo baudžiamosios atsakomybės pasiskiepijęs, o va matrioška užuot prisipažinusi, ėmė slėpti visus savo biografijos galus į vandenį. Mėgino apsišlavinėti, bet , liaudiškai tariant – šaukštai po pietų.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top